„Backblaze“: SSD patikimumas yra tik šiek tiek geresnis už HDD

Pirmą kartą „Backblaze“ ataskaitoje apie duomenų saugyklų patikimumą dėmesio skiriama ne tik kietiesiems diskams (HDD), bet ir SSD. Įmonė pradėjo naudoti SSD diskus 2018 m. ketvirtąjį ketvirtį, naudodama NAND Flash pagrindu veikiančius įrenginius kaip įkrovos įrenginius, o ne kaip duomenų kaupiklius. Bendrovė „Backblaze“ naudoja vartotojų klasės diskus ir pateikia metinį gedimų dažnį (Annualized Failure Rate, AFR) apie 13 skirtingų modelių iš penkių skirtingų gamintojų

2022 m. diskų būsenos apžvalgos pagrįstais duomenimis, užfiksuotais iš 2906 SSD įkrovos įrenginių. „Backblaze“ teigia, kad SSD diskai yra šiek tiek patikimesni už HDD, nes, palyginti su HDD (1,64 %), jie rodo mažesnį AFR rodiklį (0,98 %).

Tačiau tai, kad patikimumo lygio skirtumas nėra stulbinantis (0,66 % AFR), yra gana netikėta, nes SSD iš esmės juda tik elektronai per atminties lustus, o kietieji diskai turi sudėtingą (ir linkusį į gedimus) mechanizmą, kuriame naudojamos besisukančios plokštelės ir itin jautrios skaitymo ir rašymo magnetinės galvutės.

Neveikiančių SSD priežastys nėra žinomos, nes tik SSD gamintojas turi įrangą, reikalingą patikimai diagnozei nustatyti. 2022 m. „Backblaze“ teigia, kad septyniuose iš 13 diskų modelių gedimų nebuvo. Šeši iš šių septynių modelių turėjo ribotą „disko dienų“ skaičių (mažiau nei 10 000), pripažįsta bendrovė, o tai reiškia, kad nėra pakankamai duomenų, kad būtų galima patikimai prognozuoti jų gedimų dažnį.

Įdomi „Backblaze“ ataskaitos smulkmena yra ta, kad bendrovė nenaudojo nė vieno „Samsung“ disko, kuri yra pagrindinė SSD vartotojų rinkos dalyvė. Vienas iš galimų paaiškinimų yra tas, kad „Samsung“ diskai nėra pigūs, o „Backblaze“ iš esmės naudoja pigiausius diskus, kuriuos gali įsigyti dideliais kiekiais.

Be nedidelio HDD ir SSD patikimumo skirtumo, naujausioje „Backblaze“ ataskaitoje pateiktas dar vienas (nemalonus) netikėtumas – tai, kad SMART ataskaitos gali būti nenaudingos, kai kalbama apie SSD. Savikontrolės, analizės ir ataskaitų teikimo technologijos (SMART) atributai istoriškai buvo naudojami bendriems HDD pranešimams apie jų būklę ir analizei, tačiau SSD gamintojai šiuos statistinius duomenis naudoja nenuosekliai ir nestandartizuotai. Tai reiškia, kad negalima pagrįstai lyginti skirtingų diskų modelių remiantis vien SMART statistika.

8 Komentarai

 1. StrelokRTX parašė:

  Nu is patirties man per gyvenimą kokie 5-6 hdd buvo sugede ir nei vienas SSD. Ypač jeigu kalba eina apie pigius HDD, o me įmonėms skirtus produktus.

 2. ToBeX parašė:

  Man buvo sugedę visi turėti HDD (tiesiog naudoju, kol pradeda piltis bad sektoriai) ir nei vienas ssd.
  Apytiksliai 6HDD ir 4SSD

 3. iTroubl3 parašė:

  Matomai per mažai pas mane dirbo tie HDD, kad negesdavo 😀 O SSD gal šiaip koks brokas buvo..

 4. Darbdavys parašė:

  imant paskutiniu 10metu tai man nera ne vienas hdd sugedes(1-6tb wd ir seagate) o va turiu keleta ssd nusprogusiu.. tai cia kaip kam..

  • StrelokRTX parašė:

   Man pagrinde komerciniai sprogdavo, ypac Seagate baracuda serija. Po to perejau prie HGST komerciniu su SAS jungtimi, jokiu problemu jau keletas metu, tik kad garsokai veikia ir reikia atskiro adapterio su MB kad SAS diskai veiktu.

 5. neblogai parašė:

  Mano 3TB Toshibai dabar šventė: dirbo 2222 dienas, 22 valandas.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.