Patriot Xporter Magnum 64 GB USB atmintinės apžvalga
Šiandien mūsų akys yra nukreiptos į ypač didelę talpą siūlančią Xporter Magnum USB atmintinę. Kaip turbūt jau spėjote pastebėti, kad ši 64 GB talpos atmintuko apžvalga – pirmasis bendradarbiavimo su Patriot vaisius. Tikėkimės, kad tai tikrai ne paskutinis testuotas šio gamintojo produktas ir ateityje mes galėsime pateikti jums dar įdomesnių operatyviosios atminties apžvalgų.
Dar gerai pamenu, kai USB atmintinės ėmė populiarėti Lietuvoje. Pirmasis mano raktukas buvo berods PQI kompanijos 128 MB talpos įrenginukas, kuris tuo momentu, be abejo, buvo skirtas saugoti paprasčiausiems dokumentams ar kelioms nuotraukoms bei dainoms. Nuo to laiko viskas smarkiai pasikeitė – po trupučiuką atmintinės vis pigo, didėjo jų talpa, vis daugiau žmonių ėmė naudoti jas kitiems tikslams – filmų ir kitų „sunkesnių“ failų laikymui.
Visai neseniai pasirodė ir 64 GB talpos atmintinės, iš kurių vieną ir apžvelgiame šiandien. Jei neklystu, viena pirmųjų buvo Corsair su savo Voyager atmintinuku. Kaip bebūtų gaila, šiandien neturėsime galimybės palyginti jo su naujesniu Xporter Magnum, tačiau į kompaniją pasitelkėme nemažai kitų įrenginių. Malonaus skaitymo ir, kaip visada, laukių komentarų po apžvalga.
Turinys:
Apie Patriot Memory
Pakuotė ir komplektacija
USB atmintinė ir specifikacijos
Testai
Išvados
Apie Patriot Memory
Turbūt geriausiai Patriot yra žinoma, kaip operatyviosios atminties modulių gamintojas – populiarūs yra tiek pigesnės, vidutinės klasės Signature produktų šeima, tiek ir Viper gaminių linija entuziastams. Patriot buvo įkurta dar prieš daugiau nei 20 metų – 1985-iais. Pagrindinė kompanijos būstinė veikia JAV, Kalifornijoje, Fremonto mieste. Čia ne tik rūpinamasi marketingu, pardavimais, tačiau ir gaminami Patriot produktai. Kompanijos produktų galima nusipirkti visame pasaulyje ir nors sąraše nėra minimas Australijos žemynas, manau produktų pardavimu ten turėtų rūpintis Azijos ofisas.
Pakuotė ir komplektacija
Patriot Xporter Magnum atmintinė gavome FedEx siuntų tarnybos pagalba. Gauto gaminio pakuotė buvo idealios kokybės – be menkiausio įbrėžimo. Patriot Memory savo produktą pardavinėja įprastame tokio tipo produktams įpakavime. Tai paprastas plastikinis kiautas, apsaugantis įrenginį nuo pašalinio poveikio. Kaip ten bebūtų, tokio tipo įpakavimą ypatingai sudėtinga atidaryti – visi jo kraštai yra sulydyti, todėl tenka pasinaudoti žirklėmis, o tai reiškia, kad pirkdami gaminį parduotuvėje neturėsime galimybės jį apžiūrėti.
Priekinėje dalyje matome kompanijos bei produkto pavadinimus, Windows Vista logotipą ir patvirtinimą, kad Magnum palaiko ReadyBoost technologiją. Žemiau – pati USB atmintinė, kurios formą galima jausti dėka deformuotos dėžutės. Gamintojas taip pat nepamiršta pasipuikuoti 210x duomenų perdavimo sparta, kuri, jei neklystu, yra pati didžiausia tarp dabar pardavinėjamų laikmenų. Kitoje pusėje rasime keliomis kalbomis surašytas gaminio savybes, dar kartą pažymimą spartą, kuri išryškinta pateiktoje diagramoje, bei gaminio brūkšninį kodą.
Po ganėtinai sudėtingos atidarymo procedūros (reikėjo žirklėmis apkirpti visus kraštus), galėjome apčiupinėti atmintinę ir jos komplekte esančius priedus. Be pačios atmintinės pakuotėje rasime USB kabelį skirtą prijungti Magnum, nes pastarojo plotis gali lemti tai, kad bus uždengtas šalia esantis lizdas. Tai ypač būdinga nešiojamiesiems kompiuteriams, kuriuose lizdai yra montuojami horizontaliai vienas šalia kito. Taip pat komplekte – ir pakabukas, leidžiantis USB raktą nešiotis ant kaklo.
