Gigabyte GTX 560 OC vaizdo plokštė
nVidia produktui GeForce GTX 550 Ti pasirodžius tiesiog apgailėtinai, o akivaizdžiai spartesniam GeForce GTX 560 Ti vaizdo posistemiui kainuojant šiek tiek per daug, reikėjo kažką daryti. Sprendimas – dar vienas, tačiau jau pigesnis GTX 560 serijos atstovas. Šis produktas, tiesiog GTX 560 be Ti priedelio, bando įsiterpti tarp dviejų ankščiau minėtų vaizdo posistemių, tačiau kaip jis atsilaiko prieš konkurenciją iš AMD pusės? Mūsų testavimo poligone - Gigabyte GeForce GTX 560 vaizdo posistemis.
>Šiek tiek apie Gigabyte
>Pakuotė
>nVidia GeForce GTX 560 pozicija rinkoje
>Vaizdo plokštė iš arčiau
>Bendros GTX 560 ir konkurentų specifikacijos
>Žaidimų testai
>Kiti testai
>Spartinimas
>Kainos ir kokybės santykis
>Išvada
Šiek tiek apie Gigabyte
Kompanija Gigabyte buvo įkurta dar 1986 metais. Jos pagrindinė būstinė yra Taivane, Taipėjuje. Gamintojas ypač gerai žinomas dėl kokybiškų pagrindinių plokščių, neveltui praėjusiais metais kompanija buvo antra po Asus pagal jų pardavimus, tačiau ties tuo kompanija neapsiriboja. Ji taip pat siūlo vaizdo plokštes, nešiojamuosius kompiuterius ir įvairią periferiją.
Pakuotė
Jau prieš atkeliaujant šiam GeForce GTX 560 variantui iš Gigabyte, mes žinojome, kad tai bus nestandartinis variantas, nes kompanija kol kas ir tesiūlo vieną tokią GTX 560 versiją. Visgi, bus įdomi pažiūrėti, kaip efektyviai nestandartinis aušintuvas darbuosis ir koks bus jo garsumas.
Visgi, kas be ko, apie patį vaizdo posistemį ir jo naudojamą nestandartinį aušinimo sprendimą mes pakalbėsime vėliau, o dabar pažiūrėsime į tai, ką turėjome padaryti pradžioje – produkto pakuotę. Kaip ir daugelis vaizdo plokščių, ši taipogi atkeliavo įprastoje, kartoninėje dėžutėje. Nežinia kodėl, tačiau priekinėje jos pusėje matome kažkokio mechaninio gyvio akį bei keletą tiek įprastinių, tiek ir išskirtinių vaizdo posistemių savybių. Tai yra nVidia 3D Vision palaikymas, nestandartinis aušinimo sprendimas ir Gigabyte Ultra Durable technologijas pritaikytas produkto dizainui.
Galinėje pakuotės pusėje – dar daugiau savybių ir jau minėtų paaiškinimas. Primenama, kad turint atitinkamą pagrindinę plokšte ir antrą tokį vaizdo posistemį juos galima sujungti SLI technologijos pagalba, čia veikia nVidia PhysX. Šiek tiek plačiau pakalbėta apie nestandartinį aušinimo sprendimą, kuris turi WindForce 2X vardą, ir Ultra Durable technologijos komponentus, pritaikytus produkto dizaine.
Kiekviename iš pakuotės šonų yra tokie pat užrašai. Produkto vardas, naudojamos technologijos ir pritaikyta Gigabyte Ultra Durable technologija produkto dizainui. Tiesa, viename iš jų nurodoma, kad vaizdo posistemis turi 256 bitų pralaida pasižyminčią 1GB talpos GDDR5 tipo darbinę atmintį, palaiko naujausią DirectX 11 API, jį aušina jau minėtas Gigabyte WindForce 2X aušintuvas ir ji tinka PCI-Express jungčiai. Kiek nustebino tai, kad niekur ant pakuotės neradome detalių vaizdo posistemių specifikacijų vien dėl to, jog Gigabyte GeForce GTX 560 naudoja didesnius dažnius, nei įprastai. Pakuotės turiniu mus sunku nustebinti, tačiau Gigabyte pasirūpino viskuo, ko mums reikėtų. Viduje, žinome, radome į anti-statinį maišelį įdėtą vaizdo posistemį, vartotojo vadovą, visiškai nereikalingą kompaktinį diską su tvarkyklėmis ir Gigabyte programine įranga, bei keletą adapterių. Dveji iš jų dvigubi Molex į 6 jungčių PCIe jungtį pereinantys kabeliai, mini HDMI perėjimas į įprastą HDMI bei DVI į VGA perėjimas, tačiau nesakykite, kad pirkdami tokį vaizdo posistemį jus vis dar naudosite monitorių, kuris neturi nei DVI, nei HDMI jungčių. Tai būtų beprotybė. Ko neradome? SLI tilto. Nepaisant to, jog viskas mus lyg ir aišku, taip