Trumpi klausimai

Diskusijos susijusios su visa PC geležimi
PauliusP
Posts: 357
Joined: 2013-06-13

Post by PauliusP » 2015-09-04 16:50

Matau gerą sprendimą - keisti CRT į kažką naujesnio :)

JisVisadaSalia
Posts: 103
Joined: 2010-04-12

Post by JisVisadaSalia » 2015-09-04 17:37

Jau pakeičiau, bet CRT būtų street fighteriui, nors gal tiks ir naujasis um67, nelagins. IPS lagina šiek tiek competetive gaming kaip street fighter, kur reikalinga kiekviena milisekundė.

Redaguota:
Negaliu patikėti. Su Custom Resolution Utility (CRU) pasidarius custom resoliution su atitinkamais hz, HDMI laidas perduoda į konverterį ir dar iš konverterio per VGA laidą ateina į monitorių 1600x1200 100hz... Bet kadangi CRT formatas 4:3, tai viena kraštinė už ribos ir neina sugrąžinti, ta prasme skalinti vaizdą į monitoriaus parametrus. Kažakaip užrisakinęs...
Bet žodžiu viskas veikia...

JisVisadaSalia
Posts: 103
Joined: 2010-04-12

Post by JisVisadaSalia » 2015-09-17 11:31

Noriu klaust ką daryt. Mano pereitą savaitę gautas LG 34UM67 turi blogą pixelį ekrano šone, kuris matosi tik šviesiose spalvose ir dažniausiai skaitant tekstą ar kokį žinių portalą. Per daug nesureikšminu, kadangi jis pačiame šone, vos per pusę cm nuo ekrano krašto. Kaip ir suprantu, kad buvo užsakytas iš distributorių bei pardavėjas čia niekuo dėtas. Nebent užsakė specialiai "brokuotą" (jei taip būtų galima pavadinti).
Kadangi monitorius yra su specialiom specifikacijom ir skirtas tik žaidimams, bei aš naudoju pagrine tik žaidimams, tai man tas pikselis netrukdo - aš jo net nepastebiu. Ir grąžinti į garantinį bei laukti naujo ir pan., nelabai noriu...
Noriu dar ptikslinti, kad jis toks tamsiai pilkas, o iš viršaus jo nesimato. Tik iš priekio ir iš šonų.
Ką jūs sakote? Ar sukti man galvą dėl to pixelio? Ar esate susidūrę? Ar grąžinti monitorių pardavėjui?
P.S. Dabar pradėjau galvot, kad lygtai iš pradžių nebuvo - nebeatsimenu ar nepastebėjau. Gal po pakartotinio perkėlimo pats užkliuvau... Nebesurpantu. Ar gali atsirasti dead/bad pixel'is iš po kiek laiko? Šiuo atveju po savaitės?

Atavar
Posts: 393
Joined: 2008-08-10

Post by Atavar » 2015-09-17 13:30

Esu beveik garantuotas, kad tu jo net negaletum grazinti pardavejui. Dauguma gamintoju (tiek TV tiek monitoriu) nepripazysta mirusiu pixeliu, esanciu ne centrineje ekrano dalyje, kaip garantinio atvejo. Priklausomai nuo gamintojo ir ekrano dydzio, tu mirusiu pixeliu sone gali buti net iki 5. Butu centrineje dalyje - tada keicia.

JisVisadaSalia
Posts: 103
Joined: 2010-04-12

Post by JisVisadaSalia » 2015-09-17 13:59

Supratau, radau panašios info. Dar bandau paleisti "pixel fixer" video... Gal padės. Šiaip tikrai nemaišo.
Bet dabar jau žinant vis atkreipiu dėmesį į jį ir vis patikrinu :D

P.S. - įmetu kelias foto, gal atsiras koks ekspertas :D
http://tinypic.com/r/2921y7m/8
http://tinypic.com/r/35buk5x/8
http://tinypic.com/r/33x7ckx/8
http://tinypic.com/r/2vt8dqc/8
Dešinėje pusėje, prie pat krašto beveik, toks nedidelis taškiukas. Su mobiliu xperia fotkinta, tai nelabai gavosi nuotraukos. O šiaip gyvai žiūrint jis didesnis atrodo.

P.P.S. - problemos didelės nėra pasirodo, priimtų garantinis, reiktų nunešti į schneider electric.