USB atmintinė ir specifikacijos Pirmas jausmas paėmus į rankas gaminį gali apie jį pasakyti tikrai nemažai. Džiugu, kad šiuo atveju jis yra tikrai geras ir neleidžia suabejoti gamintojo kompetencija. Atmintinė yra itin tvirta, jos raudonos spalvos korpusas yra pagamintas iš metalo, o tai garantuoja duomenų saugumą ir netgi didelę tikimybę, kad duomenys nebus pažeisti įrenginiui patekus į ekstremalią situaciją – nukritus iš didelio aukščio, įmetus į vandenį ar netgi pervažiavus transporto priemonei, kad ir kokią mažą tikimybę turėtų toks įvykis.
Priekinėje dalyje matome gaminio pavadinimą, o apvertus atmintinę vaizdas praktiškai nepasikeičia – skirtumas tik tas, kad čia nupieštas Patriot logotipas. Priešingoje dangteliui dalyje yra išsikišimas skirtas pririšti atmintinę prie pakabuko, kurį radome komplekte. Kaip tai padaryti, manau žino didžioji dauguma, tačiau nusprendžiau parodyti, kaip toks tvirtinimas atrodo su šiuo Xporter serijos raktu. Dar vienas dalykas, kurį reikia paminėti kalbant apie šią atmintinės dalį – po skaidriu tamsaus plastiko sluoksniu paslėpta lemputė, parodanti, kada įrenginys veikia.
Labai svarbi USB atmintinės dalis yra dangtelis. Dar pirmieji šių produktų vartotojai skundėsi tuo, kad dažnai pameta šią apsauginę dalį ir dėl to jungtyje prisikaupia įvairių šiukšlių ar dulkių, ypač tuo atveju, kai įrenginys yra nešiojamas kišenėje. Nors ir dabar rinkoje pakankamai plačiai yra išplitęs apsaugos būdas, nenaudojantis dangtelių – Magnum jį turi. Kaip bebūtų, tam negalima turėti pernelyg daug priekaištų, nes plastmasinis pilkos spalvos dangtelis su juodu apvadu tvirtinasi užtikrintai ir visada laikosi stabiliai. Nors galbūt gamintojas ir galėjo palikti galimybę jį pririšti prie apatinės laikmenos dalies.
64 GB – tai talpa, kuri yra tikras iššūkis nešiojamųjų laikmenų gamintojui, išskyrus, žinoma, išorinius kietuosius diskus. Dar visai neseniai, dabar juokingos 128 MB talpos, atmintines buvo galima laikyti tiesiog gigantiškomis, palyginus su šių dienų analogais. Todėl neturėtumėme stebėtis dideliu Magnum pločiu, kuris kompensavo įrenginio storį, ir todėl šis Patriot gaminys yra tikrai plonas, lyginant jį su analogais. Pagrindinis konkurentas iš Corsair yra žymiai siauresnis, tačiau kartu ir storesnis.
Visgi nusprendėme išbandyti praktiškumą – ar nesukeltų sunkumų Xporter atmintinės jungimas nenaudojant komplekte esančio kabelio. Vertikaliose USB jungtyse Magnum yra patogos, tačiau užmiršus kabelį nusinešti pas draugus ar kitur, kur tenka naudotis nešiojamuose kompiuteriuose esančiomis horizontaliomis jungtimis, galima pamiršti apie galimybę prijungti kitą įrenginį prie šalia esančios jungties. Tačiau jokiu būdu negalima to vadinti produkto trūkumu, nes gamintojas suteikė visas galimybes to išvengti.
Gamintojo pateikiamuose duomenyse, Magnum USB atmintinė kartu su kamšteliu sveria 19,5 gramus, o jos išmatavimai siekia 26,7 x 71,8 x 8,9 mm. Kaip ir praktiškai visi rinkoje parduodami USB raktai, Magnum be jokių papildomų tvarkyklių veiks su Windows ME/2K/XP/Vista, Mac OS 9.x OS X bei Linux operacinėmis sistemomis ir jų variacijomis. Be abejo, Magnum su kompiuteriu ar kitu įrenginiu duomenimis keičiasi naudodamas USB 2.0 sąsają, jei tik tam yra galimybė. Kitu atveju yra galimas ir USB 1.1 duomenų perdavimo režimas.
Naujausi komentarai