Kolonėlės iki ~65e ir SAU normalios?

Diskusijos susijusios su foto, video kameromis bei vaizdo ir garso aparatūra
User avatar
BC00
Posts: 3049
Joined: 2008-06-21

Re: Kolonėlės iki ~65e ir SAU normalios?

Post by BC00 » 2017-10-12 13:17

Optika yra tiesiog "švariausia", tačiau norint išgirsti tą švarumą reikia būti golden ausų savininku ir turėti high end HiFi techniką. Šiaip jeigu šaltinis turi vieną iš skaitmeninių jungčių rekomenduojama rinktis būtent jas vien dėl DAC'o apėjimo, kuris konvertuos skaitmeninį į analoginį ir tik tada pateiks stiprintuvui. Dažniausiai jungimo, kalbant apie casual vartotoją, būdas rekomenduojamas pagal patogumą (pvz coaxial'ui dar reikia perėjimo) ir analogo pilnai pakanka.

User avatar
DasMachine
Posts: 312
Joined: 2016-03-01

Re: Kolonėlės iki ~65e ir SAU normalios?

Post by DasMachine » 2017-10-12 14:53

Optika perduoda skaitmenini signala. Skirtumas milziniskas jei aux prastas, pvz laptopo aux vs HDMI. Skaitmenini output gali naudot kad ir uz 10€, nes skaitmeninio signalo neiskraipysi, o analoginis signalas yra galutinis ir reikalauja svarumo, todel gali neuztekt net 100€ ar 1000€. Visu pirma pigus DAC'ai prastai generuoja analogini is skaitmeninio, antra - pigus irenginiai neturi izoliaciju reikalingu toliau svariai perduoti ta signala.

Skaitmenins signalas neturi "stiprumo/garsumo", todel jam reikia (galingesnio) stiprintuvo. Analoginis signalas jau ateina siek tiek sustiprintas ir kaip suprantu pas tave dar ji kazkas sustiprina, todel groja garsiau nei skaitmeninis.

Kas nugaletojas is skaitmeniniu kabeliu nezinau, man atrodo kad jie visi vienodi.

jmarius
Posts: 142
Joined: 2017-02-14
Location: Vilnius

Re: Kolonėlės iki ~65e ir SAU normalios?

Post by jmarius » 2017-11-13 10:24

Blm kažkaip net užmiršau, kad atsakėt į mano klausima :o Naudojamos kolonėlės yra Edifier Studio 7, ir pajungtos dažniausiai (nors visada) prie TV (Philips 43pus6401/12 jei reikia tv modelio), tik gaves pabandžiau abu kabeliukus ir pastebėjau tokį skirtuma, dažnai pažaidžiu su PS4 gaila Slim modelis neturi Optinės jungties (ką turi PS4 ir Pro man rodosi), tad viskas eina per TV. Tad kam naudojama supratot, geriausia būtų pajungti per AUX ar optini kabeliuka, dėl kokybės (šiek tiek esu ausinių ausų savininkas :D )?

ToBeX
Posts: 863
Joined: 2008-11-18

Re: Kolonėlės iki ~65e ir SAU normalios?

Post by ToBeX » 2017-11-13 12:34

Jei ausys auksinės, tai net neklaustum ir būtum pasijungęs per optinį :)

Post Reply