Baltix 4.0 GNU/linux

Diskusijos susijusios su įvairiomis OS
zirnis
Posts: 430
Joined: 2007-12-24

Post by zirnis » 2009-08-14 23:16

man tiesiog idomu ir norisi, kad greiciau PC suktusi nei su XP :) jokiu zaidimu nezaisiu, tiesiog man reikia interneto, muzikos, torrentu, skype ir viskas

hd797pg2810s
Posts: 33
Joined: 2008-01-04

Post by hd797pg2810s » 2009-08-15 09:29

[c] zirnis rašė:
win gaunas pranasesni naujam varotojui, paprasciausia suinstaliuoji driverius, programas ir viskas, netgi nereikia nieko skaityti uztenka sveikos logikos, kad perprasti. [/c]

Ta pati galima pasakytia apie Linux, nes dabartines distros ant tiek lengvai valdomos ir viskas lengvai diegiasi. Daug paprasciau nei win.

zirnis
Posts: 430
Joined: 2007-12-24

Post by zirnis » 2009-08-15 15:02

na va perinstaliavau, nenuluzo dar :) skype veikia. Pastebejau viena, jei kanors tik instaliuoja sistema iskart kompiuteris vos veikia, pvz instaliavo atnaujinimus kur pati parsiunte, filmo net negalejau paziureti tuo metu, nes striginejo vaizdas, veliau per add/remove instaliuojant skype ir muzikos grotuva muzika striginejo, firefox vos veike, dabar tik atsigavo.

Kas galvoja i silpnesni kompiuteri diegti sia operacine, to daryti tikrai nepatariu, tikriausia yra ir maziau reikliu versiju. Man su AMD thunderbird 1000Mhz, 384MB ramu tikrai ji nesisuka normaliai, XP Sp1 eina greiciau, nebuna juose, kad stringa muzika ar filmas kanors bedarant :D

foozz
Posts: 425
Joined: 2009-07-30

Post by foozz » 2009-08-15 17:37

ne nu blyn :D paskaicius tokius komentarus :D ish principo pabandysiu dabar pats ysidiegt Baltixu naujausia versija :D nesuprantu ar jam cia fatalishkai nesiseka ar ant tiek jau rankos kreivos ..? :D psio varau siustis naujausios baltix distribuciojos :D

zirnis
Posts: 430
Joined: 2007-12-24

Post by zirnis » 2009-08-15 17:58

kaip gali buti kreivos jei NIEKO nedariau netinkamo? pirma karta nuluzo, antra karta rankiniu budu padariau daugiau jiems vietos ir swap padariau ~800Mb, nes automatiskai ana karta padare ~300MB. Suinstaliavus linux, kaip ir kiti patare palaukiau kol jie visus patch parsisius, tada idiegiau skype, nvidia tvarkykles issidiege patys ir viskas, nedariau nieko daugiau. Kompas tikrai leciau sukas, nei su XP, veluoja atidaryti programas, jei kasnors instaliuojama, tai firefox stringa, muzika pastringa, filmo isvis nepaziuresi :D Aisku, kompiuteris silpnas, bet kai buvau isitikines, kad Linux yra maziau reiklus, tai tikrai nusivyliau :) Gal zinot kitu draugisku linux distribuciju, kurios turetu grafine sasaja ir reikalavimai butu gerokai mazesni uz Baltic versija?

nanoWorld
Posts: 215
Joined: 2008-11-25

Post by nanoWorld » 2009-08-15 18:03

Zinau. DSL. Kaip tik tau bus :) Tokios spartos dar nebusi regejes :)

foozz
Posts: 425
Joined: 2009-07-30

Post by foozz » 2009-08-15 19:05

kad nereik nei DSL :) KDE arba Gnome pakeiti y fluxbox ar blackbox interfeisa ir viskas skrenda :D


