Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Perku/Parduodu/Keičiu
nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by nemesis » 2020-12-22 09:37

Nusprendžiau pasidaryt bėdą ir išvalyt pilnai GPU nuo dulkių, keletas thermal padų buvo suplyšę, nuplėšiau, o mano thermal padai per stori 1mm ir tokie kieti gan (3M firmos), reikia 0.3mm, gal 0.5mm storio ir minkštų kaip būna originaliai ang vram. Gal kur nukreiptumėte? Būčiau dėkingas. Labai nesinori likti be GPU ant švenčių. Thermopastos netepa čia kaip suprantu, nenuplėšiau tik turbūt nuo vrm kur storas turbūt 1 mm thermalpadas yra ir nepasižeidęs (foto pats dešiniausias, ilgas - siauras)...
Image
Image

User avatar
BC00
Posts: 3049
Joined: 2008-06-21

Re: Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by BC00 » 2020-12-22 10:05

Teoriškai Carbonaut turėtų tikti, jei 0,2 mm per plonas dedi dvigubą.

http://www.skytech.lt/search.php?keywor ... 100&m=3802

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by nemesis » 2020-12-22 10:12

BC00 wrote:
2020-12-22 10:05
Teoriškai Carbonaut turėtų tikti, jei 0,2 mm per plonas dedi dvigubą.

http://www.skytech.lt/search.php?keywor ... 100&m=3802
Skytech atmetu iš principo nes gausiu manau geriausiu atveju po kalėdų... O kažką tokio dėti galima kažin?
https://lemona.lt/rnd-componentsrnd-460-00100.html

Kvailas klausimas, bet o tepti termopastos negalima? Kažkur esu matęs gpu termopastą man atrodo :D

User avatar
BC00
Posts: 3049
Joined: 2008-06-21

Re: Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by BC00 » 2020-12-22 10:25

Termo pasta turi būti stipriai tiršta, kitaip išbėgs lauk. Tik netepk kokios ARCTIC Silver 5, kuri dar ir laidi srovei :D

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by nemesis » 2020-12-22 10:40

BC00 wrote:
2020-12-22 10:25
Termo pasta turi būti stipriai tiršta, kitaip išbėgs lauk. Tik netepk kokios ARCTIC Silver 5, kuri dar ir laidi srovei :D
Šiandien ar ryt gauti kažką praradau viltį. Visos parduotuvės juk veikia kitu rėžimu per karantiną.
Kadangi ten žiauriai plona ji buvo, galvoju gal termopastą plonai tepti. Turiu tirštos, bet iš pigiųjų Gembird 15gr.

O su carbonautu tai į bankrotą nueisiu. Ten 8 vnt. VRAM (1,2 x 1,4cm) reikia ir dar 6 VRM'ams (1 x 1cm). Gaunasi vos ne 20 kvadratinių cm. tai būtų vos ne 5 x 5 cm lapelis reikalingas mažiausiai.

O tuos padus maniau deda ant cpu, didelio ploto. Prikarpysi čią 1x1cm o jie neslidinės? Kaip supratu jie nesiklijuoja...

User avatar
BC00
Posts: 3049
Joined: 2008-06-21

Re: Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by BC00 » 2020-12-22 10:58

Neteko čiupinėt, bet tvirtinimosi esmė turėtų būti tiesiog suspaudimas tarp dviejų paviršių.

