Samsungo „Rapid Mode“ - reali nauda ar marketingas ?

Diskusijos susijusios su visa PC geležimi
Protex
Posts: 63
Joined: 2014-01-22

Post by Protex » 2015-09-07 15:28

Sveiki, šitame portale per kelis metus nekarto teko skaityt samsungo Rapid Mode užgauliojimus, vienas iš aktyvių tos funkcijos peikėjų yra ir gerbiamas portalo administratorius:
Čia keletas užgauliojimų dėl Rapid Mode naudos: http://www.technews.lt/read/1/pc_kompon ... kimas.html
Gan naujas straipsnis, kuriame vėl nuvertinamas Rapid Mode: http://www.technews.lt/naujiena/n/a/vna ... 0_pro.html

Ligi šiol buvau linkęs tikėti gerbiamais šio portalo dalyviais, bet prieš mėnesį persirašiau naujausią Windows 10 OS. Deja Samsung Magician 4.6 ar šviežiausia 4.7 versija, vis dar nepalaiko Win10 ir neleidžia aktyvuoti Rapid Mode dėl OS "nesuderinamumų". Prieš 3 dienų suradau būdą kaip apeiti šią problemą ir įsijungti Rapid Mode su Win10 OS turint Samsung Magician 4.7 versiją: http://www.tenforums.com/drivers-hardwa ... 4-7-a.html .

Trumpai, iki Win10 su SSD visada naudojau Win7 + Rapid Mode, viskas veikė greitai ir be problemų. Persirašius šviežius Win10 iškarto pastebėjau erzinanti sistemos sulėtėjimą, konkrečiai FireFox naršyklėje (tam daugiausiai naudoju PC). Atsidarius kaip įprastai 20-30 tabų sistemą veikia kaip sulėtinta. Tabo išjungimas paspaudus ant X užtrunka net keletą sekundžių! Iki šiol nebuvau tikras, ar tai mano sistema bendrai jau per sena naujiems windows 10, ar visgi Rapid Mode duoda apčiuopiamos naudos, o gal kokios tvarkyklės neoptimizuotos.
Žodžiu kantriai laukiau, ir prieš 3 dienas atradau jau paminėtą būdą įsijungti Rapid Mode ant win10. Šiandien galiu teigti, mano sistema veikia taip pat sparčiai kaip ir su win7, bent jau Firefox nebestabdo daugiau tabų atsivertus. Skirtumas tiesiog akivaizdus. Tad klausimas, ar tikrai Rapid mode neturi jokios reikšmės darbui su realiomis užduotimis ? man Firefox labai reali programa ir labiausiai naudojama iš visų kitų.

Gal dar kas pastebėjo realia didelę Rapid Mode naudą savo sistemai? o ne tik gražesnius skaičiukus sintetiniuose testuose kaip dauguma mėgsta numušti ta Rapid Mode funkciją kaip bevertę.

P.S. mano sistema gana sena, jei tai turi kokios įtakos Rapid Mode naudai: Q6600 pakeltas iki 3 GHz, 8 GB RAM, SATA2 + Samsung 840 Evo 120GB + Radeon HD 6000 serijos.

User avatar
BC00
Posts: 3052
Joined: 2008-06-21

Post by BC00 » 2015-09-07 15:41

Aš nepeikiu nei Rapid Mode, nei Samsung. Sakė, kad nėra iš RM realios naudos vokiečiai, international saitai, patikrinau - tą patį pasakiau ir aš.
GAlvoju, kad Firefox langai negali būti kažkaip susiję su RM, iš tikrųjų net prasčiau turėtų būti nes RM suvalgė nemažą dalį tavo RAMų. Mano manymu čia labiau kažkoks sutapimas (na gal ne placebo efektas) nei realus RM naudos pasireiškimas... Bet gal čia ir klystu.

Crembo
Posts: 154
Joined: 2007-12-04

Post by Crembo » 2015-09-07 15:44

Man visų pirmą labai keista, kad tau neleidžia įjungti Rapid Mode ant Win10 be jokių "hackų", nes pas mane puikiai viskas veikia ir taip?
O dėl realios naudos RM - nežinau, nes nuo pirmos dienos jis pas mane įjungtas ir viskas sukasi nesveikai greitai, tai nematau prasmės kažką keisti ar tikrinti ar tai keičia ar ne :D

User avatar
vacoum
Posts: 510
Joined: 2010-06-11

Post by vacoum » 2015-09-07 16:02

as isjunges Rapid Mode. Nes didele zala klaidos atveju, ar kokio nuluzimo, elektros dingimo. Jei nesiojamas - pavojus mazesnis.

