Xigmatek Loki ir Gaia aušintuvai
Pastaruoju metu mes apžvelginėjome aukštos klasės centrinio procesoriaus aušintuvus, tačiau ką įdomaus galėtumėme rasti biudžetinėje klasėje? Štai kompanija Xigmatek mums pasiūlė išbandyti du ne tokius gigantiškus bei pigius Loki ir Gaia procesoriaus aušintuvus.
TURINYS:
>Šiek tiek apie Xigmatek
>Apie Xigmatek Loki išsamiai
>Apie Xigmatek Gaia išsamiai
>Testavimas
>Kainos/Spartos santykis
>Išvados
Šiek tiek apie Xigmatek
Kompanija įsikūrė visai neseniai - 2005-aisias, tačiau iki šių dienų sukūrė ir pagamino pakankamai daug produktų. Turbūt dauguma Jūsų žinote, kad tai aušinimo sprendimų kompanija gaminanti procesorių, vaizdo plokščių aušintuvus, maitinimo blokus, ventiliatorius ir dar šį bei tą, tiksliau termopastas bei montavimo rinkinius. Šiuo metu kompanija taipogi siūlo korpusus, o produktų linijos labai išsiplėtusios – Xigmatek turi daugiau nei 10 skirtingų aušintuvų centriniams procesoriams, siūlo keletą maitinimo blokų serijų kaip ir septynis skirtingus korpusus įvairaus tipo sistemoms.
Apie Xigmatek Loki išsamiai
Xigmatek Loki į mūsų bandymų poligoną atkeliavo kaip niekad mažoje pakuotėje, tačiau tai nestebina – pats produktas yra vienas iš pigesnių mūsų bandytų aušintuvų, o ir dėl savo dydžio jis puikiai tilptų kai kuriuose HTPC sistemoms skirtuose ar tiesiog mažuose korpusuose.
Loki, kaip ir mūsų kiek ankščiau bandytas aukštos klasės Xigmatek Aegir aušintuvas, priklauso kompanijos H.D.T serijai. Šios serijos išskirtinumas labai paprastas – procesorius karštį perduoda ne variniam pagrindui, tačiau iškart šiluminiams vamzdeliams. Kiek tai efektyvu, sunku pasakyti, tačiau ant pakuotės gamintojas tai pažymi kaip vieną iš pagrindinių savybių. Loki taip pat galimas įvairioms platformoms – praktiškai visiems naujesniems AMD ir Intel centriniams procesoriams.
Priekinėje pusėje kompanija pažymi tai, ką matome net neatidarę pakuotės – mažą dydį bei svorį. Tiesa, prie aušintuvo, pasak kompanijos, galima primontuoti ir antrą ventiliatorių, tad nieko keisto, jog pakuotėje mes rasime ne keturias, o net aštuonias tvirtinimo gumas. Galinėje pusėje, tuo tarpu, nurodomos specifikacijos, kurias nekantriausi gali pažiūrėti spustelėję fotografiją, visgi mes neskubėsime ir prie produkto specifikacijų pereisime palaipsniui.
Atidarę pakuotę, atsižvelgdami į aušintuvo kainą, stebuklų nesitikėjome. Taip ir nutiko – mažasis radiatorius, mažasis ventiliatorius, vartotojo vadovas ir tvirtinimo mechanizmai. Nepaisant to, kad Xigmatek ant pakuotės teigia, jog šio produkto instaliavimas yra labai lengvas, AMD sistemoje matėme dar įprastam vartotojui draugiškesnių sprendimų, kurie galėjo būti panaudoti ir čia. Net nežvelgiant į viską, čia randame terpomastos, tačiau ne tūbelę, o menką jos kiekį plastmasiniame maišelyje.
Xigmatek Loki radiatorius yra bokšto tipo ir labai, labai paprastas. Jis, kaip minėjau ankščiau, labai kompaktiškas. Jo visas aukštis tesiekia 125 milimetrus, plotis tik 92 milimetrus, o storis tėra 50 milimetrų. Sveria šis mažylis su ventiliatoriumi irgi viso labo 430 gramų. Radiatorių sudaro 42 aliumininės plokštelės, kurios eina išilgai per visą radiatorių ir niekur neprasiskiria. Priekyje ir gale yra išpjautos skylės aušintuvų montavimui, bet keista tai, jog jos tęsiasi per visas aliuminines plokšteles. Galbūt taip atrodo šauniau, tačiau vargu ar tai padeda pasiekti geresnius aušinimo rezultatus, nei tuo atveju, jei jos nesitestų per visas aliuminines plokšteles. O štai per visas minėtas plokštelės nuo pat apačios iki viršaus keliauja trys variniai U formos šiluminiai vamzdeliai, kurių pagalba iš procesoriaus „ištraukiama“ šiluma.
Xigmatek Loki priklauso kompanijos H.D.T serijai, taigi su procesoriumi liečiasi ne varinio pagrindo pagalba, tačiau tiesiai su šiluminiais vamzdeliais. Apie nušlifavimo kokybę kalbėti tokiu atveju, kai naudojama panaši technologija, nėra prasmės – su procesoriaus pagrindu tikrai nesiliečia visas aušintuvo pagrindas, kurį, Loki atveju, atstoja trys šiluminiai vamzdeliai.
