Kompiuterinių prekių pirkimas iš skelbimų(mintys, patirtis, protingos kainos sąvoka ir t.t.)

Perku/Parduodu/Keičiu
Post Reply
nemesis
Posts: 1706
Joined: 2008-03-28

Post by nemesis » 2009-03-20 11:53

Pradeda čia populiarėti skiltis perku/parduodu. Norėčiau padiskutuoti, tuo pačiu sužinoti kitų nuomonę ir įgytą patirtį šioje srityje. Gal kas turi kokių patarimų perkantiems ar parduodantiems ar tiesiog yra pastebėję kažkokių tendencijų.

Orientaciniai klausimai:
1. Kiek prekių(kabeliukai, varžteliai ir t.t. nesiskaito) esate pirkę per skelbimus(pavardinti prekes, kainas, daikto būklę, jei jų yra labai daug gal sąrašą sutrumpinti savo nuožiūra)?
2. Koks procentas pirktų prekių pasirodė kokybiškos, be paslėptų trūkumų(nebent jie buvo paminėti skelbime) ir koks procentas prekių buvo su skelbime nepaminėtais trūkumais kurie išaiškėjo naudojimo metu. Gal turite kokių nors apsisaugojimo mechanizmų?
3. Kokios kainų politikos laikotės pirkdami iš skelbimų?
4. Ar rekomenduotumėte kitiems pirkti prekes iš skelbimų?
5. Kaip ir koks prekės pirkimo-perdavimo aktas Jums priimtiniausias ir koks ne.
6. Kiti pastebėjimai.

nemesis
Posts: 1706
Joined: 2008-03-28

Post by nemesis » 2009-03-20 12:38

1. 3 prekės.
a. Nokia 3330 - 100lt prieš 6 metus, naudotas.
b. Siemens mobilusis 180lt prieš 4 metus, naudotas.
c. Fujitsu Siemens nešiojamas kompiuteris - 1500lt, prieš 4 metus, naudotas.
2. 33%/67%.
a. Nokia telefono būklė buvo tokia, kokia paskelbta skelbime.
b. Fujitsu Siemens buvo išivis nenaudojamas(pirkėjas kaip paprastai dingo, nors daiktas atrodė idealiai).
c. Nešiojamas kompiuteris - kartais(per dieną kartą) dingdavo tinklas ir vėl iškart atsirasdavo ir kartais(per dieną kartą) typinant nušokdavo žymeklis.
3. Jei daiktas naudotas nesu linkęs mokėti daugiau nei 50% dabartinės naujo daikto parduotuvinės kainos sumos. Sumos kaina priklauso nuo deklaruojamos prekės būklės, likusios garantijos ir t.t. Jei daiktas naujas arba praktiškai naujas su pilna garantija nesu linkęs mokėti daugiau nei 70% naujo taikto vertės.
4. Tikriausiai nerekomenduočiau. Iš savo parities galiu pasakyti kad tai man per brangiai atsieinanti loterija.
5. Priimtiniausias kai prekė atsiimama pardavėjo erdvėje, nepriimtiniausia kai susitinkama viešoje vietoje.
6. a. Gal aš per daug esu pesimistas, bet esu girdėjęs ir iš kitų žmonių, kad Lietuviai tokie žmonės, kuriam pagedus daiktui, jis jo nenurašys ir nepasakys - \"pasitaiko\", o iškart pagalvos kad galiu pagedusį daiktą parduoti kaip už gerą. Nesakau kad tai taisyklė, bet tikrai ir ne išimtis.
b. Automobilių dealeris visad man kartoja: Gerų daiktų, tuo labiau apynaujų niekas nepardavinėja. Pardavėjo nereikia laikyti lochu ir manyti kad jis neseniai pirko daiktą, sumokėjo n litų, o po kelių metų parduoda jau už n/2 ar n/3. Didelė tikimybė kad kažkas su taiktu negerai. Dėl to siūlo pirkti daužtą mašiną ir tikimybę kad kažkas su ja negerai sumažinti n kartų. Žinoma kompiuretinėms dalims tas nelabai tinka, vargu ar kas pirks sugedusią :)
c. Jei skelbime rašo kad prieš metus pirko prekę už 5000lt o dabar parduota tik už 3000lt, siūlau ypač atidžiai pasidomėti dabartine jos kaina parduotuvėje. Turbūt nauja ji jau kainuos tik 2500lt. Naujų prekių kainas siūlyčiau žiūrėti gerakaina.lt, kilobaitas.lt ar panašioje parduotuvėse(ne BMS, TOPOCENTRAS ir t.t.) bei pagooglinant.

