Kompiuterio išvalymas nuo nereikalingų OS

Diskusijos susijusios su įvairiomis OS
Post Reply
Putulis
Posts: 22
Joined: 2007-10-08

Post by Putulis » 2015-03-27 16:55

Sveiki visi. Prašau Jūsų pagalbos.

Tokia situacija:

Priš kelis metus draugė pirko kompiuterį, jį pardavęs kompiuterastas įrašė kažkurią Ubuntu versiją bei Windows 7 extreme edition 32bit. Labai keista, nes jis pats tą kompiuterį surinko ir įdėjo 8GB ramų, iš kurių šiuo metu "3,47 GB usable". Beje, Ubuntu nepasileidžia, jis ir nėra reikalingas, o be to, įjungiant kompiuterį, meta 5 OS pasirinktis, iš kurių tik paskutinė, Windows 7 yra naudojama, o visokie Ubuntu ir mem test, tik nebent netyčia pasispaudžia. Diskas padalintas į (C:/) ir (E:/), kažkodėl (D:/) nėra.

Dabar (galimai kvailoki) klausimai:

Nesu žalias, moku perrašyti OS, tiesiog niekad nesu susidūręs su linuxais. Norim, kad kompiuteryje veiktų tik kuri nors 64bit Windows 7 versija. Ar man perrašant OS bus galima panaikinti Ubuntu, tuo pačiu išsaugant nepaliestą (E:/) particiją? Nes turim daug svarbios info ir ją visą įrašinėti į DVD baisiai jau netraukia :)

Ir kitas klausimas - Kokią Windows 7 versiją rekomenduotumėte? Žaidimų nežaidžiam, tik žiūrim filmus HDMI->TV, tačiau 1080p lagina(!). Pagrinde dirbama su Photoshop, Corel ir panašiomis programomis, animacija neužsiimam. Procesorius i7 870, vaizdas geforce gt 240. Ar reikalingos ten visokios ultimate ar extreme edition, ar užtenka ir home premium? norisi kuo daugiau išspausti iš senstančio, bet dar ilgai naudosiamo kompiuterio. Iš anksto ačiū tiems, kurie ryšis padėt.

User avatar
Katonas
Posts: 1736
Joined: 2008-10-03

Post by Katonas » 2015-03-27 17:18

Nėra ką čia patarinėt, perrašai windows ir tiek suformatuoji diską tą kur yra dabar windows ir dings tie kiti OS pasirinkimai. Kiek dabar tų particijų pas tave yra? Dėl RAM, tai viskas dėl 32 bit OS, reikia 64 bit ir visus ramus naudos. Kad keista video keista, nebent labai didelios raiškos pabandyk grotuvus pakeitinėt.
a.k.a. Mindaugas Klumbis

PauliusP
Posts: 357
Joined: 2013-06-13

Post by PauliusP » 2015-03-27 17:50

Windows Setup metu bus galima pasirinkti, kurias particijas palikti. Tiesiog suteik joms atpažįstamus pavadinimus ir bus aišku, ką palikti, ko ne.
Video tokiuose parametruose neturėtų laginti, turbūt OS/draiverių/naudojamo grotuvo įtaka, kuri turėtų eliminuotis naujoje OS.
Kaip minėjo Katonas, būtinai 64-bit. Tokio dalyko kaip Win7 Extreme Edition Microsoft nėra išleidęs - tokie dalykai atsiranda tik iš tokių „kompiuteristų“, kurie prideda 8GB į 32-bit OS. Filmams žiūrėti sočiai Home versijos, tačiau jei dirbama su senesnėmis programomis, gali prireikti Compatibility režimo, kuris galimas tik nuo Professional leidimo.

Putulis
Posts: 22
Joined: 2007-10-08

Post by Putulis » 2015-03-27 23:27

Tas video užima 40 GB, leidžiu per vlc, nu bet kompas nėra silpnas, gal tiesiog del to, kad OS dar nė karto neperrašyta, nes ir šiaip jau linkęs grybauti. Taip rašo apie dabartinius Windausus: manufacturer - Amit, model - "Windows 7 Extreme Edition R1 PC". My computer rodo tik C ir E diskus, kažkodėl D trūksta. Ar gali būti, kad jame linuksai ir per Windows nerodo? Jeigu instaliuodamas OS rasiu C ir D particijas, jas ištrinsiu ir sukursiu naują, tai ar nieko nenutiks E particijai? Sveikas protas sako, kad neturėtų, bet vis tiek baisoka :) Su senomis programomis dirbti neketinama, tai ar mano atveju vienintelis professional privalumas prieš home premium - tai compatibility mode?

PauliusP
Posts: 357
Joined: 2013-06-13

Post by PauliusP » 2015-03-28 16:34

Na, net jei ten turim 1080p blu-ray įrašą (apie 45 Mbps bitrate), mano 6 metų dual-core laptopas su mobilia video groja XBMC grotuve.
Visas savo disko particijas gali pamatyti per Control Panel > Administrative Tools > Computer Management > Disk Management. Geriau įsidėmėk ne jų raides, o dydžius, pasižymėk popieriuje ir taip galėsi tiksliau be klaidų atskirti proceso metu. Pasižymėk kiek užima E: (gali suteikt jai vardą) ir jos netrink.
Visus Proffesional privalumus rasi čia: http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions
Čia grynai poreikių reikalas. Pvz., kitiem Home netiktų dėl to, kad prie tokio PC negalima jungtis per RDP; dar kažkam, kad negalima daryti atsarginės kopijos tinkliniame diske ir t.t.

foozz
Posts: 425
Joined: 2009-07-30

Post by foozz » 2015-03-29 23:41

O kas trugdo tau dabar paciam ishsitrint ubuntu particijas..? parsisiusk kad ir koky partition wizard home edition - jis lyg nemokamas, pasileisi matysi visus esamus skirsnius, viskas kas ne NTFS yra Linux particijos, logiska manyt jog jos bus uz tavo E: disko (nes pirmiau turejo ydieginet windows o po to linux kitaip Grub'as nestartuotu ) isitrini swap ir Extendet particijas prapleti y atsilaisvinusia vieta E: diska ir ramiai gali perasinet nauja windows sistema, del versiju kaip jau parase tau jei nesinaudoji RDP tai tau ir home versijos per akis pakanka :)

Putulis
Posts: 22
Joined: 2007-10-08

Post by Putulis » 2015-04-03 13:01

Labai ačiū visiems už pagalbą. Pasinaudojau foozz patarimu ir dar vindausinėj aplinkoj ištryniau linux particijas. Sekantį kartą gan netikėtai kompiuteris nepasileido, nes susibugino bootloader'is (kas yra visiškai normalu),o jį pataisyti galima tik turint windausu CD ar flešiuka. Kadangi kompo os buvo 32bit, o CD 64bit, tai bootloader'io susitvarkyt nepavyko, teko iš karto perinstaliuot. Visa laimė, kad duomenys jau buvo perkelti, tai kaip ir viskas gerai baigėsi. Gal mano patirtis kam nors pravers

Post Reply