Ką tik įsigijau

Diskusijos apie viską
User avatar
Strelok
Posts: 955
Joined: 2018-02-23
Location: Vilnius

Re: Ką tik įsigijau

Post by Strelok » 2020-03-06 23:14

Stipena wrote:
2020-03-06 22:05
Aš tai nesuprantu kam pirkti vienkartines kaukes už tokius pinigus kai gali nusipirkti daugkartine kuri apsaugo ir akis bei yra daug didesnė garantija kad tikrai neužsikrėsi jei jau taip baiminamasi to viruso. http://darbosaugospriemones.lt/home/206 ... 10-typhoon filtrai kurie yra daugkartiniai pigiau nei tos vienkartinės kaukės kainuoja. O šiaip N95 ir N100 čia jankių standartas, pas mus europoj FFP2, FFP3 arba sutrumpintai P2, P3. P2 nepasitikėčiau kadangi dirbu kasdien su respiratoriais ar pilno veido kaukėm su oro padavimu.
Aš rusyje turiu 2-3 dėžes tarybinių dujokaukių. GP-5 ar kokios ten. Aišku filtrams jau nekažkas po tiek metų, bet gal corona išgasdinsiu.

Inkognito
Posts: 240
Joined: 2017-09-01

Re: Ką tik įsigijau

Post by Inkognito » 2020-03-06 23:22

OFFTOPIC Tiesiog pasityčiojimas iš visos tos situacijos, Lietuvos valdžia gerai praplaus pinigus. (Valstybės lygio – ekstremalios situacijos, kurių padariniai šalinami naudojant savivaldybėse arba valstybėje turimus materialinius išteklius,) :D Verslas džiaugsis laikinu padidėjusiu pelnu, bet...
Ir šiaip Lietuva turėjo laiko pasiruošti, o kai tik atsirado susirgęs, tada pradėjo šviesti visuomenę, kai galėjo anksčiau, tai daryti, nes jei jau europoje jis užfiksuotas, tikrai neaplenks Lietuvos...
ir čia tik dalis vykstančio absurdo...
Doomie: Ryzen 2700x 4,275ghz, scythe ninja 5 cooler, 8gb 2666 kingston , gigabyte x470 aorus ultra gaming, gtx 650ti, samsung 850 evo + 2 shitty hdd, Fractal design R6 case.

User avatar
Strelok
Posts: 955
Joined: 2018-02-23
Location: Vilnius

Re: Ką tik įsigijau

Post by Strelok » 2020-03-06 23:56

Inkognito wrote:
2020-03-06 23:22
OFFTOPIC Tiesiog pasityčiojimas iš visos tos situacijos, Lietuvos valdžia gerai praplaus pinigus. (Valstybės lygio – ekstremalios situacijos, kurių padariniai šalinami naudojant savivaldybėse arba valstybėje turimus materialinius išteklius,) :D Verslas džiaugsis laikinu padidėjusiu pelnu, bet...
Ir šiaip Lietuva turėjo laiko pasiruošti, o kai tik atsirado susirgęs, tada pradėjo šviesti visuomenę, kai galėjo anksčiau, tai daryti, nes jei jau europoje jis užfiksuotas, tikrai neaplenks Lietuvos...
ir čia tik dalis vykstančio absurdo...
Man patiko kaip prieš pirmą atvejį kaip šaukė, kaip mes pasirengę prieš virusą kovoti, po to pradėjo šaukti, kad visiškai nepasiruošę. Žmonės tai toletinį popierių, tai makaronus su grikiais pradėjo vėžimais vežti. Po darbo buvau užėjęs į pardę tai seniai taip nesijuokiau. Prekybininkai aišku čia akivaizdūs laimėtojai šitoje situacijoje. Nu bent sveikai ateinančius menėsius maitinsis.

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Ką tik įsigijau

Post by nemesis » 2020-03-07 00:01

Strelok wrote:
2020-03-06 23:56
Inkognito wrote:
2020-03-06 23:22
OFFTOPIC Tiesiog pasityčiojimas iš visos tos situacijos, Lietuvos valdžia gerai praplaus pinigus. (Valstybės lygio – ekstremalios situacijos, kurių padariniai šalinami naudojant savivaldybėse arba valstybėje turimus materialinius išteklius,) :D Verslas džiaugsis laikinu padidėjusiu pelnu, bet...
Ir šiaip Lietuva turėjo laiko pasiruošti, o kai tik atsirado susirgęs, tada pradėjo šviesti visuomenę, kai galėjo anksčiau, tai daryti, nes jei jau europoje jis užfiksuotas, tikrai neaplenks Lietuvos...
ir čia tik dalis vykstančio absurdo...
Man patiko kaip prieš pirmą atvejį kaip šaukė, kaip mes pasirengę prieš virusą kovoti, po to pradėjo šaukti, kad visiškai nepasiruošę. Žmonės tai toletinį popierių, tai makaronus su grikiais pradėjo vėžimais vežti. Po darbo buvau užėjęs į pardę tai seniai taip nesijuokiau. Prekybininkai aišku čia akivaizdūs laimėtojai šitoje situacijoje. Nu bent sveikai ateinančius menėsius maitinsis.
Kaip sakoma ruoškis blogiausiam, tikėkis geriausio. Aš manau kad kiekvienas namų ūkis be šopų, vandens, elektros ir dujų turi būti pasiruošęs minimum 2 savaičių išgyvenimui be išorės, o optimaliu atveju 1 mėn...

Dėl pasiruošimo. Kai pasakė kad pasiruošę, tai iškart supratau kad nifiga nepasiruošę. Nes jei pasiruošę, tai kam? Vienam sergančiam? Penkiem? 1000? 10.000? 100.000? Kiek ligonių pastatė? Realiai, mano nuomone, mes esam pasiruošę įprastam, niekuo neįpatingam atvejui, ne daugiau...