Tai vat. Tokia mano patirtis ir nuomonė.

bronius
Posts: 602
Joined: 2008-01-14

Post by bronius » 2009-03-20 12:59

1.
Siemens mobilus, naudotas ~350lt.
Procesorius Q9550. Naujas. Uz laaabai gera kaina.
2. Prekes buvo kokybiskos.
3. Kaina turi buti tokia, kad pateisintu rizika imt ne is atsovu-pardaveju, o is ranku. Pavyzdziui hdd niekada nepirkciau naudoto, vaizdo plokste atsargiau. Kaip as galvoju maziausia rizikos pirkt ram, cpu (gal ir klystu).
4. Taip. Aisku labai priklauso nuo situacijos, kainos, pardavejo. Svarbiausia atsimint, kol pinigu neperdaves visada gali atsisakyt prekes.
5. Pardavejo erdveje.

Naudota automobili pirkt daug didesne rizika, nei pirkt kokia nors kompiuterine preke ;)

Cia yra pakankamai idomi statistika.
Pasirodo kas 10-a GTX280 ir kas 9-a 3870x2 buvo sugedusi. Nepatikimiausia yra Point of wiev firmos produkcija:
http://www.overclockers.ru/hardnews/32455.shtml

nemesis
Posts: 1706
Joined: 2008-03-28

Post by nemesis » 2009-03-20 13:52

Automobilio pirkimo rizika yra didesnė dėl pirkinio kainos vienreikšmiskai, bet apskritai tai visokių čiudusų susijusių su komp. prekėm yra labai daug, kai daiktas nei tai veikia, nei tai ne, arba kartais veikia kartais ne. Todėl santykinė rizika pirkti komp. prekes yra manau didesnė nei automobilio. Dėl RAM ir proco prikimo rizikos pritarčiau kad ji mažesnė nei kokio HDD ar vaizdo plokštės.

Kiewliszki
Posts: 150
Joined: 2007-09-25

Post by Kiewliszki » 2009-03-21 13:29

Pirkęs virš 20 prekių iš skelbimų (keliolika mažiau pardavęs :)). Pradedant cooleriais, baigiant motininėmis plokštėmis. Jei nėra garantijos, visąlaik pratestuoju. Kiek pamenu, ne taip reikia veikė tik Antec P160 korpusas - jame nedegė priekinės lemputės ant grotelių (http://www.techimo.com/photo/data/4/422side_light.jpg 0 kur orą įtraukiantis cooleris) :D. Tačiau kai pirkau korpusą dvigubai pigiau nei reali jo vertė, nesigailiu. Plius buvo garantija - jei reikėtų tų lempučių, būčiau galėjęs varyt ir pasikeist... Tačiau pora kart nudegiau, kad pirkau prekes be garantijos - jos pradėjo neveikt dėl mano ar ne mano kaltės.

pushaz
Posts: 674
Joined: 2008-11-25

Post by pushaz » 2009-03-21 14:05

Nera blogai pirkt pagal skelbimus,galima rasti tikrai neblogu dalyku uz gera kaina,bet reikia moket atpazint blogai veikiancias,kazkokiu budu rast galimybe isbandyt,pratestuot,nors aisku ne visada tai galima.
Kad apynauja preke kazkas parduoda,nereiskia kad ji turi trukumu.N kartu buvau susidures,kai zmogus parduoda nauja daigta,o paklaustas kodel,sako man jo tieiog nereikia,reikia $ ar dar kas,zinoma visada galiam meluoti,bet patikrini preke ir matai kaip kas.
Auto pirkimas visikai skirtingas dalykas,pats tuo ne vienerius metus uzsiiminejau,papildomos lesos ;)
Tiesiog dar nemazai turi toks kaip laimes dalykas,ant ko papulsi-ant sukciu,ar ant zmogaus,kuriam kazkas nereikalinga ar tiesiog prireike $.Variantu N sitam dalyke

