Elon Musk sako, kad nauji „X“ naudotojai norintys komentuoti gaus susimokėti

Elon Musk sakė, kad nedidelis mokestis už naujų naudotojų prieigą prie įrašų rašymo buvo vienintelis būdas sustabdyti nesiliaujantį botų antplūdį. Jis pažymėjo, kad dabartiniai dirbtinio intelekto ir trolių ūkiai gali nesunkiai įveikti testus „ar esi botas“.

Kitas naudotojas paklausė apie galimybę vietoj mokesčio mokėti kriptovaliutų kasimu. E. Musk atsakė, kad šis planas būtų „kur kas sunkesnis“, ir pridūrė, kad mokestis skirtas tik naujiems naudotojams, o po 3 mėnesių jie galės atlikti rašymo veiksmus nemokamai.

Žinia apie prenumeratą nestebina. Praėjusių metų spalį „X“ įgyvendino programą „Ne botas“, pagal kurią iš naujų nepatikrintų naudotojų Naujojoje Zelandijoje ir Filipinuose imamas 1 JAV dolerio mokestis per metus už tai, kad jie gali skelbti turinį, patinka, perrašyti, atsakyti, žymėti ir cituoti pranešimus. „Tik skaitymo“ veiksmai, pavyzdžiui, galimybė skaityti pranešimus, žiūrėti vaizdo įrašus ir sekti kitus, išlieka nemokami. Tuomet buvo įtariama, kad E. Musk šį mokestį pradės taikyti ir kitose vietovėse.

Elon Musk ir „X“ pabrėžia, kad mokestis skirtas tik kovai su botais, tačiau bendrovės pajamos iš reklamos sumažėjo nuo 4,46 mlrd. dolerių 2021 m., t. y. metais prieš E. Musk perimant vadovavimą, iki šiek tiek mažiau nei 3 mlrd. dolerių 2023 m. Prieštaringi milijardieriaus įrašai ir didėjantis nemalonaus turinio kiekis „X“ svetainėje atbaidė daugybę reklamuotojų.

7 Komentarai

  1. neblogai parašė:

    Taigi, laikas mauti iš E. Maskolio platformos. Tačiau kokie kiti pasirinkimai panašiam naujienų turiniui ir jo pateikimui? Threads, Mastodon, BlueSky, …?

  2. Diaxminde parašė:

    Viskas čia gerai šioje vietoje. Visus internetinius kenkėjus užkardysi tik per piniginę prizmę. Kitu atveju čia kova su vėjo malūnais ir visame kame nesibaigiančios žmonių manipuliacijos.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.