User avatar
Strelok
Posts: 955
Joined: 2018-02-23
Location: Vilnius

Re: Ką tik įsigijau

Post by Strelok » 2020-03-07 00:14

nemesis wrote:
2020-03-07 00:01
Strelok wrote:
2020-03-06 23:56
Inkognito wrote:
2020-03-06 23:22
OFFTOPIC Tiesiog pasityčiojimas iš visos tos situacijos, Lietuvos valdžia gerai praplaus pinigus. (Valstybės lygio – ekstremalios situacijos, kurių padariniai šalinami naudojant savivaldybėse arba valstybėje turimus materialinius išteklius,) :D Verslas džiaugsis laikinu padidėjusiu pelnu, bet...
Ir šiaip Lietuva turėjo laiko pasiruošti, o kai tik atsirado susirgęs, tada pradėjo šviesti visuomenę, kai galėjo anksčiau, tai daryti, nes jei jau europoje jis užfiksuotas, tikrai neaplenks Lietuvos...
ir čia tik dalis vykstančio absurdo...
Man patiko kaip prieš pirmą atvejį kaip šaukė, kaip mes pasirengę prieš virusą kovoti, po to pradėjo šaukti, kad visiškai nepasiruošę. Žmonės tai toletinį popierių, tai makaronus su grikiais pradėjo vėžimais vežti. Po darbo buvau užėjęs į pardę tai seniai taip nesijuokiau. Prekybininkai aišku čia akivaizdūs laimėtojai šitoje situacijoje. Nu bent sveikai ateinančius menėsius maitinsis.
Kaip sakoma ruoškis blogiausiam, tikėkis geriausio. Aš manau kad kiekvienas namų ūkis be šopų, vandens, elektros ir dujų turi būti pasiruošęs minimum 2 savaičių išgyvenimui be išorės, o optimaliu atveju 1 mėn...

Dėl pasiruošimo. Kai pasakė kad pasiruošę, tai iškart supratau kad nifiga nepasiruošę. Nes jei pasiruošę, tai kam? Vienam sergančiam? Penkiem? 1000? 10.000? 100.000? Kiek ligonių pastatė? Realiai, mano nuomone, mes esam pasiruošę įprastam, niekuo neįpatingam atvejui, ne daugiau...
Teigė, kad 100 lovų paruošė. Daugiau nėra vietų. Veryga sakė užsidaryti tolete ir dvi savaites neišeiti. https://www.delfi.lt/news/daily/crime/i ... d=83657151

Nu tai aš nematau kam ruoštis. Virusui, kurio mirtingumas 3.4% ? Nebent visos valdžios stipriai meluoja dėl realių skaičių, bet čia jau sąmokslo teorijos.

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Ką tik įsigijau

Post by nemesis » 2020-03-07 18:37

Strelok wrote:
2020-03-07 00:14
nemesis wrote:
2020-03-07 00:01
Strelok wrote:
2020-03-06 23:56


Man patiko kaip prieš pirmą atvejį kaip šaukė, kaip mes pasirengę prieš virusą kovoti, po to pradėjo šaukti, kad visiškai nepasiruošę. Žmonės tai toletinį popierių, tai makaronus su grikiais pradėjo vėžimais vežti. Po darbo buvau užėjęs į pardę tai seniai taip nesijuokiau. Prekybininkai aišku čia akivaizdūs laimėtojai šitoje situacijoje. Nu bent sveikai ateinančius menėsius maitinsis.
Kaip sakoma ruoškis blogiausiam, tikėkis geriausio. Aš manau kad kiekvienas namų ūkis be šopų, vandens, elektros ir dujų turi būti pasiruošęs minimum 2 savaičių išgyvenimui be išorės, o optimaliu atveju 1 mėn...
-
Dėl pasiruošimo. Kai pasakė kad pasiruošę, tai iškart supratau kad nifiga nepasiruošę. Nes jei pasiruošę, tai kam? Vienam sergančiam? Penkiem? 1000? 10.000? 100.000? Kiek ligonių pastatė? Realiai, mano nuomone, mes esam pasiruošę įprastam, niekuo neįpatingam atvejui, ne daugiau...
Teigė, kad 100 lovų paruošė. Daugiau nėra vietų. Veryga sakė užsidaryti tolete ir dvi savaites neišeiti. https://www.delfi.lt/news/daily/crime/i ... d=83657151

Nu tai aš nematau kam ruoštis. Virusui, kurio mirtingumas 3.4% ? Nebent visos valdžios stipriai meluoja dėl realių skaičių, bet čia jau sąmokslo teorijos.
Pagal delfi.lt pateikiamus duomenis (šio momento) aš suskaičiuoju 5,73% mirtingumą. Kodėl jis nesutampa su skelbiamais 3% man neaišku. Gal jie skaičiuoja mirtis ir nemirtis (vis dar serga + jau pasveiko), bet tai tada čia visiškai neteisingas skaičiavimas...
Mirčių - 3491
Pasveiko - 57463
Total (mirusių + pasveikusių) - 60954

Total: 60954 - 100,00%
Mirčių: 3491 - 5,73% (3491*100/60954)

Ok. Mirštamumas gal 3, gal 6%, bet o sergamumas? O jei serga 10% šalies? Gyventi toliau įprastai kad užsikrėstų 100%? Izoliuotis? O kas veš maistą, kas dirbs laukuose, kas keps duoną? Kas eis į gamyklas? Izoliuotis kaip ir nebesigauna (ką matome Italijoje). Pridedame dar kad imunitetas neįgaunamas nuo viruso, tai gal jis ir vaikščios visalaik Lietuva-Lenkija-Rusija (pasveiko vieni - persirgo, o virusas vėl grįžta su vienu parskridusiu lėktuvu)? Ir kiekvienąkart mirtingumas užsikrėtus vis po 3-6% (o jei per metus triskart persirgsi vis dar nieko 9-18% tikimybė mirties)? O užsikrečiama kaip suprantu labai lengvai, berods 10 kart lengviau nei Ebolos atveju. Aišku kaip bus nežinau, gal vakciną ryt pradės pardavinėti, gal dar kas, bet situacija aš manau yra labai rimta. Aš namie laikau vandens ir maisto atsargas mėnesiui ar dviems, ir galvoju dar užsipirkti.
Atsargos pas mane nėra kruopos kurių aš nevalgau, o tik tai ką pirksiu bet kokiu atveju - makaronai, ryžiai, tunas, mineralinis vanduo, jautienos konservai, kondensuotas pienas, konservuotos pupelės, žirniai, aliejus, riešutų sviestas, batareikos, prožektoriai, reikia kuro dar užsipilti ir t.t.