Ir dar, mano matka palaiko "Rapid mode'a tik kitaip pavadinta" su bet kokiu SSD ar HDD. Tai tiesiog kazkas panassaus kaip Raid masymas su ramais, tik skirtumas, tik is ramu reikia karts nuo karto ar tam tikrais momentais irasyti i pastovia laikmena.

Nezinau, man ir taip viskas labai greitai veikia. Ir dirbant su Rapid Mode patartina darytis dazniau kopijas ypac svarbiu failu, jei dirbi, tai darbines kopijas.

User avatar
vacoum
Posts: 510
Joined: 2010-06-11

Post by vacoum » 2015-09-07 16:13

[c] BC00 rašė:
Aš nepeikiu nei Rapid Mode, nei Samsung. Sakė, kad nėra iš RM realios naudos vokiečiai, international saitai, patikrinau - tą patį pasakiau ir aš.
GAlvoju, kad Firefox langai negali būti kažkaip susiję su RM, iš tikrųjų net prasčiau turėtų būti nes RM suvalgė nemažą dalį tavo RAMų. Mano manymu čia labiau kažkoks sutapimas (na gal ne placebo efektas) nei realus RM naudos pasireiškimas... Bet gal čia ir klystu. [/c]


ka reiskia yra ar nera nauda. Raid 0 dviem HDD ar yra nauda ar ne ?
Vietomis aiski nauda, vietomis praktiskai nejuntama.

Ir cia tas pats. Pagrindine nauda kai dirbama su mazais failais pastoviai,pvz programuojant, kai nuskaitomi pastoviai simtai ar net tusktanciai failiuku - nauda milziniska, kraunant filma - nuline. Kraunant windozus - nuline. Bet ilgainiui dirbant ir kai ramas prisipildo cache'o - atsiranda nauda.

Del firefox tabu - nebent firefox laikinai cashuoja i kieta diska, o ne i laikina atminti. Nuojauta kuzda, kad nauda dirbant su tabais - minimalil. Nebent savaite neisjungi kompo ir maigai pastoviai 20 tuos pacius puslapius, tada fiznius failiukus cache'uotu ne fizine bet i laikina atminti , ko pasekoje veiktu greiciau.

Pasikartosiu, visu situ Rapid Smapid Mode nauda, kai pastoviai dirbama su tais paciais mazais fiziniais failais, pagrindine nauda - kai nuskaitomi jie ne is kieto disko, bet is laikinos atminties (kuri daug greitesne), bei pvz irasymas vyksta ne iskarto i pastovia atminti, gali irasyti pradziai i laikina, o paskui koks nors manageris sumanagins i kieta diska. Galima tai isivaizduoti kaip hibrida tarp raido 0 su SSD/HDD ir tarp Cache'o fiziniu failiuku laikinoje atminty.

Plius kadangi mano matka turi tokia funkcija, tai manau galima gal atsisiusti ka nors, kur ta pati padarys su bet kokia fizine laikmena ir ramais.

Protex
Posts: 63
Joined: 2014-01-22

Post by Protex » 2015-09-07 16:34

[c] BC00 rašė:
Aš nepeikiu nei Rapid Mode, nei Samsung. Sakė, kad nėra iš RM realios naudos vokiečiai, international saitai, patikrinau - tą patį pasakiau ir aš.
GAlvoju, kad Firefox langai negali būti kažkaip susiję su RM, iš tikrųjų net prasčiau turėtų būti nes RM suvalgė nemažą dalį tavo RAMų. Mano manymu čia labiau kažkoks sutapimas (na gal ne placebo efektas) nei realus RM naudos pasireiškimas... Bet gal čia ir klystu. [/c]

