Pageidaujamas PPI monitoriui

Diskusijos susijusios su foto, video kameromis bei vaizdo ir garso aparatūra
Post Reply
nemesis
Posts: 1709
Joined: 2008-03-28

Pageidaujamas PPI monitoriui

Post by nemesis » 2024-04-28 13:53

Koks pikselių tankis monitoriui, Jūsų akims jau atrodo priimtinai geras? Su grafika nedirbu - casual browsinimas + gaming.
Man asmeniškai 24" 1080p atrodo ok, 27" 1080p jau pikselis per didelis ir matau kvadratukus, 32" 1440p atrodo jau vėl gerai (PPI identiškas kaip 24" 1080p, bet prie 32" man atrodo kad ir taip sėdžiu toliau 10-15cm nei prie 24" 1080p). Renkuosi monotorių ir galvoju imti kaip ir dabar turimą 32" 1440p, bet jau nebe su 75HZ, o 144HZ+ (180HZ tiksliau, Ultrawide'ais man nelimpa nors tu ką, įprastai naudoju du monitorius ir šalia minėto pasistatęs LG 24GN650-B). Šiam momentui favoritas pagal biudžetą LG UltraGear 32GP850. Biudžetas kaip ir leistų ir 4K ieškotis, bet į senatvę akys silpsta, tai tas smulkus pikselis nelabai kažką padės, be to žaisti norisi gimtąja rezoliucija, o 4K jau ir GPU reiks atitinkamos ir pan...

Realiai klausimas į kurią pusę žiūrėti, ar 32" 1440p 75HZ + RX6600 keist į
a. 32" 1440p 144HZ+ + RX7800xt
b. 32" 4k 144HZ+
Biudžetas keitimo kaip ir poros šimtų skirtumu būtų, a variantas apie 900eur, b variantas apie 750eur...

Tai o koks PPI Jums atrodo priimtinas, kokio ieškotumėte, ar tas 4K jau ateičiai skaitosi must have? Nepriklausomai skirtumą iš įprastos sėdėjimo pozicijos mata ar ne? Aišku prisitraukęs prie monitoriaus pikselius abiejų matau, tik 4K jau arčiau trauktis reikia.

Gal kas šiaip neseniai irgi rinkotės, kaip mąstėte/mąstote, iš ko renkatės?

Ačiū.
Last edited by nemesis on 2024-04-29 22:32, edited 2 times in total.

User avatar
BC00
Posts: 3050
Joined: 2008-06-21

Re: Pageidaujamas PPI monitoriui

Post by BC00 » 2024-04-29 22:27

32" ir 4K non gaming scenarijais nepanaudosi. Arba dėl smulkumo mažinsi native rezą, bet ant daugelio monitorių interpoliacija yra šūdina, arba naudosi 150 % scaling'ą. Nepakeitęs RX6600 realiai nepasidžiaugsi nei 4K, nei hercais....

Turbūt ir visas atsakymas, kad daug logiškesnis yra a pasirinkimas :)

nemesis
Posts: 1709
Joined: 2008-03-28

Re: Pageidaujamas PPI monitoriui

Post by nemesis » 2024-04-30 08:13

BC00 wrote:
2024-04-29 22:27
32" ir 4K non gaming scenarijais nepanaudosi. Arba dėl smulkumo mažinsi native rezą, bet ant daugelio monitorių interpoliacija yra šūdina, arba naudosi 150 % scaling'ą. Nepakeitęs RX6600 realiai nepasidžiaugsi nei 4K, nei hercais....

Turbūt ir visas atsakymas, kad daug logiškesnis yra a pasirinkimas :)
Šiaip aš prie 32" 1440p ir prie notebook 15" 1080p sėdžiu su 125% scale. Darbe prie 24" 1080p jau be (atstumas iki ekrano gal ne 10cm, o visais 20-25 mažesnis nei 32" atveju).

Man ir a variantas atrodo daug perspektyvesnis, bet kai monitorius naudoju ilgai (dabartiniams turbūt 6metai jau), tai sakau gal ta 4k must have vis dėl to ir aš kažką svarbaus praleidžiu jį kaip ir atmesdamas šitam dydžiui...

