Kompakiškas korpusas ATX dydžio motininei

Diskusijos susijusios su visa PC geležimi
Post Reply
nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Kompakiškas korpusas ATX dydžio motininei

Post by nemesis » 2019-08-09 11:26

Gal kas patartumėte kompaktišką korpusą ATX dydžio motininei?
Pageidavimų turiu daug:
* iki 40 EUR kaina
* 12 cm ventiliatorių skylės (pačius ventiliatorius jau turiu):
* 2/3 įpučiantys orą (idealiausia - 3 priekyje arba 2 priekyje ir 1 šone ant dangčio)
* 2/3 ištraukiantys orą (idealiausia - 1 gale ir 1 arba 2 viršuje)
* PSU kad būtų montuojamas apačioje, ventiliatorium į apačią, bet geriausia kad turėtų oro paėmimo kišenę iš vidaus korpuso, o ne jį siurbtų per korpuso dugną iš pažemės. Gali būti išvis atskira uždengta zona PSU
* Norisi kompaktiškumo kiek įmanoma ATX dydžio motininei ir tylos. Pavyzdžiui apskritai Deepcool D-Shield V2 man labai patiktų, bet yra per didelis visais matmenimis (per aukštas - viršuje skysčio aušinimas laisvai telpa, per ilgas - tarp motininės ir priekinės panelės tuščias tarpas kur dar kitą ATX motininę turbūt sutalpintum, o norėtųsi kad vos ne ties motininės pl. kraštu tas korpusas ir baigtųsi, platokas - tarp gpu ir korpuso šono dar labai daug vietos lieka).
* USB3, gal apsukų reguliatorius nepakenktų

Dabar naudoju kažkokį stipriai oldscool CoolerMaster kur vidus dar pilkas, o išorė juoda, neturi USB3, įpučiantis vienas ventiliatorius priekyje, vienas gale išpučiantis ir ant šoninio dangčio dar porą galima tvirtinti.

Planuojama į jį dėti maždaug štai ką: HX1200/TX850M PSU, Xeon 1240 v2, Sapphire Nitro+ RX580 8GB, Silent Wings 2 ventiliatoriai, Scythe Mugen 5, ssd.

Suprantu kad pagal kainą ne iš kažka rinktis gaunasi:
Deepcool D-Shield V2/Deepcool ATX Chassis E-SHIELD kaip ir norėtųsi atmesti dėl dydžio.

SilentiumPC atrodo neblogų yra, bet firma man negirdėta, ar reikėtų vengti?
https://bit.ly/2MZDg3x
SILENTIUMPC Signum SG1 Pure Black, SILENTIUM PC Regnum RG2W Pure Black ar SILENTIUMPC Armis AR5 visai neblogai atrodo

Ačiū

User avatar
BC00
Posts: 3049
Joined: 2008-06-21

Re: Kompakiškas korpusas ATX dydžio motininei

Post by BC00 » 2019-08-09 19:38

SilentiumPC yra lenkų gamintojas, šiaip korpusai pasižymi geru kainos/kokybės santykiu. Užmečiau akį į AR5, švarus vidus, švari išorė, dar ir fan hub yra, tik tiek, kad priekinis gaubtas labai uždaras. Signum pagal aušinimo potencialią atrodo turėtų būti efektyvesnis.

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Kompakiškas korpusas ATX dydžio motininei

Post by nemesis » 2019-08-10 08:32

BC00 wrote:
2019-08-09 19:38
SilentiumPC yra lenkų gamintojas, šiaip korpusai pasižymi geru kainos/kokybės santykiu. Užmečiau akį į AR5, švarus vidus, švari išorė, dar ir fan hub yra, tik tiek, kad priekinis gaubtas labai uždaras. Signum pagal aušinimo potencialią atrodo turėtų būti efektyvesnis.
Aišku. O iš kitų gamintojų nieko nesimato? Silentiumpc šitoje kainos kategorijoje be konkurencijos? Nesu prisirišęs prie šitos firmos apskritai...

User avatar
BC00
Posts: 3049
Joined: 2008-06-21

Re: Kompakiškas korpusas ATX dydžio motininei

Post by BC00 » 2019-08-10 17:15

Turbūt kad su konkurencija :) Tie patys Deepcool turi ką pasiūlyt, o iš CM už 40 eurų tik vienas variantas E500L. Plika akim privalumų nematau.

