Elektros energijos tiekėjų pasirinkimas

Diskusijos apie viską
User avatar
ojojoj
Posts: 157
Joined: 2018-08-26

Re: Elektros energijos tiekėjų pasirinkimas

Post by ojojoj » 2022-08-24 21:48

Povilas wrote:
2022-08-24 15:01
Manau kolkas nieko nesirinksiu, pazesim kokios kainos bus link metu galo.
As irgi lieku iki metu galo su visuomeniniu, o jei matysis, kad geru naujienu nebus, tai kw mokesiu i prieki, kad poto koki puse metu tureciau dar laiko pagalvoti ka rinkis, nes db bandau ziuretis kokia ta kaina butu be sutarciu ir pagal birza, tai pvz Enefit uzklausiau kiek klientai mokejo uz birzeli ir liepa, tai va kokia nesamone atrase:

"Planas "Laisvas", paremtas didmenine elektros kaina, kuri susiformuoja „Nord Pool“ elektros biržoje Lietuvos kainų zonoje.
Jūsų kiekvienos valandos suvartojimas kWh, kurį gauname iš ESO, dauginamas iš kiekvienos NordPool mėnesio valandos kainos (Eur/kWh) ir, priklausai nuo pasirinkto Enefit pasiūlymo, arba pridedama Enefit maržos dalis (Eur/kWh), arba Enefit mėnesinis mokestis (Eur/mėn.).

Susumavus visų valandų vertes, gaunama bendra elektros energijos tiekimo kintama biržos kaina suma (Eur), kurią mokate.

Kad išvesti individualią vidutinę kWh kainą Jūsų gaunamoje PVM sąskaitoje faktūroje, bendra mokėtina suma gauta susumavus visų valandų vertes yra padalinama iš visos objekte tą mėnesį suvartotos elektros kiekio ir taip gaunamas įkainis atvaizduojama Jūsų gaunamoje PVM sąskaitoje faktūroje. Dėl šios priežasties, negalime pateikti kitų vartotojų išvestos kainos, nes ji kiekvienam klientui sąskaitoje gali skirtis, priklausomai nuo suvartojimo."


Krc eina jie toli jei nereikia klientu jiems...
Intel i7 8700k @5,1Ghz (AVX-2) 1,36V + Custom IHS XFX Speedster MERC 319 AMD Radeon RX 6900 XT Limited Black Gaming XTXH @2803Mhz 1,2V ASRock Z370 GAMING K6 Corsair Vengeance LPX DDR4 3600Mhz CL17 32GB Black Corsair TX850M Fractal Design Define R5 Black Arctic Liquid Freezer 240 Samsung SSD 980PRO 2TB Heatsink NVMe Samsung QE65Q90R QLED 4K@120Hz

Povilas
Posts: 1137
Joined: 2009-10-28

Re: Elektros energijos tiekėjų pasirinkimas

Post by Povilas » 2022-08-26 09:57

O kokia dabar elektros kaina uz kwh jei neesi pasirinkes tiekejo, 0.24? nes pas mane tiesioginis debetas tai saskaitu negaunu.
Ryzen 7 5700X+PBO , MSI B450 Tomahawk, EVGA 3080 FTW3, Thermalright Macho rev.B, Kingston HyperX Predator RGB 2x8GB DDR4-3200, Corsair RM650X, NVME SX8200PRO 512GB, OCZ Vertex 4 128GB, Patriot Blast 480GB, Torrent Compact Case, AW3418DW

User avatar
ojojoj
Posts: 157
Joined: 2018-08-26

Re: Elektros energijos tiekėjų pasirinkimas

Post by ojojoj » 2023-02-16 13:51

Katonas wrote:
2022-08-11 21:15
Man taip jau nutiko, kad buvau Perle, tiesiog patogiausia buvo susimokėt ir kainas geras davė (dabar žinom, kad dėl to į dugną nuvažiavo). Dabar yra kaip yra, pagal visus protinguosius, esu durnelis dalyvaujantis loterijose, ar kai ten sako. Gerai, kad kai kurie žmonės ateitį gali numatyt.