Kalbėjau su viena sese kuri gyvena Anglijoje. Barboros atitikmenyje - tualetinio nerasta, ryžių nerasta, konservų nerasta. Nuvažiavo į LIDL fiziškai, leido vieną riešutų sviesto indelį pasiimti ir tualetinio nesupratau 2 rolikėlius ar 2 pakuotes. Bet jų kaimelio parduotuvėje jau nusipirko visko ko norėjo. Poliklinikoje kurioje lankosi jau 2 atvejai koronos nustatyti. Veiksmas vyksta 15min kelio automobiliu nuo Luton'o oro uosto...

User avatar
Strelok
Posts: 955
Joined: 2018-02-23
Location: Vilnius

Re: Ką tik įsigijau

Post by Strelok » 2020-03-07 22:17

nemesis wrote:
2020-03-07 18:37
Strelok wrote:
2020-03-07 00:14
nemesis wrote:
2020-03-07 00:01


Kaip sakoma ruoškis blogiausiam, tikėkis geriausio. Aš manau kad kiekvienas namų ūkis be šopų, vandens, elektros ir dujų turi būti pasiruošęs minimum 2 savaičių išgyvenimui be išorės, o optimaliu atveju 1 mėn...
-
Dėl pasiruošimo. Kai pasakė kad pasiruošę, tai iškart supratau kad nifiga nepasiruošę. Nes jei pasiruošę, tai kam? Vienam sergančiam? Penkiem? 1000? 10.000? 100.000? Kiek ligonių pastatė? Realiai, mano nuomone, mes esam pasiruošę įprastam, niekuo neįpatingam atvejui, ne daugiau...
Teigė, kad 100 lovų paruošė. Daugiau nėra vietų. Veryga sakė užsidaryti tolete ir dvi savaites neišeiti. https://www.delfi.lt/news/daily/crime/i ... d=83657151

Nu tai aš nematau kam ruoštis. Virusui, kurio mirtingumas 3.4% ? Nebent visos valdžios stipriai meluoja dėl realių skaičių, bet čia jau sąmokslo teorijos.
Pagal delfi.lt pateikiamus duomenis (šio momento) aš suskaičiuoju 5,73% mirtingumą. Kodėl jis nesutampa su skelbiamais 3% man neaišku. Gal jie skaičiuoja mirtis ir nemirtis (vis dar serga + jau pasveiko), bet tai tada čia visiškai neteisingas skaičiavimas...
Mirčių - 3491
Pasveiko - 57463
Total (mirusių + pasveikusių) - 60954

Total: 60954 - 100,00%
Mirčių: 3491 - 5,73% (3491*100/60954)

Ok. Mirštamumas gal 3, gal 6%, bet o sergamumas? O jei serga 10% šalies? Gyventi toliau įprastai kad užsikrėstų 100%? Izoliuotis? O kas veš maistą, kas dirbs laukuose, kas keps duoną? Kas eis į gamyklas? Izoliuotis kaip ir nebesigauna (ką matome Italijoje). Pridedame dar kad imunitetas neįgaunamas nuo viruso, tai gal jis ir vaikščios visalaik Lietuva-Lenkija-Rusija (pasveiko vieni - persirgo, o virusas vėl grįžta su vienu parskridusiu lėktuvu)? Ir kiekvienąkart mirtingumas užsikrėtus vis po 3-6% (o jei per metus triskart persirgsi vis dar nieko 9-18% tikimybė mirties)? O užsikrečiama kaip suprantu labai lengvai, berods 10 kart lengviau nei Ebolos atveju. Aišku kaip bus nežinau, gal vakciną ryt pradės pardavinėti, gal dar kas, bet situacija aš manau yra labai rimta. Aš namie laikau vandens ir maisto atsargas mėnesiui ar dviems, ir galvoju dar užsipirkti.
Atsargos pas mane nėra kruopos kurių aš nevalgau, o tik tai ką pirksiu bet kokiu atveju - makaronai, ryžiai, tunas, mineralinis vanduo, jautienos konservai, kondensuotas pienas, konservuotos pupelės, žirniai, aliejus, riešutų sviestas, batareikos, prožektoriai, reikia kuro dar užsipilti ir t.t.

Kalbėjau su viena sese kuri gyvena Anglijoje. Barboros atitikmenyje - tualetinio nerasta, ryžių nerasta, konservų nerasta. Nuvažiavo į LIDL fiziškai, leido vieną riešutų sviesto indelį pasiimti ir tualetinio nesupratau 2 rolikėlius ar 2 pakuotes. Bet jų kaimelio parduotuvėje jau nusipirko visko ko norėjo. Poliklinikoje kurioje lankosi jau 2 atvejai koronos nustatyti. Veiksmas vyksta 15min kelio automobiliu nuo Luton'o oro uosto...
Aš čia žiūriu: https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps ... 7b48e9ecf6

Nu taip jeigu mirusių santykis su pasveikusiais tai mirtingumas 6%.
Aš ne medikas, bet kiek supratau covid-19 mutavo į skirtingas atmainas, kuriom žmogus įmunitėto prasirgęs viena atmaina kitai neįgauna. Jeigu visos atmainos covid-19 bus tokios pat mirtinos tai taip bus visai kaip plague.inc Jeigu covid-19 ant tiek paveiks šalis, kad esminių funkcijų nebegali vykdyti, tai reiškia visišką globalios ekonomikos žlugimą, euras ir kitos valiutos tampa beverčios. Jeigu toks scenarijus tai ir 2-3 mėn maisto atsargos nepadės, nes kol bus atstatyta ekonomiką ir tiekimas tikrai daugiau laiko praeis. Aš tai sodybą turiu, atokiai nuo miesto. Aš ir nors iki senatvės galiu ten dagyventi iš žemės ūkio.
Daug ką gali sakyti apie kinus ir jų padielkas, bet pas juos ligos tai tikrai orginalios gaunas.