User avatar
ojojoj
Posts: 157
Joined: 2018-08-26

Re: Kompakiškas korpusas ATX dydžio motininei

Post by ojojoj » 2019-08-10 20:51

As tai naudoju labai kompaktiska toki:
http://www.skytech.lt/fdcacore2300bl-fr ... 05236.html
Aisku reikejo modifikuoti, bet priekyje stovi 2x14cm ventiliatoriai + 2x8cm ventiliatoriai, Virsuj tilpo vandeniu ausinama CPU sistema su keturiais ventiliatoriais. Is galo tilpo dar vandeniu ausinamas vaizdo plokstes radiatorius su ventiliatoriumi. O apacioje vietos liko maitblokiui, laidams ir keturiems 3.5" diskams + ssd dar telpa. Zodziu yra sugrusta tikrai nemazai.
Intel i7 8700k @5,1Ghz (AVX-2) 1,36V + Custom IHS XFX Speedster MERC 319 AMD Radeon RX 6900 XT Limited Black Gaming XTXH @2803Mhz 1,2V ASRock Z370 GAMING K6 Corsair Vengeance LPX DDR4 3600Mhz CL17 32GB Black Corsair TX850M Fractal Design Define R5 Black Arctic Liquid Freezer 240 Samsung SSD 980PRO 2TB Heatsink NVMe Samsung QE65Q90R QLED 4K@120Hz

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Kompakiškas korpusas ATX dydžio motininei

Post by nemesis » 2019-08-12 08:36

ojojoj wrote:
2019-08-10 20:51
As tai naudoju labai kompaktiska toki:
http://www.skytech.lt/fdcacore2300bl-fr ... 05236.html
Aisku reikejo modifikuoti, bet priekyje stovi 2x14cm ventiliatoriai + 2x8cm ventiliatoriai, Virsuj tilpo vandeniu ausinama CPU sistema su keturiais ventiliatoriais. Is galo tilpo dar vandeniu ausinamas vaizdo plokstes radiatorius su ventiliatoriumi. O apacioje vietos liko maitblokiui, laidams ir keturiems 3.5" diskams + ssd dar telpa. Zodziu yra sugrusta tikrai nemazai.
Atrodo neblogas korpusas, užkliuvęs anksčiau jis man ir buvo, svarstau gal irgi tokį pasiimti. Kažkada labai panašų, o gal ir šitą teko čiupinėti gyvai, o jis neturi iš vidaus garso izoliacijos išklojimo? Jei ne, kažin koks jį turėtų, nes aš beveik įsitikinęs kad jis buvo Fractal Design firmos tokio pačio stiliaus. Vandens neplanuoju turėti. Norisi kad korpusas būtų ATX dydžio bet per daug neišstorėjęs kaip mano minėtas Deep Cool Shield v2.

Teko čiupinėti savaitgalį http://www.skytech.lt/dpmatxmatrexx30-k ... 43045.html
Gal aš per daug priekabus, gal korpusą reikia pirkti už 100EUR kad jis neturėtų vaikiškų ligų nežinau:
  • Jei vaizdo plokštė bus jungiama į motininę kur nuo viršaus iškart yra PCIe, vaizdo plokštės viršutinės monitorių jungčių neprijungsi (ten kur įprastai būna DP ir HDMI jungtys, o pasieksi tik antroje eilėje esančią DVI) - trukdo raitūzas už kurio kliūna įprasti HDMI ir DP laidai ir neleidžia įkišti laido iki galo, ir kaip suprantu yra padarytas korpuso sutvirtinimui tarp mobo skardelės ir PCIe galinių ertmių. Dėl estetikos nediskutuokim :), buitinėm priemonėm reikėjo kažkaip laidą pajungti HDMI ir DP
  • Įdėjus ventiliatorių į priekį, jis nėra izoliuotas nuo vidaus oro srauto iš viršaus. Mano atrodo kad įjungus ventiliatorių, šiltam orui tikrai lengviau eiti iš korpuso vidaus viršaus praktiškai niekieno netrukdomam, nei per dulkių filtrą šaltam iš išorės, kas duoda karšto orą sukimą korpuso viduje
  • Su dviem ventilaitoriais priekyje ir gale nepajėgus patempti 69TDP cpu (e3 1230 v2) su stock cooleriu (up to 95TDP - varine šerdimi) ir RX580. CPU temperatūra kyla 80+ laipsnių, nors GPU laikosi gerai. Užmečiau normalesnį aušintuvą, cpu ir gpu testų metu 77C ant CPU man visai nepatinka. Kadangi galinis ventiliatorius sukasi lėtai įtariu kad CPU aušintuvas stumia karštą orą ratu žemyn link GPU ir gaunasi amžinas ciklas

