Laptopo pasirinkimas

Diskusijos susijusios su nešiojamais kompiuteriais
Post Reply
geo
Posts: 49
Joined: 2016-06-08

Laptopo pasirinkimas

Post by geo » 2016-12-06 17:58

Sveiki, nusprendžiau įsigyti naują laptopą biudžetas iki 550, žinau, kad nedaug, bet vis gi norisi geriausio varianto. Žaidimų jau senokai nebežaidžiu, nebėra tam laiko, kompas dažniausiai bus naudojamas autocad programoms ir truputi photoshop.

Taigi užmačiau seną laptopą su jau senu procu i73520m, bet galvoju, jis pajėgesnis negu naujesnis i5 pvz 6200u, ką manote jūs?
https://www.varle.lt/nesiojami-kompiute ... 86699.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ar geriau paimti kokį naują modelį už panašią kainą?
https://www.varle.lt/nesiojami-kompiute ... 58456.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Mano pagrindiniai reikalavimai kompui:
kuo geresnis procesorius
ram visada dar spėsiu įsidėti
matinis ekranas
nusipirkęs kompą dar galvoju įsidėti SSD papildomai.

Ką manote jūs?

User avatar
IFeelYou
Posts: 3257
Joined: 2014-08-20
Contact:

Re: Laptopo pasirinkimas

Post by IFeelYou » 2016-12-06 18:59

Na mano nuomone tas senas net nelyginant yra žymiai geresnis variantas, juolab kad tai ThinkPad'as. Jis bus daug patvaresnis ir geriau sudėtas. Taip pat jis turi DVD-Rom jeigu tas aktualu, kietas diskas greitesnis (7200 rpm vs 5400 rpm), nors mano nuomone pirkti kompiuterį be SSD šiais laikais yra absoliuti nesąmone. Bet kaip ir pats minėjai - ateityje pasikeisi. Taip pat pas ThinkPadą geresnė rezoliucija, kas irgi svarbu. Procesorius irgi galingesnis, ypač Single Core.
Vienintelis dalykas - dizainas. ThinkPado dizainas senamadiškas, jis gana sunkus. Bet čia jau skonio reikalas. Man pvz. jis dar gražesnis ir profesionalesnis atrodo.
i9-7980XE @ 4.8 Ghz Custom Watercooled|ASUS Rampage Apex VI X299|G.Skill Trident Z 16GB DDR4 (4200/17)|ASUS Poseidon 1080 Ti + Phanteks Glacier waterblock|Intel Optane 900p 280GB|Crucial MX300 2TB SSD Raid0|Antec HCP Platinum 1300W|EVGA DG-86 Case|Samsung U32H850 4K 32" + LG 27EA63 27"|Razer peripherals

geo
Posts: 49
Joined: 2016-06-08

Re: Laptopo pasirinkimas

Post by geo » 2016-12-06 22:49

IFeelYou wrote:Na mano nuomone tas senas net nelyginant yra žymiai geresnis variantas, juolab kad tai ThinkPad'as. Jis bus daug patvaresnis ir geriau sudėtas. Taip pat jis turi DVD-Rom jeigu tas aktualu, kietas diskas greitesnis (7200 rpm vs 5400 rpm), nors mano nuomone pirkti kompiuterį be SSD šiais laikais yra absoliuti nesąmone. Bet kaip ir pats minėjai - ateityje pasikeisi. Taip pat pas ThinkPadą geresnė rezoliucija, kas irgi svarbu. Procesorius irgi galingesnis, ypač Single Core.
Vienintelis dalykas - dizainas. ThinkPado dizainas senamadiškas, jis gana sunkus. Bet čia jau skonio reikalas. Man pvz. jis dar gražesnis ir profesionalesnis atrodo.

Kaip matau labai neišpeikei mano pasirinkimo, už tokią kainą turbūt geresnio varianto nelabai rasiu, dizainas man thinkpad'o labai patinka, kaip esu kažkada anksčiau minėjas, esu minimalizmo ir juodos spalvos mėgėjas, taigi man tas senamadiškas dizainas dar vienas pliusas. Dėl SSD galvoju dėčiau į jį Samsung 850 EVO 250 GB arba Crucial MX300 525 GB, o išimtą 320 GB įsidėčiau į senuką mac book pro arba galėčiau pasidaryti išorinį hardą.

p.s. Smagu, kad visada labai greit atsakai :)

User avatar
IFeelYou
Posts: 3257
Joined: 2014-08-20
Contact:

