Programavimas pradedančiajam

Diskusijos susijusios su įvairiu programavimu
Post Reply
User avatar
iTroubl3
Posts: 126
Joined: 2017-01-04
Contact:

Programavimas pradedančiajam

Post by iTroubl3 » 2018-10-04 08:16

Sveiki, noriu pradėti mokytis programavimo, tik nežinau nuo ko pradėti, tiksliau nuo kokios kalbos pradėti? Tai pat kokios kalbos yra paklausiausios lietuvos darbdaviams? :D
MB: MSI Z87-G-43
CPU: I7 4770K
GPU: AMD RX 580 Aorus 8 GB
RAM: 8 GB

User avatar
PhaNtoM
Site Admin
Posts: 383
Joined: 2007-09-07
Location: Vilnius
Contact:

Re: Programavimas pradedančiajam

Post by PhaNtoM » 2018-10-04 08:22

Hey, depends ką nori pradėti kibinti, front-end ar back-end programavimą. :)
Jei back-end, tai pakankamai populiari ir nesunki pradėti ir išmokti pradmenis - Java.
Jei kalbam apie front-end, tai pradėti ankščiau ar vėliau reikia nuo visos šventosios trejybės - HTML, CSS ir JavaScript.
Kovotojas su vėjo malūnais
Macbook Pro 16" M1 Pro | 32GB | 512GB

User avatar
iTroubl3
Posts: 126
Joined: 2017-01-04
Contact:

Re: Programavimas pradedančiajam

Post by iTroubl3 » 2018-10-04 08:48

Kas perspektyviau ? Su front-end kažkiek esu susipažines (HTML, CSS) kurdamas svetaines. Kažkaip kiek esu girdėjas tai Java gana sunki programavimo kalba.
MB: MSI Z87-G-43
CPU: I7 4770K
GPU: AMD RX 580 Aorus 8 GB
RAM: 8 GB

User avatar
iTroubl3
Posts: 126
Joined: 2017-01-04
Contact:

Re: Programavimas pradedančiajam

Post by iTroubl3 » 2018-10-04 08:52

O įmanoma iš karto kibinti abi sritis? :D Beje man tuoj 26m. ar jau ne per vėlu nerti į visus šitus reikalus? :D
MB: MSI Z87-G-43
CPU: I7 4770K
GPU: AMD RX 580 Aorus 8 GB
RAM: 8 GB

User avatar
PhaNtoM
Site Admin
Posts: 383
Joined: 2007-09-07
Location: Vilnius
Contact:

Re: Programavimas pradedančiajam

Post by PhaNtoM » 2018-10-04 09:02

Perspektyviau bus tai, kas tau patiks, nes tada negailėsi investuojamo laiko, o jo reikės daug ir tikrai ne tik darbo metu, bet ir laisvu laiku gilinti žinias, ypač pradžioje. :)
Nepaslaptis, kad taip, statistiškai BE pozicijos yra šiek tiek labiau apmokamos, bet čia tik statistika, viskas priklausys nuo to, kur įsidarbinsi, kiek afigienas ir reikalingas būsi. :)
Programavimo kalbas nesiskiria labai kardinaliai, pagrindinde išskirčiau du kalbų tipus: funkcinės ir objektinės, nors bendrai yra daugiau tipų: https://softwareengineering.stackexchan ... -are-there
Java tikrai nėra sunki mokymuisi ir turi pakankamai abstrakcijos sudėtinguose aspektuose (ypatingai memory management), bent jau aš sakyčiau, jog man C/C++ pasirodė kur kas sudėtingesnė.

Viskas įmanoma, jei tik viskas vienu metu patiks ir sugebėsi tiek laiko aukoti, bet bus tikrai sunku.
Aš asmeniškai pradėjau dirbti su Java studijų pabaigoje (prieš ketvirtą kursą) ir kuo toliau, tuo daugiau FE darbų dariau, kol galiausiai bent šiuo metu apie 95% užduočių yra FE. :)
Kovotojas su vėjo malūnais
Macbook Pro 16" M1 Pro | 32GB | 512GB

JohnyMay
Posts: 2
Joined: 2018-07-20

Re: Programavimas pradedančiajam

Post by JohnyMay » 2018-11-30 11:09

Pats dirbu backend programuotoju https://clutch.co/profile/bconlt, todėl manau, kad tikrai verta pradėti, nes kiekvienais metais Lietuvoje programuotojų poreikis išauga apie 20 proc. Tai pasimokęs, tikrai turėsi galimybę gauti darbą. Beje, įdomus faktas, kad daugelis darbdavių nebūtinai reikalauja diplomo, nes puikiai supranta, jog toks diplomas negarantuoja programuotojų įgūdžių bei kalbos supratimo. Aš siūlau pasimokyti ir būtinai jau mokantis pradėti kurti savo portfolio su mini darbais, kuriuos tu darai. Tai padės, prima, sekti savo paties pažangą, antra, galėsi darbdaviui parodyti atliktus darbus ir taip jam bus lengviau nuspręsti tu tinki siūlomai darbo vietai, ar ne.

User avatar
vacoum
Posts: 510
Joined: 2010-06-11

Re: Programavimas pradedančiajam

Post by vacoum » 2018-11-30 11:19

iTroubl3 wrote:
2018-10-04 08:52
O įmanoma iš karto kibinti abi sritis? :D Beje man tuoj 26m. ar jau ne per vėlu nerti į visus šitus reikalus? :D
pazistu zmogu, kuris persiklafikavo dar vyresnis budamas, per tris metus nesveikai pavare ir prieme i specu komanda, kur buna neprima zmoniu turinciu virs 10 metu patirties. Aisku, jis 3 metus vare nesveikai tam paskirdamas save.


Tiek pati Java, Tiek Javascript`as, tiek didzioji dalis kalbu `plain` plikos mazai duoda naudos. Jos turi framework`us, kai kurie nauji, kiti seni, vieni labiau populiarus, kiti maziau, vieni lengviau ikandami, kiti maziau.

Dar .Net poluliarus yra. Siaip populiariu kalbu yra daug, ir galima imti bet kuria is ju. Kur populiariausia kalba, daugiausiai sansu rasti darba, bet butent labai geri skelbimai susilaukia ir dideles konkurencijos. Tad pvz. visai butu idomu isbandyti GO kalba. Ir jei atsiras gera vieta, itariu konkurencijos dideles nebutu.

Vien Front'endo ar Back'endo zinojimas nera gerai. Geriau specializuotis i viena, bet susipazinti ir su antru.

Toliau, renkantis Frameworkus kokios nors kalbos (jei pati kalba nera framework like) tai vel, ivedus i google rasi jau sarasus, kur gali praktiskai bet ka rinktis is top 3 (aisku pries tai pasiskaicius ju pliusus ir minusus).

Post Reply