Labai jau velniškas atsitiktinumas. ir garantuoju, ne placebo efektas. Galiu išjungti vėl Rapid mode, jei pageidauji to, nors aš pats nenoriu prie buvusio latency sugrįžt nė dienos.
Turint 8Gb Ram, Rapid Mode nėra skaudus režimas, tuo labiau, jog kalbam apie Firefox, kuris nėra labai alkanas ram'ui kaip Chroem ar Opera.
Ir jei gerai suprantu OS veikimo principus, tu per abstrakčiai žiuri į programų vykdymą. Tai kad Rapid Mode pasiims 1 GB iš 8GB nebūtinai daro žalą kokiai nors programai kaip FireFox kuri pas mane apie 1-2GB jos suvalgo dažniausiai. Vykdomos programos - procesai, kurie naudoja darbine atmintine nenaudoja viso jiems reikiamo RAM, o naudoja virtualią atmintinę kurią sudaro atmintinių hierarchija, t.y. tiek RAM tiek SSD/HDD. Pats proceso įvaizdis laikomas virtualioje atmintinėje, o virtuali atmintine skaidoma puslapiais, ir tie puslapiai gali būti padėti į SSD jei jų tuo metu programos vykdymui nereikia, OS jei neklystu pati optimizuoja programų vykdymą todėl tik dalį proceso puslapių tam tikru metu laiko RAM'e, tai vadinama rezidentine dalis... Vadinasi, virtualios atmintinės puslapių kurių reikės vėliau, išgavimas iš Rapid Mode (Ram'o) yra greitesnis nei išgavimas iš SSD/HDD. Iš čia ir gali būti gaunamas realus pagreitėjimas ne tik sintetiniuose testuose. Bent dėl šitų pamąstymų aš visad laikiau Rapid Mode įjungtą. Primenu, pas mane SSD turi SATA2 lubas.

Kas dėl tų vokiečių tai jie žmonės, irgi gali klysti, netinkamai pratestuoti... kokius pats testus darei ?


[c] Crembo rašė:
Man visų pirmą labai keista, kad tau neleidžia įjungti Rapid Mode ant Win10 be jokių "hackų", nes pas mane puikiai viskas veikia ir taip?
O dėl realios naudos RM - nežinau, nes nuo pirmos dienos jis pas mane įjungtas ir viskas sukasi nesveikai greitai, tai nematau prasmės kažką keisti ar tikrinti ar tai keičia ar ne :D [/c]

Įdomu, pažiūrėki per cmd įrašės winver, koks buildas ir distribucija (PRo/Home) pas tave Win10 ? kokia Samsungo Magico versija ? SSD modelis ?

Mano: http://i.imgur.com/VgDxIye.png

Protex
Posts: 63
Joined: 2014-01-22

Post by Protex » 2015-09-07 16:40

vacoum, kalbi tik apie failus, nors tokie sprendimai būna ir blokų lygmeniu.

Ir FF aš išjungiu bent kelis kart per dieną. tad tos savaitės kaip tu išsireiškei ne prie ko. ir FF tikrai turi naudos iš blokinio lygio cacho.

User avatar
Katonas
Posts: 1736
Joined: 2008-10-03

Post by Katonas » 2015-09-07 17:26

Aš net nesupratau kam čia ta tema reikalinga? jei jau tabai stabdo tai kažkas negerai su tavo kompu yra ir dar kaip rašai po 2 sekundes. Patinka naudok ta RM ir būk laimingas.
a.k.a. Mindaugas Klumbis

User avatar
BC00
Posts: 3052
Joined: 2008-06-21

Post by BC00 » 2015-09-07 17:46

Aš nieko nepageidauju, kaip ir niekad niekas nesugebės ištestuot visų galimų scenarijų:D
Visų pirma, virtuali atmintis pradedama naudot kai nebėra fizinių RAMų. Labai tikėtina, kad 20-30 tabų suėda visus tavo iš 8 GB likusius laisvus RAM, o SSD sėdintis page file yra per mažas. Įdomu kaip RM tokiu atveju sugeba pakinkyti fizinius RAMus, kurių iš esmės trūksta. Aišku pasiekiamumo pirmenybė turi būti suteikiama RAMams, o ne SSD esančiam page file (gal jis pas tave išvis HDD sėdi), bet kad viską šitoj istorijoj iki gali išsiaiškinti reikia šiek tiek pasikapstyti prie page file didinimo ir jo iškėlimo į kitą diską.
Nieko nesakau, gal tu tas, kuris pagaliau rado kur RM veikia.

Crembo
Posts: 154
Joined: 2007-12-04

Post by Crembo » 2015-09-07 18:06

Protex - pas mane lygiai tas pats ir kaip pas tave.
Win10 Pro 10240, 840 EVO 120GB. Tiesiog kai upgreidinau Win8.1 -> Win10 jau buvo įjungtas RM. Dabar ir rašo "Rapid Mode is enabled", nors ir rodo, kad tipo nesuderinami Windowsai.

