Intel prašo 50 JAV dolerių už CPU galimybių atrakinimą

Visai neseniai pasirodęs Intel Pentium G6951 dviejų branduolių centrinis procesorius atrodė esąs įprastas žemos klasės produktas ir beveik identiškas savo broliui Pentium G6950, tačiau taip atrodė iki šiol, kol Intel neatskleidė savo planų.

Intel Pentium G6951 yra sukurtas taip, kad palaikytų galimybę atrakinti papildomas galimybes nusiperkant specialią programinę įrangą iš Intel. Ką mes jums norime pasakyti? Jūs iš Intel už 50 JAV dolerių nusiperkate programinę įrangą, kuri G6951 modeliui leis naudotis HT technologija, aktyvuos keturias gijas bei pasiūlys papildomą 1MB L3 spartinančiosios atminties.

Tai nėra ypač patrauklus pasiūlymas, nes pats Intel Pentium G6951 tekainuoja 100 JAV dolerių, o jo patobulinimo paketas net 50 JAV dolerių, tačiau tai tegali būti testas. Ateityje Intel galės specialiai užrakinti procesoriaus galimybes ir procesorių parduoti už mažesnę kainą, o jei vartotojas norės kiek spartesnio procesoriaus, jam nereikės pirkti naujo, o tik nusipirkti atnaujinimo paketą, kuris aktyvuos visas centrinio procesoriaus galimybes.

18 Komentarai

  1. artasas parašė:

    Nukopino nuo AMD 😀

  2. Linas parašė:

    Intel vietoje, nepasitikeciau programine iranga, patikint tokius svarbius atrakinimus. Visi zinome, kaip buna su programine iranga siais laikais 😀

  3. Deft parašė:

    Jie gal taip ir nori padaryt. Pamastyk

  4. BC00 parašė:

    Gales Razor su Skidrow persikvalifikuot nuo game nulauzinejimo prie Intel softo, joke:D
    http://www.firingsquad.com/news/newsarticle.asp?searchid=23072

  5. pekinas parašė:

    Bet tai klausimas kam jiems gaminti kažką sudėtingesnio, veliau jį užrakinti ir jei žmogus jos neatsirakins, tai reiškiasi, kad jis vistiek bus automatiškai sumokėjęs daugiau nei už tokį pat paprastesnį daiktą be užrakto galimybės. Čia kažkur meška pakasta, kaip p*p*st klientą už papildomą amerikonišką rubli.
    Arba iš kitos pusės žiūrint, nejau technologija tiek pažengė, kad neapsimoką gaminti prastesnių modelių, geriau gaminti galingesnį ir jį užrakinti…

  6. ToBeX parašė:

    as ir nesuprantu, koks tikslas jiems gamint galinga procesoriu, uzrakint galimybes ir parduot kaip pigu? 😀

  7. Povilas parašė:

    siaip geras dalykas, nu ko cia nesuprast, jiems pigesni gamybos kastai, ant vieno branduolio gali isleist galingus ir silpnesnius procesorius, daug pigiau nei gamint kitokios architekturos branduoli. esi istikruju ramus, kad pradziai nusipirkes letesni procesoriu dar galesi atrakint jo visas galimybes uz papildoma mokesti. galejo AMD kazkaip panasiai daryti su Deneb branduoliu, kad 100% atrakintum uz kazkiek pinigu 🙂 o dabar galimybe kokia 70% bet uz dyka 😀

  8. shift parašė:

    Viskas paprasta, tas sudėtingesnis CPU bet kuriuo atveju bus rinkoje, tik kito modelio pavidalu ir bus kažkiek brangesnis. Taip kažkuria prasme net ekonomiškiau, nes nereikia kiekvienam CPU porūšiui atskiros gamybos linijos. Tiesiog kepi vienodus lustus, kurie pagal poreikį eina arba į aukštesnę klasę arba į žemesnę klasę su galimybe atsirakinti. Juk savikaina to CPU vistiek yra daug kartų mažesnė už pardavimo kainą.

