Chieftec CEB-25S-U3 USB 3.0 dėžutė
Jau ilgą laiką mūsų testavimo poligone guli pagrindinė plokštė, kuri turi naujos kartos USB 3.0 lizdą, tačiau dar nei karto šio lizdo potencialo neišbandėme, tačiau šią situaciją bandysime pataisyti šį kartą. Chieftec mums atsiuntė USB 3.0 dėžutę, kurią šioje apžvalgoje ir išbandysime.
>Šiek tiek apie Chieftec
>Produkto pakuotė ir USB 3.0 dėžutė
>Specifikacijos ir kaina
>Testai
>Išvada
Šiek tiek apie Chieftec
Kompanija Chieftec įsikūrė dar 1990 metais Taivane. Kadangi pagrindinė šio gamintojo rinka yra Europoje, 1994 metais kompanija atidarė savo būstinę Vokietijoje. Pagrindiniai Chieftec produktai yra korpusai ir maitinimo blokai. Kompanija daug dėmesio skiria serverių rinkai. Chieftec turi daugiau nei 6000 darbuotojų trijuose savo fabrikuose, kurių du yra Kinijoje, o vienas - Taivane.
Produkto pakuotė ir USB 3.0 dėžutė
Chieftec CEB-25S-U3 USB 3.0 2,5 colio dėžutė į mūsų testavimo poligoną atkeliavo įprastinėje, stačiakampio formos dėžėje ant kurios priekio puikiai matomas pats priedas bei pažymimos kertinės jo savybės – stilingas dizainas, portatyvumas bei dėžutės tvirtumas.
Galinėje dalyje taip pat matomas pats priedėlis ir jo bendros specifikacijos, apie kurias pakalbėsime kiek vėliau. Kaip matote, USB 3.0 dėžutė veikia ne tik su šia jungtimi, tačiau ir su eSATA, USB 2.0 ir USB 1.1 jungtimis. Gaila, tačiau eSATA kabelį reikėtų įsigyti atskirai, jis pakuotėje nėra pateikiamas. Iš šonų nurodomos tokios produkto ypatybės, kaip lengvai pakeičiami kietieji diskai, palaikymas ne tik įprastų SATA mechaninių kietųjų diskų, tačiau ir kietosios būsenos SSD kaupiklių. Pati dėžutė yra labai tvirta, nes pagaminta iš aliuminio, tad su ja problemų kilti neturėtų.
Pakuotėje, kaip ir visuose kituose tokio tipo produktuose, pateikiama dėžute, USB kabelis ir vartotojo vadovas. Tiesa, viskas tuo neapsiriboja. Mes čia taip pat rasime maitinimo kabelį bei odinį įdėklą, į kurį galima įsidėti dėžutę. Pati dėžutė yra iš aliuminio, puikiai slidinėja bet kokio paviršaus stalu, tad gali lengvai nukristi, o ją įdėjus į odinį įdėklą ši problemas išnyksta.
Pratęsiant kalbą apie maitinimo kabelį, vargu, ar jis yra būtinas. Na taip, kompanija teigia, kad ši dėžutė veiks ir su senesniais kompiuteriais, tačiau kam senesnių kompiuterių turėtojams, kurie turi USB 2.0 ar USB 1.1 jungtį, įsigyti šią brangią USB 3.0 dėžutę, jei gali įsigyti pigesnę USB 2.0? Suderinamumas ir rūpinimasis vartotojais yra gerai, tačiau šito aspekto čia tikrai nereikėjo. Apie dėžutės svorį, matmenis ir taip toliau mes pakalbėsime kitoje pastraipoje, o šią užbaigsime žvilgsniu į ją. Dėžutė yra juodos spalvos su blizgiu paviršiumi, kuris traukia akį. Puikiai priderinti ir šoniniai pilki rėmai, kurie yra reikalingi greitai išimti vidinį adapterį ir prijungti turimą kietąjį diską. Pakuotėje mes randame viską, ko norime ir netgi daugiau, kai prakalbame apie odinį įdėklą. Nors sprendimo įdėti maitinimo kabelį mes negalime smerkti, kai kiti gamintojai šio kabelio neįdeda, kas būna akmuo į jų daržą, vargu, ar tai būtina USB 3.0 dėžutėms. Mano nuomone, pakuotė yra gera, tačiau patį produktą pritaikyti seniems kompiuteriams yra nelogiška. Specifikacijos ir kaina Chieftec USB 3.0 dėžutė yra 135mm x 90mm x 18mm dydžio, tad pritaikyta mažiems 2,5 colio kietiesiems diskams. Aliumininis korpusas yra lengvas, o pats produktas sveria vos 430 gramus, nors, žinoma, su kietuoju disku jo svoris žymiai padidės.
Kompanija nurodo teorinę kiekvienos jungties spartą, į kurią daug dėmesio kreipti nereikėtų. Visgi teigiama, kad su USB 1.1 jungtimi pavyks pasiekti 12Mbps spartą, su USB 2.0 iki 480Mbps, o su naujos kartos sparčiąją USB 3.0 net iki 5Gbps. Vėlgi reikėtų pasikartoti, kad tai yra tik teorinės spartos. USB 3.0 dėžutė veikia su praktiškai visomis naujesnėmis operacinėmis sistemomis, įskaitant Windows 2000, XP, Vista ir Windows 7 bei Linux ir Apple Mac OS X. Kompanija teigia, kad jokių tvarkyklių nereikia. Į dėžutę įkišate HDD ar SSD kaupiklį, prijungiate įrenginį prie kompiuterio ir juo galite naudotis. Nusipirkus šį įrenginį nereikėtų pamiršti priveržti kietojo disko prie vidinio adapterio, nes kietasis diskas „vaikšto“ po dėžutę ir gali būti greitai sugadintas. Deja, tačiau šiam veiksmui atlikti pakuotėje mes nerandame atitinkamų varžtų, taigi turėsite iš kur nors jų įsigyti.
Naujausi komentarai