Re: Laptopo pasirinkimas

Post by IFeelYou » 2016-12-07 00:04

geo wrote:
IFeelYou wrote:Na mano nuomone tas senas net nelyginant yra žymiai geresnis variantas, juolab kad tai ThinkPad'as. Jis bus daug patvaresnis ir geriau sudėtas. Taip pat jis turi DVD-Rom jeigu tas aktualu, kietas diskas greitesnis (7200 rpm vs 5400 rpm), nors mano nuomone pirkti kompiuterį be SSD šiais laikais yra absoliuti nesąmone. Bet kaip ir pats minėjai - ateityje pasikeisi. Taip pat pas ThinkPadą geresnė rezoliucija, kas irgi svarbu. Procesorius irgi galingesnis, ypač Single Core.
Vienintelis dalykas - dizainas. ThinkPado dizainas senamadiškas, jis gana sunkus. Bet čia jau skonio reikalas. Man pvz. jis dar gražesnis ir profesionalesnis atrodo.

Kaip matau labai neišpeikei mano pasirinkimo, už tokią kainą turbūt geresnio varianto nelabai rasiu, dizainas man thinkpad'o labai patinka, kaip esu kažkada anksčiau minėjas, esu minimalizmo ir juodos spalvos mėgėjas, taigi man tas senamadiškas dizainas dar vienas pliusas. Dėl SSD galvoju dėčiau į jį Samsung 850 EVO 250 GB arba Crucial MX300 525 GB, o išimtą 320 GB įsidėčiau į senuką mac book pro arba galėčiau pasidaryti išorinį hardą.

p.s. Smagu, kad visada labai greit atsakai :)
Nu tai nėra ko peikti gero pasirinkimo :) Šiaip man asmeniškai ThinkPad'ai apskritai visada sukelia kažkokius malonius jausmus, pats nežinau kodėl. Už tokią kainą manau turėsi neblogą kompiuterį, kurį naudosi tikrai ilgai, ypač kai įsidėsi SSD.
i9-7980XE @ 4.8 Ghz Custom Watercooled|ASUS Rampage Apex VI X299|G.Skill Trident Z 16GB DDR4 (4200/17)|ASUS Poseidon 1080 Ti + Phanteks Glacier waterblock|Intel Optane 900p 280GB|Crucial MX300 2TB SSD Raid0|Antec HCP Platinum 1300W|EVGA DG-86 Case|Samsung U32H850 4K 32" + LG 27EA63 27"|Razer peripherals

User avatar
SoTOP
Posts: 871
Joined: 2007-12-11

Re: Laptopo pasirinkimas

Post by SoTOP » 2016-12-07 20:46

http://www.nesiojamikompiuteriai.lt/len ... win10.html" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
IFeelYou
Posts: 3257
Joined: 2014-08-20
Contact:

Re: Laptopo pasirinkimas

Post by IFeelYou » 2016-12-07 21:30

Na va, čia dar naujesnis ir ThinkPadas. Be to kiek mažiau sveria. Nors CPU man anas vis tiek geriau atrodo, šitie nauji gana silpnoki. Ultrabookui - taip. Bet tokiam laptopui - na nežinau...
i9-7980XE @ 4.8 Ghz Custom Watercooled|ASUS Rampage Apex VI X299|G.Skill Trident Z 16GB DDR4 (4200/17)|ASUS Poseidon 1080 Ti + Phanteks Glacier waterblock|Intel Optane 900p 280GB|Crucial MX300 2TB SSD Raid0|Antec HCP Platinum 1300W|EVGA DG-86 Case|Samsung U32H850 4K 32" + LG 27EA63 27"|Razer peripherals

geo
Posts: 49
Joined: 2016-06-08

Re: Laptopo pasirinkimas

Post by geo » 2017-01-15 21:15

Sveiki, įsigyjau aukščiau mano minėtą laptopą Lenovo Thinkpad T430 14' HD+' i7-3520M 8GB 320GB DVD-RW NVS 5400M 1GB W7P

Pirmiausia, ką padariau, tai nusipirkau Crucial SSD MX300 525GB SATA3, 2.5'' ir pirmą dieną pasikečiau iš HDD į šį SSD.
Su Acronis True Image 2015 softu nuklonavau kieto disko turinį su OS ir backup particija.
Ar geriau reikėjo šviežiai viską suinstaliuoti į SSD, kažkur esu girdėjęs, kad klonavimas nėra gerai iš HDD į SSD. Gal kas galite pakomentuoti?