Na ka atsisiunciau naujausia kokia radau Baltix versija berods geguzes menesio :D pasileidau Usenetbootin ir pasigaminau ish iso bootini flasha , susidiegiau kazhkaip nekilo jokiu parkiu. tas pats kaip ubuntu tik labiau sukramtyta ir pateikta tingiam vartotojui :) vienintelis dalykas ko neradau tai flash playerio firefox narshyklej.
Kadangi distribucija gana senoka tai updeitu per 300MB taip kad lukiu kol sinaptik baigs sistemos atnaujinima ir galesiu ydiegt flash playery , mat ankstesne patirtis man su situo kompu ir ubuntu buvo problematishka del sklandaus flash playerio veikimo tiksliau full skreene strigo online filmu perziura (tiksliau vaizdas trukinedavo ir veluodavo su garsu) tikriausiai del intel GMA vaizdo sistemos.

na o per ta laika kol updeitinasi sistema permeciau keleta vaizdo yrashu, nu nieks nei trukineja nei stabdo nei firefoxas luzhta, tiesiog veikia taip kaip ir turetu veikt ubuntu, tfu baltix linux :D

nezinau koks ten pas tave kompas pas mane tai tiksliai ne stebuklas Core duo 2 GHz procesorius, 2GB RAM ir tie A-data :D diegdamas Swapui skyriau 1GB vietos na o / skirsnis viso labo 5 GB

zirnis
Posts: 430
Joined: 2007-12-24

Post by zirnis » 2009-08-15 21:36

pas mane 1000Mhz athlonas 384mb ramo :D

nanoWorld
Posts: 215
Joined: 2008-11-25

Post by nanoWorld » 2009-08-15 21:47

O kuom prasti ADATA? :) Pas mane jau antras PC su jais kuo puikiausiai veikia, normalus VALUE tipo ramas. Nematau skirtumo nuo VALUE Kingston ar Corsair.

foozz
Posts: 425
Joined: 2009-07-30

Post by foozz » 2009-08-15 22:31

nanoWorld> na su A-data buvo pakankamai man nesekmiu :) nors sitais kazhkaip tfu tfu nesiskundziu :)

zirnis> na va ir priejom liepto gala :) paprasciausiai tavo sistemoi ramu mazoka kad dirbtum su Gnome aplinka ir nieks laiks nuo laiko nestriginetu nes tarkim pas mane yjungus skype, rythmobox, ir firefoxa na Ramu suvalgo per 300MB tad nieko keisto jog truputy linksta matyt nespeja rashyt ir skaityt ish swap\\\'o :) mano pasiulymas butu pakeist Baltix aplinka is Gnome tarkim y FluxBox atlaisvintum bent 40% ramu to ka dabar naudoja sistema .

na o jei labai tingi pats ydieginet ir configuruot fluxbox aplinka Baltix\'uose :)

tada arba kaip jau kazkas minejo lieka DSL arba LINUX mint fluxbox edition irgi neblogas variantas :)

AP0323
Posts: 144
Joined: 2007-11-15

Post by AP0323 » 2009-08-16 12:06

zirnis: siulau lyginti ubuntu (baltix) su vista pagal sparta, o ne su xp seniena. pas tave ramo biski truksta. skype atitikmuo yra ekiga, galima susiinstaliuot.

zirnis
Posts: 430
Joined: 2007-12-24

Post by zirnis » 2009-08-16 16:07

vista man ne operacine sistema :D nors yra kas ja giria, bet kai pamaciau kaip pagyvenus vista sukasi ant E6750 ir 4Gb ramu, poto pas grupioka nesiojam kompiuteri T7200, 4GB DDR2, tai atsoko noras net bandyti ja. Linux baltic ir salyginai galima priskirti sunkiasvorems operacinems.

