![Image](https://s31.postimg.cc/jltkpio1n/IMG_7113.jpg)
Iškart prisipažįstu - iPhone naudoju nuo 4S, t.y. ~7 metus. Jokio Androido naudojęs niekada nebuvau, nors visada kirbėjo mintis tą padaryti. Paprasčiausiai buvau patenkintas tuo ką turiu ir nemačiau didelio reikalo. Panašiausia ką turėjau į Android turbūt buvo Symbian Nokia N95
![Smile :)](./images/smilies/icon_e_smile.gif)
Šioje apžvalgoje be jokių asmeninių intencijų, be jokio fanatizmo tiesiog palyginsiu abu turimus telefonus: iPhone 7 Plus ir Note 8, apžvelgsiu kas patiko ir kas nelabai. Note 8 naudoju apie 1 mėnesį laiko.
Žinoma kaip pirmam bandymui galėjau nusipirkti kokį pigesnį Android, pvz. Xiaomi ar Huawei, gal net su panašiom specifikacijom, tačiau norėjau lyginti su geriausiu ką turi Android ir kažką atitinkantį kainą. Na kad palyginimas būtų tolygus. Flagmanas vs flagmaną. Be to norėjau S-pen ir Dual kameros.
Deja visiškai tolygus palyginimas nebus, ir į tą reikėtų atkreipti dėmesį, kadangi iPhone yra maždaug 1 metais senesnis telefonas.
TRUMPAI APIE NOTE 8:
Pasirinkau Dual Sim variantą su Exynos 8895 Octa CPU (kuris yra geresnis nei Snapdragon variantas) ir su Mali-G71 GPU (kuri yra silpnesnė nei Adreno 540 variantas). CPU visada teikiu pirmumą, todėl ir buvo pasirinktas pastarasis modelis. Telefone 6 GB ram. 64 GB atminties + 64 GB Samsung atminties kortelė.
KAINA: +1 Android
Šito rodiklio pirkdamas telefoną niekada labai nevertinu, nes perkant telefoną tas man nėra aktualu, tačiau abu flagmanai kainuoja (kainavo) panašiai ~800-850 eur. Būtų lygiosios. Tačiau čia tašką skirčiau Android (ne Samsungui), kadangi aš konkrečiai ėmiau turbūt patį brangiausią Android modelį, tačiau su tokiom pačiom CPU ir GPU specifikacijom tikrai galėjau surasti pigesnių Huawei arba Xiaomi modelių.
DIZAINAS: +1 Samsung
Iš esmės Apple iPhone dizainas man visada buvo neabejotinai geriausias iš rinkoje esančių telefonų, pirkdamas visada kreipiu dėmesį į telefono dizainą jau nuo Nokia 8800 Arte laikų, tačiau čia Note 8 labai nustebino. Pastarasis yra ilgesnis nei iPhone, šiek tiek lenktais kampais (tačiau mažiau negu Galaxy S8). Jį lengviau laikyti rankoje, kadangi jis ne toks platus. Galinė nugarėlė bent jau per šį trumpą laiką nenusitrynė, ir atrodo tvirtesnė negu iPhone 7 Plus, kur anodizuotas aliuminis man itin nepatiko dėl savo trumpalaikiškumo ir ištiso lupinėjimosi. Mano akimis žiūrint Note 8 dizainui konkurentas šiuo metu būtų nebent Mi Mix 2 arba iPhone X.
![Image](https://s31.postimg.cc/m35bwti8r/IMG_7114.jpg)
Daugelis apžvalgininkų labai skundžiasi Samsung Note 8 pirštų skaitiklio buvimo vieta, kuri yra ne centre, o kameros dešinėje, todėl turėtų kilti nepatogumų ją spaudžiant. Aš asmeniškai jokių nepatogumų nepatyriau, labai greitai pripratau. Skaitiklio vieta manęs nei kiek nekliudė.
Tačiau Note 8 dizaino trūkumas yra Edge ekranas. Šiuo klausimu aš visiškai abejingas, jis apart grožio nepriduoda absoliučiai nieko, ir yra visiškas gimmnickas, kuris niekam nereikalingas. Tekstas periferijoje dažnai iškraipomas, nes nueina į apačią, ypač kur nėra pastraipų. Net skaitant technews dalis teksto yra kiek nuvažiavę žemyn. Nėra kad tai labai trukdytų naudojimuisi, tačiau nelabai suprantu tos Edge paskirties ir per naudojimosi laiką nesupratau. Nusipirktas brangus apsauginis stikliukas atsiklijuoja, kadangi stipriai nesilaiko. Plėvelių apskritai užklijuoti beveik neįmanoma.