nėra. nVidia, kaip ir GTX 550 Ti atveju, praktiškai visiškai atsisakė standartinio dizaino vaizdo posistemių, o visi partneriai, kurie pristatė vaizdo posistemius, iškart į rinką šoko su nestandartiniais sprendimais. Nieko keisto, jog tai įtakojo ir dažnius. Rinkoje kol kas teko matyti tik pora GTX 560 su dažniais, kurie būtų identiški numatytiesiems, nes praktiškai visos vaizdo plokštės yra spartintos, tačiau šiokios tokios gairės yra. Štai produktai, kurių branduolys yra spartintas tarp 830-900MHz vis dar kainuoja iki maždaug 200 JAV dolerių, kokia yra ir rekomenduojama nVidia kaina, tuo tarpu visų spartesnių produktų kaina gali šoktelti net iki beveik GTX 560 Ti lygio. Konkurencija iš AMD pusės, žvelgiant tik į kainos tašką, yra blanki. AMD Radeon HD 6950 kainuoja apie 230 JAV dolerių, o ir spartos atžvilgiu yra toli ir netgi kartkartėmis bando prilygti GTX 570, tuo tarpu HD 6870 kainuoja apie 10 JAV dolerių pigiau – 190 JAV dolerių. Net nežvelgiant į tai, atrodo, kad turėtumėme matyti kovą tarp HD 6870, HD 6950, GTX 560 Ti ir GTX 560. Vaizdo plokštė iš arčiau Kaip ir mūsų kiek apžvelgtame GeForce GTX 550 Ti variante, ką mes minėjome ir ankščiau, praktiškai visos GeForce GTX 560 rinkoje atkeliauja su nestandartiniais aušinimo sprendimais, ne išimtis ir mūsų gauta Gigabyte GeForce GTX 560 vaizdo plokštė, kuri turi WindForce 2X aušintuvą, kuris pasižymi dvejais ventiliatoriais ir jūsų sistemoje neužims daugiau dviejų lizdų, nepaisant masyvaus dydžio.
</a> Kaip veikiausiai žinote, skirtingai, nei AMD, nVidia nesuteikia išvesčių pateikimo laisvumo. Tai reiškia, kad nVidia partneriai turi pasirinkti – naudoti dvi DVI jungtis bei vieną HDMI arba DisplayPort jungtis. Gigabyte atsižvelgdama į tai, jog HDMI jungtis yra šiek tiek labiau paplitusi, nei DisplayPort, čia įtaisė jau minėtas būtinas dvi DVI jungtis bei vieną mini HDMI vietoje DisplayPort.
Kas be ko, tokius du vaizdo posistemius galime sujungti, taigi kairiame vaizdo plokštės šone randame SLI tiltą, o dėl to, jog nVidia GF114 lustas yra gana ėdrus, čia matome dvi 6 jungčių PCIe energijos jungtis, per kurias vaizdo posistemiui bus tiekiama elektra. Gigabyte taip pat pataria sistemoje turėti bent jau 500W ar, žinoma, tiesiog galingesnį maitinimo bloką.
Kalbant apie Gigabyte WindForce 2X aušinimo sprendimą, šis nėra kažkuo ypatingas, bet vien į jį pažiūrėjus, galime nuspėti, kad jis turėtų veikti gana neblogai. Kaip ir daugelyje sprendimų, čia naudojama tiesioginio prisilietimo technologija, kai keturi naudojami šiluminiai vamzdeliai tiesiog liečiasi su lustu, jie perduoda lusto sugeneruojamą karštį į radiatoriaus plokšteles, o jį visiškai pašalina du 92 milimetro skersmens ventiliatoriai. Kalbant paprastai, sprendimas apima visą montažinę plokštę.
O tai, kaip ir galite pamatyti fotografijose, užgožia ir darbinės atminties lustus, taigi jie taip pat aušinami. Visgi, didelis dėmesys skirtas plotui, kuriame įdėti MOSFET’ai, nes ten matome mažą radiatorių, kuris padeda dar geriau aušinti būtent tą vietą, kur yra minėti elementai. Ir pabaigai, kaip visada – radiatoriaus plokštelės pagamintos iš aliuminio, na, o keturi šiluminiai vamzdeliai iš vario.
Montažinė plokštė, kaip ir daugelis Gigabyte pagrindinių plokščių, yra mėlynos spalvos. Viduryje matome GF114 lustą, o aplink jį išdėliotus aštuonis Hynix GDDR5 atminties lustus. Kiekvienas iš jų yra 1 Gbit talpos (128MB), kas bendrai ir sudaro vaizdo plokštės 1GB darbinės atminties talpą. Kaip pavyko sužinoti, čia panaudoti Hynix atminties lustai darbuojasi prie 1.5V voltažo, o jų maksimalus dažnis gali būti net 5.0GHz, nors būtent GeForce GTX 560 jie numatyti dirbti tik 4.0GHz dažniu.
Naujausi komentarai