Pamąstymai apie ups naudojimą.

Diskusijos susijusios su visa PC geležimi
Post Reply
nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Pamąstymai apie ups naudojimą.

Post by nemesis » 2018-11-17 01:42

Sveiki, ar naudonate ups? Jei taip kokį, kaip ilgai, kokia apskritai pozicija dėl jų naudojimo? Nusipirkau porą(vienas pc bus, kitas 4g modemą ir xiaomi gateway hub maitintų) dar nepasijungiau, bet šiandien trumpai su pažįstamu kalbėjau tai neva jo pažįstamas tik dėl ups sudegino namus tai dabar susimėtęs sėdžiu. Sudeginti galima ir dėl telefono baterijos ir dėl netvarkingų laidų ir t. t. realiai.

kernel
Posts: 17
Joined: 2018-10-27

Re: Pamąstymai apie ups naudojimą.

Post by kernel » 2018-11-17 10:57

As nenaudoju, nes man islaidos jam neadekvacios rizikai. Blogiausia kas gali nutikti dingus elektrai, tai corrupted FS, bet man naudojant Linux'a dar nei kart taip nebuvo, o darant remote backup'us (ka as darau) tai is vis ner beda, rizikuoji prapist vienos dienos darba nebent. Bet kitiems gal ir verta - tai subjektyvu.

Mano galva svarbiausia yra tureti gera izeminima + maitinimo ir tinklo/telefono apsauga nuo itampos suoliu, nes tai drastiskai sumazina fizinio irangos sugadinimo tikimybe. UPS funkcija labiau nice to have.

Jeigu pirkai normalaus gamintojo UPS, tai manau del namu sudeginimo nera prasmes pergyventi. Cia labiau reiketu bijot nusipirkus koki no-name suda is aliexpress. Bet kaip pats gerai pastebejai, bet kuri online mode baterija, kuri pastoviai ant nepriziurimo krovimo, yra kazkiek rizika - pats iseidamas is namu niekad nepalieku "ant laido" nesiojamu kompu ar telefonu, bet cia labiau aktualu pigiam (ir senam) crap'ui su li-ion.

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Pamąstymai apie ups naudojimą.

Post by nemesis » 2018-11-17 11:55

Upsas tai toks aeg 800 alpha. Noname gal neišeina jo vadinti...

Post Reply