Trumpai apie patį kompą.
Pliusai
Pats laptopas jaučiasi tikrai solidus ir tvirtas. Dizainas minimalistinis ir kampuotas kaip Mercedes G class :D
Galingas, nors jau senokas i7 procesorius.
Daug jungčių: VGA, Display port, ausinių ir mikrafono lizdas viename, 4 USB jungtys (2xUSB 3.0, 2xUSB 2.0 viena iš jų "always on" galima prie išjungto kompo pasikrauti telefoną), SD kortelių skaitytuvas
Talpi 9 celių baterija (truputi yra išlindusi iš paties korpuso)
Galimybė prisijungti docking station, kurį taip pat iškart nusipirkau.
Matinis ekranas
Metaliniai ekrano atvertimo vyriai.
Tvirta ir patogi klaviatūra, kuri nebijo vandens, kavos ar vyno. Yra atskiros angos dugne skirtos išbėgti skysčiams, jei netyčia išlietum kažką ant klaviatūros. :twisted:
Nors mano komplektacijoje klaviatūra nešviečia, tačiau ekrano viršuje įmontuota atskira LED lemputė apšviesti klaviatūrą iš viršaus tamsoje.
IBM sugalvota raudona svirtelė (tracking point, jei neklystu) klaviatūros vidury, skirta kaip alternatyva trackpad'ui.
Dedikuoti atskiri mygtukai garsui.
Gal aš ir senamadiškas bet man patinka mažos led švieselės, kurios rodo ar įjungtas wifi ir kieto disko darbas.
Užrakto pagalba išimamas DVD-RW, išsiima kaip stalčiukas, nusipirkau kitą tokį tuščią specialų stalčiuką ir įsidėjau antrą HDD dėl failų archyvo, taigi kai retais atvejais prireiks DVD-RW įrenginio galima lengvai išėmus vieną stalčiuką pakeisti kitu, be jokių įrankių pagalbos 8-)

Minusai
Nors ekranas ir matinis, bet spalvos pablukusios kaip praplautos, labai maži apžvalgos kampai. Net iš tolo neprilygsta mano senukui, pirmos kartos MAC BookPro 15' 2006 metų gamybos, kuris veikia ir šiandien :o
Garso kolonėles, nėra ko labai norėti, bet vėlgi lyginu su tuo pačiu senu Mac Book Pro.
Nėra aplinkos apšvietimo lygio sensoriaus, kuris pagal aplinkos šviesą reguliuotų ekrano šviesumą (senas macbook pro tai turi).
Trackpado aikštelė gana maža.
Nėra atskiros skaičių klaviatūros.
Gana garsiai dirbantis procesoriaus ventiliatorius.

Ir norėjau atskirai paminėti, kad skytech truputi mane apgavo kai jų klausiau dėl RAM konfiguracijos tai sakė, kad bus 1 x 8 GB, o tik išardęs kompą pastebėjau, jog yra 2 x 4 GB. Kadangi noriu turėti 16 GB RAM reikia keisti abu RAM, vietoj vieno papildomo pirkimo :(

Ir dar vienas įdomus dalykas ramybės būsenoje kompas naudoja 5 GB RAM iš 8 GB. Kur šuo pakastas? Windows 7 x64. Gal tai susiję su visos sistemos klonavimu iš HDD į SSD?

User avatar
IFeelYou
Posts: 3257
Joined: 2014-08-20
Contact:

Re: Laptopo pasirinkimas

Post by IFeelYou » 2017-01-17 00:52

Geras pirkinys mano nuomone, visada jaučiau didelę silpnybę Thinkpad'ams. Pilnai galėčiau pritarti visiems pliusams ir minusams.

Kas dėl SSD tai aš vis dėlto įrašinėčiau viską per naujo, nes man kažkada nebuvo pavykę normaliai nukopijuot visko, striginėjo, lūžinėjo ir t.t. Perkopijavau į išorinį hardą ir sumečiau į SSD.
Na 2x4 GB iš esmės yra gerai dėl Dual Channel, bet jeigu jie tikrai apgavo ir buvo parašyta kad bus 1x8 GB tu laisvai gali į juos kreiptis ir sakyt pakeist. Ir kuo greičiau tuo geriau.
i9-7980XE @ 4.8 Ghz Custom Watercooled|ASUS Rampage Apex VI X299|G.Skill Trident Z 16GB DDR4 (4200/17)|ASUS Poseidon 1080 Ti + Phanteks Glacier waterblock|Intel Optane 900p 280GB|Crucial MX300 2TB SSD Raid0|Antec HCP Platinum 1300W|EVGA DG-86 Case|Samsung U32H850 4K 32" + LG 27EA63 27"|Razer peripherals

User avatar
Katonas
Posts: 1736
Joined: 2008-10-03

Re: Laptopo pasirinkimas

Post by Katonas » 2017-01-17 10:35

Aš tai siūlyčiau užapdeitnti iki W10. Ir tada fresh instal padaryt.
a.k.a. Mindaugas Klumbis
MiTech

Post Reply