Protex
Posts: 63
Joined: 2014-01-22

Post by Protex » 2015-09-07 19:19

[c] BC00 rašė:
Aš nieko nepageidauju, kaip ir niekad niekas nesugebės ištestuot visų galimų scenarijų:D
Visų pirma, virtuali atmintis pradedama naudot kai nebėra fizinių RAMų. Labai tikėtina, kad 20-30 tabų suėda visus tavo iš 8 GB likusius laisvus RAM, o SSD sėdintis page file yra per mažas. Įdomu kaip RM tokiu atveju sugeba pakinkyti fizinius RAMus, kurių iš esmės trūksta. Aišku pasiekiamumo pirmenybė turi būti suteikiama RAMams, o ne SSD esančiam page file (gal jis pas tave išvis HDD sėdi), bet kad viską šitoj istorijoj iki gali išsiaiškinti reikia šiek tiek pasikapstyti prie page file didinimo ir jo iškėlimo į kitą diską.
Nieko nesakau, gal tu tas, kuris pagaliau rado kur RM veikia. [/c]

Pramiegojot OS architektūros paskaitas todėl nesuprantat kaip OS valdo atmintinę.
1) Virtuali atmintinė nėra tiesiog pagefile failas win ar swap sritis linuxuose, tai konceptas išpleciantis fizines atminties erdves. Ji naudojama nuolatos.
2) pagefile ar swap, t.y. procesu pristabdymo funkcijos taip pat naudojamos net esant 70% laisvos atmintinės. Jei netiki atsiversk perf monitorių ir pažiūrėk.
3) mano tabai nesuėda visko, jei jau taip nutinka, jog ima mušti limitus aš refrešui perjungiu FF per naujo ar numetu dali tabu į bookmarkus. Kaip minėjau, stabdymo metu su Rapid mode off, FF valgo tik iki 2GB ir dar daugiau būna laisvos fizines ram vietos.
4) Rapidmode pakinko jai reikalinga RAM fizine adresu sritį OS užsikrovus.
5) aš tikrai žinau kur mano pagefile sėdi :) kelti jo į HDD nematau prasmės.

Kaip jau minėjau, tik dalis programos kodo jos vykdymo metu sėdi fiziniame RAM. Tas kodas suskaidytas puslapiais kurie cirkuliuoja tarp RAM ir tarp SSD/HDD. Kaip Rapidas valdo savo atmintinės sritį yra kitas klausimas. Deja neturiu laiko čia visko per giliai kapstyti ir dar testuoti, bet panašu, jog Rapid mode tartum praplečia rezidentinės procesų dalies vietą atlikdamas dalinai analogiškas atminties valdymo funkcijas panašias į OS atminties valdymo funkcijas.

Jei visų subtilybių kas vyksta su atmintinės hierarchijos valdymu neišmanot, gal taip drąsiai nereiktų teigti, jog Rapid mode yra bevertė realiame pasaulyje, vien todėl, jog kažkokie vokiečiai abejotinus testus atliko.



User avatar
BC00
Posts: 3052
Joined: 2008-06-21

Post by BC00 » 2015-09-07 20:32

Nereik pykti, kad nei vienam iš 100 review'erių testavusių 850 EVO/PRO nešovė į galvą susijungti 30 tabų. Visi, kaip ir mes, piešiam išvadas iš savo gautų skaičių.
Kaip sakiau, tikrai sveikintina jei atradai vietą, kur suveikia RM, bet iš esmės tai visiškai nieko nekeičia.
P.S. 850 Pro nebeturiu, nes įdomumo dėlei (jei bus laiko) pabandysiu laisvalaikiu kažką panašaus imituoti su PlexTurbo.

tomaxsas
Posts: 263
Joined: 2007-09-04

Post by tomaxsas » 2015-09-07 20:35

jam padeda dėl senos viso PC HW greičiausiai

User avatar
vacoum
Posts: 510
Joined: 2010-06-11

Post by vacoum » 2015-09-07 20:46

rapid mode man ziauriai paspartina programinant, tik sakau, klaidos tikimybe gali brangiai kainuoti.

Protex
Posts: 63
Joined: 2014-01-22

Post by Protex » 2015-09-07 21:31

Niekas nepyksta, tik norėtusi įtikinamesnių argumentų nei "nesvaik. FF tabai nekabina RM, čia tavo kompas blogai veikia" ir panašūs komentarai atrodo keistai.

Taip, gal tikrai dėl HW senumo man tas skirtumas su RM ir be jo toks akivaizdus. Kita vertus su nauju HW jis ir turi būti, tik žmogaus pojūčiai galbūt nefiksuoja to skirtumo?
realiai SDRAM ir SSD+SATA latency bent 1000 kartu skiriasi, ir net su SATA3 tas skirtumas turi egzistuoti įjungus Rapida.

vacoum, iš kitos pusės ir be Rapid mode SSD diskai dirba standartiniu write-back cache rėžimu, todėl dingus elektrai duomenys irgi prarandami: OS branduoliui duomenis siunčiant į diską, SSD controleris juos greit užkešuoja ir OS branduoliui iškart siunčia atsakymą, jog duomenys įrašyti sėkmingai, nors anie dar kurį laiką būna SSD keše ir tuo tarpu įvykus trikdžiui jei nėra kokio vidinio bent laikino srovės šaltinio, ar baterijos Raid kortoje, duomenys prarandami, ir niekas apie jų praradimą nežino. o išjungus SSD write-back cache labai nukenčia performance.

