Geriausa OS Serveriui

Diskusijos susijusios su įvairiomis OS
Post Reply
ramon
Posts: 53
Joined: 2009-02-15

Post by ramon » 2009-12-12 23:46

Sveiki, noreciau paklausti kokia OS rekomenduotumet serveriams laikyti..
Serveris L2j - butina, sql, java.

Reikia kokios nors os kuri patemptu visus esamus ram, kadangi dbr nauduoju xp-64bit tai pats win valgo nemazai su visais softais.. Galvoju apie koki linux bet ju rusiu nemazai ir kokia is ju geresne, nes yra consoliniai o man reiketu kad butu dekstopas, kad galeciau dirbt su webais ir pns...

Deft
Posts: 1202
Joined: 2008-05-05

Post by Deft » 2009-12-13 00:05

CentOS gali mėgint, bet šeip tas l2j daug nevalgo net ir normaliam žaidėjų kiekiui jei neturi normalaus skillo linuxe, sedėk kur sėdi.

developeris
Posts: 378
Joined: 2008-04-10

Post by developeris » 2009-12-13 00:16

siaip tai , OS vos ne skonio reikalas yra :) visos 64bit os mato daug ramu ir juos moka isnaudot ;) As nepatariu eiti prie linux jeigu nezadi i tai ideti nemazai darbo kol ismoksi jais naudotis :)

ramon
Posts: 53
Joined: 2009-02-15

Post by ramon » 2009-12-13 00:17

Ka ten moket, nebent priprast...
Vis del to koki Linux pasiulytum?

Rycka_BL
Posts: 126
Joined: 2007-09-18

Post by Rycka_BL » 2009-12-13 00:33

[c] ramon rašė:
Ka ten moket, nebent priprast...
Vis del to koki Linux pasiulytum? [/c]
Zhinok reikia moket... :) Ir mano nuomone netgi daug moket. :)

ramon
Posts: 53
Joined: 2009-02-15

Post by ramon » 2009-12-13 00:49

Vis del to, pasiulykit koki gera dekstopo linuxa, ant kurio labiausiai apsimoka laikyt serveri?

bufer
Posts: 32
Joined: 2009-10-02

Post by bufer » 2009-12-13 09:06

Gal aš ir klystu bet grafinę aplinką galima suinstaliuoti visiems (bent jau beveik) Linux branduoliams. Pvz mane draugas vienas, jis developeris ir pats hostina webus savo serveryje, tai naudoja kaip jau anksčiau kažkas sakė CentOS ir yra labai patenkintas, anksčiau naudojo Debian, bet dabar tipo labiau patenkintas.

Tomas
Posts: 241
Joined: 2007-09-01

Post by Tomas » 2009-12-13 10:20

Debian.

nanoWorld
Posts: 215
Joined: 2008-11-25

Post by nanoWorld » 2009-12-13 10:26

Nera vienareiksmio atsakymo i si klausima. Paklauses 5 administratoriu kokia geriausia serverio OS, tikriausiai sulauktum 5 skirtingu atsakymu. Kiekviena OS turi tam tikru privalumu ir tam tikru trukumu konkretaus sprendziamo uzdavinio atzvilgiu, kuriais remiantis ir reiketu pasirinkti, ir tokie subjektyvus faktoriai, kaip, pavyzdziui asmenine patirtis su kazkokia OS ar konkrecios OS ivaldymas vaidina tikrai nepaskutini vaidmeni.

As esu Debian megejas. Man su sia OS kyla maziausiai problemu, greiciausiai randu norima informacija o taip pat man labiausiai patinka sios Linux distribucijos idealogija \"Universal operating system\", kas is tikro yra tiesa, nes jis sedi nuo Ubuntiniu desktop\'u iki marsrutizatoriu, is jos isvesta daugiausiai kitu distribuciju. Tai mano asmeninis pasirinkimas, jokiu budu nesakau, kad ji tau taip pat patiks, galbut tau labiau patiks CentOS, SuSe, Gentoo ar dar kazkas - tai tam tikra puse subjektyvu: as nemanau, kad puikiai paruosta Debian butu prastesne negu CentOS (ar atvirksciai) tam tikroje uzduotyje, manau tau labiau turetu rupeti su kuria TAU butu patogesnis paruosimo procesas.

Grafine sasaja serveryje siaip man asmeniskai yra tam tikra humoro forma (nebent ta \"serverio OS\" yra Win Server), ji tik bereikalingai isnaudoja resursus, padidina bendraja bugu tikimybe (del didesnio paketu skaiciaus), niekada nebus tiek lanksti kiek CLI, todel as tau patarciau skiek tiek prie CLI pasedeti (juolab, jog ir visa medziaga internete bus tik CLI). Na, bet jei jau tikrai nori GUI, tuomet ieskuoki kievienam serveriui (programiniam) vadinamuju frontend\'u.


Post Reply