PERFORMANCE: +1 iPhone
Na čia manau nieko kito tikėtis ir nereikėjo. iPhonas jaučiasi nepalygint spartesnis, nelabai net suprantu kai kurių apžvalgininkų lyginimo kad jie panašūs. Taip tikrai nėra net iš tolo. iPhone 7 Plus yra senesnis 1 metais telefonas, tačiau pats veikimas, judesiai yra žymiai sklandesni, nėra nei milisekundės lago. iPhone teturi tik 3 GB ram vs. 6 GB, tačiau net pasileidūs krūvą programų jo yra užimta mažiau. Samsunge yra tiek šlamšto, kad užtrukau ~2 valandas kol viską pilnai atjungiau, disablinau, ištryniau.
Šiek tiek reikalus pagerino Developer Options įjungimas, bei Windows Animation Scale”, “Transition Animation scale” ir “Animator duration scale” value nustatymas ant 0. Samsung'e net baisu siųstis naujas programas, kadangi visos jos ryte ryja ramą, palieka šiukšliu, įjungia kažkokius savo servisus ir pan. Tuo tarpu Apple buvau susisiuntęs viską kas įmanoma, ir net visas jas laikant backgrounde telefonas nei kiek nesulėtėjo.
Perskaitę pirmą pastraipą nepulkit galvot kad Note 8 lėtas, anaiptol ne. Beabejo tai vienas greičiausių telefonų rinkoje, beabejo jis veikia labai sparčiai, absoliuti dauguma userių, ypač tų kurie nėra naudoję iPhono spartos skirtumo net nepajus.
Benchmarkuose situacija panaši arba Samsung naudai, bet reikia turėti omenyje kad tarp telefonų yra 1 metų skirtumas, ir kad benchmarkais nevisada atspindi real life performance:
Passmark Note8:
![Image](https://s31.postimg.cc/en62b54uz/note.jpg)
Passmark iPhone 7 Plus:
![Image](https://s31.postimg.cc/lqdxqui17/iphone.png)
Antutu Note8:
![Image](https://s31.postimg.cc/tkejbs7p7/Screenshot_20180226-041422.jpg)
Antutu iPhone 7 Plus:
![Image](https://s31.postimg.cc/u9xbo4st7/IMG_7130.png)
STABILUMAS: +1 iPhone
Vėl gi, liūdnokas reikalas Androidui. Nežinau kaip būtų su pure Android, kuris yra Google Pixel XL kaip pvz., tačiau šiaip Android net su 7.11 versija nėra visiškai stabili (tiesa kadangi sulaukiau ir Oreo update, kol kas telefonas per kelias dienas dar neužstrigo). Telefonas per šį neilgą laikotarpį kurį jį turiu (1 mėnesis) jau spėjo užtrigti, taip pat kokius 3 kartus nulūžo programos. Ypač supykdė kai nulūžo Samsung programa skirta perkelti duomenis iš Apple į Samsung, ir tai nutiko per pirmas 30 naudojimosi minučių. Tiesa strigimai nebuvo kritiniai, programas nesunku paleisti per naujo. Telefonas nebuvo užbrickintas ar dar kažką, tačiau perkant telefoną už 850 eur tai nėra labai malonu. Juolab kad atmetus kelis kartus kai buvau Jailbreackinęs iPhoną, nei vienas nuo 4S nebuvo rimtai užstrigęs nei vieną kartą per 6 metus, kas manau jau daug ką pasako.
EKRANAS: +1 Samsung
Su ekrano vertinimu buvo dviašmenis kardas. Įjungus Note 8 jo ekranas atrodo žymiai šviesesnis, spalvos geresnės, beabejo ir rezoliucijos:
1080 x 1920 pixels iPhone 7 Plus vs 1440 x 2960 pixels Note 8 yra Samsungo naudai, tačiau kadangi Samsungo ekranas yra OLED jo spalvos yra itin nenatūralios. Kai kur taip išryškinta mėlyna ar raudona spalva, kad atrodo kad jos atrodo itin netikroviškos. Taip pat stebina kad pats Samsung po default nustatęs mažesnę rezoliuciją ant telefono, lyg tuo sakydamas kad didesnė ir nėra labai reikalinga ir tiesiog daugiau ryja bateriją.
Na bet man asmeniškai oversatūruotos spalvos visai patinka, tai kiek nežymų pliusą duosiu Samsung. Nors asmeniškai manau kad žmonės kurie linkę prie grafikos ir dizaino tokių spalvų niekada rimtai nevertintų.
GARSAS: +1 iPhone
Loudspeaker: iPhono garsas yra švaresnis, garsesnis. Samsunge kažkodėl yra mono-speaker, kas labai gadina kokybę.
