Didmenininkai, turintys HDD atsargų, džiūgauja

Visoms įprastoms ir elektroninėms parduotuvės, prekiaujančioms IT produkcija, iš didmenininkų pusės buvo pranešta, jog situacija su įprastais mechaniniais diskais yra labai įtempta – atšaukiamos visos akcijos, o minėtų produktų atsargos labai mažos.

Geriausioje pozicijoje yra tie didmenininkai ir mažmenininkai, kurie iki šio mėnesio pradžios sukaupė kuo daugiau mechaninių diskų atsargų. Tai jiems leis daugiau uždirbti, nes 1TB talpos kietieji diskai pabrango neįtikėtinai – net iki 80 procentų nuo buvusios kainos rugsėjį. Daug brango ir kitų talpų kietieji diskai.

Viskas prasidėjo nuo gamtos kataklizmų Tailande, kur vandens yra semiamos kietųjų diskų gamyklos. Produkcija iškart pabrango apie 40-60 procentų prasidėjus potvyniams, o rinkoje turėtų labai jausti Western Digital diskų trūkumas, kurie Tailande susiduria su labai rimtomis problemomis.

Pasak užsienio analitikų, kietųjų diskų kainos kils ir toliau, o prasta padėtis gali jausti net iki pat Šv. Kalėdų. Ir vėl šansas pigiai įsigyti 500GB, 750GB ar 1TB kaupiklį veikiausiai bus tik kitais metais, o tiems, kurie įsigijo kaupiklius rugsėjo mėnesį, labai pasisekė.

12 Komentarai

 1. Esthreel parašė:

  Eikt tu… katik skytech savo HD204UI kaina pamaciau :O

 2. SB parašė:

  Esthreel>Pirkau ir as 500GB rugsejo pardzioje. Kainavo 120 litu. Dabar? Whooping 240+ litu.

 3. daniukas21 parašė:

  uz savo mokejau 158 db 355 😀

 4. Akulla parašė:

  kaip tik planavau pora 1 TB paiimti, bet matyt teks palaukti, nes kaina 2,5 karto ugtelejo…

 5. SB parašė:

  Turbūt rimti gaminimo darbai stabdomi, nes kiek žiūrėjau fotografijų, WD Tailando skyrius apsemtas.

 6. linas_mif parašė:

  Oba! kainos tai ziaurios…

 7. tomaxsas parašė:

  o prie ko samsung kainos kyla jei pas juos viskas gerai?

 8. Kestas28 parašė:

  kiti šaltiniai sako kad gamyklos nėra apsemtos tik susiduria su sunkumais gaunant komponentus, bet greit sprendžia o iš to burbulo bando visi lt pasidaryti ir tiek.

 9. ManC parašė:

  @ Kestas28

  O tau \"nedaeina\", kad butent del vandens lygio kilimo daug kur evakuojami visi zmones is tam tikru regionu, tame tarpe ir gamyklu darbuotojai. Nera kam dirbti, nera komponentu, elektros energijos tiekimas taip pat ne 100% stabilus. Patarciau ziuret zinias arba internete naujienas skaityt. O kas liecia kaina, tai beabejo, pasipelnyti nori visi, taciau tokiais ekstremaliais atvejais nukencia ne tik vartotojai, bet ir prekybininkai.

 10. ZigZag parašė:

  Nei vienas LT tiekėjas nebeturi WD savo puslapiuose 🙂

 11. egidijus parašė:

  Aš dar turiu 1 WD 500 GB Green – gal kam reikia? 😀

 12. override parašė:

  Galim sakyt, kad tame yra ir pliusų – padidės SSD prekyba.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.