MSI Radeon HD 6870 Hawk vaizdo plokštė
Veikiausiai atsitikus taip, jog naujos kartos AMD ir nVidia vaizdo posistemiai pasirodys tik kitais metais, mes dar turime šiek tiek laiko apžvelgti esamų kartų produktus iš abiejų stovyklų. Šį kartą mūsų testavimo poligone trūkstama dalis iš AMD – Radeon HD 6870.
>Šiek tiek apie MSI
>Pakuotė
>AMD Radeon HD 6870 pozicija rinkoje
>Vaizdo plokštė iš arčiau
>Bendros Radeon HD 6870 ir konkurentų specifikacijos
>Žaidimų testai
>Kiti testai
>Spartinimas
>Išvada
Šiek tiek apie MSI
MSI (MicroStar) - gerai tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje žinomas gamintojas, kokybiškais gaminiais užsitarnavęs pirkėjų palankumą. 1986 metais įsikūrusi kompanija geriausiai visiems pažįstama kaip pagrindinių plokščių gamintoja, tačiau jos prekių asortimente randame ir platų vaizdo plokščių, nešiojamų kompiuterių, „barebone“ rinkinių ir netgi serverių įrangos pasirinkimą. Kompanija savo padalinius turi Kinijoje, Čekijoje, Honkonge, Japonijoje, Korėjoje, Indijoje, Taivane, JAV, Kanadoje, Brazilijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Australijoje, Nyderlanduose, Turkijoje, Jungtinėje Karalystėje, Rusijoje, Ukrainoje, Serbijoje ir Lenkijoje.
Pakuotė
Kaip ir visad, pradėsime nuo produkto pakuotės. Pavadinimą veikiausiai perskaitėte jau visi, tačiau priminsiu, jog mūsų testavimo poligone – nestandartinis AMD Radeon HD 6870 variantas iš MSI turintis priedėlį Hawk, kuris reiškia papildomas gėrybes pakuotėje ir didesnį numatytąjį branduolio dažnį.
Vaizdo posistemis atkeliavo milžiniškoje pakuotėje, kurios priekinėje pusėje nurodoma, jog šis produktas turi R6870 Hawk vardą, pasižymi GDDR5 tipo darbine atminti, kurios čia 1GB, o svarbiausia, kad turi nestandartinį aušinimo sprendimą ir net dvi DisplayPort išvestis galinėje vaizdo posistemio dalyje.
Galinėje dalyje informacijos kiek daugiau, tačiau išskyrus daugybės AMD technologijų paminėjimo, kaip kad AMD Avivo, AMD Eyefinity ar AMD Stream, nieko labai svarbaus nematyti. Visgi naudingos ir naujos informacijos yra. MSI teigia, jog norint naudotis šia vaizdo plokšte reikėtų turėti bent jau 500W ar didesnės galios maitinimo bloką, o atminties pralaida šiame gaminyje – 256 bitai.
Visai kas kita mums pasirodė iš dalies atidarius dėžutę. MSI R6870 Hawk įpakuota tokioje pakuotėje, kurios priekinė dalis pasikelia į viršų atskleisdama dar daugiau detalių apie gaminį, o pro plastmasinį dangtį galime išvysti dalį paties grafinio posistemio aušinimo sprendimo. Čia nurodoma daugybe įvairių dalykėlių už kuriuos ir mokame daugiau, nei įprastai. Su MSI Afterburner programine įranga galime keisti net trijų parametrų voltažą, įskaitant branduolio ir darbinės atminties, čia naudojama 8+2 fazių energijos tiekimo sistema, o Military Class II komponentai panaudoti vaizdo plokštėje jai turėtų leisti veikti kiek ilgiau, nei naudojant įprastus komponentus.
Apatinėje dalyje, kaip jau minėjau, pro plastmasinį dangtį matome dalį vaizdo posistemio aušinimo sprendimo, dar žemiau apie jį būtent ir kalbama. Naujasis MSI Twin Frozr III aušintuvas sukuria net apie 20 procentų daugiau oro srauto nei įprastai, kas, žinoma, sumažina lusto esančio R6870 Hawk viduje kaitimą, tačiau nepaisant didesnio sukuriamo oro srauto šis MSI sprendimas yra tylesnis, nei standartinis variantas AMD Radeon HD 6870 vaizdo posistemiuose. Pagaliau visiškai atidarę pakuotę ir nuėmę plastmasinį dangtį mes išvystame MSI R6870 Hawk vaizdo posistemį, vartotojo vadovą, kompaktinį tvarkyklių diską, kurį reikėtų iškart išmesti ir parsisiųsti naujausias tvarkyles iš AMD tinklapio, tris laidus matuoti voltažui, apie ką pakalbėsime kiek vėliau apžiūrėdami vaizdo posistemį, DVI adapterį ir vieną miniDisplayPort į DisplayPort adapterį. Panašiai yra kalbant ir apie mūsų bandomą HD 6870. Ji naudoja „neapkarpytą“ Barts lustą, kuris turi 1120 šešėlinių vienetų, 32 ROP vienetus, jo lusto dažnis 900MHz, o atminties – 1050MHz. Spartesnis HD 5870 tuo tarpu turi netgi 1600 šešėlinių vienetų, 32 ROP vienetus ir nors jo lusto dažnis mažesnis ir yra 850MHz, tačiau viską atperka didesnis atminties dažnis, esantis 1200MHz, bei daugiau šešėlinių vienetų. Iš pat pradžių AMD Radeon HD 6800 serija neturėjo rimtų konkurentų savo kainos zonoje, nes HD 6850 lenkė nVidia GeForce GTX 460 768MB, o HD 6870 testuose gana akivaizdžiai buvo geresnė už kiek pigesnę GeForce GTX 460 1GB, tačiau nVidia į tai sureagavo ir pristatė atitinkamą gaminį – GeForce GTX 560, kurį mes, beje, esame apžvelgę kiek ankščiau. Mes neturime AMD Radeon HD 5870 vaizdo posistemio ir nesužinosime, kiek gi šis yra spartesni už naujos serijos HD 6870 gaminį, tačiau konkurentams pastarajam posistemiui yra. Kai GeForce GTX 550 Ti yra kažkur toli, toli iš blogosios pusės, konkurenciją jam sudarys GTX 560. Į AMD Radeon HD 6870 ir nVidia GeForce GTX 560 kovą mes ir kreipsime didžiausią dėmesį šioje apžvalgoje. Vaizdo plokštė iš arčiau Šiame skyrelyje mes šiek tiek atsiribosime nuo standartinio AMD Radeon HD 6870 varianto, apie kurį kalbėjome praėjusiame skyrelyje. Visą dėmesį sutelksime į MSI Radoen HD 6870 Hawk modelį, jo išskirtines ypatybes bei naująjį Twin Frozr III aušinimo sprendimą. Žvelgiant bendrai į vaizdo plokštę galiu pasakyti, kad ji gana ilgoka, tačiau sistemoje neužims daugiau dviejų lizdų, kas reiškia, jog sujungti tokius du vaizdo posistemius norintiems problemų kilti neturėtų. Čia pažiba jau minėtas Twin Frorz III aušintuvas, kuris aprėpia visą vaizdo posistemį, bet apie jį kiek vėliau.