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Ką tik įsigijau

Post by nemesis » 2020-03-07 23:22

Strelok wrote:
2020-03-07 22:17
nemesis wrote:
2020-03-07 18:37
Strelok wrote:
2020-03-07 00:14


Teigė, kad 100 lovų paruošė. Daugiau nėra vietų. Veryga sakė užsidaryti tolete ir dvi savaites neišeiti. https://www.delfi.lt/news/daily/crime/i ... d=83657151

Nu tai aš nematau kam ruoštis. Virusui, kurio mirtingumas 3.4% ? Nebent visos valdžios stipriai meluoja dėl realių skaičių, bet čia jau sąmokslo teorijos.
Pagal delfi.lt pateikiamus duomenis (šio momento) aš suskaičiuoju 5,73% mirtingumą. Kodėl jis nesutampa su skelbiamais 3% man neaišku. Gal jie skaičiuoja mirtis ir nemirtis (vis dar serga + jau pasveiko), bet tai tada čia visiškai neteisingas skaičiavimas...
Mirčių - 3491
Pasveiko - 57463
Total (mirusių + pasveikusių) - 60954

Total: 60954 - 100,00%
Mirčių: 3491 - 5,73% (3491*100/60954)

Ok. Mirštamumas gal 3, gal 6%, bet o sergamumas? O jei serga 10% šalies? Gyventi toliau įprastai kad užsikrėstų 100%? Izoliuotis? O kas veš maistą, kas dirbs laukuose, kas keps duoną? Kas eis į gamyklas? Izoliuotis kaip ir nebesigauna (ką matome Italijoje). Pridedame dar kad imunitetas neįgaunamas nuo viruso, tai gal jis ir vaikščios visalaik Lietuva-Lenkija-Rusija (pasveiko vieni - persirgo, o virusas vėl grįžta su vienu parskridusiu lėktuvu)? Ir kiekvienąkart mirtingumas užsikrėtus vis po 3-6% (o jei per metus triskart persirgsi vis dar nieko 9-18% tikimybė mirties)? O užsikrečiama kaip suprantu labai lengvai, berods 10 kart lengviau nei Ebolos atveju. Aišku kaip bus nežinau, gal vakciną ryt pradės pardavinėti, gal dar kas, bet situacija aš manau yra labai rimta. Aš namie laikau vandens ir maisto atsargas mėnesiui ar dviems, ir galvoju dar užsipirkti.
Atsargos pas mane nėra kruopos kurių aš nevalgau, o tik tai ką pirksiu bet kokiu atveju - makaronai, ryžiai, tunas, mineralinis vanduo, jautienos konservai, kondensuotas pienas, konservuotos pupelės, žirniai, aliejus, riešutų sviestas, batareikos, prožektoriai, reikia kuro dar užsipilti ir t.t.

Kalbėjau su viena sese kuri gyvena Anglijoje. Barboros atitikmenyje - tualetinio nerasta, ryžių nerasta, konservų nerasta. Nuvažiavo į LIDL fiziškai, leido vieną riešutų sviesto indelį pasiimti ir tualetinio nesupratau 2 rolikėlius ar 2 pakuotes. Bet jų kaimelio parduotuvėje jau nusipirko visko ko norėjo. Poliklinikoje kurioje lankosi jau 2 atvejai koronos nustatyti. Veiksmas vyksta 15min kelio automobiliu nuo Luton'o oro uosto...
Aš čia žiūriu: https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps ... 7b48e9ecf6

Nu taip jeigu mirusių santykis su pasveikusiais tai mirtingumas 6%.
Aš ne medikas, bet kiek supratau covid-19 mutavo į skirtingas atmainas, kuriom žmogus įmunitėto prasirgęs viena atmaina kitai neįgauna. Jeigu visos atmainos covid-19 bus tokios pat mirtinos tai taip bus visai kaip plague.inc Jeigu covid-19 ant tiek paveiks šalis, kad esminių funkcijų nebegali vykdyti, tai reiškia visišką globalios ekonomikos žlugimą, euras ir kitos valiutos tampa beverčios. Jeigu toks scenarijus tai ir 2-3 mėn maisto atsargos nepadės, nes kol bus atstatyta ekonomiką ir tiekimas tikrai daugiau laiko praeis. Aš tai sodybą turiu, atokiai nuo miesto. Aš ir nors iki senatvės galiu ten dagyventi iš žemės ūkio.
Daug ką gali sakyti apie kinus ir jų padielkas, bet pas juos ligos tai tikrai orginalios gaunas.
Taip. Sako dabar 2 atmainos yra šio viruso. Bet persirgus, kaip suprantu, negaunamas imunitetas nei tai pačiai, nei jokiai kitai atmainai. Jei iš tiesų pesimistinis variantas būtų, tai kad nuošaliai gyventi reikia pradėt rūpintis kokiais ginklais tuomet ir vietovės apsaugai nuo dramblių...

