PC buildas

Diskusijos susijusios su visa PC geležimi
User avatar
Katonas
Posts: 1736
Joined: 2008-10-03

Post by Katonas » 2014-12-07 09:58

Dar kokie žodžiai, šakojies, mano tas kompas iš vis ne prie ko, nesuprantu kuo čia tuos jūsų jausmus užgavau. Buvo paprastas patarimas, kad HDD skleidžią garsą didesnį už sureguliuotus ventiliatorius ir tai yra faktas ir pasiūlyta rinktis kuo tylesni. Kitiem gal vienodai tas garsas, kaip ir sakiau kiekvienam savo, nes žmogus prie kompo gal sėdi tik filmus žiūri, žaidžia žaidimus, tai žinoma, kad tada niekas nesigirdi ir jokio diskomforto nėra. Aš dažnai sėdžiu tyloje, tai kietas diskas daugelį metų buvo garsiausia kompiuterio dalis, bandyta ir ant gumų kabinti ir ant specialių guminių aušintuvų tvirtint, rezultatai būdavo niekiniai arba nejuntami. Nesuprantu, ko jūs čia nepatenkinti, kad pasakiau, kad HDD garsą skleidžia, nes tai yra FAKTAS, ten gi besisukančios judančios detalės. Vakare, kai bus tylu atjunkit HDD ir pamatysit tą skirtumą, net su burzgiančiais ventiliatoriais turi pasijausti. Čia tiesiog mano patirtis tokia, viskas šia tema daugiau nieko neatsakinėsiu, sėkmės visem.
EDIT:
Kad ne tuščiai
Hardai triukšmauja vieni patys idle 29dBA net iki 47dBA seek metu http://techreport.com/review/25391/wd-r ... reviewed/3
tuo tarpu visa aprkrauta sistema be HDD nuo 35 dBA http://techreport.com/review/25391/wd-r ... reviewed/3
Nesuprantu kaip galima negirdėti HDD :(
a.k.a. Mindaugas Klumbis

User avatar
PhaNtoM
Site Admin
Posts: 383
Joined: 2007-09-07
Location: Vilnius
Contact:

Post by PhaNtoM » 2014-12-07 21:15

Aš irgi nelabai suprantu, ką žmogui pasakyti, kuris nesupranta, kad kiekviena dalis skirtinga, tuo labiau skirtingi HDD modeliai. Lietuviškai sakau, kad minimalios vibracijos girdimos tik load metu, bet tik prikišus ausį prie pat case ir tai kreivi fan'ai permuša tą minimalią vibraciją, o krebždėjimo garso nerasta.
Aš nesakau, kad hardai neskleidžia garso, aš sakau, jog suprask, kad pas mane neskleidžia...
Turiu sename kompe pas tėvukus 2x320GB kažkokius Samsung, tai kalėdoms paimsiu tokį patį WD Blue kaip pas save, gal pasitaikys panašiai tylus, nes ten yra neįmanoma, seek'indami turbūt ~50-55 dBA sukelia. :D
Ir čia visiškai offtopic nuėjom, jei į temą, siūlyčiau imti Blue, jei korpusas bent kiek silence oriented, jei ne, gal protingiau green. :)
Kovotojas su vėjo malūnais
Macbook Pro 16" M1 Pro | 32GB | 512GB

itsunoshiyuga
Posts: 192
Joined: 2013-05-20

Post by itsunoshiyuga » 2014-12-07 22:29

Aš katono pusėje. Jei negirdimas HDD kai seek'ina - kažkam labai pasisekė, nes 2.5" WD Black mane erzindavo. Draugės laptopas stovi ant stalo ir taip perduoda vibraciją, kad rezonuja stalas ir girdžiu kaip dirba. Arba, pas kažka kompas garsus arba pas kažką visada visokių pašalinių garsų pilna. tyloje HDD darbas puikiai girdisi. turejau 10k RPM ir negalėjau miegoti. nepyk PhaNtoM, bet pats šakojiesi. Be to, čia žmonės nuomonę ir patarimus išsako, o ne teigia, kad jų nuomonė - šventa teisybė visiems...

