Noctua NH-D14 aušintuvas
Noctua NH-D14 šiuo metu pats brangiausias kompanijos aušinimo sprendimas centriniam procesoriui iš austrų kompanijos, tačiau mums kyla klausimas, ar jis taps mūsų testų lyderiu? Prieš artėjant skysčio aušinimu pagrįstų produktų apžvalgoms, mes tai ir pabandysime išsiaiškinti.
>Šiek tiek apie Noctua
>Pakuotė
>Bendros specifikacijos
>Radiatorius
>Ventiliatoriai
>Montavimas
>Testavimas
>Kainos/Spartos santykis
>Išvados
Šiek tiek apie Noctua
Noctua - graikų deivės Atėnės mažoji pelėda. Atėnų miesto įkūrėja ir karo dievybė simbolizuojanti išmintį, mokslą ir strategiją, o kompanija orientuojasi į tas pačias savybes. Rascom ir taivaniečių Kolink yra Noctua įkūrėjai, kartu plėtojantys veiklą ir po Coolink prekiniu vardu. Kompanija specializuojasi oro aušinime ir jo plėtojimui skiria didelę dalį savo investicijų. Taip pat galime tvirtinti, kad Noctua yra viena tų kompanijų, aktyviai ieškančių naujų galimybių pristatyti savo gaminius apžvalgose.
Pakuotė
Tenka pripažinti, kad man patinka Noctua politika – kompanija turi susigalvojusi vieną produkto pateikimo dizainą ir jį visad naudoja. Tai ir vėl balta, keturkampė dėžė, niekuo labai nesiskirianti nuo mūsų jau bandyto, kiek pigesnio NH-C14 aušintuvo pakuotės.
Visgi, Noctua NH-D14 jau siūlomas kurį laiką, o jo pakuotė pradžioje buvo šiek tiek kitokia – ji turėjo permatomą langelį, per kurį galėjome matyti patį aušintuvą. Dabar to nėra – kaip ir NH-C14 atveju, priekinėje pusėje mes matome tik paties aušintuvo fotografiją ir bendras jo savybes. Galinėje dalyje, tuo tarpu, plačiau pakalbėta apie savybes, apie kurias tik buvo užsiminta priekinėje dalyje.
Viename iš šonų nurodoma, kas atkeliauja pakuotėje, tačiau mes tai aptarsime atidarę dėžutę, taigi čia labai nesiplėsime, o viršuje ir vėl matome malonų dalyką – visas mus dominančias specifikacijas. Tai ir radiatoriaus specifikacijos, ir dviejų skirtingų pakuotėje randamų ventiliatorių.
Atidarę pakuotę, mes randame lygiai tą patį, kaip ir Noctua NH-C14 modelyje – viską, ko tik reikėtų. Tai tvirtinimo mechanizmai Intel ir AMD centriniams procesoriams, L.N.A bei U.L.N.A adapteriai, ypač kokybiškos NT-H1 termopastos pakuotė ir, žinoma, vartotojo vadovas. Kaip ir NH-C14 atveju, ventiliatoriai buvo uždėti ant NH-D14 radiatoriaus, tad viskas, ko reikia, tiesiog užsidėti aušintuvą. Tiesa, čia pateikiami du skirtingi ventiliatoriai – 140mm skersmens NF-P14 ir 120mm NF-P12.
• Dydis: 140(P) x 130(S) x 160(A) milimetro Radiatorius Noctua NH-D14 radiatorius yra bokšto tipo, tačiau tikrosios U raidės formos, nes jį sudaro dvi visiškai atskiros aliumininių plokštelių bazės. Tai reiškia, jog vienas iš ventiliatorių yra įstatomas į vidurį, tačiau Noctua, norėdama pagerinti karšto oro išsklaidymą, taip padidindama aušintuvo efektyvumą, taip pat vieną primygtinai siūlo primontuoti prie vienos iš plokštelių bazės šono. Tokio tipo radiatoriai dažniausiai yra labai efektyvus, tačiau yra viena bėda – jie labai dideli ir kartais netelpa į mažus korpusus.
