Enermax ETS-T40-TA aušintuvas
Enermax visad buvo puikiai žinoma dėka savo ventiliatorių bei maitinimo blokų serijų, vėliau kompanija pristatė ir korpusų seriją, o šį kartą įšoko ir vėl į visiškai naują rinką – aušintuvų. Enermax išleido du gaminius, o į mūsų testavimo poligoną atkeliavo vienas iš jų.
>Šiek tiek apie Enermax
>Pakuotė
>Bendros specifikacijos
>Radiatorius
>Ventiliatorius
>Montavimas
>Testavimas
>Kainos/Spartos santykis
>Išvados
Šiek tiek apie Enermax
Kompanija Enermax buvo įkurta dar 1990 metais Tavaine, kaip ir daugelis kitų kompiuterinės technikos gamintojų. Ji puikiai žinoma dėl savo maitinimo blokų ir ventiliatorių linijų, tačiau prieš porą metų žengė į naują rinką – korpusų. Šiais metais kompanija nusprendė gaminti ir aušintuvus. Šiuo metu kompanijos padaliniai išsidėstę visame pasaulyje ir yra Taivane, Japonijoje, JAV, Prancūzijoje, Italijoje bei Vokietijoje.
Pakuotė
Enermax ETS-T40-TA (toliau Enermax ETS-T40) – štai būtent toks aušintuvas iš Enermax atkeliavimo į mūsų testavimo poligoną gana įprastoje, stačiakampio formos dėžutėje. Priekinėje jos pusėje matome patį aušinimo sprendimą ir tai, jog jis suderinamas su praktiškai visais Intel ir AMD procesoriais. Verta pažymėti, kad yra dar du skirtingi modeliai – T40-TB ir T40-VD, kurie skiriasi panaudotu ventiliatoriumi.
Pažvelgus į vieną iš šonų, matome aušintuvo ypatybes. Visgi tenka pažymėti vieną dalykėlį – kai kurios iš nurodytų ypatybių tinka tai vienam, tai kitam aušintuvui. Kaip jau supratote, Enermax ETS-T40 seriją sudaro trys skirtingi gaminiai, o pas mus poligone yra T40-TA versija, kuri pasižymi nikeliuotu radiatoriumi.
Dešiniame pakuotės šone išvystame tris minėtas ETS-T40 versijas, o ta, kurią įsigysite, yra pažymėta raudonu tašku. Apie pakuotės turinį mes pakalbėsime šiek tiek vėliau, tačiau labai nekantraujantys gali spustelti nuotrauką apačioje ir pažiūrėti, kas sudaro bendrąją pakuotę. Kairiame šone – specifikacijos. Visais atvejais radiatorius yra lygiai toks pat, tiesiog įsigydami ETS-T40-TA versiją dar galite būti tikri tuo, jog radiatorius bus nikeliuotas. Visi kiti serijos aušintuvų skirtumai – ventiliatoriai. Enermax ETS-T40-TB naudoja T.B Silence aušintuvą, mūsų turimas T40-TA ventiliatorių yra su mėlynais šviesios diodais, o T40-VD ventiliatorius pasižymi kelių spalvų LED diodais.
Atidarę dėžutę pakuotėje randame, žinoma, radiatorių, vieną T.B Apollish ventiliatorių, termopastos tūbelę, galinę plokštelę pagrindei plokštei, netgi mažą atsutuvą ir, kas be ko, visus likusius priedus montavimui. Verta pažymėti tai, jog prie T40-TA radiatoriaus galima pridėti dar vieną ventiliatorių, ką pažymi ir Enermax, nes pakuotėje mes randame du papildomus laikiklius ventiliatoriui.
Bendros specifikacijos Pateikiame pagrindines Enermax ETS-T40-TA specifikacijas, įskaitant radiatorių ir ventiliatorių, kurias aptarsime kiek vėliau kalbėdami apie sudedamąsias aušintuvo dalis bei apie patį produktą bendrai. • Dydis: 139(P) x 93(S) x 160(A) milimetro su ventiliatoriumi Radiatorius Būtų galima pradėti nuo to, jog Enermax ETS-T40-TA radiatorius yra įprasto bokšto tipo ir turi bendrai 52 aliuminines plokšteles. Per visą radiatorių, kaip matote, nuo pat apačios iki viršaus, eina keturi U formos nikeliuoti, kaip ir visas radiatorius, šiluminiai vamzdeliai, kurių storis yra šeši milimetrai. Tiesa aušintuvas yra pagamintas taip, kad jis prie pagrindinės plokštės montuojasi vienu būdu ir ne kitaip.
Iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog ETS-T40 yra įprastas bokšto tipo aušintuvas su savo 139(P) x 93(S) x 160(A) milimetro dydžiais ir nieko daugiau, tačiau tai yra tik pirmasis žvilgsnis. Reikėtų pažiūrėti į jo viršutinę ir apatinę dalis, kuriose atitinkamai užsibaigia ir užsilenkia šiluminiai vamzdeliai. Čia mes randame netgi tris, pasak kompanijos, jos pačios patentuotas technologijas radiatoriams, kurios turėtų padėti sprendimui veikti šiek tiek efektyviau, nei panašūs konkurentų gaminiai. Viena iš tokių technologijų yra vadinama „Vortex generator flow” vardu. Ją visiškai nesunku pastebėti viršutinėje radiatoriaus dalyje šalia tų vietų, kur baigiasi šiluminiai vamzdeliai. Priekyje kiekvieno iš jų yra išpjautos angos, pro kurias karštas oras nuo radiatoriaus nupučiamas toliau. Panašiai veikia ir kita kompanijos patentuota technologija vardu „Stack Effect Flow”. Šią technologiją, kaip ir VGF, nesunku pastebėti tame pačiame radiatoriaus viršuje, nes ties vidurine viršutinės radiatoriaus dalimi matome keturias išpjautas šiek tiek išlenkto trikampio formos skyles. Jos, pasak kompanijos, pagerina oro tėkme sprendime. Technologijos panaudotos kiekvienoje aušintuvo aliumininėje plokštelėje.
Tai, beje, nėra viskas. Iš abejų radiatoriaus pusių uždarytos sekcijos kartu su iš šonų matomomis aliumininėmis plokštelėmis, kaip nurodo Enermax, sukurią dar vieną efektą, kuris šį kartą turi „Vacuum Effect Flow” vardą. Kai oras yra pučiamas į radiatorių dėka ventiliatoriaus, uždara sekcija kartu su aliumininėmis plokštelėmis iš šonų sukuria dar vieną oro kanalą, o tai radiatorių padeda maitinti papildomu švaraus oro srautu. Bus iš tiesų pažiūrėti, kaip kompanijos naujovės veiks testuose.
Mums šiame skyrelyje teliko pakalbėti apie apatinę radiatoriaus dalį. Visų ETS-T40 serijos aušintuvų pagrindas yra pagrįstas ne kuo kitu, bet H.D.T technologija, kas reiškia, jog procesorius yra aušinamas ne variniu pagrindu, kaip kartais būna, tačiau iškart šiluminiais vamzdeliais. Skirtumas tik tas, jog mūsų turimo ETS-T40-TA modelio šiluminiai vamzdeliai yra nikeliuoti, o jo brolių – ne.
Ventiliatorius Mes jau minėjome, jog pateiktas ventiliatorius su ETS-T40-TA yra Enermax T.B Apollish, tačiau šiame skyrelyje apie jį pakalbėsime kiek plačiau. Bendrai tai yra 120mm skersmens ventiliatorius, galintis suktis 800-1800RPM dažnio diapazone bei galintis išpūsti iki 75.98 CFM oro srautą. Veikiantis 800RPM dažniu, ventiliatorius skleidžia 16 dBA garsumą, nors jo išpučiamas oro srautas yra gana adekvatus ir siekia 33.26 CFM. Deja, tačiau padidinus ventiliatoriaus veikimą iki 1800RPM dažnio garsumas, pasak kompanijos, padidėja iki 26 dBA, kas nėra jau taip blogai.
Ir galiausiai Enermax T.B Apollish aplink visą rėmą turi daugybe LED lempučių, tad net jo neįjungę galime spėti, jog jis bus labai ryškus. Vertas paminėjome ir tas faktas, jog puse kiekvienos mentelės yra padengta chromu, taigi tai turėtų suteikti papildomą, gražų efektą mėlynai LED diodų spalvai. Prijungus šį PWM būdu kontroliuojamą ventiliatorių, iš tiesų vienintelė spalva, kuri čia galima, tai yra šviesiai mėlyna, švietė itin ryškiai bei gana gražiai.
Montavimas Ties montavimu Enermax dviračio išradinėti nenorėjo ir panaudojo daugelio kitų kompanijų, kaip kad Prolimatech, montavimo būdą. Štai visų pirmiausia mes turime vieną galinę plokštelę, kuri tinka ir AMD, ir Intel procesoriams, bei keturis varžtus su veržlėmis, kuriuos reikia prisukti.
Atlikus tai, prie keturių varžtų tenka prisukti taip vadinamus „strypus“. Intel atveju jie yra visiškai tiesūs, AMD atveju – šiek tiek išlenkti. Priveržę strypus uždedame radiatorių bei jį pritvirtiname išilgai įdėję dar vieną visiškai tiesų strypą. Viską prisukame ir uždedama ventiliatorių. Iš pakuotė išimtas Enermax T.B Apollish turėjo iškart uždėtas antivibracines gumas, o pakuotėje randame dar keturias, jei visgi sugalvosite prie šio sprendimo primontuoti dar vieną ventiliatorių.
• Tipas: Tiesioginis prisilietimas naudojant šiluminius vamzdelius
• Šiluminiai vamzdeliai: U raidės formos 4 bendrai
• Medžiagos: Aliuminis, varis bei nikelio sluoksnis
• Ventiliatoriai: Vienas 800-1800RPM dažnio
• Svoris: 610 gramų su aušintuvu
Naujausi komentarai