GPU garantinis kasant

Diskusijos susijusios su visa PC geležimi
Post Reply
Smirgelis
Posts: 3
Joined: 2020-12-19

GPU garantinis kasant

Post by Smirgelis » 2020-12-21 07:22

Sveiki, teko daug gandų girdėti, kad jei kasi su GPU, garantija netaikoma (kiek skaičiau žinomesnių gamintojų garnatines sąlygas, apie tai nė žodžio neužsiminta). Kiti sako, kad ant plokštės pradeda dažniai šokinėti, kas padaro plokštę nestabilią, kad ir tiems patiems žaidimams, bet irgi atsako - kasei, garantija netaikoma. Gal kas turite asmeninės patirties, kuria galite pasidalinti?

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: GPU garantinis kasant

Post by nemesis » 2020-12-21 08:34

  • Na tarkim toks punktas būtų, kad kasti negalima - pirmas klausimas ar gali gamintojas pasakyti su ja buvo kasama ar ne? Mano žiniomis negali, tai jei sugedo, garantija galiojanti (mechaniškai nepažeista nei pati, nei garantiniai lipdukai, jei tokie yra) - neši į garantinį ir viskas, o jie jau tegul bando įrodyti kad tu kasei (nekaltumo prezumpcija).
  • Teko kasti pusantrų metų, sugesti su kasančia neteko nei asmeniškai nei pažįstamiems (nelabai rimtas kasimas su 6-10 GPU). GPU fan garsiukus skleisti nemažai pradėjo, bet į garantinį nebuvo kreiptasi, o jie ir toliau atliko funkciją...
  • Kiek teko susidurti man asmeniškai, visais atvejais, tai dažniai šokinėdavo dėl perkaitimo - išdžiūvusios termopastos ir netyčia nežymiai atkelto/atšokusio/atstumto radijatoriaus. Termopastą pakeiti, jei GPU neturi garantijos arba garantinių lipdukų, ir važiuoji toliau. Nei man, nei pažįstamiems su naujomis GPU tokių variantų nepasitaikė (kaip minėjau po pusantrų metų kasimo), bet esu pirkęs iš minerių plokščių kur taip buvo ir viskas išsisprendė pakeitus termopastą... Galbūt dar gali būti šokinėjimas dėl blogo config'o ar perrašyto (AMD) mining bios'o, kur tam dažniui palaikyti neužtenka įtampos pvz. Kad kažką čia spręsti apie gpu, pirmiausiai reikėtų įsitikinti, jei tai AMD plokštė, kad bios'as gamyklinis, o jei ne - atflashinti gamyklinį jei turi arba iš https://www.techpowerup.com/vgabios/ (atkreipti dėmesį į konkretų GPU modelį ir kartais būna dar kad ir atminties gamintojas skiriasi).

User avatar
PhaNtoM
Site Admin
Posts: 383
Joined: 2007-09-07
Location: Vilnius
Contact:

Re: GPU garantinis kasant

Post by PhaNtoM » 2020-12-21 11:17

Teko susidurti asmeniškai. Pirkau dėvėtą https://www.msi.com/Graphics-Card/r9-270x-hawk.html su dar galiojančiu garantiniu.
Plokštė kaip ir veikė be problemų, tačiau vos davus apkrovos per kelias sekundes temperatūra pasiekdavo ~100C laipsnių.
Kaip ir nemesis sako, tikėtina, kad galėjo būti amen pastai, tačiau dar esant garantijai - ją pridaviau, palaukiau, gavau žinią, kad tokių plokščių sandėlyje nebėra, todėl atgavau pinigus ir pasiėmiau R9 280. :)
Kovotojas su vėjo malūnais
Macbook Pro 16" M1 Pro | 32GB | 512GB

Smirgelis
Posts: 3
Joined: 2020-12-19

Re: GPU garantinis kasant

Post by Smirgelis » 2020-12-21 21:20

nemesis wrote:
2020-12-21 08:34
  • Na tarkim toks punktas būtų, kad kasti negalima - pirmas klausimas ar gali gamintojas pasakyti su ja buvo kasama ar ne? Mano žiniomis negali, tai jei sugedo, garantija galiojanti (mechaniškai nepažeista nei pati, nei garantiniai lipdukai, jei tokie yra) - neši į garantinį ir viskas, o jie jau tegul bando įrodyti kad tu kasei (nekaltumo prezumpcija).
  • Teko kasti pusantrų metų, sugesti su kasančia neteko nei asmeniškai nei pažįstamiems (nelabai rimtas kasimas su 6-10 GPU). GPU fan garsiukus skleisti nemažai pradėjo, bet į garantinį nebuvo kreiptasi, o jie ir toliau atliko funkciją...
  • Kiek teko susidurti man asmeniškai, visais atvejais, tai dažniai šokinėdavo dėl perkaitimo - išdžiūvusios termopastos ir netyčia nežymiai atkelto/atšokusio/atstumto radijatoriaus. Termopastą pakeiti, jei GPU neturi garantijos arba garantinių lipdukų, ir važiuoji toliau. Nei man, nei pažįstamiems su naujomis GPU tokių variantų nepasitaikė (kaip minėjau po pusantrų metų kasimo), bet esu pirkęs iš minerių plokščių kur taip buvo ir viskas išsisprendė pakeitus termopastą... Galbūt dar gali būti šokinėjimas dėl blogo config'o ar perrašyto (AMD) mining bios'o, kur tam dažniui palaikyti neužtenka įtampos pvz. Kad kažką čia spręsti apie gpu, pirmiausiai reikėtų įsitikinti, jei tai AMD plokštė, kad bios'as gamyklinis, o jei ne - atflashinti gamyklinį jei turi arba iš https://www.techpowerup.com/vgabios/ (atkreipti dėmesį į konkretų GPU modelį ir kartais būna dar kad ir atminties gamintojas skiriasi).
Kokiu būdu atflashinti biosus, jei plokštė miršta? O gamintojas, įtariu, tikrai matys, kad biosai buvo flashinti.

