„GlobalFoundries“: 7 nm leis pasiekti 5 GHz

„GlobalFoundries“ apie savo sekančią 7 nm litografiją kalba labai malonius dalykus. Pasak jų, su šiuo techprocesu iškepti procesoriai pasieks 5 GHz dažnį. Žinoma, tam turi būti paruošta ir pati architektūra, nes maksimalų dažnį nustato ne vien gamybos metodas, bet ir pačio procesoriaus galimybės.

Kita gera žinia apie 7 nm litografiją yra apie galimybę dar labiau sumažinti gaminamus lustus. Seniau buvo prognozuota, kad perėjus nuo 14 nm prie 7 nm litografijos lustus pavyks sumažinti perpus, bet pagal naujausius duomenis paaiškėjo, kad lustus pavyks sumažinti 2,7 karto. Jei tai tiesa, „Ryzen“ 8 branduolių modulis galėtų sumažėti iki 80 mm² ploto. Dabartiniai „Ryzen“ lustai yra 213 mm² ploto. Žinoma, AMD nesiims vien mažinti lusto, o galimai pridės papildomų komponentų: daugiau branduolių ar atminties.

AMD procesorių, pagamintų naudojant 7 nm litografiją, turime sulaukti 2019 metais. Jie naudos ir patobulintą „Zen 2“ architektūrą, tad sparta išaugs ne vien tik nuo padidėjusio dažnio, bet ir architektūrinių patobulinimų.

3 Komentarai

  1. Gnytasis parašė:

    Procesorių geros žinios tai gerai, bet svarbiau būtų sulaukt gerų žinių gpu pusėje 🙁

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.