Ačiū BC00

User avatar
kernelis
Posts: 173
Joined: 2020-01-02

Re: Pageidaujamas PPI monitoriui

Post by kernelis » 2024-04-30 16:56

Pas mane siuo metu asmeninis PC irgi 32" 1440p (tik 60Hz) ir RX6600. Is karto galiu pasakyt - 6600 per silpna tokiai rezoliucijai (net ir prie 60Hz), nebent zaidziami seni/senesni ar indie zaidimai. Mesiu RDNA4 metu gale, nes daugiausiai pageiminu ziema.

O apskritai, man atrodo, kad istrizaine, PPI, Hz ir scale'ingas yra nemazai subjektyvus dalykas, tai nesinori pateikinet kazkokiu "tiesu". Asmeniskai man, darbui (mano atveju - kodo rasymas Linux aplinkoje ir browser is esmes) geriausiai tinka 24" 1200p, nes nereikalingas scale'ingas (kas Linuxe man kartais kelia problemu) ir ekranas nera toks didelis, kad tektu "zabaliot" su akim pastoviai per dideli plota, tuo tarpu dydis pakankamas tokiom reikmem ir PPI nekelia diskomforto. Zaidimams su gamepad'u (3rd person action ir racing) man geriausiai tinka 32" 1440p monikas, nes tokius as paprastai pazaidziu atsiloses kedej ir atsipalaidaves, tai didele istrizaine yra pliusas, nes esi kiek toliau nuo ekrano, o PPI identiskas 24" 1080p, kas mane tenkina. Visgi, FPS'ams ir RTS'am man asmeniskai 32" per didelis ekranas, nu nebent stumt toliau monitoriu nuo akiu, jei vietos yra (pas mane nera), tai siem zanram bent man 27" 1440p butu geriau. Darbui (minetam) 32" man irgi kiek per didelis, isijunges 25% scale'inga, nes kazkaip per daug su akim reik metytis per ilgi ekrano,

Viska ivertinus, jeigu ieskot kazkokio vieno universalaus varianto, pats sau pagal savo poreikius, turbut imciau 27" 1440p 144Hz. 32" emiau del to, kad su asmeniniu dazniausiai prisedu pageimint (daugiausiai 3rd person RPGs) ar filma paziuret, tai kiti aspektai nebuvo svarbu.

Tokie mazdaug pamastymai butu, nezinau ar bus naudos is ju. Turbut geriausiai tau butu kazkur (Topocentre ar whatever) issibandyti ivairius variantus ir paziuret kas tau labiausiai tinka.

nemesis
Posts: 1709
Joined: 2008-03-28

Re: Pageidaujamas PPI monitoriui

Post by nemesis » 2024-05-01 08:50

kernelis wrote:
2024-04-30 16:56
Pas mane siuo metu asmeninis PC irgi 32" 1440p (tik 60Hz) ir RX6600. Is karto galiu pasakyt - 6600 per silpna tokiai rezoliucijai (net ir prie 60Hz), nebent zaidziami seni/senesni ar indie zaidimai. Mesiu RDNA4 metu gale, nes daugiausiai pageiminu ziema.

O apskritai, man atrodo, kad istrizaine, PPI, Hz ir scale'ingas yra nemazai subjektyvus dalykas, tai nesinori pateikinet kazkokiu "tiesu". Asmeniskai man, darbui (mano atveju - kodo rasymas Linux aplinkoje ir browser is esmes) geriausiai tinka 24" 1200p, nes nereikalingas scale'ingas (kas Linuxe man kartais kelia problemu) ir ekranas nera toks didelis, kad tektu "zabaliot" su akim pastoviai per dideli plota, tuo tarpu dydis pakankamas tokiom reikmem ir PPI nekelia diskomforto. Zaidimams su gamepad'u (3rd person action ir racing) man geriausiai tinka 32" 1440p monikas, nes tokius as paprastai pazaidziu atsiloses kedej ir atsipalaidaves, tai didele istrizaine yra pliusas, nes esi kiek toliau nuo ekrano, o PPI identiskas 24" 1080p, kas mane tenkina. Visgi, FPS'ams ir RTS'am man asmeniskai 32" per didelis ekranas, nu nebent stumt toliau monitoriu nuo akiu, jei vietos yra (pas mane nera), tai siem zanram bent man 27" 1440p butu geriau. Darbui (minetam) 32" man irgi kiek per didelis, isijunges 25% scale'inga, nes kazkaip per daug su akim reik metytis per ilgi ekrano,