Foto pamiksuotos iš dviejų kompų su tokiu pačiu korpusu.
Image
Image

User avatar
BC00
Posts: 3049
Joined: 2008-06-21

Re: Kompakiškas korpusas ATX dydžio motininei

Post by BC00 » 2019-08-13 10:16

nemesis wrote:
2019-08-12 08:36
ojojoj wrote:
2019-08-10 20:51
As tai naudoju labai kompaktiska toki:
http://www.skytech.lt/fdcacore2300bl-fr ... 05236.html
Aisku reikejo modifikuoti, bet priekyje stovi 2x14cm ventiliatoriai + 2x8cm ventiliatoriai, Virsuj tilpo vandeniu ausinama CPU sistema su keturiais ventiliatoriais. Is galo tilpo dar vandeniu ausinamas vaizdo plokstes radiatorius su ventiliatoriumi. O apacioje vietos liko maitblokiui, laidams ir keturiems 3.5" diskams + ssd dar telpa. Zodziu yra sugrusta tikrai nemazai.
Atrodo neblogas korpusas, užkliuvęs anksčiau jis man ir buvo, svarstau gal irgi tokį pasiimti. Kažkada labai panašų, o gal ir šitą teko čiupinėti gyvai, o jis neturi iš vidaus garso izoliacijos išklojimo? Jei ne, kažin koks jį turėtų, nes aš beveik įsitikinęs kad jis buvo Fractal Design firmos tokio pačio stiliaus. Vandens neplanuoju turėti. Norisi kad korpusas būtų ATX dydžio bet per daug neišstorėjęs kaip mano minėtas Deep Cool Shield v2.

Teko čiupinėti savaitgalį http://www.skytech.lt/dpmatxmatrexx30-k ... 43045.html
Gal aš per daug priekabus, gal korpusą reikia pirkti už 100EUR kad jis neturėtų vaikiškų ligų nežinau:
  • Jei vaizdo plokštė bus jungiama į motininę kur nuo viršaus iškart yra PCIe, vaizdo plokštės viršutinės monitorių jungčių neprijungsi (ten kur įprastai būna DP ir HDMI jungtys, o pasieksi tik antroje eilėje esančią DVI) - trukdo raitūzas už kurio kliūna įprasti HDMI ir DP laidai ir neleidžia įkišti laido iki galo, ir kaip suprantu yra padarytas korpuso sutvirtinimui tarp mobo skardelės ir PCIe galinių ertmių. Dėl estetikos nediskutuokim :), buitinėm priemonėm reikėjo kažkaip laidą pajungti HDMI ir DP
  • Įdėjus ventiliatorių į priekį, jis nėra izoliuotas nuo vidaus oro srauto iš viršaus. Mano atrodo kad įjungus ventiliatorių, šiltam orui tikrai lengviau eiti iš korpuso vidaus viršaus praktiškai niekieno netrukdomam, nei per dulkių filtrą šaltam iš išorės, kas duoda karšto orą sukimą korpuso viduje
  • Su dviem ventilaitoriais priekyje ir gale nepajėgus patempti 69TDP cpu (e3 1230 v2) su stock cooleriu (up to 95TDP - varine šerdimi) ir RX580. CPU temperatūra kyla 80+ laipsnių, nors GPU laikosi gerai. Užmečiau normalesnį aušintuvą, cpu ir gpu testų metu 77C ant CPU man visai nepatinka. Kadangi galinis ventiliatorius sukasi lėtai įtariu kad CPU aušintuvas stumia karštą orą ratu žemyn link GPU ir gaunasi amžinas ciklas

Foto pamiksuotos iš dviejų kompų su tokiu pačiu korpusu.
Image
Image
Tą pirmą ydą dėl VGA išėjimo lizdų blokavimo turi nemaža dalis In Win korpusų, netgi 3-4 kartus brangesni. Šiaip tikrai užknisanti problema, ir reikia pasižiūrėti kokios jungtys bus naudojamos, kad po to būtų galima lengviausiu būdu jomis pasinaudoti.