Output: abiejų telefonų output į vienodas ausines yra idealiai geras.
Ausinės: na čia iš Samsung tikėjausi ypatingai daug. Note 8 yra komplektuojamos su atseit high-end AKG ausinėmis. Kadangi tai žinomas brand'as tai pirkdamas Note 8 tikėjausi dar ir gauti labai geras, nedideles ausines kaip priedą. Realiai? Realiai tai AKG ausinių garsas yra pasigailėtinas. Nepaisant kad perkant atskirai jos kainuoja ~100 eur, garsas yra su trukdžiais, treble itin aukštas, dažnai net rėžiantis ausis, bass prastas. Iš esmės net visiškai elementarios Apple ausinės buvo geresnės nei AKG. Situacija kažkiek pasitaisė pridėjus krūvas efektų, pažaidus su ekvalaizeriu ir užsidėjus didžiausius ausų kištukus kad bent minimaliai izoliuotų aplinkos triukšmą, tačiau iš esmės likau labai nusivylęs.
BATERIJA: Lygiosios.
Lygiosios. Abu laiko labai panašiai. Abu testavau panašiais nustatymais, su visada įjungtu 4G LTE, namuose Wi-Fi + Bluetooth, ekranas 50%. Laiko ~24-36 val. (čia įskaitant miegą). Beabejo testavau su intensyviu naudojimu. Gal minimaliai Samsungas laiko kiek ilgiau, tačiau tą būtų galima suvesti į tai kad jo baterija visiškai nauja, o iPhono 1 metų senumo.
Taip pat Samsungas giriasi greito įkrovimo funkcija, tačiau kažkokios ten ypatingos spartos lyginant su iPhone nepastebėjau, nors iPhone ir neužvardinęs savo krovimo kaip greitasis krovimas
![Smile :)](./images/smilies/icon_e_smile.gif)
SAUGUMAS IR ATIDARYMAS: +1 iPhone
Apple iOS yra uždaresnė sistema, spywarų, trojaninių programėlių į ją parsisiųsti nelabai pavyks, jokių permisijų joms niekas neduos, ką nesunkiai gali padaryt su Android.
Note 8 turi daugiau saugaus atrakinimo galimybių, tokių kaip Veido atpažinimas, kuris tiesa sakant buvo pasigailėtinas. Nes bent biški pakreipus galvą, užsidėjus akinius ar išsižiojus net neveikė. Taip pat Iris Scanner, kuris ne tik kad veikė labai prastai, tačiau panaudojus kelis kartus iš arčiau po to kokias 5 min labai skaudėjo akis, todėl pastaruosius du atidarymo būdus vertinčiau kaip visiškai neveiklius ir gimmnickų tipo. O Iris Scanner apskritai net kaip pavojingą akims jeigu prikiši akis per arti. Tuo tarpu vienintelis normalus būdas kaip ir iPhone yra pirštų antspaudų skaitytyvas, tačiau iPhone jis veikia žymiai greičiau ir tiksliau, nėra absoliučiai jokio lago, kai tuo tarpu Samsunge reikia luktelt kokią sekundę ir anspaudai nevisada atpažįstami.
KAMERA +1 Samsung
Na Samsung visada garsėjo puikiomis kameromis, kaip beje ir iPhone. Aš asmeniškai kaip geresnę vertinčiau Samsung Note 8 kamerą. Shutterio greitis tiesiog žaibiškas, kartais net nesupranti kad jau senai nufotkinai vaizdą. Kokybė tiesiog pasaka, spalvos labai ryškios. Dienoje fotografuoja abu labai panašiai, sakyčiau 1:1, tačiau prietemoje, arba visiškoje tamsoje išryškėja Samsung pranašumas.
Tiesa priekinė kamera geresnė yra pas iPhone. Samsungo kamera selfius daro labai įtartinai, visi tie "Šalčiūtės" stiliaus efektai kaip pvz. veido suploninimas ir akių išdidinimas atrodo labai vaikiškai ir yra reikalingi nebent specifinei žmonių grupei ir visokiems retardams. Tuo tarpu ir be minėtų efektų selfiai atrodo kažkokie sulieti, sublurinti, lyg amžinai su makiažu
![Smile :)](./images/smilies/icon_e_smile.gif)
APPS STORE Lygiosios.
Vertinant apps'us vėl iškilo labai daug dvejonių kas geriau. Programėlių pagal skaičių kaip ir daugiau yra Google Play Store, tačiau didelė dalis programų yra absoliutus šlamštas. Tai arba neveiksmingos programos, arba ta pati programa skirtingais pavadinimais, arba programos su tiek reklamų kad neįmanoma naudotis, arba visokie Live Wallpaperiai. Apple Store visos programos yra žymiai labiau sutikrintos, t.y. prastos ir visiškai nenaudingos programos tiesiog nebūna praleistos į Apple Store.