Žiūrinėjau ką čia siūlo visi su savo super duper planais, kad pakeisti loterininkus. Pagal skaičiuokles pigiausiai Elektrum siūlo, užpildžiau paraišką, nes trumpiausias planas 24 mėn, o kiek nutraukimo mokestis nėra parašyta. Paskambina, sakau, gal perlininkams kokia akciją siūlot. Sako, duodam tik 25 € nuolaidą pirmai sąskaitai vietoj 15 € ir tai viskas, kainos tos pačios kaip kitiems kur tinklapyje nurodytos. Kadangi trumpiausias planas 24 mėn, klausiu kaip dėl nutraukimo. Paaiškėjo, kad nutraukus sutartį reikia įspėti prieš 2 savaites ir tokiu atveju grąžinti tą 15 ar 25 € dovaną. Tad, sutarties nutraukimas nebauduojamas, tai pasiėmiau 36 mėn kainą fiksuotą tik vos brangiau nei Perle gaunasi po valstybės kompensacijos, o kai pakris elektros kainos, tiesiog sutartį nutrauksiu ir naują pasidarysiu. Gal kam naudinga bus info.

P.S. galit mano kodą Elektrum panaudoti, 10 € sąskaitai jums ir man nuolaidėlė, jei sutartį sudarinėsit. Kodas - 34XSG
Pasirinktas Elektrum tiekejas ir jau gauta nauda su tavo kodu. Ačiū. Tikiuosi ir pats jau gavai :)
Intel i7 8700k @5,1Ghz (AVX-2) 1,36V + Custom IHS XFX Speedster MERC 319 AMD Radeon RX 6900 XT Limited Black Gaming XTXH @2803Mhz 1,2V ASRock Z370 GAMING K6 Corsair Vengeance LPX DDR4 3600Mhz CL17 32GB Black Corsair TX850M Fractal Design Define R5 Black Arctic Liquid Freezer 240 Samsung SSD 980PRO 2TB Heatsink NVMe Samsung QE65Q90R QLED 4K@120Hz

User avatar
Katonas
Posts: 1736
Joined: 2008-10-03

Re: Elektros energijos tiekėjų pasirinkimas

Post by Katonas » 2023-02-16 13:58

ojojoj wrote:
2023-02-16 13:51
Katonas wrote:
2022-08-11 21:15
Man taip jau nutiko, kad buvau Perle, tiesiog patogiausia buvo susimokėt ir kainas geras davė (dabar žinom, kad dėl to į dugną nuvažiavo). Dabar yra kaip yra, pagal visus protinguosius, esu durnelis dalyvaujantis loterijose, ar kai ten sako. Gerai, kad kai kurie žmonės ateitį gali numatyt.

Žiūrinėjau ką čia siūlo visi su savo super duper planais, kad pakeisti loterininkus. Pagal skaičiuokles pigiausiai Elektrum siūlo, užpildžiau paraišką, nes trumpiausias planas 24 mėn, o kiek nutraukimo mokestis nėra parašyta. Paskambina, sakau, gal perlininkams kokia akciją siūlot. Sako, duodam tik 25 € nuolaidą pirmai sąskaitai vietoj 15 € ir tai viskas, kainos tos pačios kaip kitiems kur tinklapyje nurodytos. Kadangi trumpiausias planas 24 mėn, klausiu kaip dėl nutraukimo. Paaiškėjo, kad nutraukus sutartį reikia įspėti prieš 2 savaites ir tokiu atveju grąžinti tą 15 ar 25 € dovaną. Tad, sutarties nutraukimas nebauduojamas, tai pasiėmiau 36 mėn kainą fiksuotą tik vos brangiau nei Perle gaunasi po valstybės kompensacijos, o kai pakris elektros kainos, tiesiog sutartį nutrauksiu ir naują pasidarysiu. Gal kam naudinga bus info.

P.S. galit mano kodą Elektrum panaudoti, 10 € sąskaitai jums ir man nuolaidėlė, jei sutartį sudarinėsit. Kodas - 34XSG
Pasirinktas Elektrum tiekejas ir jau gauta nauda su tavo kodu. Ačiū. Tikiuosi ir pats jau gavai :)
Nelabai seku ar pareina nuolaida, bet jeigu suvedei, tai reiškia gausiu :) Ačiū :)
a.k.a. Mindaugas Klumbis
MiTech

User avatar
ojojoj
Posts: 157
Joined: 2018-08-26

Re: Elektros energijos tiekėjų pasirinkimas

Post by ojojoj » 2023-02-16 15:01

Db pradejau austi minty del nutolusios saules elektrines, bet paskaicius forumus supratau, kad neapsimoka i tai veltis, nes kiekvienais metais augs eksplotavimo kastai, o pasitraukti is to reikalo negali iki parko gyvavimo pabaigos + neaisku kiek reikes moketi uz uzdaryma/likvidavima po 25metu. Manau kaip man suvartojanciam apie 200kW/men neverta tikrai ten lyst ir investuoti saibas.
Intel i7 8700k @5,1Ghz (AVX-2) 1,36V + Custom IHS XFX Speedster MERC 319 AMD Radeon RX 6900 XT Limited Black Gaming XTXH @2803Mhz 1,2V ASRock Z370 GAMING K6 Corsair Vengeance LPX DDR4 3600Mhz CL17 32GB Black Corsair TX850M Fractal Design Define R5 Black Arctic Liquid Freezer 240 Samsung SSD 980PRO 2TB Heatsink NVMe Samsung QE65Q90R QLED 4K@120Hz

