AM5 platformos išleidimą gali lemti DDR5 atminties trūkumas

Kol kas DDR5 atminties pasiūla yra prasta, o kainos irgi yra daug didesnės nei DDR4 atminties. Kaip buvo pranešta anksčiau, trūksta ne pačių DDR5 atminties lustų, bet energijos valdymo lustų, kurie montuojami ant DDR5 atminties modulio. Kada šių lustų trūkumas baigsis – sunku pasakyti.

AMD seka situaciją, susijusią su DDR5 atmintimi ir tai net gali nulemti AM5 platformos išleidimo laikotarpį. Interviu su „Tom‘s Hardware“ metu, AMD darbuotojas, David McAfee, sakė: „Viena iš dinamikų, apie kurią mes labai daug galvojame, yra tai, kaip ir kada išleisti AM5 ekosistemą ir užtikrinti, kad DDR5 tiekimas, taip pat DDR5 atminties kainos, būtų brandžios, o pati atmintis būtų lengvai pasiekiama galutiniam naudotojui.“

Kiek dabar žinoma, AM5 procesoriai palaikys tik DDR5 atmintį ir neturės tokio pat lankstumo kaip 12-os kartos „Core“ procesoriai, kurie palaiko tiek DDR5, tiek DDR4 atmintį. Tad yra natūralu, kad AMD yra sunerimę dėl DDR5 atminties pasiūlos ir kainų. Naujos platformos išleidimas nesant pakankamo DDR5 atminties tiekimo tikrai būtų komplikuotas, nes be atminties sistema tiesiog negali funkcionuoti. Spekuliuojama, kad AMD AM5 platformą nori išleisti 2022 metų antroje pusėje, tikslesnio laikotarpio kol kas nėra.

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.