Pratęsiant kalbą apie dydį, kaip jau minėjome, vien NH-D14 radiatoriaus dydis be ventiliatorių yra 140(P) x 130(S) x 160(A) milimetro, kas šį aušinimo sprendimą paverčia gigantišku. Ir nors bėdų jį montuodamas Full Tower tipo korpuse Antec Twelve Hundred su uždėtais ventiliatoriais neturėjau, tačiau prieš perkant šį gigantą reikėtų įsitikti, ar į jūsų korpusą šis sprendimas iš tiesų tilps.
Tiesa, įdėjęs tik radiatorių pastebėjau, jog Noctua bando mums padėti – aušinimo sprendimo radiatorius nėra visiškai simetriškas, nes viena iš plokštelių bazių yra kiek pastumta į viršų, kad neužstotų darbinės atminties modulių, tačiau visa šį puikų sumanymą braukia uždėtas ventiliatorius – vienas lizdas vis tiek yra užstojamas ir reikėtų darbinės atminties modulį įdėti prieš montuojant aušintuvą. Kiekviena iš radiatoriaus bazių yra sudaryta iš 42 aliumininių plokštelių, o tarp jų yra maždaug 2mm tarpai. Tai reiškia, kad bendrai radiatorius, įskaičius abi bazes, turi 84 aliuminines plokšteles. Kiekviena plokštelė turi trikampius griovelius, kurie ne tik atrodo gražiai, tačiau, pasak kompanijos, turėtų pagerinti ir oro cirkuliaciją. Per jas visas, plokšteles, žinoma, eina šeši U formos variniai šiluminiai vamzdeliai. Jie, kaip ir visuose tokio tipo radiatoriuose, prasideda ties variniu pagrindu, o užsibaigia aliumininių plokštelių bazių viršuje. Kaip ir daugeliu Noctua centrinio procesoriaus aušinimo sprendimų atveju, visas radiatorius yra nikeliuotas, net ir varinis pagrindas, kuris liečiasi su centriniu procesoriumi. Paties pagrindo nušlifavimo kokybė nėra ideali ir ji labai primena tiek NH-C12 šlifavimą, tiek ir NH-C14, tačiau kaip jau pastebėjome ankščiau, tai aušinimo rezultatų visiškai neįtakoja ir Noctua gaminiai vis tiek pasirodo puikiai.
Kompanija pakuotėje pateikia, kaip minėjome, du skirtingus ventiliatorius. Noctua pataria didesnį, 140mm skersmens NF-P14, montuoti tarp dviejų bloko dalių, tuo tarpu NF-P12 viename iš šonų. Teoriškai prie NH-D14 radiatoriaus galima primontuoti dar vieną NF-P12 ventiliatorių, tačiau tada aušinimo sprendimas taptų nežmoniškai didelis.
Ventiliatoriai Noctua NH-D14 naudoja du ventiliatorius, tačiau jie nėra vienodi. Mes ne kartą minėjome, jog vienas iš jų yra didesnis, 140mm skersmens NF-P14, kai tuo tarpu kitas, mažesnis, 120mm skersmens NF-P12. Ir nors mes apie juos kalbėjome praeityje, prisiminsime, kaip jie atrodo. Noctua NF-P12 yra įprastas 120mm diametro ventiliatorius, kuris turi devynias menteles. Jis numatytaisiais nustatymais sukasi 1300RPM dažniu. Taipogi naudoja SSO klasės guolius, kurie sumažina skleidžiamą triukšmą, kaip ir firminės Noctua išpjovos ventiliatoriaus mentelių galuose. Noctua NF-P14 naudoja tiek pat mentelių, tai yra devynias, kaip ir vyresnysis brolis NF-P12, o jos taip pat su firminėmis Noctua išpjovomis mentelių galuose, kurios padeda sumažinti skleidžiamą triukšmą jį išsklaidant didesniame diapazone. Kaip parodė realūs testai, tai veikia. Nepamirškime ir naudojamų SSO klasės guolių, kurie dar labiau sumažina skleidžiamą triukšmą, negu įprastiniai.
• Tipas: Prisilietimas naudojant varinį pagrindą
• Šiluminiai vamzdeliai: U raidės formos 6 bendrai
• Medžiagos: Aliuminis, varis bei nikelio sluoksnis
• Ventiliatoriais: Du. Vienas 1200RPM, kitas 1300RPM dažnio
• Svoris: 1,24 kilogramo su aušintuvais, 900g tik radiatorius
Naujausi komentarai