„Apple“ septynioliktus metus iš eilės yra labiausiai vertinama bendrovė pasaulyje

Kasmet „Fortune“ sudaro labiausiai vertinamų pasaulio įmonių sąrašą, kuriame „Apple“ 17 metų iš eilės užima pirmąją vietą. Visą sąrašą sudaro 1 500 bendrovių, iš kurių 1 000 yra JAV ir 500 – ne JAV įmonės. Į sąrašą patenka tik tos bendrovės, kurių pajamos yra ne mažesnės kaip 10 mlrd. dolerių.

Iš visų 1 500 bendrovių „Fortune“ atrinko tik daugiausiai uždirbančias įmones ir susiaurino sąrašą iki 680. Tuomet apie 3 700 vadovų, direktorių ir analitikų buvo paprašyta įvertinti kiekvieną sąraše esančią bendrovę pagal įvairias kategorijas – investicijų vertę, valdymo kokybę, socialinę atsakomybę ir kt.

Kompanija „Apple“ vėl užėmė pirmąją vietą, surinkusi daugiausia balų už socialinę atsakomybę, finansinį patikimumą, inovacijas ir pasaulinį konkurencingumą. Po „Apple“ seka „Microsoft“ ir „Amazon“. „Microsoft“ šiemet pakilo į antrąją vietą, užėmusi pirmąją vietą kompiuterių programinės įrangos pramonėje, o „Amazon“ nukrito viena vieta, tačiau vis tiek gavo puikių įvertinimų interneto paslaugų ir mažmeninės prekybos srityse.

Pažymėtina, kad nors „Apple“ ir liko pirmoje vietoje su 8,19 balo, bet surinko mažesnį įvertinimą nei pernai (8,65).

Labiausiai vertinamų bendrovių dešimtukas pagal „Fortune

 1. „Apple“
 2. „Microsoft“
 3. „Amazon“
 4. „Berkshire Hathaway“
 5. „JPMorgan Chase“
 6. „Costco Wholesale“
 7. „Alphabet“
 8. „American Express“
 9. „Wallmart“
 10. NVIDIA

7 Komentarai

 1. newdiamond parašė:

  labai geras pozymis, kuria linkme zygiuoja pasaulis….

  ne kokia gmo maisto kompanija….o telefoniuku su graziais kampais kompanija brangiausia….

  taip sustojus ir pagalvojus….kiek pridetines vertes sukurianciu kompanija pasaulyje, kurianciu nauda visuomenei…
  o cia kompanija for fun

  • nemesis parašė:

   Tai bet visumoj gal ir gerai? Vadinasi didesnių pragyvenimo problemų neturim, kai prabangos prekes kurianti firma top 1 varo? Kai maisto ar karo pramonės firmos topus ims, aš manau, kad va tada tai chana mums bus…

  • zirnis parašė:

   nereik cia ieskoti kazkokios morales, pagrinde imones is saraso dirba globaliai, kuria produktus, kuriuos naudoja kiekvienas. Tai ten tikrai nebus ekologiniu braskiu pardaveju i minusa, nes jis dirba visuomenei 😀

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.