Prieš dvi savaites draugė grįžo iš Italijos šiaurės. Išskrido per vaikų pavasario atostogas ketvirtadienį (Italija dar neskambėjo), gįžo po keturių dienų sekmadienį (Italijos šiaurė jau buvo skiemenuojama labai stipriai). Gavo sms registruotis formą. Į Italiją skrido iš viso 14 bendradarbių. Dvi dienas ėjo į darbą visi po grįžimo, tada visi susitarė dėl darbo iš namų nes dirba su vaikais, nes iš SAM jau atsiradinėjo prašymas mokymo įstaigų vadovams sudaryti galimybes dirbti iš namų ir pasakymas kad grįžę iš ten gali imti 2 savaičių nedarbingumą. Kiekvieną dieną skambino gydytoja iš kažkokio priskirto miestelio (Pagėgių berods) ir klausinėjo ar nėra simptomų kokių, kaskart klausia kokia temperatūra, prašo matuotis triskart dienoje, tik ką pajutus informuoti. Ji buvo užsiregistravusi pas šeimos gydytoją 3 dienom po grįžimo profilaktikai, paskambino sako nežinau buvau Italijoj ar atvykti ar ne? Pasakė ne. Pasijungus į sistemą pamatė kad prie jos parašyta buvo "IŠ ITALIJOS!". Nukėlė vizitą trim savaitėm. Visus Italijoj buvusius nustatė pagal telefonus (aš maniau pradžioi pagal oro bendrovių sąrašus keleivių). Po dviejų savaičių paskambino (ketvirtadienį berods) man iš darbovietės personalo sk. ir paklausė ar mano turimi telefono numeriai buvo kur nors užsienyje - pasakiau kad vienas buvo Italijoje, bet nieko neklausinėjau kodėl klausia. Tai va prieš išskrendant draugei ji juokėsi kad perku konservus ir vandenį, grįžo, sakau reikia dar nusipirkti, atsakymas - Jo jo... Pamaniau trolina mane, sakau o tai kas pasikeitė? Sako kai mes buvom Italijoj, paskutinę dieną anksti ryte jie nuvažiavo į Milaną (iš ten ir skrydis į Vilnių vakare) ir turėjo važiuoti traukiniu į kažkokį miestelį už 70 km berods lankyti muziejų, bet nebevažiavo, nes sako traukinys kai važiuoja, jis tam tikrose karantinuotose vietovėse nebestoja, tam miestely kur važiuot planavo stojo, bet sako nuvažiuojant stoja, o kokios garantijos kad grįžtant stos? Tai sako iš arčiau viską, nuomonė greit gali pasikeisti. Prasėdėjo visą dieną oro uoste, rankas dezinfekavosi kas valandą, kad ten vaikščiotų su skafandrais nebuvo sakė ar kokios užtvaros būtų. Skrydis vėlavo 3 valandas. Grįžo apie 2 val. nakties, 8 darbe reikia būti. Nežinau aš ten tvarkos kai vėluoja skrydžiai, bet Ryanair gražino 250EUR už vėlavimą (po užsiregistravimo), pamaniau kad gražino tik todėl kad tipo Koronos viruso židiny laikė ilgiau nei turėjo, bet sako tai įprasta praktika kai vėluoja tiek laiko nepriklausomai nuo Koronos šiuo atveju. Na ką, draugei izoliacija baigiasi rytoj. Niekas iš keliavusių nesusirgo (bent kol kas). Draugės vienos kolegės vyras susirgo dar prieš jo žmonai grįžtant iš Italijos kartu - ar gripas ar peršalimas, tai kai išsikvietė greitąją sakė apžiūrėsim vyrą greitojoj, ne jūsų bute. Nuvežė į ligoninę - vyrą į izoliatorių (ištyrė - nieko), žmonai sakė lauke pasivaikščiot. Paleido ar po 6 valandų :D

Sutapimas kad kad po dienos kita sesuo su mažu (4 metai) vaiku skrido į Italijos šiaurę atostogauti (turiu 4 seseris, trys gyvena Anglijoje). Aš būčiau neskridęs, bet ji skrido. Grįžo, klausinėjo kokia tvarka LT, bet sakau aš nežinau kokia UK. Tai ją tyrė dėl Koronos viruso grįžusią į UK.

Na o tiek dėl SŪRS tiek dėl Koronos, tai sako čia nėra kažkoks atsitiktinumas kad abu atsirado būtent Kinijoj, neva tai tikėtina yra dėl prastos higienos ir sanitarinės situacijos. Dar sako kad neva pas mus medicina aukštesniam lygyje ir viskas būtų geriau.

Aš tai nieko nežinau, nesiūlau, galvot reikia savo galva sakyčiau, o bus kaip bus. Reikia tikėtis kad šiluma tą virusą priveiks, bet sako jog gali būti kad jis taps pas mus įprastu ir kartosis taip, kaip kad gripo virusai vis sugrįžta rudenį ir pavasarį... Nenoriu aš jokios panikos skleisti, bet man asmeniškai tas 100 paruoštų lovų atrodo juokingai, o ne "Mes viskam pasiruošę...". Kad aš galėčiau pasakyti mes viskam pasiruošę mes turėtumėm būti pasiruošę 20-30k lovų, gydytojų, medikamentų, atsargų ir t.t.. O dabar man atrodo kad mes esam pasiruošę įprastiems atvejams, niekuo neišsiskiriantiems nuo kitų metų, bet tik ne viskam...