P.P.P.S. - paskambinus į tą elektroniką, pasirodo jie monitorių taisymui nepriimą, tik televizorius... Nu čia bus man :D Pirkinukas :D

daimonass
Posts: 1316
Joined: 2011-01-25

Post by daimonass » 2015-09-17 17:49

Šiap kaip jau kažkas minėjo su dead pixel yra problema.. Dauguma gamintojų nenori keist pirkinių, jai nėra bent 5 mirusių pixel'iu.. Šiap sėkmės, informuok kaip ten pasistūmėjes reikalai.

JisVisadaSalia
Posts: 103
Joined: 2010-04-12

Post by JisVisadaSalia » 2015-09-21 14:41

Na papildau savo garantinio procedūrą. Atidaviau ką tik LG monitorių į servisą. Pasirodo pas mane eina toks brūkšnelis 2-3 mm iš viršaus į apačią. Net moteris kur priėmė sakė, kad tikrai kažkas negerai, jei 2-3 mm. Šiandien pažiūrės, nufotografuos ir žiūrės ką Vilnius pasakys - gal reikės siųsti.
Kadangi ėmiau išsimokėtinai (pirkau GPU ir pinigų mažai liko), tai iš Varlės su ta pratęsta garantija lizingas už bet kokios kitos parduotuvės pigiau gaunasi vis tiek apie 30-40 eurų berods, o kai kur ir daugiau.
Bet gavosi taip, kad Schneideris, kuriame galioja ta pratęsta garantija - LG monitorių netaiso, tiktai televizorius. Dabar gaunasi kažkokia machinacija su ta garantija iš Varlės pusės - perki garantiją, kuri niekam nereikalinga. Gerai, kad nors lizingu susitaupo, nors ji niekam ir nereikalinga...
Bet planavau parduot po poros metų už padoresnę kainą, dėl garantijos pratęstos, tai planai keičiasi dabar :D
Informuosiu kaip ten dėl tos garantijos ir pikselių "remonto".

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Post by nemesis » 2015-09-21 14:46

Kažkada namie HP LA2205wg atsirado miręs pikselis. Pasigooglinus patarė išjungti monitorių, įspausti tą vietą pirštu ir įjungti. Susitvarkė.

Labai senais laikais būdavo video kur ale mirusius pikselius gali prikelti, bet man ant seno notebooko nepadėjo.

JisVisadaSalia
Posts: 103
Joined: 2010-04-12

Post by JisVisadaSalia » 2015-09-21 15:18

Bandžiau jau. Gal meistrams geriau gausis. Bijau spausti stipriau. Spaudinėjau su touch ekrano paminkštintu pieštuku. Ir buvau tą video paleidęs, kol buvau darbe - viso apie 7 val.

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Post by nemesis » 2015-09-21 15:25

Šiaip aš kažkaip vos ne įsitikinęs buvau kad mirę pikseliai jau praeitis. Pamenu kokiais 2006 metais kai pirkdavo monitorių ar notebook sakydavo žiūrėk kiek mirusių pikselių laikoma kaip garantinis gedimas prieš renkantis, o dabar net nebesusimąstau to daryt ką nors renkantis, o pasirodo kad galbūt vertėtų...

JisVisadaSalia
Posts: 103
Joined: 2010-04-12

Post by JisVisadaSalia » 2015-10-08 12:52

Sveiki. Atsiėmiau monitorių iš techserviso. Pasirodo sutvarkė. Akte įrašyta, kad gedimas - jusotelė (buvo brukšnelis apie 3mm). Žiūrint į jūsų kalbas, tai man tikriausiai pasisekė - lcd panelės keitimas (iš EAJ62588001 į EAJ62767701). Bent jau pagal skaičiukus tai tikrai geresnė turėtų būti, įdomu kaip ten iš tikrųjų :D
Gal kas nusimanote apie tas paneles, ar eina kaip nors patikrinti kas per panelė? Nes randu tik kainas. Ar eina pažiūrėt, jog tentikrai IPS ir kitas funkcijas? :D

P.S. - užmiršau paminėt, jog senoji naudojama dar nuo pirmojo UM65 modelio, o naujoji 50 USD pigesnė už pastarąją... Na kaip ten bebūtų...

User avatar
BC00
Posts: 3049
Joined: 2008-06-21

Post by BC00 » 2015-10-08 13:05


Post Reply