Kaip matote, HD 6870 Hawk turi dvi miniDisplayPort jungtis, dvi DVI jungtis ir vieną HDMI išvestį. Tokį jungčių arsenalą, deja, gali pasiūlyti tik AMD partneriai, nes nVidia taiko visiškai kitokią politiką. Štai AMD vaizdo posistemius gaminančios kompanijos gali laisvai kombinuoti šešias TMDS linijas į tokią išvesčių konfigūraciją, kokios jos nori. Kai mūsų bandytame HD 6870 konkurente GTX 560 iš Gigabyte mes matėme tik DVI ir HDMI jungtis, čia randame visas tris populiariausias – ir DVI, ir HDMI, ir DisplayPort.
Kaip jau įprasta, kairiame vaizdo plokštės šone randame vieną CrossFire tiltą, kas leidžia sujungti bet kokias dvi HD 6800 serijos vaizdo plokštes, o dešiniame šone – dvi 6 jungčių PCIe energijos jungtis, per kurias vaizdo posistemiui bus tiekiama energija. AMD Barts lustai tikrai nėra labai taupūs, taiga tokios dvi jungtys tiesiog būtinos. Ir, kaip minėjome ankščiau, reikėtų bent jau 500W maitinimo bloko.
Šio vaizdo posistemio pažiba, žinoma, yra masyvus Twin Forzr III aušintuvas. Jame panaudoti net penki šiluminiai vamzdeliai, kurie labai greitai pašalina karštį iš AMD Barts lusto per sprendime esančias aliuminines plokšteles. Karštą orą galiausiai pašalina du 80mm skersmens ventiliatoriai.
Toliau prasideda retai matomi dalykėliai. Vienas iš jų – jungiklis, kuris atrodo yra perimtas iš HD 6900 serijos. Kai iš tiesų šis jungiklis jau minėtoje serijoje turėtų padėti tuo atveju, kai netinkamai įrašomas BIOS atnaujinimas, MSI jo paskirtį pakeitė. Paslinkus jungiklį į vieną pusę, Twin Frozr III ventiliatoriai pereina į tylųjį rėžimą, o paslinkus į kitą pusę, į spartos rėžimą. MSI Radeon HD 6870 Hawk turi ir dar vieną jungiklį, kuris randamas montažinėje plokštėje. Šis padės spartinant vaizdo plokštę ir naudojant egzotiškus aušinimo sprendimus, nes visiškai pašalins apsaugą nuo per didelio voltažo, taip sugadinant vaizdo plokštę naudojant įprastus aušinimo sprendimus. Ir galiausiai noriu atkreipti dėmesį į paskutinį aspektą, tai yra tris mažus baltus jungiklius. Jau minėjau, kad HD 6870 Hawk pakuotėje randame tris laidus matuoti voltažui. Štai čia juos ir įkišame, prijungiame voltmetrą ir gyvai matome kaip keičiasi voltažas jį keliant, sakykime, su MSI Afterburner programine įranga ar tiesiog kiek labiau apkraunant vaizdo posistemį. Trys galimi keitimai, trys ir jungikliai. MSI čia montažinę plokštę padarė juodos spalvos kas, manau, labai dera prie to, jog tai spartintojams skirtas gaminys. Kažkur maždaug ties viduriu montažinėje plokštėje yra įsitaisęs AMD Barts XT lustas, o aplink jį išdėlioti aštuoni Hynix GDDR5 atminties lustais, kurie numatyti darbuotis 1250MHz dažniu. Kaip jau galėjote suprasti, kiekvienas iš lustų yra 1 Gbit talpos (128MB), kas bendrai ir sudaro 1GB darbinės atminties. Tiek jos, kaip jau minėjome ankščiau, ir turi MSI Radeon HD 6870 Hawk.
Čia naudojamas Barts XT lustas yra kiek gamykliškai paspartintas. Vietoje įprastų 900MHz, čia taktinis dažnis yra 930MHz. Visi kiti parametrai tokie, kokie ir turėtų būti. Lustas turi 1120 šešėlinių vienetų, 32 ROP vienetus ir 1GB GDDR5 darbinę atmintį besidarbuojančią 1050MHz dažniu.
Naujausi komentarai