User avatar
Strelok
Posts: 955
Joined: 2018-02-23
Location: Vilnius

Re: Ką tik įsigijau

Post by Strelok » 2020-03-08 00:00

Didelė pas tave matau šeima. Man tik įdomu, ko visi į tą Italiją varo. Visi keliai veda į Romą vis dar veikia ar kas :D
Aš tai žiūriu šitą:



Jis daug metų gyveno Kinijoje. Gerai paaiškina apie tuos wet markets. Pas juos daug visokių durnų įsitikinimų likę iš praeities, už tai valgo visokius neaiškius dalykus.EU ir USA po Spanish flu buvo stipriai paveikta, už tai buvo skirta daug dėmėsio informuoti visuomenę, kad blogai spauditys, kosėti neprisidengus ir t.t. Pas kinus to supratimo nėra, už tai spjaudimas yra suvokiamas kaip teigiamas dalykas sveikatai ir t.t.
Nežinau šiuo metu labiausiai priimti teorija, kad užsikrėtė kinas suvalgęs šikšnosparnį ar gyvatę iš Wuhan wet market žinant kokios ten anti-sanitarinės sąlygos, tai tikrai manau nenuostabu. Versija apie bio weapon manau, kvaila, nes jokia šalis globaliame pasaulyje nenaudotų tokių priemonių, kurios atgal sugrįžtų. Šeip tiek maras, tiek spanish flu iš Kinijos manoma, kad kilo. Maras tai išvis ant 30-60% visą Europos populiaciją buvo pamažinęs. Prireikė 200 metų, kad sugrįžtų į buvusį lygį. Ispaniškas gripas daugiau pareikalavo aukų negu WW1. Kinai jau uždarė savo Wet markets ir metė labai daug resursų kovoti su covid-19, tik kad labai nelaiku tas virusas pasirodė per kinų naujus metus, kai jiems susitikti su savo giminėmis yra šventas dalykas. Dabar tai nebent kaip sakei su vasara pradės mažėti plitimas. Pagal kitus estimates, kad 60-80% visos populiacijos bus užkrėsta. Būtų įdomu, pažiūrėti, kaip simuliacijos atrodo. Mass media be like:
Attachments
spanish-flu-poster.jpg
spanish-flu-poster.jpg (22.37 KiB) Viewed 16427 times

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Ką tik įsigijau

Post by nemesis » 2020-03-08 00:14

Strelok wrote:
2020-03-08 00:00
Didelė pas tave matau šeima. Man tik įdomu, ko visi į tą Italiją varo. Visi keliai veda į Romą vis dar veikia ar kas :D
Aš tai žiūriu šitą:



Jis daug metų gyveno Kinijoje. Gerai paaiškina apie tuos wet markets. Pas juos daug visokių durnų įsitikinimų likę iš praeities, už tai valgo visokius neaiškius dalykus.EU ir USA po Spanish flu buvo stipriai paveikta, už tai buvo skirta daug dėmėsio informuoti visuomenę, kad blogai spauditys, kosėti neprisidengus ir t.t. Pas kinus to supratimo nėra, už tai spjaudimas yra suvokiamas kaip teigiamas dalykas sveikatai ir t.t.
Nežinau šiuo metu labiausiai priimti teorija, kad užsikrėtė kinas suvalgęs šikšnosparnį ar gyvatę iš Wuhan wet market žinant kokios ten anti-sanitarinės sąlygos, tai tikrai manau nenuostabu. Versija apie bio weapon manau, kvaila, nes jokia šalis globaliame pasaulyje nenaudotų tokių priemonių, kurios atgal sugrįžtų. Šeip tiek maras, tiek spanish flu iš Kinijos manoma, kad kilo. Maras tai išvis ant 30-60% visą Europos populiaciją buvo pamažinęs. Prireikė 200 metų, kad sugrįžtų į buvusį lygį. Ispaniškas gripas daugiau pareikalavo aukų negu WW1.
Vyruko kur video papostinai kanalą seku (anksčiau labiau, dabar labai retai jau pažiūriu), bet šiaip įdomaus turinio turi apie Kiniją įdėjęs...

Šiaip sąmokslo teorijas nagrinėjant, kad tokį virusą leistum turėtum turėti vaistą manau. Man Rusijos pozicija įdomi, sausumos siena su Kinija ilga, dirba kinų daug, o užsikrėtusių nėra praktiškai. Ar slepia viską ar pasigydo klausimas. Bet čia grynai sąmokslo teorija, nelabai tikėti norėčiau.

User avatar
Strelok
Posts: 955
Joined: 2018-02-23
Location: Vilnius

Re: Ką tik įsigijau

Post by Strelok » 2020-03-08 01:10

nemesis wrote:
2020-03-08 00:14
Strelok wrote:
2020-03-08 00:00
Didelė pas tave matau šeima. Man tik įdomu, ko visi į tą Italiją varo. Visi keliai veda į Romą vis dar veikia ar kas :D
Aš tai žiūriu šitą:



Jis daug metų gyveno Kinijoje. Gerai paaiškina apie tuos wet markets. Pas juos daug visokių durnų įsitikinimų likę iš praeities, už tai valgo visokius neaiškius dalykus.EU ir USA po Spanish flu buvo stipriai paveikta, už tai buvo skirta daug dėmėsio informuoti visuomenę, kad blogai spauditys, kosėti neprisidengus ir t.t. Pas kinus to supratimo nėra, už tai spjaudimas yra suvokiamas kaip teigiamas dalykas sveikatai ir t.t.
Nežinau šiuo metu labiausiai priimti teorija, kad užsikrėtė kinas suvalgęs šikšnosparnį ar gyvatę iš Wuhan wet market žinant kokios ten anti-sanitarinės sąlygos, tai tikrai manau nenuostabu. Versija apie bio weapon manau, kvaila, nes jokia šalis globaliame pasaulyje nenaudotų tokių priemonių, kurios atgal sugrįžtų. Šeip tiek maras, tiek spanish flu iš Kinijos manoma, kad kilo. Maras tai išvis ant 30-60% visą Europos populiaciją buvo pamažinęs. Prireikė 200 metų, kad sugrįžtų į buvusį lygį. Ispaniškas gripas daugiau pareikalavo aukų negu WW1.
Vyruko kur video papostinai kanalą seku (anksčiau labiau, dabar labai retai jau pažiūriu), bet šiaip įdomaus turinio turi apie Kiniją įdėjęs...

