ES : video žaidimai daro teigiamą įtaką
Kompiuteriniai žaidimai gali teigiamai veikti vaikus ir paauglius bei ugdyti jų kūrybingumo bei bendravimo įgūdžius – teigiama vakar išleistame Europos Sąjungos parlamento pranešime. Įdomu tai, kad šis pareiškimas bene vienas pirmųjų, kuriame apie videožaidimų įtaką kalbama labai pozityviai. Įdomumo dėlei reikėtų pasakyti, kad vidutinis žaidėjo amžius Europos Sąjungos valstybėse – 33 metai.
ES komiteto išvados gali labai nustebinti tėvus, kurie turi nuo žaidimų priklausomą vaiką, nes jose minimi beveik vien pozityvūs veiksniai ir nėra kalbama apie šios industrijos žalą. Šiuo metu tai atrodo pakankamai keistai, kadangi atlikę įvairaus tipo nusikaltimus jaunuoliai kaltino kompiuterinius žaidimus, kaip pagrindinę priežastį paskatinusią juos pažeisti įstatymus.
“Videožaidimai daugeliu atvejų yra visiškai nepavojingi, o dažnai ir gali daryti įtaką svarbių sugebėjimų vystimuisi,” – Reuters naujienų agentūrai sakė Toine Manders, viena iš Nyderlandų politikių dirbančių Briuselyje ir rengusių šį pranešimą. “Jie stimuliuoja faktinę atmintį ir sugebėjimus, kaip strateginis mąstymas, kurybiškumas, bendradarbiavimas ir naujų idėjų kūrimą,” – teigiama pranešime.
Jei jums įdomi mano asmeninė nuomonė, šis ES žingsnis tik bandymas sumažinti pasaulinės finansų krizės padarinius vienai iš ekonomikos dalių - žaidimų rinkai. Vieno iš komentuojančių skaitytojų Dailytech portale pastebėjimas apie kalbamą didelę žaidimų įtaką – “jei žaidimai priverčia žmones žudyti, tai pornografinių filmų žiūrėjimas turėtų paversti mane geriausiu meilužiu pasaulyje” – leidžia susidaryti ir skeptiškesnę nuomonę apie šį pareiškimą.
Naujausi komentarai