ibinzina
Posts: 48
Joined: 2009-03-18

Post by ibinzina » 2009-04-23 01:14

variantu not N siame dalyke ti ka tu sneki is savo patirties, tada taip ir turi parasyt, kad as as ir t.t.

AP0323
Posts: 144
Joined: 2007-11-15

Post by AP0323 » 2009-04-23 08:43

as daugiau pardaves ar maines prekes kuriu nereikejo. visos buvo kokybiskos. du metus turejau du PC, pardaviau uz 1/4 kainos po dvieju metu ir atsiemes 33%. kartais nusiperki daikta, kuris buna nebereikalingas - marsrutizatorius, kuris nereikalingas atsisakius interneto. WD 2.5 HDD pardaviau nes neveike su namu kinu per USB, buvau neisigilines. buvo visiskai naujas. pirkau uz 220 per akcija, pardaviau uz 200 atsiemes 24%. viska pardavinejau dazniausiai namie. is tokio pardavejo kaip as , nebijociau pirkti per skelbimus, bet kaip sakant visko pasitaiko:);)

AP0323
Posts: 144
Joined: 2007-11-15

Post by AP0323 » 2009-04-23 08:45

beje, viena PC parduodamas su 80GB pridejau pirkejui 6 metu senumo 10GB hitachi harda puikiai veikianti, sakiau pasidarysi sistemini:);)

teo_dude
Posts: 3
Joined: 2009-04-23

Post by teo_dude » 2009-04-23 08:55

Na galiu duoti labai gera patarima. Jeigu perki daikta is skelbimu ir pns,visada paprasyk kad parodytu asmens dokumenta ir uzsirasyk varda/pavarde. Jei nera galimybes realiai susitikti reik paprasyti kad foto atsiustu su vardu/pavarde. Pirkau fotika,atsiunte visus duomenis, ir fotikas veikia kuo puikiausiai. O buvo kartas,kai dar is mano miesto pardavinejo proca 5800+ uz 80lt,galvoju nepraleisiu tokios progos. Susitikom,nu atrodo procas visai normalei,sakau netoli namai,einam idesiu ir paziuresiu ar veikia. Tas ai neturiu laiko ir pns,nu venge ateiti,tai sakau duok savo asmens dokumenta,uzsirasysiu varda/pavarde. Tas iskarto issisukineti pradejo vel,nu ka,reiskai kad norejo apgauti,o as tokiu nemegstu. Paemiau proca,ir kai sviedziau i zeme,sakau bus tau bandyti isdurineti,pats likai isdurtas. Nu aisku pradejo grasinti,bla bla bla, bet nieko nepadare.

aurizz84
Posts: 107
Joined: 2009-03-26

Post by aurizz84 » 2009-04-23 13:19

Esu pirkes devetu mobiliuju, procesoriu Q9300 is \"Ibinzina\" :) Viskas veikia korektiskai ir kaina labai tenkina ;)

developeris
Posts: 378
Joined: 2008-04-10

Post by developeris » 2009-04-23 17:10

teo_dude , respect , kad visi taip darytu tai bijotu ir apgaudinet visokie suskiai :)