Šiaip sąmokslo teorijas nagrinėjant, kad tokį virusą leistum turėtum turėti vaistą manau. Man Rusijos pozicija įdomi, sausumos siena su Kinija ilga, dirba kinų daug, o užsikrėtusių nėra praktiškai. Ar slepia viską ar pasigydo klausimas. Bet čia grynai sąmokslo teorija, nelabai tikėti norėčiau.
Jis dabar i USA persikėlė tai daug atviriau apie Kiniją pradėjo kalbėti. Nu rusai tai įdomiai šiuo metu laikos. Aišku, čia tikriausiai iš to scenarijaus, kad jeigu netiestuoji, tai ir nesergi. Kol Maskvos nepaveiks, tol manau nieko jie daugiau ir nedarys. Nors jie pradėjo laukinius gyvūnus miestuose naikinti dar prieš Hong Kongui pranešant, kad gyvunai irgi gali būti tarpininkai pernešant virusą. Nežinau ar sutapimas, ar tiesiog prieš tai kinijos valdžios informuoti buvo. O dėl užsikretusių tai USA irgi tik neseniai pradėjo masiškai testuoti. Dabar per dieną 3x daugiau pratestuoja negu per visą mėnesį pratestuodavo. Tai praktiškai ne vienos nepaliestos valstijos nebėra.

User avatar
BC00
Posts: 3049
Joined: 2008-06-21

Re: Ką tik įsigijau

Post by BC00 » 2020-03-08 11:13

Gerai hebra, jei norit apie korona toliau diskutuot susikurkit atskirą temą, per daug off topic.

User avatar
ojojoj
Posts: 157
Joined: 2018-08-26

Re: Ką tik įsigijau

Post by ojojoj » 2020-03-27 22:01

Nenoriu labai girtis, be siandien paemiau geriausia siai dienai Samsung 4K telika QE65Q90R
https://www.samsung.com/lt/tvs/qled-q90r/QE65Q90RATXXH/
Zodziu db pas mane 4K@120Hz, ko ir norejau ir sioks toks upgreidas gavosi po QE65Q70FN ;) :)
Image
Intel i7 8700k @5,1Ghz (AVX-2) 1,36V + Custom IHS XFX Speedster MERC 319 AMD Radeon RX 6900 XT Limited Black Gaming XTXH @2803Mhz 1,2V ASRock Z370 GAMING K6 Corsair Vengeance LPX DDR4 3600Mhz CL17 32GB Black Corsair TX850M Fractal Design Define R5 Black Arctic Liquid Freezer 240 Samsung SSD 980PRO 2TB Heatsink NVMe Samsung QE65Q90R QLED 4K@120Hz

User avatar
SoTOP
Posts: 871
Joined: 2007-12-11

Re: Ką tik įsigijau

Post by SoTOP » 2020-03-27 23:07

ojojoj wrote:
2020-03-27 22:01
Nenoriu labai girtis, be siandien paemiau geriausia siai dienai Samsung 4K telika QE65Q90R
https://www.samsung.com/lt/tvs/qled-q90r/QE65Q90RATXXH/
Zodziu db pas mane 4K@120Hz, ko ir norejau ir sioks toks upgreidas gavosi po QE65Q70FN ;) :)
Kas paskatino būtent šitą rinktis prieš LG C9?

User avatar
ojojoj
Posts: 157
Joined: 2018-08-26

Re: Ką tik įsigijau

Post by ojojoj » 2020-03-28 00:02

1. 4@120Hz LG nesugeba atvaizduoti, nes nera dar vaizdo ploksciu su HDMI 2.1 (Linus video tai rodo, forumai), o va Samsung kazkokiu neitiketinu budu sugeba, nors ir telikas neturi oficialaus HDMI 2.1 palaikymo, o ka jau bekalbeti apie mano GTX1080 plokste.
2. LG isdega pikseliai. Sorry, bet tai tiesa + is Samsung puses gavau 10metu garantijos, kad pas ji neisdegs, tai jauti koks skirtumas? Pas LG zinai, kad isdegs visviena, o pas Samsung to tikrai neatsitiks + 10 metu garantuotas.
3. Ryskumas (sviesumas) ekrano diena ir vakare kai kambaryje ijungta sviesa. Tokio ryskumo LG neturi. O tamsoj as neziuriu teliko.
4. Pultelis. Taip. Man tai svarbu. Cia paskutinis telikas is 4K kuris gavo metalini pulteli. Siu metu visi 4K telikai bus su juodais plasmasinais pulteliais. O snekant apie LG pulteli, tai ar matei kas ten per vairalazde is praeities? Man nei jo dizainas senovinis nepatiko, nei pats valdymo principas taip pat.
5. Kabinant ant sienos LG kaip senas LCD atrdo, nes iki puses jis plonas, o laikiklis dedasi tai apacioje? Kas ji nuo sienos atitolina dar nemazai, o kad virsuj jis plonytis, tai pofikano man. Pvz Samsung, nors ir storesnis is pirmo zvilgsnio, bet jis tolygiai paskirstytas ir kai snd kabinau jis prisispaude prie pat sienos ir labai gerai atrodo.

Tai va tokie pagrindiniai dalykai del ko emiau vel Samsung (jau 4 telikas is eiles per eile metu, kurie iki siol puikiai rodo). Aisku LG juoda spalva atvaizduoja idealiai, bet sis Samsung tikrai netoli to yra irgi. Kiek skaiciau, tai garso kokybe geresne pas LG, bet bendrai paemus, tai Samsung priekyje visvien sudejus +/-

Aisku visi sako, kad LCD jau paeitis ir bla bla bla, bet man atrodo jie nedurni yra, kad OLED negamina del tokiu isdegimo nesamoniu, nes tikrai padarytu tokiu teliku, bet del isdegimo man atrodo nedaro. Maciau jau Samsung turi telikus lyg ir QD uzvadinti ir tik laiko klausimas ka ten naujo pasiulys paleisdami. Aisku turi jie ir micro led paleisti, tai matysim ka cia bus ateityje.
Intel i7 8700k @5,1Ghz (AVX-2) 1,36V + Custom IHS XFX Speedster MERC 319 AMD Radeon RX 6900 XT Limited Black Gaming XTXH @2803Mhz 1,2V ASRock Z370 GAMING K6 Corsair Vengeance LPX DDR4 3600Mhz CL17 32GB Black Corsair TX850M Fractal Design Define R5 Black Arctic Liquid Freezer 240 Samsung SSD 980PRO 2TB Heatsink NVMe Samsung QE65Q90R QLED 4K@120Hz

