Termopastų kovos : II dalis
Šiek tiek vėluodamas pristatau antrąją termopastų kovų dalį, kurioje dalyvauja puikiai visiems žinomi Arctic Silver 5 ir Ceramique produktai, Tuniq TX-2 ir TX-3, ZeroTherm ZT-100, Nexus TMP-1000, Revoltec Thermal Freezer bei Thermalright Chill Factor 2 pastos.
Turinys:
>Dalyviai:
Arctic Silver 5
Arctic Silver Ceramique
Nexus TMP-1000
Thermalright Chill Factor 2
Tuniq TX-2
Tuniq TX-3
ZeroTherm ZT-100
>Testų metodai
>Testų rezultatai
>Dalyviai:
Arctic Silver 5
Arctic Silver 5 – tai turbūt žinomiausia termopasta pasaulyje, pasirodžiusi jau labai seniai. Ilgą laiką tai buvo kompiuterių entuziastų etalonas, kuriam nesugebėdavo pasipriešinti joks kitas produktas. Visgi pastaraisiais metais rinkoje atsirado labai daug naujų gaminių, kurie vis dar stengiasi atimti kuo didesnę dalį pirkėjų iš AS 5 mėgėjų. Karščio perdavimui pagerinti yra naudojamos sidabro dalelės. 3,5 ir 12 gramų švirkštuose parduodama pasta yra ganėtinai tirštos konsistencijos ir labai primena Antec Formula 5 pastą. Kaina siekia maždaug 3 eurus už mažesnę tūbelę ir 9 eurus už 12 g švirkštą.
Arctic Silver Ceramique Ceramique – tai ne ką prasčiau žinomas kompanijos atstovas, tiesa, atstovaujantis keramikinio tipo pastų garbę. Tai viena iš nedaugelio pastų, kuriai gamintojas vis dar siūlo „įdegimo“ laiko. 100-300 valandų – tiek trunka pastos kietėjimo procesas, kai ji yra naudojama tarp procesoriaus ir radiatoriaus pagrindo. Tiesa, aušinimo efektyvumo tai pastebimai neturėtų pagerinti, o tik, pasak gamintojo, išlaikyti stabilumą. Pasta yra pardavinėjama 2,5 gramų švirkštuose už vos pustrečio euro ir yra ganėtinai skystos konsistencijos.
Nexus TMP-1000 Lietuvoje populiaraus gamintojo Nexus termopasta TMP-1000 yra pakaitalas senajai, kurios vis dar galima nusipirkti mūsų parduotuvėse. Šią pastą galima įsigyti iš išorės ganėtinai talpiai atrodančiame švirkšte, tačiau jame yra vos 1 g termopastos, kurios, pasak gamintojo, turėtų užtekti 10 tepimų. Nexus teigia, kad TMP-1000 sudaro net 30 procentų sidabro dalelių – tuo galima patikėti matant pastą iš arti – ji labai blizgi, o pati konsistencija yra skystoka. Kaina siekia šiek tiek mažiau nei 3 eurus.
Revoltec Thermal Freezer Dar vienas šiandienos kovų dalyvis – vokiečių kompanijos Revoltec produktas – Thermal Freezer. Pavadinimas, žinoma, ne pats originaliausias, tačiau pastos talpykla tikrai nėra įprasta – tai mažas stiklainiukas, primenantis nagų lako įpakavimą – lygiai toks pat yra ir užtepimo būdas. Pati pastos konsistencija yra neįtikėtinai skysta, ir tai sukelia problemų. Užtepus pastos kiek per daug, ji gali nutekėti nuo procesoriaus pagrindo ar net į jo lizdą. Pakuotė Revoltec Thermal Freezer kainuoja nuo 4 eurų.
Thermalright Chill Factor 2 Technews.lt vieni pirmųjų gavo galimybę išbandyti visai naują Chill Factor 2 pastą, keičiančią savo pirmtakę. Turiu pasakyti, kad įspūdį palieka pakuotė – ji stilinga, švirkšto dangtelis labai patogus atsukimui, o be to dar rasime ir kortelę pastai po pagrindą išsklaidyti. Pasak gamintojo, pastą sudaro maždaug po pusę cinko oksido ir metalo dalelių, o bendra masė švirkšte siekia 4 g. Konsistencija yra praktiškai identiška Scythe Thermal Elixer pastai, tačiau kitaip nei pastarosios, Chill Factor 2 rinkoje dar negalima įsigyti. Atnaujinta : pasak Thermalright atstovų, pasta kainuos maždaug 5 JAV dolerius.
Tuniq TX-2 Skaitantieji mūsų apžvalgas, ar tiesiog besidomintys kompiuterio komponentų rinka, žino, kad Tuniq yra Sunbeamtech kompanijos dalis. Viena iš šiandien testuojamų pastų yra TX-2 – jau gana senas produktas, tačiau rinkoje, ypač JAV, vis dar pakankamai populiarus. Tuniq TX-2 yra parduodama dažniausiai sutinkamame 3,5 g talpos švirkšte ir yra skysta ir lipni, kaip Chill Factor 2. Pasak gamintojo, tai geriausia termopasta rinkoje. Ar tai tiesa – įsitikinsime. Kaina – apie 5 JAV doleriai.
Tuniq TX-3 Antroji pasta iš Tuniq – TX-3. Tai produktas, skirtas pakeisti TX-2 ir susirinkti senus pirmtako naudotojus bei atrasti naujų rinkoje. Iš esmės ši pasta niekuo kardinaliai nesiskiria nuo senosios, tačiau, gamintojo teigimu, turėtų siūlyti dar geresnį šilumos perdavimo efektyvumą. Išties, ji turi vieną pliusą, prieš TX-2 – yra patogesnės tepimui ir nuvalymui konsistencijos. TX-3 taip pat parduodama 3,5 gramo švirkšte, tačiau turi kitokį lipduką ir kamštelį. Keista, bet kaina siekia net 10 JAV dolerių, todėl turime tikėtis smarkiai geresnio efektyvumo.
Dešinėje pusėje esančioje nuotraukoje matote TX-2 ir TX-3 palyginimą. Pastarasis - dešinėje, o jo pirmtakas - kairėje. ZeroTherm ZT-100 Galiausiai paskutinis mūsų dalyvis – ZeroTherm ZT-100. Ištikimiausi skaitytojai jau galėjo susipažinti su FZ-120 aušintuvo, kuris rodė puikius rezultatus, apžvalga. Pastarąjį bei dar keletą kompanijos produktų galima įsigyti ir Lietuvoje, tačiau šios pastos mums aptikti nepavyko. ZT-100 yra patalpinta dideliame švirkšte, tačiau jos yra tiek, kiek ir daugumoje kitų tūbelių – 3,5 gramo. Konsistencija yra patogi pastos išsklaidymui po paviršių. ZT-100 Europoje kainuoja šiek tiek mažiau nei 4 eurus.
Naujausi komentarai