User avatar
svabas+++
Posts: 146
Joined: 2020-09-03

Re: Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by svabas+++ » 2020-12-22 11:04

iš patirties manau, jei neesi profas tokiuose ir panašiuose dalykuose, geriau to nedaryt. Geriau nusipirk kažką panašaus ir gerai prapūsk komponentus, oro slėgis ten net gali nupūst ir kokią gležną detalę (joke)
https://www.varle.lt/kompresoriai/stanl ... 66068.html
ASUS PRIME Z690-A////Intel® Core™ i7-12700K////RTX 2080 Super////PATRIOT Signature Series DDR5 16GB 2x8GB 4800MHz///PSU Corsair CX 600W, 80 Plus Bronze, ////FRACTAL DESIGN Define R5 Black///SILENTIUMPC Fortis 5 CPU Cooler, LGA1700, AM4

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by nemesis » 2020-12-22 12:44

svabas+++ wrote:
2020-12-22 11:04
iš patirties manau, jei neesi profas tokiuose ir panašiuose dalykuose, geriau to nedaryt. Geriau nusipirk kažką panašaus ir gerai prapūsk komponentus, oro slėgis ten net gali nupūst ir kokią gležną detalę (joke)
https://www.varle.lt/kompresoriai/stanl ... 66068.html
Teisybės yra, bet termopastos (cpu ir gpu) keitimas man atrodo yra gan natūralus, nedaug kompetencijos reikalaujantis ir po 2-3+ metų naudojimo gan reikalingas atlikti veiksmas.

Man tai tik antras kartas (iš daugelio), kai nuimi radijatorių ir matai, kad pusė termopado liko ant radijatoriaus, o pusė ant vram/vrm.
Šiaip GPU temperatūros buvo geros, dulkių daug nesimatė, bet matėsi visur viduj ant plastmasių dulkių sluoksnis, kurio nenuėmus plastmasinių radijatoriaus apsaugų neišeina normaliai nei nuvalyti, nei nupūsti suspaustu oru. Termopasta buvo uždžiūvusi - kietos būsenos, niekaip nepanašios į skystą. Tas plastmasines apsaugas norint nuimti, iš abiejų galų reikia po du varžtelius nusukti, o vieną nusukti trukdo galinė skardelė (kurią galima nuimti), bet tada vienas varžtelis vistiek bus pasislėpęs už DVI jungties. Todėl atrodė kad vienintelis būdas gerai išvalyti aušinimo sistemą yra nuimti radijatorių (dulkių nuvalymui naudoju arba suspaustą orą kur prieiti sunku arba specialius antistatinius šepetėlius) ir prie to pačio buvau suplanavęs pakeisti ir termo pastą...
Image
Image

Radau dar plonesnį 1mm storio silikoninį thermal pad lapelį. Iš akies atrodė storis geras, bet radijatorius neprisipaudžia prie grafinio chipo (nors vrm jau pasiekia, o ne kaba, bet ten kur thermal pad atkelia radijatorių nuo vram, pagal termopastos pėdsaką ant radijatoriaus matosi, kad radijatorius tame krašte gpu chipo nebepasiekia, gpu temperatūra gavus apkrovos pakyla labai greitai iki 70C).
Image
Image
Image

Na dabar yra kaip yra. Reikia nežinau ar 0.5mm, ar 0.3mm termo pado lapelio...
Ačiū už operatyvius patarimus BC00 ir svabas+++.
Last edited by nemesis on 2020-12-22 12:55, edited 1 time in total.

User avatar
BC00
Posts: 3049
Joined: 2008-06-21

Re: Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by BC00 » 2020-12-22 12:54

nemesis wrote:
2020-12-22 12:44
svabas+++ wrote:
2020-12-22 11:04
iš patirties manau, jei neesi profas tokiuose ir panašiuose dalykuose, geriau to nedaryt. Geriau nusipirk kažką panašaus ir gerai prapūsk komponentus, oro slėgis ten net gali nupūst ir kokią gležną detalę (joke)
https://www.varle.lt/kompresoriai/stanl ... 66068.html
Teisybės yra, bet termopastos (cpu ir gpu) keitimas man atrodo yra gan natūralus, nedaug kompetencijos reikalaujantis ir po 2-3+ metų naudojimo gan reikalingas atlikti veiksmas.