Pakuotėje mes radome taip pat gana mažą, vos 92 milimetrų diametro ventiliatorių, tačiau vieną, kuris, visgi, pasirodė esąs gana įdomus. Sužinojome, jog jis gali suktis net 1200-2800 apsisukimų per minutę diapazone, tačiau norėčiau pasakyti, jog darbuodamasis 2800 RPM dažniu jis veikė panašiu garsumu, kaip naikintuvas. Visgi, kad išnaudotumėme visą aušinimo sprendimo potencialą, testų metu ventiliatorius sukosi maksimaliais jam galimais apsisukimais. Antro ventiliatoriaus nenaudojome, nes jo kompanija tiesiog nesiūlo pakuotėje, taip norėdama išlaikyti Loki kainą kuo galima mažesnę.
Apie Xigmatek Gaia išsamiai Kitas biudžetinės klasės produktas iš Xigmatek – Gaia. Šis parduodamas gana panašaus apipavidalinimo pakuotėje, skirtumas tik tas, jog panaudota kita spalvų schema, o ir pati pakuotė, dėka didesnio radiatoriaus ir ventiliatoriaus, yra apie pusantro karto didesnė. Ypatybėmis tai – tas pats Loki. Mūsų jau minėta H.D.T technologija, kuri panaudota Loki aušintuve, matoma ir čia, kaip ir galimybė pritaisyti du aušintuvus bei patį aušintuvą uždėti tiek ant daugelio Intel, tiek ir ant AMD centrinių procesorių. Galinėje pakuotės pusėje nurodomos produkto specifikacijos, apie kurias mes netrukus išsamiau ir pakalbėsime.
Abejų produkto pakuočių turinys yra identiškas, nes naudojama lygiai tokia pati montavimo sistema. Galbūt šiame brangesniame produkte ir tikėjausi rasti nors šokia tokią mažą termopastos tūbelę, tačiau gavosi taip, jog radau tą patį, kaip ir Loki – tiesiog mažą jos kiekį vienam užtepimui plastmasiniame maišelyje. Nieko keisto, nes abu produktai yra nutaikyti į mažą biudžetą turinčius vartotojus, kurie visgi nori geresnio našumo, nei pasiūlo standartinis sprendimas – taupyta ten, kur galima.
Be jokios abejonės, skirtumai pasimato vos atidarius dėžutę. Nors Gaia radiatorius yra to paties bokšto tipo, tačiau žymiai didesnis. Skaičiai tai puikiai nusako – 150 milimetrų bendras aukštis, 120 milimetrų plotis, nors štai storis siekia tuos pačius 50 milimetrų, kaip ir Loki aušintuve. Svoris, žinoma, taipogi padidėjęs – jau net 460 gramų vien be 120mm skersmens ventiliatoriaus. Kaip ir Loki, Gaia sudaro 42 aliumininės plokštelės, tačiau jos žymiai ilgesnės, o ir tarpai tarp jų didesni. Kai Loki naudoja tiesiog tiesiai sudėtas banguotas aliuminines plokšteles, tai Gaia yra suprojektuotas kiek kitaip. Xigmatek tiksliai nenurodo, kodėl panaudotas būtent toks jų išdėstymas, tačiau ties radiatoriaus viduriu bei jo šonuose yra po dvi išpjovas, kurios, pasak kompanijos, karštam orui padeda geriau išsisklaidyti. Čia per visas plokštelės, panašiai kaip ir kitame mūsų bandomame aušintuve, nuo pat apačios iki viršaus keliauja trys variniai U formos šiluminiai vamzdeliai, bet jie yra storesni, nei Loki. Kai vieno Loki šiluminio vamzdelio skersmuo yra 6 milimetrai, tai Gaia naudoja storesnius, jau 8 milimetro storio vamzdelius.
Kalbėdami apie pagrindą nesiplėsime – jis naudoja tą pačią H.D.T technologiją, kai su procesoriumi tiesiogiai liečiasi šiluminiai vamzdeliai. Skirtumas tik tas, kaip minėjome, jog čia šiluminiai vamzdeliai kiek storesni, taigi jie teoriškai turėtų perduoti daugiau karčio aliumininėms plokštelėms. Tenka pastebėti, kad iš pažiūros ir tariama nušlifavimo kokybė yra labai, labai panaši, kaip ir kitame mūsų bandomame Xigmatek gaminyje.
Dar vienas skirtumas – naudojamas ventiliatorius. Panaudotas tipinis, 120mm diametro ventiliatorius, kuris ant Gaia radiatoriaus yra pajėgus suktis 800-1500 dažnio diapazone. Malonus pasirodė aspektas, jog jis yra gana tylus net ir dirbdamas maksimaliais 1500 apsisukimais per minutę, ko tikrai negalėjome pasakyti apie mažylį Loki aušintuve, kuris geba suktis netgi 2800 RPM dažniu.
Naujausi komentarai