dėl UPS ir "saugaus" prailgintuvo

Diskusijos susijusios su visa PC geležimi
Post Reply
Kazkas
Posts: 48
Joined: 2019-07-06
Location: Vilnius

dėl UPS ir "saugaus" prailgintuvo

Post by Kazkas » 2019-11-15 12:27

(suprantu, kad čia ne visai "PC komponentai", bet neradau tinkamesnio forumo)

Pasiskaitęs reddit išsigandau, kad naują savo kompą jungiu tiesiai į rozetę, be jokių "apsaugų".
Kadangi apie elektrą ir kas su ja susiję tikrai nieko neraukiu, tai nusprendžiau parašyti jums.

Gyvenu bute, sename (1961) name, Vilniaus centre, prieš metus darytas kapitalinis buto remontas ir visi el.laidai ir ta "dėžutė" (ir kas joje) - nauji, įvadas į namą ir namo "dėžutė" irgi prieš 2-3 metus pakeista, nauja, tik vargu ar laidai per visą laiptinę keisti. Kažkokių dažnų elektros dingimų nepastebėjau (bet yra buvęs 1-2 dingimas vidury nakties, nes radau laikrodį nusimušusį), tačiau prisiskaičiau, kad nereikia akivaizdaus el.dingimo - užtenka svyravimų arba milisekundinių dingimų kad kas sudegtų, tad norisi bent šiek tiek pasisaugoti (aišku, jei verta?).

Skaičiau, kad privalomas bent jau prailgintuvas su "surge" apsauga. Kaip matau, jie nuo ~8€ iki 20-30 €. Tai už 10€ tikrai negaila "pasisaugoti", bet 20+€ jau biški gaila kaip už "prailgintuvą" (nors suprantu, kad APC turi vardą).

Gal tada imti UPS: ten ir surge, ir LAN, ir kitos? apsaugos + baterija saugiam kompo išjungimui (man, jaučiu, ir 3-5min užtektų - nes tik Save ir Shutdown), bet ir kainos nuo ~50€.. tiesa, pas mane su vieta nekažką, tai geriau būtų kuo mažesnis.. ir klausimas, ar jiems reikia "normalaus" vėdinimo (nes būtų spintoje)?..

dar pagalvojau, kad UPS'as - ne naujas išradimas, įtariu, nelabai "gendantis", ir vargu ar kažkokios naujos technologijos kasmet atrandamos, tai taupant galima būtų žiūrėt per skelbimus... kažkas pvz. siūlo AEG alpha 800 už 25€.. mano sistemai (žr. parašą) 480W turėtų užtekt..

Kokia jūsų nuomonė? Ką patartumėt?
[3600 + 34 eSport DUO, Tomahawk Max, RX580 Nitro+, Ballistix 3000CL15, EX950, TX550M, Meshify C]

User avatar
Strelok
Posts: 955
Joined: 2018-02-23
Location: Vilnius

Re: dėl UPS ir "saugaus" prailgintuvo

Post by Strelok » 2019-11-15 14:16

Patariu tiesiog PSU paimti normalų su OPP, UVP etc.

Kazkas
Posts: 48
Joined: 2019-07-06
Location: Vilnius

Re: dėl UPS ir "saugaus" prailgintuvo

Post by Kazkas » 2019-11-15 15:38

man tie OPP, UVP nieko nesako, bet kai pirkau TX550M, jis pasirodė geras variantas (vidutiniam build'ui):
Image
pagal reviews'us nėra tik "50C power rating" ir "over temperature protection" - kad ir kas tai būtų..

EDIT: įpostinęs pastebėjau, kad paveikslėlis prieštarauja, kas parašyta - bet čia taip tweaktown rašo, ne mano išmislas :D
Last edited by Kazkas on 2019-11-15 15:55, edited 1 time in total.
[3600 + 34 eSport DUO, Tomahawk Max, RX580 Nitro+, Ballistix 3000CL15, EX950, TX550M, Meshify C]

User avatar
Strelok
Posts: 955
Joined: 2018-02-23
Location: Vilnius

Re: dėl UPS ir "saugaus" prailgintuvo

Post by Strelok » 2019-11-15 15:55

Kazkas wrote:
2019-11-15 15:38
man tie OPP, UVP nieko nesako, bet kai pirkau TX550M, jis pasirodė geras variantas (vidutiniam build'ui):
Image
pagal reviews'us nėra tik "50C power rating" ir "over temperature protection" - kad ir kas tai būtų..
Nu tai geras PSU pas tave. Ir jeigu tvarkingai elektra įvesta tai pirma išmuš saugiklį, jeigu saugiklis nesuveiks tai PSU apsauga suveiks. Jeigu ir ta apsauga nesuveiks tada reiškia, kad per mažai meldeisi :) Nematau prasmės papildomų apsaugų statyti.
https://www.tomshardware.com/reviews/po ... 93-21.html
Gali pasiskaityti apie skirtingus apsaugų tipus.

User avatar
DasMachine
Posts: 312
Joined: 2016-03-01

Re: dėl UPS ir "saugaus" prailgintuvo

Post by DasMachine » 2019-11-15 16:56

Jeigu tikrai nauja ir gera elektros instaliacija, manau nereikia nieko pirkt. Jei senesne, patarciau nusipirkt nes apsaugosi ne tik pati PSU bet ir viska ka sukisi i prailgintuva - monitorius, koloneles ir kt.

Post Reply