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: GPU garantinis kasant

Post by nemesis » 2020-12-22 00:43

Smirgelis wrote:
2020-12-21 21:20
nemesis wrote:
2020-12-21 08:34
  • Na tarkim toks punktas būtų, kad kasti negalima - pirmas klausimas ar gali gamintojas pasakyti su ja buvo kasama ar ne? Mano žiniomis negali, tai jei sugedo, garantija galiojanti (mechaniškai nepažeista nei pati, nei garantiniai lipdukai, jei tokie yra) - neši į garantinį ir viskas, o jie jau tegul bando įrodyti kad tu kasei (nekaltumo prezumpcija).
  • Teko kasti pusantrų metų, sugesti su kasančia neteko nei asmeniškai nei pažįstamiems (nelabai rimtas kasimas su 6-10 GPU). GPU fan garsiukus skleisti nemažai pradėjo, bet į garantinį nebuvo kreiptasi, o jie ir toliau atliko funkciją...
  • Kiek teko susidurti man asmeniškai, visais atvejais, tai dažniai šokinėdavo dėl perkaitimo - išdžiūvusios termopastos ir netyčia nežymiai atkelto/atšokusio/atstumto radijatoriaus. Termopastą pakeiti, jei GPU neturi garantijos arba garantinių lipdukų, ir važiuoji toliau. Nei man, nei pažįstamiems su naujomis GPU tokių variantų nepasitaikė (kaip minėjau po pusantrų metų kasimo), bet esu pirkęs iš minerių plokščių kur taip buvo ir viskas išsisprendė pakeitus termopastą... Galbūt dar gali būti šokinėjimas dėl blogo config'o ar perrašyto (AMD) mining bios'o, kur tam dažniui palaikyti neužtenka įtampos pvz. Kad kažką čia spręsti apie gpu, pirmiausiai reikėtų įsitikinti, jei tai AMD plokštė, kad bios'as gamyklinis, o jei ne - atflashinti gamyklinį jei turi arba iš https://www.techpowerup.com/vgabios/ (atkreipti dėmesį į konkretų GPU modelį ir kartais būna dar kad ir atminties gamintojas skiriasi).
Kokiu būdu atflashinti biosus, jei plokštė miršta? O gamintojas, įtariu, tikrai matys, kad biosai buvo flashinti.
Žiūrint kaip miršta gpu. Jei artefaktai ar kažkas panašaus tai pajungi tą gpu prie kito kompo kaip antrą (ar per riserį, ar tiesiai į mobo jei du pcie lizdus turi) ir jei ją mato tiesiog perrašai nors nei draiveriai diegiasi, nei vaizdą rodytų. Teke daryti tai gpu kur artefaktus mėtė, kur su vram blogai buvo (dalis ekrano gerai rodoma, dalis blogai juostomis ir nekinta) ir kur juodą ekraną rodydavo(bet windows matydavo įrenginį, bet draiveriai nesidiegdavo). Biosas persirašė puikiai ir realiai taip pat, kaip ir veikiančiai. Kur gpu total mirusi šis būdas žinoma nebetinka.
Mobo bios teke skaityti ir perrašinėti su programatorium už 3€ tiek tiesiai ant mobo esantiems, tiek naujiems dar neprilituotiems, bet gpu deja neteko tuo domėtis, nes praktikoje nereikėjo. Ir dar klausimas ar tokia gpu turės garantinius lipdukus ir ar prie bios fiziškai prieiti reikėtų juos pažeisti. Perlituoti kitą čia ir ne opcija, nes tai manau kad matytųsi jei kas tikrintų...
Dėl pačio garantinio atlikimo, ir kaip jis daromas, ir kas tikrinama išvis negaliu pasakyti. Istorijų prisiklausęs įvairių nuo tokių kur pats sugadina ir pakeičia, iki tokių kur tarsi pats nagų nekišo bet nekeičia. Šiaip garantinis iš gamintojo pusės labai šūdinas reikalas, aš net nežinau atsakymo jei kompą įjungsi, paversi mobo horizontaliai ir įmesi varžtuką metalinį ir pašokdinsi ant mobo, jis kažką užtrumpins, kaip ir ar garantinis matys ar ne kad čia užtrumpinta iš išorės o ne paties komponento feilas? Jei ten bus apdegimų ar tas varžtukas priliptų tai ok, viskas aišku, bet o jei ne?

Post Reply