GDDR6 atmintis net 70 % brangesnė už GDDR5 atmintį

Tikriausiai nieko nenustebintume, jei pasakytume, kad GDDR6 atmintis yra brangesnė už GDDR5, bet kainų skirtumas yra net 70 %. Kol kas GDDR6 atmintį naudoja tik „nVidia“ sukurtos „Turing“ vaizdo plokštės, kurių ir kaina yra labai nemaža.

Atminties kainos yra lyginamos tarp GDDR6 14 Gbps ir GDDR5 8 Gbps lustų, o būtent tik tokius GDDR6 atminties lustus ir naudoja RTX 20-oji serija. GDDR6 dar siūloma ir 12 ir 13 Gbps spartos, bet ji yra tik vos pigesnė. Šis didelis skirtumas tarp atminties lustų kainų dar gali būti paaiškinamas ir tuo, kad dabar rinkoje yra GDDR5 atminties perteklius, o GDDR6 atmintis yra visiškai nauja.

Visai neseniai girdėjome, kad RTX 2060 gali būti įvairių versijų, su skirtinga atmintimi. Gali būti, kad šie gandai pasitvirtins. RTX 2060 turint 6 atminties lustus ir ją gaminant su lėtesne ir pigesne GDDR5 atmintimi sutaupoma apie 22 USD, lyginant su tokia pačia vaizdo plokšte, turinčia GDDR6 atmintį.

3 Komentarai

 1. MMM parašė:

  pazistamas sake, kad pas Samsunga 5mecio planuose nera prioritetiniu investiciju i SmartPhone’us, pagrinde i detaliu/daliu/komponentu gamyba, tai visokios atmintys, procesoriai.

  • xFiniti64 parašė:

   Telefonu padalinys n metu jau nesa tik nuostolius, delto ir investicija yra gerokai apkarpoma, liks kaip pas sony, del vardo kasokius vejus isleidzia. O pelnas pas sony is playstation ir kameru moduliu, taspac pas samsunga is silicio pelnai.

 2. MMM parašė:

  o kaip 5x atmintis?

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.