Man tai tik antras kartas (iš daugelio), kai nuimi radijatorių ir matai, kad pusė termopado liko ant radijatoriaus, o pusė ant vram/vrm.
Na ir bandyk sulipint tuos padelius suplyšusius. Kad kažkur gausis tuščias tarpukas nieko baisaus neatsitiks.

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by nemesis » 2020-12-22 13:00

BC00 wrote:
2020-12-22 12:54
nemesis wrote:
2020-12-22 12:44
svabas+++ wrote:
2020-12-22 11:04
iš patirties manau, jei neesi profas tokiuose ir panašiuose dalykuose, geriau to nedaryt. Geriau nusipirk kažką panašaus ir gerai prapūsk komponentus, oro slėgis ten net gali nupūst ir kokią gležną detalę (joke)
https://www.varle.lt/kompresoriai/stanl ... 66068.html
Teisybės yra, bet termopastos (cpu ir gpu) keitimas man atrodo yra gan natūralus, nedaug kompetencijos reikalaujantis ir po 2-3+ metų naudojimo gan reikalingas atlikti veiksmas.

Man tai tik antras kartas (iš daugelio), kai nuimi radijatorių ir matai, kad pusė termopado liko ant radijatoriaus, o pusė ant vram/vrm.
Na ir bandyk sulipint tuos padelius suplyšusius. Kad kažkur gausis tuščias tarpukas nieko baisaus neatsitiks.
Nuimant jie išvis sutruputėjo ir viskas. Be to, jie jau šiukšliadėžėje :)
Turiu 3 vnt. perkaitintų Radeon 5970 dvigalvių GPU, galvoju gal pasižiūrėt kokie ten tie termopadai, kiek pamenu tvarkingi buvo, bet neaišku koks storis ir šiaip nelabai norisi dėti senų...

Turiu skysto metalo, bet ne šitiems atvejams akivaizdžiai. Turiu dar be tos pigios gembird termopastos ir su Scythe aušintuvu ėjusios. Bet kaip ir sakėte gal termopadų, termopasta nemėginsiu keisti. Nors šiaip termopastos aš niekada nepadauginu, ir jei kada tenka nuimti keistą aušintuvą ji nebūna per kraštus ištryškusi, kaip kad kartais tenka grandyti ne nuo silicio, o nuo aplink esančių kondikų kad ir gamykloje teptą...

Nusprendžiau kad man ne parduotuvės reikia su ilgu užsakymu, o kompiuterių taisyklos. Į vieną pasiskambinau, gal rastų pas save pardavimui, bet 4 dienos eilė, o šiaip sakė nesvarbu ką randi (kad ir pusę ten pusę ten), reikėtų dėti atgal kaip nuėmei (pertepus termo pastą) ir bus gerai. Bet jau šaukštai po pietų :D

User avatar
BC00
Posts: 3049
Joined: 2008-06-21

Re: Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by BC00 » 2020-12-22 13:49

Kad srovei nelaidi pasta ištrykš pro kraštus nieko blogo. Visa esmė, kad ji gali ištrykšti ir liks oro tarpas tarp VRM ir radiatoriaus. Bandyti gali, bet turėsi stebėt pastoviai VRM temperatūrą.

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by nemesis » 2020-12-22 13:58

OK. Žodžiu AMD išgelbėjo Nvidia, jei tiksliau sena Radeon HD5970 -> GTX1070. Galiu procedūrą kartoti dar bent 4 kartus, jei ateity trūks - žinosiu kur ieškoti termopadų.
Iš radeon nusiėmė vizualiai labai geros būklės VRAM padai (irgi 8 buvo vienoje pusėje) ir nuo kažkokio didelio chipo (ne dviejų GPU, o turbūt už crossfire atsakingo) nusiėmė ir pasidarė VRM du padai, kurie aušina po 3 komponentus.
Image
Image

Temperatūros geros, o ne taip, kaip prieš su ankstesniais 1mm padais - paleidi furmark, temperatūra iškart 70C ir didėja, o FAN šoka kadrilį su 2200RPM startu (foto nesusifokusavo, bet temp stabilizuojasi ties 65c ir fan 45%)...
Image
Last edited by nemesis on 2020-12-22 14:14, edited 2 times in total.

