Apacer A7 Turbo SSD kaupiklis
Dėl tos priežasties, kad mūsų rinka nėra išmarginta egzotiškais kompiuterių komponentais, mes neturėjome galimybės išbandyti kietosios būsenos kaupiklių iki šios dienos. Nors, mes numanome, jų Lietuvoje nuperkama labai mažai, Apacer mums atsiuntė savo A7 Turbo serijos kietosios būsenos kaupiklį, į kurį leidžia žvilgtelti iš arčiau, o mes pažiūrėsime, ką šis brangus įrenginys mums gali pasiūlyti.
>Šiek tiek apie Apacer
>Pakuotė
>Kietosios būsenos kaupiklis
>Testavimo metodika ir konkurentai
>Testavimas
>Išvados
Šiek tiek apie Apacer
1997 metais Taivane įsikūrusi kompanija Apacer yra gerai pasaulyje žinoma atminties sprendimų gamintoja. Firma neapsiriboja įvairaus našumo RAM lustų ir modulių gamyba. Didelę Apacer gaminamų produktų dalį sudaro atminties kortelės, USB Flash atmintinės bei MP3 grotuvai. Neseniai Apacer pristatė ir SSD kaupiklių liniją. Savo atstovybes įmonė turi JAV, Nyderlanduose, Kinijoje, Indijoje ir Japonijoje.
Pakuotė
Į mūsų testavimo poligoną Apacer A7 Turbo 128GB atkeliavo gana įprastoje, stačiakampio formos kartoninėje dėžutėje. Kaip jau įprasta, ant jos užrašyta daugybe informacijos. Įskaitant tai, kad ši pakuotė yra limituoto leidimo, dėžutėje rasime 128GB kietosios būsenos kaupiklio versiją, o taip pat nurodomos kaupiklio teorinės spartos, apie kurias pakalbėsime kiek vėliau.
Ant pakuotės nurodomomis savybės, kuriomis giriasi Apacer, yra pritaikomos visiems kietosios būsenos SSD kaupikliams. Jie atsparūs nestipriems smūgiams ir vibracijai, yra labai lengvi ir veikia ypatingai tyliai, taipogi naudoja mažai energijos ir pasižymi didele sparta. Jie turi tiek daug pliusų ir gerų savybių, tačiau viską nusveria vienas minusas – milžiniška kaina.
Tęsiant kalbą apie pakuotę, joje rasime, kas be ko, patį Apacer SSD kaupiklį, USB į SATA adapterį, kuris leis šiuo kaupikliu naudotis kaip išoriniu, bei 2.5 colio guminį dėklą pačiam SSD. Pastarasis dar labiau šiam ir taip tvirtam kietosios būsenos kaupikliui turėtų leisti atlaikyti nestiprius smūgius ir vibraciją.
Vartotojo vadovas labai paprastas ir aiškus. Apacer A7 Turbo 128GB nereikalauja jokių papildomų tvarkyklių, jį tiesiog reikia prijungti. Jis gali būti naudojamas įvairiai – kaip vidinis kietasis diskas jūsų nešiojamajame kompiuteryje, nes yra 2.5 colio standarto, ar staliniame kompiuteriu, arba kaip ypač tvirtas ir greitas išorinis kaupiklis, kurio spartą ribos tik USB sąsajos pralaida. Į viską pažvelgus, Apacer pateikta pakuotė yra gana nebloga. Trūksta tik vieno – įprasto SATA laido, su kuriuo SSD kaupiklį prijungtumėme prie pagrindinės plokštės staliniame kompiuteryje, tačiau tokiems technikos entuziastams, kaip man, tai menka problema – tokių laidų pas mane mėtosi dešimtys, tuo tarpu paprasti vartotojai gali susidurti su netikėtomis ir gana juokingomis problemomis. Puikus sprendimas įdėti USB į SATA adapterį bei guminį dėklą pačiam kaupikliui. Kietosios būsenos kaupiklis Apacer A7 Turbo 128GB kietosios būsenos kaupiklis yra standartinio 2.5 colio dydžio, tad pats tas naudoti nešiojamajame kompiuteryje, tačiau kai kurie aukštesnės klasės korpusai skirti staliniams kompiuteriams taip pat turės kur priklausti šį greitą mažylį. Vizualiai SSD kaupiklis atrodo labai viliojančiai, nes jį dengia juodas sluoksnis su akį traukiančiu išmarginimu, kuris primena anglies pluoštą, o rankose jaučiasi labai maloniai. Tai tikrai gražiau, nei kitų gamintojų užklijuotas popierinis vardas, tačiau tai turės prasmės tik tada, jei šis SSD kaupiklis taps jūsų asmeniniu nešiojamuoju įrenginiu. Kaip ir konkurentų įrenginiuose, kaupiklio korpusas pagamintas iš aliuminio.
Naujausi komentarai