AMD „Fiji“ - jau greitai

Per AMD surengtą konferenciją Lisa Su nors ir pašykštėjo informacijos apie būsimą savo vaizdo plokščių flagmaną „Fiji“, bet visgi prasitarė, kad šio monstro pristatymo sulauksime artimiausiomis savaitėmis viename iš didžiųjų renginių. Spėjama, kad tuo renginiu galėtų tapti „E3 PC Gaming“ paroda vyksianti birželio viduryje.

Lisa Su taip pat pranešė, kad „Fiji“ bus naujo dydžio standarto, t.y. kur kas mažesnių išmatavimų. To pavyko pasiekti dėk HBM atminties, kuri nebebus montuojama kiek toliau nuo grafikos procesoriaus, o bus patalpinta šalia grafikos lusto. Dėl to reikės kur kas mažesnės montažinės plokštės. Tęsiant apie HBM atmintį, ji pasiūlys iki 50 % energijos sutaupymą lyginant su GDDR5, o sparta/efektyvumas išaugs iki 3 kartų.

Žvelgiant dar toliau - į 2016 metus - sekantis AMD flagmanas bus gaminamas pasitelkiant 14 nm FinFET litografiją ir pasiūlys dvigubą energetinį efektyvumą. Nereikia pamiršti, kad kitais metais bus naudojama ir HBM2 atmintis, kuri pridės dar daugiau spartos. Pagal ankstesnius gandus tai turėtu būti „Greenland“ architektūros lustas.