Gal zinot su kuo galima tvarkyti operaciniu pasirinkimo langa? Nes dabar pas mane 2 identiski linux yra ir XP, startup manager neradau tokios galimybes :?

foozz
Posts: 425
Joined: 2009-07-30

Post by foozz » 2009-08-16 16:22

zirnis > sytem -> administration -> restore Grub

zirnis
Posts: 430
Joined: 2007-12-24

Post by zirnis » 2009-08-16 21:59

[c] foozz rašė:
zirnis > sytem -> administration -> restore Grub [/c]
aciu, sitas dalykas tikrai patogesnis, nei ant win, kur jau nepamenu, ka irasyti run, kad isitrintu nuoroda i neegzistuojancia operacine :)

foozz
Posts: 425
Joined: 2009-07-30

Post by foozz » 2009-08-16 22:09

zirnis :) prasom :) bet kad ant xp ren kazhko stebuklingo rasuyt y run nereik :D atsihaidini visus sisteminius failus susirandi C: diske boot.ini atsidarius jy su notepad ishtrini reikiama yrasha uzseivini ir viskas :) tik ant vistos su bootloaderiu sudetingiau :)

zirnis
Posts: 430
Joined: 2007-12-24

Post by zirnis » 2009-08-27 16:07

na va naudoju normalesni PC ir linux baltic susidiegiau, siunciau vakar torrenta 2.1GB su transmission, galiu pasakyti labai durna torrento programa, neatsinaujina seederiu, reikia isjungti ir vel ijungti, kad siustu visu greiciu, vakare isjungiau torrenta, buve telike keli procentai siusti, siandien vel i ijungiau ir pradejo torrenta siusti is naujo, lygiai i tapacia vieta :D

laurius
Posts: 1
Joined: 2009-08-28

Post by laurius » 2009-08-28 17:07

Visai realus dalykas kad kazkas su 384mb pasigamino per maza swap patricija arba isviso jos nepasigamino. Del to ir neatlaike dideliu apkrovu, nes kai ram visas uzsiima windoze raso i c diska, o linux\'as i swap particija. Pabandykit uzgrust pilna c diska windozej kad ir su 512 ram, atsidarykit 10 firefox\'o langu, efektas bus tas pats. Beje Ubuntu panasus i windows tuo kad isejus naujai versijai dar bent pora menesiu gali veikti nestabiliai, todel siulymas \"zaliems\" neinstaliuokit katik isleistos versijos, o naudot pusmecio senumo ir suinstaliavus iskarto pasiupdatinkit.

zirnis
Posts: 430
Joined: 2007-12-24

Post by zirnis » 2009-08-28 18:15

swap tada padariau ~600MB. Dabar su 4400+X2 4GB ramo 9800GT, windows 7 kompiuteris daug greiciau sukasi, nei su linux baltic. Sia linux versija rekomenduociau tik del saugumo ir idomumo pasiziuret kazka naujo, bet ne naudotis su vidutiniu kompiuteriu, nes XP ir WIN7 greiciau veikia :) Aisku, nezinau kas butu pasikeitus grafine aplinka, gal tada pagreitetu?

nanoWorld
Posts: 215
Joined: 2008-11-25

Post by nanoWorld » 2009-08-29 11:57

Linux veikia taip, kaip tu pasidarai kad ji veiktu. Kad tu isidiegei distributyva i kompiuteri, pamaigei langus ir nusprendei kad ji veikia leciau nei Windows tai nieko nereiskia.

\"Aisku, nezinau kas butu pasikeitus grafine aplinka, gal tada pagreitetu?\"

Savaime suprantama, juk grafine aplinka (window manager tiksliau) paprastame kompiuteryje ir ryja daugiausiai resursu. Gali pamegyti FluxBox ar IceVM.

Ir apskritai tai Linux su Windows lyginti net nereikia. Cia tas pats kas, lyginti automobili ir lektuva. Du skirtingi dalykai su skirtinga architektura, tikslais, licensija ir ideja.

zirnis
Posts: 430
Joined: 2007-12-24

Post by zirnis » 2009-08-29 14:27

Juos naudojau savaite su trupuciu. Sutinku, cia niekas nerase, kad linux yra greitesni. Bet tikrai daug kur teko skaityti, kad linux greitesni, lengvesni todel as ir tikejaus to greicio :)

Jei man tereikia padoriai atrodancios, neapkarpytos operacines, kuri veiktu greitai, nedarant to, ko tikrai naujas vartotojas nemokes, tai linux baltic 4,0 yra nelabai tikes variantas, va ir dingsta visas draugiskumas jos, jei nori, kad ji veiktu greitai :)

Post Reply