O ką vadini izoliuotu priekiniu fan'u? Tą, kuris stovi priešais priekinį karkasą, o ne už jo?

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Kompakiškas korpusas ATX dydžio motininei

Post by nemesis » 2019-08-13 11:11

BC00 wrote:
2019-08-13 10:16
nemesis wrote:
2019-08-12 08:36
ojojoj wrote:
2019-08-10 20:51
As tai naudoju labai kompaktiska toki:
http://www.skytech.lt/fdcacore2300bl-fr ... 05236.html
Aisku reikejo modifikuoti, bet priekyje stovi 2x14cm ventiliatoriai + 2x8cm ventiliatoriai, Virsuj tilpo vandeniu ausinama CPU sistema su keturiais ventiliatoriais. Is galo tilpo dar vandeniu ausinamas vaizdo plokstes radiatorius su ventiliatoriumi. O apacioje vietos liko maitblokiui, laidams ir keturiems 3.5" diskams + ssd dar telpa. Zodziu yra sugrusta tikrai nemazai.
Atrodo neblogas korpusas, užkliuvęs anksčiau jis man ir buvo, svarstau gal irgi tokį pasiimti. Kažkada labai panašų, o gal ir šitą teko čiupinėti gyvai, o jis neturi iš vidaus garso izoliacijos išklojimo? Jei ne, kažin koks jį turėtų, nes aš beveik įsitikinęs kad jis buvo Fractal Design firmos tokio pačio stiliaus. Vandens neplanuoju turėti. Norisi kad korpusas būtų ATX dydžio bet per daug neišstorėjęs kaip mano minėtas Deep Cool Shield v2.

Teko čiupinėti savaitgalį http://www.skytech.lt/dpmatxmatrexx30-k ... 43045.html
Gal aš per daug priekabus, gal korpusą reikia pirkti už 100EUR kad jis neturėtų vaikiškų ligų nežinau:
  • Jei vaizdo plokštė bus jungiama į motininę kur nuo viršaus iškart yra PCIe, vaizdo plokštės viršutinės monitorių jungčių neprijungsi (ten kur įprastai būna DP ir HDMI jungtys, o pasieksi tik antroje eilėje esančią DVI) - trukdo raitūzas už kurio kliūna įprasti HDMI ir DP laidai ir neleidžia įkišti laido iki galo, ir kaip suprantu yra padarytas korpuso sutvirtinimui tarp mobo skardelės ir PCIe galinių ertmių. Dėl estetikos nediskutuokim :), buitinėm priemonėm reikėjo kažkaip laidą pajungti HDMI ir DP
  • Įdėjus ventiliatorių į priekį, jis nėra izoliuotas nuo vidaus oro srauto iš viršaus. Mano atrodo kad įjungus ventiliatorių, šiltam orui tikrai lengviau eiti iš korpuso vidaus viršaus praktiškai niekieno netrukdomam, nei per dulkių filtrą šaltam iš išorės, kas duoda karšto orą sukimą korpuso viduje
  • Su dviem ventilaitoriais priekyje ir gale nepajėgus patempti 69TDP cpu (e3 1230 v2) su stock cooleriu (up to 95TDP - varine šerdimi) ir RX580. CPU temperatūra kyla 80+ laipsnių, nors GPU laikosi gerai. Užmečiau normalesnį aušintuvą, cpu ir gpu testų metu 77C ant CPU man visai nepatinka. Kadangi galinis ventiliatorius sukasi lėtai įtariu kad CPU aušintuvas stumia karštą orą ratu žemyn link GPU ir gaunasi amžinas ciklas

Foto pamiksuotos iš dviejų kompų su tokiu pačiu korpusu.
https://c.imge.to/2019/08/12/MsLWs.jpg
https://c.imge.to/2019/08/12/Ms5FC.jpg
Tą pirmą ydą dėl VGA išėjimo lizdų blokavimo turi nemaža dalis In Win korpusų, netgi 3-4 kartus brangesni. Šiaip tikrai užknisanti problema, ir reikia pasižiūrėti kokios jungtys bus naudojamos, kad po to būtų galima lengviausiu būdu jomis pasinaudoti.