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by nemesis » 2020-12-22 14:05

BC00 wrote:
2020-12-22 13:49
Kad srovei nelaidi pasta ištrykš pro kraštus nieko blogo. Visa esmė, kad ji gali ištrykšti ir liks oro tarpas tarp VRM ir radiatoriaus. Bandyti gali, bet turėsi stebėt pastoviai VRM temperatūrą.
GPU-Z man nerodo vrm temperatūros. O ją galima stebėti programiškai ar fiziškai turi omenyje? Pamėginsiu dar testus paleisti ir su infrared'iniu termometru pamatuoti GPU kitos plokštės pusės, kurios nedengia nei radijatorius, nei backplate, temperatūrą toje vietoje, kur VRM ir VRAM randasi.

Reikia užsipirkti į sandėliuką šalia 1mm termo pad'o ir 0.3mm, bei turbūt 0.5mm. Nemėgstu situacijų, kai ko nors pritrūksta...

User avatar
svabas+++
Posts: 146
Joined: 2020-09-03

Re: Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by svabas+++ » 2020-12-22 15:41

pasiginčiau dėl to ar reikia profilaktiškai keist termopastą kas 3 metai, mano I7-6700K CPU 4,2GHz pasta nekeista jau 5 metai ir ant stress testų temperatūra tepakyla 60 laipsnių (paprastas orinukas aušina), gal reikia tiems kas laibai overcklokintą CPU ir GPU laiko pastoviai, nes aš tai pažaidžiau su benshmarkais kelis kartus ir palikau viską beveik ant default
ASUS PRIME Z690-A////Intel® Core™ i7-12700K////RTX 2080 Super////PATRIOT Signature Series DDR5 16GB 2x8GB 4800MHz///PSU Corsair CX 600W, 80 Plus Bronze, ////FRACTAL DESIGN Define R5 Black///SILENTIUMPC Fortis 5 CPU Cooler, LGA1700, AM4

aiwaris
Posts: 484
Joined: 2010-06-25

Re: Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by aiwaris » 2020-12-22 17:37

svabas+++ wrote:
2020-12-22 15:41
pasiginčiau dėl to ar reikia profilaktiškai keist termopastą kas 3 metai, mano I7-6700K CPU 4,2GHz pasta nekeista jau 5 metai ir ant stress testų temperatūra tepakyla 60 laipsnių (paprastas orinukas aušina), gal reikia tiems kas laibai overcklokintą CPU ir GPU laiko pastoviai, nes aš tai pažaidžiau su benshmarkais kelis kartus ir palikau viską beveik ant default
jo tu teisus bet yra vienas bet jai naudoji normalia termo pasta norm gamintojo ir pan pats naudoju visur n metu mx4 tai ir po keliu metu nuemus ausintuva ji buna tokia pati kaip ir ja uztepiau be teko panaudoti ant kitu pc ir pigenu is kokios lemonos no name tai hmm nei metu nereikejo ir ji sustingusi buvo lyg butu ji uztepta pries n metu cia labai pan kai pasidariau delid savo 8700k ir ka radau po dangteliu juoka net sukele :lol: tai va rimtesniu termo pastu yra daug ilgesnis tarnavimo laikas tai toks ju ir skirtumas pagrindinis nuo no name nes temp tiek ir tesiskiria.
Intel i7-8700K 4.7GHz,Cooler Master MasterLiquid ML240R RGB,Asus Z370P,T-Force Delta RGB DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz cl16,KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER EX (1-Click OC)RGB ,HDD WD Blue 1tb+seagate barracuda 1tb+m2 128gb,psu Cooler Master GX 650W v2,Lian Li LANCOOL II Mesh RGB ATX Mid-Tower White,Creative Sound Blaster AE-5,Win11 x64