User avatar
Katonas
Posts: 1736
Joined: 2008-10-03

Re: Elektros energijos tiekėjų pasirinkimas

Post by Katonas » 2023-02-16 16:50

ojojoj wrote:
2023-02-16 15:01
Db pradejau austi minty del nutolusios saules elektrines, bet paskaicius forumus supratau, kad neapsimoka i tai veltis, nes kiekvienais metais augs eksplotavimo kastai, o pasitraukti is to reikalo negali iki parko gyvavimo pabaigos + neaisku kiek reikes moketi uz uzdaryma/likvidavima po 25metu. Manau kaip man suvartojanciam apie 200kW/men neverta tikrai ten lyst ir investuoti saibas.
Ateities niekas nežino, kiek elektra kainuos po 10 metų dabar niekas nepasakys, kiek ims už saulės elektrinės aptarnavimą irgi neaišku. Galiu pasakyti tik tiek, kad po 10 centų elektros niekada nebebus, nes dabar vien ESO už persiuntimą ima 8,4 cento, čia apiplėšimas viduryje baltos dienos. Kas blogiausia, kad ESO kone kasmet didiną šį persiuntimo įkainį, tai kažkada jis kainuos ir 10 centų, o kur dar pačios elektros kaina. Jeigu artimuoju laikotarpiu elektros kainą už KWh nusileis iki 15 centų, tai jau bus dugnas. Turint saulės parką dabar vienas KW išeina apie 6-7 centai galutinė kaina (be pačios elektrinės kainos). Neatsipirks taip greitai, kaip kad kai elektra kainavo 30+ centų, bet nauda yra. Lieka tik klausimas ar yra pinigų tai elektrinei ir ar yra noro. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad kai kurie saulės parkų statytojai utilizavimą pasiima ant savęs, o bent jau pernai 1 KW utilizavimo kaina buvo apie 100 eur.
a.k.a. Mindaugas Klumbis
MiTech

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Elektros energijos tiekėjų pasirinkimas

Post by nemesis » 2023-02-17 18:58

Aš ir nesidomiu šita tema, nežinau ar tai tiesa, bet sako kad su saulės elektrinėm tuoj turėsim situaciją kad saulės elektros daug, bet tada kai jos nereikia, todėl elektros kaina kai daug šviečia saulė bus gan pigi, o kai nešviečia gan brangi. Ne finansinis patarimas, bet aš manau kad traukinys jau nuvažiavęs. Kaip ten sako? Ar ne kai visi perka - parduok, o kai parduoda - pirk...

User avatar
Katonas
Posts: 1736
Joined: 2008-10-03

Re: Elektros energijos tiekėjų pasirinkimas

Post by Katonas » 2023-02-20 10:39

nemesis wrote:
2023-02-17 18:58
Aš ir nesidomiu šita tema, nežinau ar tai tiesa, bet sako kad su saulės elektrinėm tuoj turėsim situaciją kad saulės elektros daug, bet tada kai jos nereikia, todėl elektros kaina kai daug šviečia saulė bus gan pigi, o kai nešviečia gan brangi. Ne finansinis patarimas, bet aš manau kad traukinys jau nuvažiavęs. Kaip ten sako? Ar ne kai visi perka - parduok, o kai parduoda - pirk...
Kas dabar žino kokia ta ateitis su saulės elektrinėmis. Faktas tik tas, kad daug daugiau elektros suvartojama dieną ir ateityje viską elektrifikuojant bus sunaudojama dar daugiau. Kol kas turintiems saules elektrines yra gerai, nes ESO "saugo" kilovatus ir juos paskui gali panaudoti žiemą. Kažkada tai pakeis ir už elektrinės pagamintą elektrą gausi tiek pinigų, kiek tuo metu biržoje elektra kainuos. Po to iš tos virtualios piniginės mokėsi savo tiekėjui. Ar dieną elektrą gali kainuoti pigiau nei naktį čia yra geras klausimas. Turėtų būti labai daug saulės elektrinių, kad tai išsipildytų. Pažiūrėsim kaip viskas keisis per ateinančius metus.
a.k.a. Mindaugas Klumbis
MiTech