JisVisadaSalia
Posts: 103
Joined: 2010-04-12

Post by JisVisadaSalia » 2015-09-07 21:39

Jei piniginė nespaudžia, nusipirkite motininę su daugiau ram slotų ir pasidarykite ram diską su 128/256 gb... Jei tiek užtenka darbui ir jūsų programoms, bei kuriamiems "projektams"...
:D

User avatar
IFeelYou
Posts: 3257
Joined: 2014-08-20
Contact:

Post by IFeelYou » 2015-09-07 21:49

Kad ir koks būčiau Samsung SSD fanas, kad Rapid Mode yra visiškas nieko nereiškiantis gimnickas suprastų kiekvienas vaikas. Skirtas absoliučiai tik skaičiukams benchmarkuose. Nei vienas "real life" scenarijus tikrai nepagreitėjo, o vietomis dar ir sulėtėjo. Tą patvirtina ir begalės rimtų kompanijų review. Tiesa sakant nemačiau apskritai nei vieno testo kuriame jis kažką pagreitintų :)
i9-7980XE @ 4.8 Ghz Custom Watercooled|ASUS Rampage Apex VI X299|G.Skill Trident Z 16GB DDR4 (4200/17)|ASUS Poseidon 1080 Ti + Phanteks Glacier waterblock|Intel Optane 900p 280GB|Crucial MX300 2TB SSD Raid0|Antec HCP Platinum 1300W|EVGA DG-86 Case|Samsung U32H850 4K 32" + LG 27EA63 27"|Razer peripherals

Protex
Posts: 63
Joined: 2014-01-22

Post by Protex » 2015-09-07 21:54

tai gal tikrai tik vaikas ir tesuprastų tavo tą teiginį be jokiu argumentų. o gal pasidalinsi tais ale kokybiškais review kuriais aklinai pasitiki ?

User avatar
IFeelYou
Posts: 3257
Joined: 2014-08-20
Contact:

Post by IFeelYou » 2015-09-07 22:04

Testais aš pasitikiu vieninteliais - tai savo testais. Absoliučiai niekas nepagreitėjo nei viena sekunde, o windows boot time dar ir sulėtėjo. Matavau ir su Passmark app timer ir su sekundometru ir po 10x. Ir Firefoxo tabus ir Chrome tabus ir absoliučiai nieko. Faktas. Windowsų cashinimo sistema puikiai veikia ir jai įtakos jokie rapid mode neturi. Tavo minimas pagreitėjimas yra dėl kažkokių problemų su Windows 10 (kadangi man jokių problemų nebuvo įdiegt 4.7 be "hackų") arba dėl senos sistemos.
Ir tikrai anandtech ir tomshardware kažkaip labiau pasitikiu negu vieno žmogaus nuomone, kuris neaišku nei ką, nei kaip matuoja.
i9-7980XE @ 4.8 Ghz Custom Watercooled|ASUS Rampage Apex VI X299|G.Skill Trident Z 16GB DDR4 (4200/17)|ASUS Poseidon 1080 Ti + Phanteks Glacier waterblock|Intel Optane 900p 280GB|Crucial MX300 2TB SSD Raid0|Antec HCP Platinum 1300W|EVGA DG-86 Case|Samsung U32H850 4K 32" + LG 27EA63 27"|Razer peripherals

User avatar
IFeelYou
Posts: 3257
Joined: 2014-08-20
Contact:

Post by IFeelYou » 2015-09-07 22:09

Vienas iš daugelio neigiamų review apie "realią" spartą: http://techreport.com/review/25282/a-cl ... -evo-ssd/4
i9-7980XE @ 4.8 Ghz Custom Watercooled|ASUS Rampage Apex VI X299|G.Skill Trident Z 16GB DDR4 (4200/17)|ASUS Poseidon 1080 Ti + Phanteks Glacier waterblock|Intel Optane 900p 280GB|Crucial MX300 2TB SSD Raid0|Antec HCP Platinum 1300W|EVGA DG-86 Case|Samsung U32H850 4K 32" + LG 27EA63 27"|Razer peripherals

Post Reply