Daug kas labai akcentuoja tai, kad Apple Store programėlės yra mokamas, brangios ir t.t., tuo tarpu Android nemokamos. Tačiau tai visiška netiesa. Tiek ten tiek ten galima rasti įvairiausių Free variantų, tiek "mokamų" po 0.99 eur, tiek ir brangių programų. Free variantas iOS sistemoje yra tikras free, tai reiškia tu gauni programą nemokamai, be jokių į akis lendančių reklamų, arba su pavienėm, kurios netrukdo naudojimuisi. Androide Free dažniausiai reiškė krūvas labai intrusive reklamų, kurios kartais net trukdė naudoti programa, ištisai šokinėdavo kaip pop-up darbo metu ir pan. Net tos pačios programos iOS'e atrodė žymiai geriau nei Androide kas liečia reklamas.
Tačiau žiūrint iš kitos pusės Androide programų pasirinkimas vis dėlto yra platesnis, programos gali įeiti į sistemą giliau - t.y. atlikti daugiau. Androide radau krūvas benchmarkų (Yay!), net tokių programų kaip CPU-Z. Tiesa be rootinimo tokių veiksmų kaip CPU overclock, pilno reklamų blokavimo app'suose ir panašiai atlikti nepavyks net ir su Android. Dalis programų, kurios buvo ir Apple Store, kaip kad pvz. išmaniuosius namus kontroliuojanti programa vis dėlto geriau veikė Androide.
APIBENDRINIMAS:
Na pirmoji patirtis su Android nebuvo tokia sunki kaip maniau - prie sistemos pripratau labai greitai. Po kelių valandų darbo jau svarsčiau apie rootinimą (kurį artimiausiu metu ir darysiu), kadangi jau buvau susitvarkęs telefoną pagal save, su visais widget'ai, išjungtais nereikalingais servisais ir ištrintu šlamštu.
Abi sistemos turi savų pliusų ir savų minusų. Abu telefonai taip pat su savais pliusais ir su savais minusais. Negaliu rekomenduot konkretaus telefono, kadangi kiekvienas turetų rinktis pagal save. Galiu pasakyt tik kad pasirinkus bet kurį iš šių flagmanų - neliksite nusivylęs. Abu veikia taip, kaip ir turėtų veikti - greitai, pakankamai stabiliai. Abu filmuoja 4K raiška, abiejų daromos nuotraukos yra aukščiausios kokybės su bokeh efektu ir t.t.
Didžiausias iPhone minusas mano nuomone visada buvo ir bus iTunes. Tai tiesiog absoliuti tragedija, kadangi iš esmės tu esi pririštas prie kažkokios programinės įrangos, kuri turi labai daug bėdų su sinchronizavimu, ypač jeigu dažnai perinstaliuoji Windowsus. Tai ir pastūmėjo mane pabandyti Android. Nors po a.a. Jobso mirties iOS labai supanašėjo su Android, kadangi atsirado widgetai, 3rd party klaviatūros ir t.t. Androidas savo ruoštu supanašėjo su iOS - jis stabilesnis, ilgiau išsilaiko greitas be sistemos resetinimo ir pan.
Android savo ruožtu visada turi problemų su Updatais. Visus updatus bent jau 3 metus iš esmės gauna tik Google telefonai. Visi kiti, o ypač Samsung čia labai atsilieka. Jie gauna updatus labai pavėluotai (pvz. po pusmečio) arba nebegauna iš vis. Tuo tarpu iPhone praktiškai nepriklausomai nuo telefono senumo (išskyrus itin senus modelius) visada gauna visus updatus laiku ir be išimčių.
Trumpai tariant mano palyginimas būtų toks: iOS yra Windows'ai su Restricted User account'u. Android yra Windowsai su Administratoriaus account'u. Pasirinkimas Jums atrodo aiškus? Deja ne. Androidai yra Windowsai su Administratoriaus accoutu ir priinstaliuoti krūvom visiškai nereikalingų programų, pora trojanų ir su disablintais pusę RAM'ų.
Techniniam useriui (daugumui mūsų forumiečių) - Android turėtų būti geresnis pasirinkimas. Su jais tiesiog įdomiau. Tačiau didžiajai daliai paprastų vartotojų - geresnis pasirinkimas yra iOS. Kaip ir Windows su Restricted User account'u. Kadangi didžioji klaidų ir problemų priežastis OS yra tarpinė tarp kėdės ir kompiuterio
![Geek :geek:](./images/smilies/icon_e_geek.gif)