O ką vadini izoliuotu priekiniu fan'u? Tą, kuris stovi priešais priekinį karkasą, o ne už jo?
Gaunasi tada kad reikia ieškoti motininės kur GPU į žemiau nei pirmą vietą dedasi :)

Izoliuotu priekiniu fanu vadinčiau tokį, kuris orą galėtų traukti tik iš išorės, bet ne iš korpuso vidaus - t.y. nebūtų tarpų per kuriuos oras būtų traukiamas iš korpuso vidaus. Realiai arba fanas turi liestis prie korpuso su filtru, arba būti užtvaros neleidžiančios oro traukti iš vidaus. Tą bėdą dažnai matau tiek kai priekyje fan yra vienas (dažniausiai iš viršaus oras laisvai ateina iš korpuso vidaus), tiek kai pvz 3 fan gali dėtis, o tu dedi tik vieną. Gaunasi oras siurbiamas iš oro paėmimo kameros esančios už filtro, bet jam lengviau ateiti per nesančio fan skylę iš vidaus, nei iš išorės per filtrą...

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Kompakiškas korpusas ATX dydžio motininei

Post by nemesis » 2019-08-16 21:18

Beja, o ant šito procesoriaus E3-1230 V2 (69TDP) reikia irgi tikėtis kad Intelis šūdpastę tepė? Nu nesuprantu aš nieko, su afigienu aušintuvu temperatūra 77C (kai ir GPU kartu sukasi uždaram korpuse), užmečiau atgal stockinį variniu pagrindu (up to 95TDP), kepinti bandau - 71C dar GPU nepaleidus, pačiupinus aliumininio ventiliatoriaus sparniukus jie visiškai šalti (kinietiškas nekontaktinis termometras rodo 28C), net nesijaučia kad šilti būtų, apie karštį išvis nekalbam. Termopasta Arctic MX-2 kątik pertepta.

User avatar
SoTOP
Posts: 871
Joined: 2007-12-11

Re: Kompakiškas korpusas ATX dydžio motininei

Post by SoTOP » 2019-08-16 22:22

nemesis wrote:
2019-08-16 21:18
Beja, o ant šito procesoriaus E3-1230 V2 (69TDP) reikia irgi tikėtis kad Intelis šūdpastę tepė?
Taip.

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Kompakiškas korpusas ATX dydžio motininei

Post by nemesis » 2019-08-18 14:15

SoTOP wrote:
2019-08-16 22:22
nemesis wrote:
2019-08-16 21:18
Beja, o ant šito procesoriaus E3-1230 V2 (69TDP) reikia irgi tikėtis kad Intelis šūdpastę tepė?
Taip.
Ne kažką žodžiu. O delidinus pertepti pvz Arctic mx4 galima ar nebus naudos ir reikėtų naudoti tik skystą metalą? O kuo užklijuoti atgal viską? Kur įsigyt paprasčiausia?

User avatar
SoTOP
Posts: 871
Joined: 2007-12-11

Re: Kompakiškas korpusas ATX dydžio motininei

Post by SoTOP » 2019-08-18 20:36

nemesis wrote:
2019-08-18 14:15
Ne kažką žodžiu. O delidinus pertepti pvz Arctic mx4 galima ar nebus naudos ir reikėtų naudoti tik skystą metalą? O kuo užklijuoti atgal viską? Kur įsigyt paprasčiausia?
Būtų naudos ir su paprastom pastom, kelias laipsniais mažiau už metalą, bet bent kokie -10C turėtų būti. "Užklijuoti" nėra būtina, galima tiesiog su socket'u užrakinti. Tik tiek, kad visada yra rizika delid'inant.

Post Reply