Mistika, alternatyva ir dviguba apžvalga: „Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti“ su „Ryzen R7 1700“ 4K raiškoje

Intro

Kompiuterijos pasaulyje neretai iškyla netikėtų suderinamumo problemų tarp skirtingų sisteminių komponentų. Su vienu tokiu susidūrėme paskutiniu metu, kai premium klasės „Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti“ atsisakė veikti premium klasės pagrindinėje plokštėje. Tiksliau reikėtų sakyti, kad „Intel Z170“ mikroschemų rinkinį turinti „Asus ROG Maximus VIII Extreme Assembly“ niekaip nerado minėto „Gigabyte“ vaizdo adapterio. „Sukurti“ bent kažkokį vaizdą monitoriuje pirmiausiai bandyta panaudojant skirtingas vaizdo plokštės išvestis, persodinant spartintuvą į kitus PCIe x16 lizdus, pasitelkiant kitą monitorių… Kyla mintis apie DOA (Dead On Arrival) ištiktą vaizdo plokštę, tačiau vaizdas kuo puikiausiai išvedamas panaudojus AM4 sistemą su „Asus ROG Crosshair VI Hero“ motinine plokšte. Tuomet nutarta į pagrindinį PCIe 3.0 x16 lizdą sodinti darbinę GTX 750 Ti, o „Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti“ nustumti žemiau. Pasirodo, nei BIOS’as, nei „Windows 10“ įrenginių tvarkytuvė (angl. device manager) nemato GTX 1080 Ti. Iš giedro dangaus mus užklupusią problemą toliau bandoma spręsti perrašant GTX 1080 Ti mikrokodą į senesnę versiją, tas pats atlikta ir su „Asus ROG Maximus VIII Extreme Assembly“ BIOS’u. Teigiamų rezultatų negaunama, o tai reiškia, kad tiesioginio spartos palyginimo tarp „Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti“ ir „Asus GTX 1080 Ti STRIX OC“ nebus, nors apžvalgos eigoje paaiškės, kad galbūt jis ir nebuvo itin reikalingas. Vis tik sąžinė neleidžia palikti apžvalgą be fps palyginimų. „Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti“ paliksime dirbti AM4 platformoje išvien su spartintu „Ryzen R7 1700“, abiem bandant nenusileisti „Intel Core i7-6700“ ir „Asus GTX 1080 Ti STRIX OC“ deriniui 4K raiškoje.

26 Komentarai

  1. newdiamond parašė:

    Na turbut 4K raiskoje ir negalejo buti didelio skirtumo tarp cpu…

  2. IFeelYou parašė:

    Review labai geras, tik pasigedau OC. Būtų įdomu kiek galima išspausti su šia korta, kokius boost’us laiko. Palyginčiau su ASUS Poseidon.

  3. Neveris parašė:

    Nu kadangi turejau sita Aorus,tai galiu pasakyti,kad nepatiko man jos temperaturos lyginant su kitomis 🙂 buvau pasiekes net 78c, tai teko tada biski fanus paciam ausinimo pakoreguoti,tai budavo islaikydavau ant 74/76c andromedoje.O kas liecia mano motinine plokste,problemu nebuvo ja idejus.Viska rado.

    • BC00 parašė:

      Aorus linkusi į tendenciją laikyti kiek aukštesnes temperatūras, ką ir parodė palyginimas su STRIX OC. Vis tik tai labiau į tylesnį darbą orientuotas modelis. Beveik neabejoju, kad prie identiškų aukštesnių temperatūrų, naudojant kokį Furmark ar pastačius VGA į prasčiau vėdinamą korpusą, Aorus išliktų tylesnė.

  4. BC00 parašė:

    OC paskutiniu metu atsisakom todėl, kad pasiekti rezultatai kinta sample per sample. Nematome didelio praktinio tikslo. Nėra jokio garanto, kad iš parduotuvės nupirktas identiškas modelis pasieks tiek pat, tiesiog loterija.

  5. Minde parašė:

    o cia nera klaidos? https://i0.wp.com/www.technews.lt/portal/wp-content/uploads/2017/08/AorusGTX1080TiinBF1.png

    antras ir trecias irasas skiriasi tik drtx. ir drtx 12 renka vos ne trecdaliu ar net vos ne per puse maziau? Gal antras irasas ne tas procesorius turejo buti ?

  6. koloniukas parašė:

    Šeip pas mane asus z170 pro gaming ir viskas kuo puikiausiai veikia 🙂

  7. svabas parašė:

    turiu 40″ monitorių su gtx 1080 ir net senesnius žaidimus žaidžiu 1440p o ne 4k raiška, visiškai pakanka 1440p vaizdo kokybės, nesinori žaidžiant kelias valandas apkraut pilnai vaizdo kortos kad ir dėl triukšmo. pastoviai su v-sync 60fps žaidžiu

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.