  9. BC00 parašė:

    Cia paprasciausias Intel issidirbinejimas norint uzsikalti daugiau $. Ta pati galetu idiegti ir AMD, kuri pilnai veikiancius CPU lustus galetu aktyvuoti kokiu nors kitu sau patogiu budu, o ne per ACC (del kurio vienu tarpu buvo uzvire gincai tarp AMD ir motininiu gamintoju). Bet, deja, AMD turi vytis Intel ir negali sau leist tokiu pasipelnymu, nes vartotojai taptu pasipiktine, na nebent tas upgrade kainuotu 20-30$, o kad Intel padarys to upgarde gera kainos/kokybes santyki tai labai abejoju, mat esu garantuotas, jog uz ta +50$ iseitu geresnis CPU nei tas po upgrade. Cia nebent aktualu Marytei, kuris turi tik 100$ ir negali skirt ne cento daugiau, po 1men susitaupius 50$ jis gali nusipirkt Intel upgrade paketa. Suprasciau i paketa ieitu multipier atrakinimas butu dar dar…

  10. Storasis parašė:

    Man nepatinka tokia politika. Pasityciojimas is vartotoju , intel papildomai sugaiso resursu tam kad uzblokuoti navarotus, tiems kas nezada moketi brangiau. Cia tas pats kaip i parduodamas bandeles prishikti vietoj marmelado idaro tiems, kas neisgali ju ipirkti, nors galiojimas eina i pabaiga. Sekantis mano kompo procesorius bus is AMD

  11. shift parašė:

    Storasis>> nebūk toks kategoriškas. Panašiai juk elgiasi ir Microsoft, diferencijuodama savo OS kainą. Galų gale šiuo atveju (kalbant apie CPU) abi pusės lieka patenkintos. Nes pirkėjas pigiau nusiperka CPU, o gamintojui nereikia specialiai dėti pastangų, kad išiminėti L3 ir HT. Galbūt šitų funkcijų fizinis išėmimas pareikalautų dar papildomų resursų, dėl ko kaina negalėtų būti žema. O čia dar paliekamas šansas esant norui atsirakinti šiek tiek greičio net neatidarant korpuso. Niekas dėl to nenukenčia.

  12. BC00 parašė:

    Su tokiais uzrakinejimais gamintojas gali prieiti isvada, kam jam isvis kurti mainstream CPU, uzteks keleto high end modeliu su uzraktais: nori atsirakinti 1core moki 50$, dar viena – dar 50$, uz HT – 30$, uz 1MB cache – 20$, uz 2MB – 40$, uz unlocked multiplier – dar kokiu 30$:D

  13. tomaxsas parašė:

    BC00: o ką prastas variantas? Neturi šiuo metu pinigų geram CPU, po kiek laiko susitaupęs atsirakinsi visas galimybes 🙂

  14. nanoWorld parašė:

    Arba atsirakysi uz dyka, kas manau bus ir su siuo Intel sprendimu 🙂

  15. nugat parašė:

    Nu jo.
    Toliau seka Ramų dažniai,tipo damoki,pasikeli tarkim nuo 800 iki 1333mhz…
    Poto kulerių greičiai,ar PSU watais…
    Žodžiu,reziumė palieki kokius 500$,ir džiaugiesi kokia pora metų.
    Paskui pasaka vėl nuo pradžių…

  16. SB parašė:

    Mano nuomone, ši schema yra pritaikoma centriniuose procesoriuose ir vaizdo plokštėse. Jei būtų protinga kaina, galbūt ir visai neblogai, nes nereikėtų pirkti galigesnio procesoriaus/vaizdo plokštės, o tiesiog atsirankinti esamą, jei kišenėje atsiranda papildomos šimtinės.

  17. Ambient parašė:

    kazkoks apsurdas, del to ir nemegstu intelio, kad maklem uzsiima..

  18. pajelnikas parašė:

    Klounai, bereikia tikėtis, kad linux OS į tai bus nusišvilpt 🙂

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.