User avatar
PhaNtoM
Site Admin
Posts: 383
Joined: 2007-09-07
Location: Vilnius
Contact:

Post by PhaNtoM » 2014-12-08 00:19

Aš juk ir nenoriu įteigti, jog HDD dirba be garso, pats sakau, kad turiu ir tokių garsių, kurie kitame kambaryje uždarius duris girdėsis, bet taipogi sakau, ką girdžiu pas save. Visiškoje tyloje girdžiu oro ošimą, kuris permuša hdd skleidžiamą lengvą vibraciją. :)
Dabar dar kartą paleidau Crystal 4K QD32 testą, tai sėdint šalia nesigirdi, pasilenkus girdžiu tylų it metalo į metalą lietimosi garsą, kuris vos permuša ~400 RPM besisukantį 20cm NZXT ventiliatorių.
Tad, kaip ir sakiau, manasis WD Blue - stebėtinai tylus, ką ir bandau perteikti, bet ponai patys nenorit priimti mano situacijos ir peršat, jog VISI triukšmauja ir neįmanoma gyvent su HDD.
Tai visgi, ar aš prie savo kompo sėdžiu ar jūs visi jau išbandę ir pateikę nuosprendį? :D No offence, bet elektronika labai skirtinga, o ir korpusų vibcracijų malšinimo būdai irgi skirtingi. :)
Kovotojas su vėjo malūnais
Macbook Pro 16" M1 Pro | 32GB | 512GB

itsunoshiyuga
Posts: 192
Joined: 2013-05-20

Post by itsunoshiyuga » 2014-12-08 08:49

Pritariu. Ir dėl WD Blue tai sutinku, kad žymiai tylesni ir numetus po stalu tikrai gali nesigirdėti, bet Black geriau neimti. :) Neverta, ypač kai secondary diskas. :) Kiek turėjau Black - visi ramybę drumsdavo. :) Be to, pas Katoną, panašu, labai tyli sistema, todėl ir girdisi HDD. :) O ir pas Tave 20 cm sukeliamas oro srautas turėtų visai girdėtis todėl užmuša HDD garsą. :)

sketchy
Posts: 191
Joined: 2009-03-15

Post by sketchy » 2014-12-08 16:29

gal pervadinkim temą? siūlau "HDD garsų pasaulyje" :D priminsiu, kad čia kalbama apie hdd garsą kai p2p naudoji. labai labai įsiklausius tylią naktį girdžiu kap mano WD green veikia, tai blue turėtų girdėtis šiek tiek garsiau.. bet jokiu būdų neimt black - tas žvėris puikiai tiktų kokiam mechnikos ceche, kur jo burzgimas būtų ausiai malonus

Hellas
Posts: 40
Joined: 2013-05-06
Location: Vilnius

Post by Hellas » 2014-12-09 12:25

Nu as gal irgi labai jautrus garsui, bet man nepadeda, net ir hdd silenceris scythes nors ir turiu wd green. Jeigu idlina tai ok, bet neduok dieve pasileidi torenta... uztenka kokiu 100mbit uploudo ir jau eini is proto. Tiesa mane ir sieninis laikrodis nakti besina ir negaliu miegot, tad cia gal labiau asmenines savybes :)

itsunoshiyuga
Posts: 192
Joined: 2013-05-20

Post by itsunoshiyuga » 2014-12-09 13:46

Na va, panašu, kad ne vienas toks kaip aš. Dieve, kodėl laikrodžiai turi tiksėti. Mane net rankinis laikrodis nervina jei tylu.

sketchy
Posts: 191
Joined: 2009-03-15

Post by sketchy » 2014-12-09 17:14

:D laikrodis tai tikrai nervina, bet geras laikrodis ir tas garsiau dirba už mano wd green (pastoviai naudoju p2p, stovi ant gumų, vibracijos praktiškai jokios)

Post Reply