Unamed
Posts: 514
Joined: 2008-08-02

Post by Unamed » 2009-04-23 17:50

[c] teo_dude rašė: <br/> Na galiu duoti labai gera patarima. Jeigu perki daikta is skelbimu ir pns,visada paprasyk kad parodytu asmens dokumenta ir uzsirasyk varda/pavarde. Jei nera galimybes realiai susitikti reik paprasyti kad foto atsiustu su vardu/pavarde. Pirkau fotika,atsiunte visus duomenis, ir fotikas veikia kuo puikiausiai. O buvo kartas,kai dar is mano miesto pardavinejo proca 5800+ uz 80lt,galvoju nepraleisiu tokios progos. Susitikom,nu atrodo procas visai normalei,sakau netoli namai,einam idesiu ir paziuresiu ar veikia. Tas ai neturiu laiko ir pns,nu venge ateiti,tai sakau duok savo asmens dokumenta,uzsirasysiu varda/pavarde. Tas iskarto issisukineti pradejo vel,nu ka,reiskai kad norejo apgauti,o as tokiu nemegstu. Paemiau proca,ir kai sviedziau i zeme,sakau bus tau bandyti isdurineti,pats likai isdurtas. Nu aisku pradejo grasinti,bla bla bla, bet nieko nepadare. [/c]
Nu ir ka jeigu tas cpu pardavejas butu daves visus tuos duomenis ,o cpu vistiek neveiktu. Ir ka tu jam padarytum ? Ar kur tada kreiptumeis ,su jo tais duomenimis ? Nelabai suprantu ,kaip nuo afioru ,padeda apsisaugot asmens (siuo atveju pardavejo) duomenys ? :)

teo_dude
Posts: 3
Joined: 2009-04-23

Post by teo_dude » 2009-04-23 20:32

Nueini pas mentus ir viska iskloji. Bent jau pazystamo tevas komisaras,tai jis taip man patare padaryti. Uzsirase duomenis,pardave bloga detale,paskambino sako grazink pinigus,pasiunte ant triju raidziu. Tas nu kaip nori, tevas per kompa susirado, tai nese dvigubai tada...

Unamed
Posts: 514
Joined: 2008-08-02

Post by Unamed » 2009-04-23 21:40

kaskaip man cia tavo istorija bisky,keistoka,tu metei ta jo cpu i zeme ir ten apsaukei,tai jis pilna reise turejo nueit i mentura ir ,pasakyt,kad va sudauze,atejas pirkejas ir t.t. Dar koki nors draugeli ,ale tipo liudinankas buvo ,prisisnekins ;) Cia zinok ,jei nedurnas pardaves ,noredamas tu neyrodysi ,kad is jo pirkai ta detale ,nebent bus liudininku ,ir jo skelbimas,su visais duomenimis. O va tada jau ir klaust nereikia tokiu atveju ;) O ,kad tu ten is gatves nusipirksi ir pasiklausi asmens duomenu,tai cia tau taspats ,kas vejas laukuose ;)

Ghost
Posts: 64
Joined: 2007-12-10

Post by Ghost » 2009-04-23 22:08

Nelabai patikima aisku kai kada galima nusipirkti gera daikta gan pigiai. bet galima ir apsigauti!!! mano draugas buvo uzturbines vaizdo plokste ir zaide kol nepradejo visokie artifaktai roditis data numete dazni ant standartiniu bet vstiek buvo , sumazino dazni iki tol kol ju nerodeirase biosa su sumzintais dazniais ir pardave :D

Arturcix
Posts: 177
Joined: 2009-02-05

Post by Arturcix » 2009-04-23 22:50

[c] Ghost rašė: <br/> Nelabai patikima aisku kai kada galima nusipirkti gera daikta gan pigiai. bet galima ir apsigauti!!! mano draugas buvo uzturbines vaizdo plokste ir zaide kol nepradejo visokie artifaktai roditis data numete dazni ant standartiniu bet vstiek buvo , sumazino dazni iki tol kol ju nerodeirase biosa su sumzintais dazniais ir pardave :D [/c]
Reiskiasi Lietuvele, o kai zmones nusiperka tokius sugadintus dalykus paskui ir sneka visi, kad skelbimai blogas dalykas. As pardavinejau skelbimuose kelis dalykus ir pirkes esu per skelbimus, niekad nesigailejau tai padares, zmones normalus, susitari, prekes nesugadintos. P.S. Z5500 is skelbimu pirkau pries pusantru metu, jos dar veikia.

Post Reply