Dirbtinis intelektas dar neaplenkia šešiamečio IQ

Dirbtinis intelektas yra stipriai tobulinamas, o tam skiriami milžiniški resursai. Bet panašu, kad dabar plačiosioms masėms prieinamas dirbtinis intelektas dar nėra labai sumanus. Kinai atliko gan didelį tyrimą, kuriame aiškinosi dirbtinio intelekto protinius sugebėjimus, kitaip tariant atliko jiems intelekto testą. Jie išbandė dabar populiariausias dirbtinio intelekto versijas. Tarp kurių yra „Goggle Assistant“ ir „Apple Siri“. Palyginimui buvo pasitelkiami ir žmonės: 6, 12 ir 18 metų amžiaus.

Pagal pateiktus duomenis „Google Assitant“ surinko 47.58 intelekto koeficiento testo taškų. Tai buvo geriausias rezultatas tarp visų bandomų dirbtinių intelektų, bet šis rezultatas vis tiek mažesnis nei šešių metų vaikų. Tokio amžiaus vaikas teste sugeba surinkti 55.5 taškus. „Apple Siri“ surinko kur kas mažiau IQ taškų nei „Google Assistant“, tik 23.94.

11 Komentarai

 1. AqTrap parašė:

  Nesiverčia liežuvis vadinti tai dirbtiniu intelektu. Jau bent trumpiniu geriau vartoti.

 2. DasMachine parašė:

  Labai idomi lentele. Manau per metus bus zenkliai patobuleje. Labai laukiu kai ateis metas ir DI bus placiai naudojamas, nereikes kreipt demesio i zmogiska paklaida ar tiesiog tingejima.

  • DasMachine parašė:

   😀 Pasirodo nuoroda buvo straipsnyje. As iskart prie lenteliu arba komentaru. Googlinau Google AI IQ, bet nieko daugiau apie ji neraso, jokiu update’u 🙁 Idomu kiek dabar score’intu, kai Google pasigyre savo tiek software tiek hardware AI pasiekimais.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.