nemesis
Posts: 1704
Joined: 2008-03-28

Re: Elektros energijos tiekėjų pasirinkimas

Post by nemesis » 2023-02-20 12:20

Katonas wrote:
2023-02-20 10:39
nemesis wrote:
2023-02-17 18:58
Aš ir nesidomiu šita tema, nežinau ar tai tiesa, bet sako kad su saulės elektrinėm tuoj turėsim situaciją kad saulės elektros daug, bet tada kai jos nereikia, todėl elektros kaina kai daug šviečia saulė bus gan pigi, o kai nešviečia gan brangi. Ne finansinis patarimas, bet aš manau kad traukinys jau nuvažiavęs. Kaip ten sako? Ar ne kai visi perka - parduok, o kai parduoda - pirk...
Kas dabar žino kokia ta ateitis su saulės elektrinėmis. Faktas tik tas, kad daug daugiau elektros suvartojama dieną ir ateityje viską elektrifikuojant bus sunaudojama dar daugiau. Kol kas turintiems saules elektrines yra gerai, nes ESO "saugo" kilovatus ir juos paskui gali panaudoti žiemą. Kažkada tai pakeis ir už elektrinės pagamintą elektrą gausi tiek pinigų, kiek tuo metu biržoje elektra kainuos. Po to iš tos virtualios piniginės mokėsi savo tiekėjui. Ar dieną elektrą gali kainuoti pigiau nei naktį čia yra geras klausimas. Turėtų būti labai daug saulės elektrinių, kad tai išsipildytų. Pažiūrėsim kaip viskas keisis per ateinančius metus.
Dėl saugojimo žiemai nepasikeis manau, tik neaišku kokia saugojimo kaina bus, gal didesnė nei tiesiog nusipirkti. Su saulės elektrine blogai kad jos vienos neužtenka, arba reikia akumus statyt, arba kitos elektrinės šalia kuri bus išjungta kai saulė švies ir kurią reiks įjungt nakčiai, arba žiemai. Vėjas bent kiek gal stabiliau atrodytų gal...

Man tai kosmosas yra tų elektrinių statymas ant namų stogų. Plyni laukai trečdalis Lietuvos, o statoto Vilniuj ant stogų jas. Nafik? Saugumas, brangumas ir t.t.

User avatar
ojojoj
Posts: 157
Joined: 2018-08-26

Re: Elektros energijos tiekėjų pasirinkimas

Post by ojojoj » 2023-02-20 14:48

Nepagalvojai, kad tos elektrines gali buti visiskai nesuristos su ESO t.y. naudoja visa pagaminama elektra savo reikmem, o jei truksta, tai ima i ESO.
Nutolusiom investicijos butu nesamoningos.
Intel i7 8700k @5,1Ghz (AVX-2) 1,36V + Custom IHS XFX Speedster MERC 319 AMD Radeon RX 6900 XT Limited Black Gaming XTXH @2803Mhz 1,2V ASRock Z370 GAMING K6 Corsair Vengeance LPX DDR4 3600Mhz CL17 32GB Black Corsair TX850M Fractal Design Define R5 Black Arctic Liquid Freezer 240 Samsung SSD 980PRO 2TB Heatsink NVMe Samsung QE65Q90R QLED 4K@120Hz

ToBeX
Posts: 863
Joined: 2008-11-18

Re: Elektros energijos tiekėjų pasirinkimas

Post by ToBeX » 2023-02-20 15:02

ojojoj wrote:
2023-02-20 14:48
Nepagalvojai, kad tos elektrines gali buti visiskai nesuristos su ESO t.y. naudoja visa pagaminama elektra savo reikmem, o jei truksta, tai ima i ESO.
Nutolusiom investicijos butu nesamoningos.
Mes taip pasidarę, bet ESO sakė mus po teismus užtampys, tai laukiam :)
Taip negalima, turit prisijungt prie mūsų tinklo
"tai prijunkit"
negalim, tinklo pajėgumai neleidžia tokio didelio kiekio
"tai viso gero"
negalit turėt elektrinės neprijungtos prie mūsų sistemos
"tai, kad turim, va ant stogo"
Kreipsimės į teismą, kad neprisijungiat prie mūsų sistemos
"tai prijunkit"
negalim.
"tai viso gero"

Mes patys norėtumėm prisijungt, nes sąlygos tikrai lietuvoj tam geros, ir kas čia verkia, kad pasaugojimas brangus, tai pasidomėkit kiek kitur pasaugojimas kainuoja ar kiek kainuoja patiems saugot. Bet tiesiog neprijungia tokios didelės galios ir net projekto dalinai mestis pinigais nepasiūlo.
Su pertekline elektra šildom vandenį.

Post Reply