Viska ivertinus, jeigu ieskot kazkokio vieno universalaus varianto, pats sau pagal savo poreikius, turbut imciau 27" 1440p 144Hz. 32" emiau del to, kad su asmeniniu dazniausiai prisedu pageimint (daugiausiai 3rd person RPGs) ar filma paziuret, tai kiti aspektai nebuvo svarbu.

Tokie mazdaug pamastymai butu, nezinau ar bus naudos is ju. Turbut geriausiai tau butu kazkur (Topocentre ar whatever) issibandyti ivairius variantus ir paziuret kas tau labiausiai tinka.
Kad tai individualus dalykas tai faktas, idomu tik į ką suprantantys žmonės atkreipia dėmesį rinkdamiesi monitoriaus dydį ir rezoliuciją, kokias išvadas padaro po praktinio naudojimo, kiek jie pasiteisina ir kiek ne. Šiaip parašei labai daug punktų kurie ir man tinka, bet neparašiau:

* Namie 32" 1440p pas mane irgi yra ant relax modo - patogiai atsisėdęs ofisinėj kėdėj, toli atsitraukęs nuo monitoriaus kažką pabrowsinti patogiau nei per telefoną (jei yra galimybė telefonas arba pc, visada laimi pc), filmą pažiūrėti, žaidimą pažaisti. Pereinant į darbo rėžimą natūraliai priartėji prie monitoriaus, bet namie dirbti tenka ypatingai retai (darbe 2x24" 1080p be scaling, namie pasirodo ne tik 32" 1440p su 125%, bet ir pagalbinis 24" 1080p). Aš stengiuosi laikyti atstumą nuo monitoriaus, nes sako akys mažiau vargsta nes nereikia lešiuko būti išlaužus max ir laikyti jį lenkiantį raumenį visalaik ant didelės įtampos.

* Darbe dar kartą pasitikrinau savo 24" 1080p setupą, tai tam tikrais atvejais tikrai full hd gal ir norėtųsi pakeisti į 1200p, bet tas nekliuvo kol nepasitikrinau, o kliūva tai tik minimaliai.

* Kad RX6600 silpna minėtai rezoliucijai faktas, bet lengvinanti aplinkybė kad aš tik DayZ pasileidžiu ir ji 1440p 75hz+ dar kaip ir išneša. Pakeitus monitorių į 144hz+, ji jau per silpna pasidarys net minėtam žaidimui. Dėl GPU neplanuoju forsuoti, galvočiau irgi rudens/žiemos sulaukti (nebent pasitaikys variantas, kurio atsisakyti negalėsiu, arba apims silpnumas), tik tiek, kad jei pasirinkčiau 4K monitorių, tai iš suplanuoto biudžeto jau niekas iš GPU nebeišeitų galingesnio už tai ką jau turiu, o jo didinti neplanuoju, nes ir ta galingesnė GPU bent kol kas ne reikalo, o tik "noriu" eilės.

Ačiū.

nemesis
Posts: 1709
Joined: 2008-03-28

Re: Pageidaujamas PPI monitoriui

Post by nemesis » 2024-05-02 15:23

Tiesa. O kaip ten dabar yra su mirusių pikselių politikom? Problema realiai išsisprendus ir jų nebebūna ar mirę pikseliai vis dar aktuali problema ir po 20 metų? Man ir vienas miręs pikselis yra kirvis, tai kažkaip nesinori užsirauti... Apie tą LG tai kažkaip nekokie atsiliepimai, tai idomu ar čia taisyklė, ar išimtis kad ir keturis pakeičia monitorius ir nė vienas iš jų be mirusių net nebuvo...

Post Reply