„ASRock“ prižiūrima sunkiasvorių dvikova: „Threadripper 1920X“ prieš „Core i9-7900X“

Intro

Sprendimas mesti 12-os branduolių/ 24-ių gijų „Threadripper 1920X“ procesorių į žaidimų įkarštį daugelį galėjo nustebinti, tačiau tiek pat kai kuriuos nustebinti galėjo ir gauti rezultatai. Naudojant 1440p raišką ir GTX 1070 Ti grafikos spartintuvą 1920X netapo faktoriumi, kuris pablogintų potyrius ar priverstų pamažinti in-game nustatymus. Aparatinio lygmens Game Mode režimas, kurį turi ne tik 1920X, bet ir šešiolikos branduolių 1950X modelis, vidutiniškai pridėjo beveik 1,5 % spartos, taip leidžiant „Core i5-8400“ pabėgti tik per 3 % išbandžius dvyliką žaidimų. Nepaisant teigiamų „Threadripper“ rezultatų gaming srityje nesiginčijant reikia pripažinti, kad pirminė jų, o ypač dviejų galingiausių modelių, paskirtis nėra kuo didesnių fps štampavimas. Tai į daugiagijinį (multithreading) darbą orientuoti procesoriai. Būtent tokį darbą šįkart ir duosime 1920X modeliui, kurio jau laukia „Skylake-X“ architektūros „Core i9-7900X“. Kaip ir „Intel“ procesoriui, taip ir antram pagal galingumą „Threadripper“ šeimos atstovui akomponuos „ASRock“ pagrindinė plokštė. Tiksliau dvi. Taip sutapo, kad vėl gavome „Taichi“ ir „Professional Gaming“ modelius. Prieš keletą mėnesių pas mus lankėsi tų pačių pavadinimų „ASRock“ pagrindinės plokštės, tik turėjusios „Intel X299“ mikroschemų rinkinius. Tada išsiaškinti skirtumai nebuvo dideli. Tikėtina, kad ir antrą kartą ryškesni skirtumai gali būti daugiau tarp pagrindinių plokščių išvaizdos nei turimų savybių. Lai prasideda mūšis tarp dešimt branduolių talpinančio i9-7900X ir dvylika turinčio 1920X, o taip pat kova tarp „ASRock“ ir „Asus“ stovyklą atstovaujančios „ROG Zenith Extreme“.

Štai toks lizdų dydžio skirtumas tarp „Intel“ ir AMD HEDT platformų

18 Komentarai

  1. IFeelYou parašė:

    Labai įdomus review ir rezultatai. Žmonėms besirenkantiems 7900X klasės CPU tikrai drąsiai galima rekomenduoti AMD analogą.
    Įdomu būtų sužinoti ne vien VRM, bet ir pačių CPU temperatūras pilnos apkrovos metu. 7900X be delid turėtų būti didesnės…

  2. kernel_panikuoja parašė:

    Idomu, ar siais metais su 2000 serija pavarys daugiau nei 16 branduoliu, ar ne 🙂

    • IFeelYou parašė:

      Suklijuos 2x 1950X ir bus 32 🙂
      O šiaip tai geriau dažnį keltų…

      • Mindaugas Klumbis parašė:

        Gi jau ten vietos keturiems Zen lustams ir taip yra. tik tiek, kad du įjungti.

      • Daimonass parašė:

        Jai atvirai, manau kad ZEN dažnis yra limituotas architekturos. Nemanau, kad pasieks kadanors 5Ghz, nepilant azoto kibirais.

        • kernel_panikuoja parašė:

          Nepasakyciau. Architekturos limitas turetu pasireiksti tuo, kad dazniui kelti uztenka salygiskai nedidelio itampos didinimo, taciau CPU prie tam tikros magiskos reiksmes tiesiog tampa nestabilus. Nesu OC specas, bet kiek zinau, Ryzen 1000 pakelti virs 4GHz ir Ryzen 2000 virs 4.2GHz reikia gan aukstu itampos kelimu. Aisku gali buti taip, kad architektura pradeda limituoti mazdaug ties fiziniu limitu ir vienareiksmiskai nustatyti neimanoma, bet ivertinus ta fakta, kad 2000 serija is esmes ta pati 1000 ir gali stabiliai veikti prie ~4.3GHz, nemanau, kad architektura riboja bent jau prie 4GHz. Is spekuliacines puses ziurint taip pat nemanau, kad AMD butu leidus uarch limita zemiau nei prie 4.5-5GHz, nes tai butu didelis trukumas consumer rinkoje, bet cia tik spejimas.

      • ZeroFM parašė:

        Kels su laiku o ką intel darys toliau su savo šūdpasta … Tuoj intel cpu su K ar X raide gale ne OC darys o underclock kad nesudegtų 😀

  3. gorro13 parašė:

    Vienareiksmiskai money/value yra Reaperis 1900x. 1920x irgi gerai. Koks idiotas sitoj vietoj galetu pirkti Intel??? Tik visiskai neskaiciojantis pinigu, infantilus asmuo arba toks, kuris atsitiktinai pirkdamas sita Inteli, nepastebejo, norom nenorom, kad Ryzenas toks yra…

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.