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by nemesis » 2020-12-22 17:54

aiwaris wrote:
2020-12-22 17:37
svabas+++ wrote:
2020-12-22 15:41
pasiginčiau dėl to ar reikia profilaktiškai keist termopastą kas 3 metai, mano I7-6700K CPU 4,2GHz pasta nekeista jau 5 metai ir ant stress testų temperatūra tepakyla 60 laipsnių (paprastas orinukas aušina), gal reikia tiems kas laibai overcklokintą CPU ir GPU laiko pastoviai, nes aš tai pažaidžiau su benshmarkais kelis kartus ir palikau viską beveik ant default
jo tu teisus bet yra vienas bet jai naudoji normalia termo pasta norm gamintojo ir pan pats naudoju visur n metu mx4 tai ir po keliu metu nuemus ausintuva ji buna tokia pati kaip ir ja uztepiau be teko panaudoti ant kitu pc ir pigenu is kokios lemonos no name tai hmm nei metu nereikejo ir ji sustingusi buvo lyg butu ji uztepta pries n metu cia labai pan kai pasidariau delid savo 8700k ir ka radau po dangteliu juoka net sukele :lol: tai va rimtesniu termo pastu yra daug ilgesnis tarnavimo laikas tai toks ju ir skirtumas pagrindinis nuo no name nes temp tiek ir tesiskiria.
Lazda turi du galus. Jei termopasta nesušokusi į ragą, arba sušokusi bet atlieka funkciją - aš ir už tai kad nejudinti.
Šiuo atveju radijatorius buvo nuiminėjamas ne dėl to, kad pakeisti termopastą (kuri paaiškėjo kad buvo sustingusi, bet kadangi radijatorius nebuvo atkeltas vis tiek gerai atliko savo funkciją), o dėl to, kad radijatoriaus plastmasinių apsaugų nuimti nenuimant radijatoriaus nemačiau galimybės (net nuėmus galinę skardelę, 1/4 varžtų likdavo uždengtas DVI jungties). Taip, galėjau atsukti tik fan ir juos nuvalyti iš vidinės pusės, bei prapūsti dulkes kiek įmanoma ir pasiekti išeina. Tačiau man pro tarpelius besišviečiantis dulkių sluoksnis įspūdžio nepadarė.
Laiką jei galėčiau atsukti atgal, ar jei būčiau iš anksto žinojęs kad termopadai suplyš (kaip sakiau iš daug kartų, tai tik antras kartas ir deja pats baisiausias, kai taip termopadai suėję buvo, kai pusė buvo ten, pusė ten) - būčiau radijatoriaus neatkėlinėjęs.
Kas dėl gamyklose tepamos GPU termopastos, tai po dviejų metų naudojimo, aš dar nesu matęs, kad radijatorių atkėlus ji būtų skysta. Dantų krapštuku ji valosi nesunkiai, bet gabalais (yra tekę grandyti ir kur būdavo kaip superis vos ne). Ir ta sukietėjusi termo pasta vis tiek gan gerai atlieka funkciją, tik jei radijatorius po termo pastos sustingimo nebuvo atkeltas (bene visada jis lakosi ant spaudžiančių spyruoklyčių ir atkelti yra tikrai nesunku ar kampe kur paėmus ar pajudinus keičiant RAM pvz.), o tada jau dažniausiai temperatūros tampa tiesiog tragiškos...