User avatar
kernelis
Posts: 172
Joined: 2020-01-02

Re: Ką tik įsigijau

Post by kernelis » 2020-03-28 11:30

Del 120Hz veikimo ant 2.0/b, tai turbut sumazintas bitu kiekis spalvoms. HDMI apibrezia pralaiduma, o kaip ji panaudoti cia jau kitu komponentu reikalas, video rezimu nenurodo sasaja. Kaip supratau, nepaisant to, Samsung vistiek geriau vaizda rodo - tai kaip ir win win tada.

User avatar
Crunk
Posts: 903
Joined: 2008-02-24
Location: Kaunas

Re: Ką tik įsigijau

Post by Crunk » 2020-03-28 19:42

ar tiesa kad kad samsungo smartas nerodo filmu parsiustu pvz is linkomanijos ?
Ryzen 5800X||Thermalright Macho Rev. B||Gigabyte B450 Aorus Pro||Asrock RX 6750 XT||Kingston 32GB 3200MHZ 16CL||WD Black SN770 1TB + Crucial P5 Plius 1TB + Crucial MX500 1TB + Seagate Skyhawk 3TB||Be Quiet system power 600W||Fractal Design Arc Midi R2||LG UltraGear 27GP850 + AOC 24G2U||Logitech PRO X Superlight||Logitech G610

User avatar
Knocknevis
Posts: 194
Joined: 2016-06-13
Location: Vilnius
Contact:

Re: Ką tik įsigijau

Post by Knocknevis » 2020-03-29 08:21

Crunk wrote:
2020-03-28 19:42
ar tiesa kad kad samsungo smartas nerodo filmu parsiustu pvz is linkomanijos ?
Samsungai DTS nebesupportina nuo 2017 atrodo. Vienus filmus rodo, kitu ne, kurie su DTSu. Bet cia konkreciai jeigu is HDD ziuri, fleshiuko ar tarkim routerio hardo naudojant TV aplinka. Per PLEX lygtais rodydavo viska, bet nusistatyt atitinkamai reikedavo. Jeigu gerai pamenu Direct Play isjungt reik Plexe ar kazkas tokio.
AMD RYZEN 7 5700X|Navis Pro 240mm+Pure Wings 2|ASUS B550M TUF Gaming PLUS|Patriot Viper 4 16GB DDR4 3200/16|GeForce GTX 1080 Ti+Kraken G12+EVGA CLC 280mm+Pure Wings 2|ADATA XPG SX8200 480GB|SX8200 PRO 2TB|Seasonic Focus Plus Gold 850|DeepCool CC560|ZTE MC888 PRO 5G|ASUS PCE-AX1800|Dell S2716DG|Allview 50EPLAY6100-U

User avatar
newdiamond
Posts: 938
Joined: 2007-11-01

Re: Ką tik įsigijau

Post by newdiamond » 2020-03-30 11:31

Crunk wrote:
2020-03-28 19:42
ar tiesa kad kad samsungo smartas nerodo filmu parsiustu pvz is linkomanijos ?
Nevisai. Linkomanija cia ne prieko.

Tai susije, kad Samsung nebepalaiko TV DiVx ir Xvid cokedu (video) ir DTS (audio) kodeko.
Nusipirkes TV apie tai suzinojau blyn !!!!

Taigi...prie ziuredamas filma turi paziureti kokie kodekai (ne failo pavadinimas)
i7 6700K+Dark Rock 4|KFA2 GTX 1080|Gigabyte GA-Z170X-Gaming 7|G.skill Trident Z 2x8 Gb 3200 MHz CL16|960 EVO 250Gb, 850 EVO 250Gb, MX500 M.2 1 Tb, WD Green 1 Tb|Corsair RM650i|FD Meshify C TG|BENQ GW27060S|Pioneer VSX430-+Wharfedale Crystal CR-30.4|M6900+Cougar 300K

User avatar
ojojoj
Posts: 157
Joined: 2018-08-26

Re: Ką tik įsigijau

Post by ojojoj » 2020-03-30 12:43

newdiamond wrote:
2020-03-30 11:31
Crunk wrote:
2020-03-28 19:42
ar tiesa kad kad samsungo smartas nerodo filmu parsiustu pvz is linkomanijos ?
Nevisai. Linkomanija cia ne prieko.

Tai susije, kad Samsung nebepalaiko TV DiVx ir Xvid cokedu (video) ir DTS (audio) kodeko.
Nusipirkes TV apie tai suzinojau blyn !!!!

Taigi...prie ziuredamas filma turi paziureti kokie kodekai (ne failo pavadinimas)
O tai is kompo siunciant ziuret tiesiai i tv irgi neveikia? As dar buvau praeityje hdmi stick pc pakures tai elektros jis ten nieko neimdavo, o is jo tiesiai galedavai pasileisti filma ir be problemu. Budavo kaip atskiras pc ir viskas.
Intel i7 8700k @5,1Ghz (AVX-2) 1,36V + Custom IHS XFX Speedster MERC 319 AMD Radeon RX 6900 XT Limited Black Gaming XTXH @2803Mhz 1,2V ASRock Z370 GAMING K6 Corsair Vengeance LPX DDR4 3600Mhz CL17 32GB Black Corsair TX850M Fractal Design Define R5 Black Arctic Liquid Freezer 240 Samsung SSD 980PRO 2TB Heatsink NVMe Samsung QE65Q90R QLED 4K@120Hz

Post Reply