Apacer ir OCZ DDR3 rinkiniai
Populiariausi darbinės atminties rinkiniai rinkoje yra 4GB talpos dydžio ir nors vis daugėja rinkinių, kuriuos įsidėję į asmeninį kompiuterį galėsime mėgautis 8GB ar 12GB talpos darbine atmintimi, 4GB rinkiniai populiarūs išliks dar kurį laiką. Šį kartą tokius du turime ir mes.
TURINYS:
>Šiek tiek apie abi kompanijas
>OCZ DDR3 PC3-12800 Gold darbinės atminties moduliai
>Apacer DDR3 PC3-10600 Gold darbinės atminties moduliai
>Atminties modulių specifikacijos
>Spartinimas
>Testavimas
>Išvada
Šiek tiek apie abi kompanijas
Apacer - 1997 metais Taivane įsikūrusi kompanija, kuri gerai pasaulyje žinoma atminties sprendimų gamintoja. Firma neapsiriboja įvairaus našumo RAM lustų ir modulių gamyba. Didelę Apacer gaminamų produktų dalį sudaro atminties kortelės, USB Flash atmintinės bei MP3 grotuvai. Neseniai Apacer pristatė ir SSD kaupiklių liniją. Savo atstovybes įmonė turi JAV, Nyderlanduose, Kinijoje, Indijoje ir Japonijoje.
OCZ - 2002 metais Kalifornijoje įkurta kompanija, kuri daugeliui yra pažįstama kaip aukštos klasės operatyviosios atminties gamintoja. Visgi per pastaruosius pora metų įmonė nepaprastai daug dėmesio skyrė SSD kaupiklių rinkai ir šiuo metu gali pasiūlyti ko gero plačiausią SSD kaupiklių pasirinkimą, su įvairiais valdikliais ir įvairiomis kainomis. Savo produktų asortimente ši firma taip pat turi ir kelias maitinimo blokų serijas, kurios taip pat yra spėjusios pelnyti nemažai apdovanojimų.
OCZ DDR3 PC3-12800 Gold darbinės atminties moduliai
OCZ DDR3 PC3-12800 Gold (toliau tiesiog OCZ DDR3) darbinės atminties moduliai, o tiksliau visa Gold serija, buvo kuriama atsižvelgiant į pasirodžiusius pirmuosius Intel Core i7, i5 ir i3 šeimos narius. Visgi AMD vartotojams nereikėjo ilgai laukti, kai kompanija pasidabino pranešimu, kad tie patys Gold serijos darbinės atminties modulių rinkiniai kuo puikiausiai veikia su AMD AM3 platforma. Tokį 4GB DDR3 RAM rinkinį gavome ir mes, kuris yra visiškai suderintas su mūsų turima AMD sistema.
Kaip ir dera darbinės atminties modulių rinkiniams, jokio prašmatnumo žvelgiant į pakuotę. Tai įprasta plastmasinė dėžutė, kurioje guli du OCZ DDR3 moduliai, o juos galime kuo aiškiausiai matyti pro plastmasinį dėžutės korpusą. Tiesa, ant jos nurodoma informacija, kad moduliai yra mažo voltažo, kompanija suteikia viso gyvenimo garantiją, tačiau jokių tikslių specifikacijų nenurodo. Beje, šokiravo ir faktas, kad Europos rinkai skirta pakuotė pažymi, jog viso gyvenimo garantija Europoje negalioja. Mano galvoje kilo vienas klausimas – o kokia gi garantija suteikiama? Turbūt reikia klausti mažmenininko, iš kurio yra perkamas šis rinkinys.
Tenka pripažinti, kad OCZ panaudojo puikias XTC karštį skleidžiančias metalines plokštelės, kurios yra aukso spalvos. Nors mes net neabejojame, kad jos savo darbą atlieka tinkamai, bet, matyt, svarbiausia tai, kad atrodo labai gražiai ir estetiškai. Aukso spalva, išvaizdi Z raidė ir bičių korį primenantis dizainas tikrai traukia akį. Dar vienas įdomus dalykas, kuris krito į akį – juodos spalvos darbinės atminties plokštė, kurios paprastai būna žalios spalvos. Toliau viskas įprasta – apvertus darbinės atminties modulį jūs pamatysite užklijuotą lapuką, kuris nurodys trumpas specifikacijas.
Detales specifikacijas jūs rasite apačioje, prieš pradedant testuoti darbinės atminties modulius, tačiau noriu pasakyti, kad tai mažo voltažo PC3-12800 tipo darbinės atminties moduliai, kurių voltažas, dažnis ir ciklų skaičius yra atitinkamai 1,65V, 1600MHz ir 8-8-8-24. Pastarasis, tai yra ciklų skaičius, atrodo gana gražiai, o voltažas nėra toks mažas, koks galėtų būti ir kokį siūlo konkurentai, bet apie juos ir kitas specifikacijas pakalbėsime kiek vėliau. Apacer DDR3 PC3-10600 Gold darbinės atminties moduliai Apacer DDR3 PC-10600 Gold (toliau tiesiog Apacer DDR3) darbinės atminties moduliai atkeliavo jau kitokioje pakuotėje, nei OCZ DDR3 rinkinys, tačiau dėl to, jog dėžutė pasimetė, jos fotografijų nespėjau padaryti. Tai gana įprasta kartoninė dėžutė, kurias labai mėgsta Apacer. Tiesa, ant jos nurodomos kai kurios Apacer DDR3 rinkinio specifikacijos, skirtingai nuo OCZ plastmasinės dėžutės. Kaip ir OCZ DDR3 savo rinkiniui suteikė viso gyvenimo garantiją, kuri negalioja Europoje, taip Apacer savajam rinkiniui suteikė viso gyvenimo garantiją, skirtumas tik tas, kad ja Europos gyventojai pasinaudoti galės. Tai vienas iš pliusų, už kurį galime pagirti kompaniją. Jums nereikės rūpintis šių darbinės atminties modulių patikimu. Jei jie suges, kompanija jums pakeis juos į naujus.
Naujausi komentarai