Roccat Kone - krūva lempučių, ar šis tas daugiau?
Žaidimų, ypač pirmojo asmens šaudyklių žanro, mėgėjai, praleidžiantys nemažai valandų prie kompiuterio, žino, kaip žaidimo kokybei gali padėti patogi ir tiksli pelė. Priderinti šį įrenginį prie savo poreikių nemažiau svarbu. Jau esame rašę apie kelis garsių firmų, tokių kaip Razer ar Microsoft žaidėjams ir ne tik orientuotas peles. Roccat yra dar vienas sparčiai kylantis vardas tarp žaidimų mėgėjų, kuris savo gerbėjams šiuo metu siūlo pelę Kone. Tai kol kas vienintelė kompanijos pelė, kuri gali būti rimtas konkurentas Razer, Logitech ir kitų pripažintų vardų gaminiams.
Apie gamintoją
Pakuotė ir komplektacija
Specifikacijos
Žvilgsnis iš arčiau
Programinė įranga
Bandymai
Išvados
Apie gamintoją
Roccat yra gana jaunas gamintojas žaidimams skirtos periferijos rinkoje, tačiau jau pakankamai gerai žinomas dėl kokybiškų savo produktų. Šios vokiečių kompanijos produkcijos asortimentas kol kas nėra gausus (vos viena klaviatūra, viena pelė, pora ausinių ir kilimėlių pelėms), tačiau visi produktai skirti konkuruoti su aukščiausios klasės analogais iš kitų gamintojų.
Pakuotė ir komplektacija
Kone pelės mažmeniniam pardavimui skirta pakuotė kiek skiriasi nuo daugumos analogiškų produktų įpakavimų. Vietoje kartono čia panaudotas juodas putplastis, kurį esame įpratę dažniau matyti dėžučių viduje. Bet bendras prekės vaizdas neatrodo blogai ar nereprezentatyviai: pro nedidelį langelį priekyje galima matyti pačią pelę, o galinėje dalyje - pagrindines gaminio savybes devyniomis kalbomis.
Atidarę pakuotę kartu su pele randame nedidelę juodą dėžutę, vartotojo vadovą, knygutę/lankstinuką su gaminio aprašymu, ir netgi Roccat ID kortele, su kuria galima užsiregistruoti jų tinklapyje. Gamintojas taip, ko gero, nori pabrėžti kiekvieno kliento išskirtinumą. Galbūt tai kam nors patiks.
Minėtoje dėžutėje randame kompaktinį diską su tvarkyklėmis Windows XP 32 bit ir Windows Vista 32/64 bit operacinėms sistemoms ir tris svarelius, kurių kiekvienas sveria atitinkamai 10, 15 ir 20 gramų. Pats lengviausias, 5 g svarelis jau įdėtas į pelę. Specifikacijos Kone yra lazerinė, 3200 DPI sensorių turinti pelė. Tarp svarbiausių jos bruožus reikėtų paminėti integruotą TurboCore Unit 72 MHz mikroprocesorių, atliekantį visus pelės skaičiavimus viduje, bei TCU, arba Tracking Control Unit, sensorių, kurio dėka pagrindinis pelės lazerinis sensorius sukalibruojamas kiekvienam paviršiui, keičiamą pelės svarelių sistemą, 128 KB vidinės atminties nustatymams išsaugoti bei unikalų apšvietimą, susidedantį iš penkių šviesos diodų. Iš viso pelė turi 8 papildomus mygtukus (gamintojas ratuką skaičiuoja kaip trijų funkcijų papildomą mygtuką). Kitas pelės technines specifikacijas pateikiame lentelėje. Žvilgsnis iš arčiau
Roccat Kone pagaminta iš juodo matinio plastiko, kurio paviršius primena gumą. Kraštuose yra dvi per visą pelės ilgį besitęsiančios skaidraus plastiko linijos, kurios, kaip ir galinėje dalyje esantis Roccat logotipas, gali šviesti įvairiomis spalvomis. Centrinėje dalyje tokiame pačiame plastike įrėmintas ratukas bei trys papildomi mygtukai. Ratukas, kaip matote, neturi griovelių, tačiau yra pagamintas iš gana minkštos gumos, dėl ko gerai "sukimba" su pirštu. Ratuko veikimas tylus ir tikslus, pakreipus jį į kairį ar dešinį šoną taip pat galima vaizdą ekrane slinkti į pasirinktą pusę. Likę du papildomi mygtukai įrengti kairėje pusėje ir atsiduria visai šalia nykščio, paėmus pelę į ranką.
Apatinėje pelės dalyje iškart į akis krinta šviesų apvadą turintis ProAim 3200 DPI lazerinis sensorius. Tokio didelio (ir netgi dar didesnio) jautrumo lazeriai tampa praktiškai standartu aukštos klasės žaidimų pelėse, tačiau reikia pripažinti, kad maksimalaus jautrumo dažnai būna netgi per daug, ypač, kai atsitraukiama nuo žaidimų.
Visai šalia sensoriaus yra nemažai pelės dugno ploto užimantis „blynas“ - 5 g svarelis, kurį, esant reikalui, jeigu pelė atrodo per lengva, galima pasikeisti į vieną iš kitų trijų svarelių, o jei norisi kuo lengvesnės pelės - išimti visai. Svarelių išėmimui užtenka paspausti mygtuką šalia jo angos, ir svarelis tiesiog iššoks iš pelės. Kiek aukščiau randame jau minėtą, gana neįprastą elementą - Tracking Control Unit kalibravimo sensorių. Pasak gamintojo, kalibruojant atsižvelgiama į paviršiaus, ant kurio yra pelė, spalvą, tekstūrą, reljefą ir atspindėjimo savybes. Pelės kraštuose yra keturios slydimą palengvinančios pagalvėlės. Užmetus akį atrodo, kad jos gana nelygios, tačiau pelė, nesvarbu, ar tai būtų kilimėlis, ar plikas stalo paviršius, slysta puikiai.
Naujausi komentarai