aiwaris
Posts: 484
Joined: 2010-06-25

Re: Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by aiwaris » 2020-12-22 18:15

jo tu teisus ir paciam kiek teko vga nuimineti ausintuva tai visados budavo sukepusi termo pasta yra buve kad tikrai ja buvo sunku ir nuvalyti nepanaudojus kokio nors metalinio yrankio kurio aisku nenaudojau :D bet lb nustebino dabartine KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER EX kad norejau dar mazesniu temp tai sugalvojau persitepti pasta tai nuemus ausintuva buvo wow efektas man nes pirma karta maciau kad pasta gyva kaip kad katik uztepta :D ir visiskai jokio efekto nepadare tas pertepimas ne taip kaip budavo su kitomis vga.
Intel i7-8700K 4.7GHz,Cooler Master MasterLiquid ML240R RGB,Asus Z370P,T-Force Delta RGB DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz cl16,KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER EX (1-Click OC)RGB ,HDD WD Blue 1tb+seagate barracuda 1tb+m2 128gb,psu Cooler Master GX 650W v2,Lian Li LANCOOL II Mesh RGB ATX Mid-Tower White,Creative Sound Blaster AE-5,Win11 x64

User avatar
svabas+++
Posts: 146
Joined: 2020-09-03

Re: Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by svabas+++ » 2020-12-22 19:04

reikia nepamiršt kad ir silicis degraduoja per tiek metų laikant kompą ant max pajėgumų pastoviai, aš pirkau galingesnę vaizdo plokštę, kad būtų galios rezervas (v-sync 60fps visada naudoju) ir jei žaidime prie kurio praledžiu nemažai laiko pastoviai ūžia radiatoriai stengiuos sumažint grafikos nustatymus
ASUS PRIME Z690-A////Intel® Core™ i7-12700K////RTX 2080 Super////PATRIOT Signature Series DDR5 16GB 2x8GB 4800MHz///PSU Corsair CX 600W, 80 Plus Bronze, ////FRACTAL DESIGN Define R5 Black///SILENTIUMPC Fortis 5 CPU Cooler, LGA1700, AM4

User avatar
vycius9
Posts: 109
Joined: 2016-09-15

Re: Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by vycius9 » 2020-12-22 20:12

Kas liečia dėl pačių termopadų įgijimo.. tai norėjau paimti "thermal grizzly minus pad 8" bet LT tik A1.lt turėjo ir tai sufeilino su prekės atsiuntimu. (užsakiau 11.24 o atsiėmiau tik šiandien per omnivą). Išgelbėjo mane amazon.de 5 eur brangiau su atsiuntimu bet gavau per 4 darbo dienas..
jei kam įdomu ir aktualu tai iš čia ėmiau.
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B ... UTF8&psc=1

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Gal kas žinote kur Vilniuje galėčiau šiandien įsigyti GPU VRAM ir VRM thermal padų?

Post by nemesis » 2020-12-22 20:38

vycius9 wrote:
2020-12-22 20:12
Kas liečia dėl pačių termopadų įgijimo.. tai norėjau paimti "thermal grizzly minus pad 8" bet LT tik A1.lt turėjo ir tai sufeilino su prekės atsiuntimu. (užsakiau 11.24 o atsiėmiau tik šiandien per omnivą). Išgelbėjo mane amazon.de 5 eur brangiau su atsiuntimu bet gavau per 4 darbo dienas..
jei kam įdomu ir aktualu tai iš čia ėmiau.
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B ... UTF8&psc=1
Bet čia vram, vrm ir t.t. ar ir vietoj termopastos ant gpu ar cpu dedate? Kaip su storiu? Pažiūrėjau kad ten nuo 0.5mm iki 3mm eina, tai daug reikia turėti, o dedant po kelis sluoksnius klausimas kiek savybės nukenčia. Idomu perkant pc komponentams termopadus kokio minimalaus/optimalaus šiluminio laidumo reikia ieškoti?
Idomu būtų tokį panaudoti vietoj termopastos, aš kaip suprantu jie savybėmis ir sudėtimi labai stipriai skiriasi nuo tų, kurie skirti grynai dėti ant cpu vietoje termopastos? Nepamenu ar apžvalga čia jau buvo tokių cpu padų? Ar verti dėmesio realiai?

Post Reply