Apacer HS AH522 USB atmintinės apžvalga
Šį kartą į mūsų testavimo poligoną užklydo visiems mums ypač pravartus daiktas, tai yra USB atmintinė. Užbėgdamas už akių galiu pasakyti, kad mūsų testuojamas Apacer Handy Steno AH522 nėra įprastas USB „raktas“, nes pasižymi savotiška konstrukcija, kuri turi ir trūkumų, taip pat gana aukšta sparta bei kaina, tačiau ir garantija visam gyvenimui, nes yra iš riboto leidimo šeimos. Šioje apžvalgoje pažiūrėsime, kaip prieš šį modelį atrodo konkurentai ir ar verta jį įsigyti.
TURINYS:
>Šiek tiek apie Apacer
>Pakuotė ir USB atmintinė
>Specifikacijos, kaina ir konkurentai
>Testai
>Išvada
Šiek tiek apie Apacer
1997 metais Taivane įsikūrusi kompanija Apacer yra gerai pasaulyje žinoma atminties sprendimų gamintoja. Firma neapsiriboja įvairaus našumo RAM lustų ir modulių gamyba. Didelę Apacer gaminamų produktų dalį sudaro atminties kortelės, USB Flash atmintinės bei MP3 grotuvai. Neseniai Apacer pristatė ir SSD kaupiklių liniją. Savo atstovybes įmonė turi JAV, Nyderlanduose, Kinijoje, Indijoje ir Japonijoje.
Pakuotė ir USB atmintinė
Daugelis USB atmintinių atkeliauja mums įprastame plastikiniame kiaute, kurio visi kraštai būna sulydyti, o patį įrenginį galima matyti per skaidrų plastiką. Apacer čia savo riboto leidimo USB „raktą“ įtaisė į pakuotę, kurią nesunku atsidaryti jos nepažeidus, kas neįmanoma plastikinio kiauto atveju. Bet kokiu atveju, priekinėje pusėje per paliktą skaidrios plastmasės langelį mes ir galime išvysti gaminį.
Priekinėje pakuotės pusėje nurodomos svarbiausios Apacer HS AH522 atmintinės specifikacijos – tai 8GB talpa, metalinis užbaigimas bei ištraukiama USB jungtis. Tiesa pasakius nemanau, kad LED indikatorius yra ypatinga funkcija ar 5x bei 200x dydžio atitinkamai talpa bei sparta. Pažvelgus į pakuotę visiškai neaišku, pagal kokius skaičius dydžiai buvo apskaičiuoti. Galinė pusėje nurodomi maksimalūs nuskaitymo bei įrašomo greičiai, taip pat operacinės sistemos, kurios palaikys šią USB atmintinę. Taipogi perspėjama, kad vartotojai nesitikėtų lygiai aštuonių gigabaitų, kurie teoriškai turėtų būti gaminyje. Paaiškinama, kad laisva vieta priklauso nuo operacinės sistemos naudojamų algoritmų, o tam tikra laisva atmintis yra specialiai palikta sistemos failams bei duomenų sektoriams dėl didesnės galimos spartos. Atidarius pakuotę sutinkame tik tai, ko tikėjomės – Apacer HS AH522 USB „raktą“ ir nieko daugiau. Jei kas nors vis dar naudoja Windows 98 operacinę sistemą, kas galbūt ir įmanoma, turės internete susirasti reikiamas tvarkykles, nes be jų USB atmintinė pastarojoje operacinėje sistemoje neveiks, o kompanija kompaktinio disko, kuriame būtų tvarkyklės, nepateikia. Taip pat jokių papildomų kabelių ar pakabuko nėra, ką galime sutikti kituose aukštos klasės USB atmintinių pakuotėse.
Kalbant apie produkto konstrukciją, atmintinę naudojau ne vieną savaitę, o po tokio gana ilgo testo atsiskleidė blogosios jos savybės, nors pradžioje viskas atrodė šauniai. Pats įrenginio rėmas yra iš metalo, o jo viršus bei apačia iš grūdinto, tamsios spalvos permatomo apvalkalo. Kaip jau minėjau, AH522 turi ištraukiamą USB jungtį, tad kiekvieną kartą jį norėdami panaudoti turėsite ne nuimti dangtelį, tačiau išstumti pačią jungtį. Šis sumanymas, kuris, žinoma, nėra naujiena, visai patiko, nes ankščiau tokio tipo atmintinių bandęs nebuvau. Nepaisant to, sunku pasakyti, kas geriau, tai veikiau priklauso nuo vartotojo.
Dažnas „žaidimas“ su slankikliu subraižė viršutinę grūdinto apvalkalo dalį, tačiau apatinė pusė šiuo metu, kai rašau apžvalgą, atrodo dar baisiau. Viskas blizgėjo ir gražiai atrodė tik pradžioje, o praėjus porai savaičių abi grūdinto apvalkalo pusės yra subraižytos. Žinoma, to galbūt ir būtų galima išvengti saugant atmintinę bei ją visą laiką palikus atidarytą, kad neslankiotume USB jungties slankiklio, bet vargu, ar kas nors taip gražiai elgiasi su USB „flash“ tipo atmintinėmis, įskaitant ir mane.
Naujausi komentarai