Japonijoje jau pradėjo trūkti RTX 40 serijos vaizdo plokščių

Japonijos leidinys „ITmedia PC User“ rašo, kad keliose kompiuterinės įrangos parduotuvėse garsiajame Tokijo Akihabaros elektrinio miesto rajone ir kitose vietose trūksta NVIDIA aukščiausios klasės vaizdo plokščių. „GeForce RTX 4090/4080“ atsargos mažėja visame mieste“, – rašoma straipsnyje.

„RTX 4090 paklausa buvo nuolatinė, tačiau tampa šiek tiek sudėtinga gauti atsargų“, – sakė vienas parduotuvės pardavėjas, kuris pridūrė, kad 250 000 jenų [1670 JAV dolerių] kainuojančių modelių užsakymų pristatymas užsitęsė.

Antrąjį ketvirtį NVIDIA iš duomenų centrų klasės grafikos procesorių uždirbo 10,32 mlrd. dolerių dėl pasaulinės dirbtinio intelekto sistemose naudojamų produktų paklausos. Tuo tarpu jos žaidimų segmentas uždirbo „tik“ 2,4 mlrd. dolerių. Šie skaičiai sukėlė nuogąstavimų, kad NVIDIA gali sumažinti savo žaidimų produkcijos apimtis ir daugiau dėmesio skirti duomenų centrų rinkai, o tai gali sukelti trūkumą ir nepadorias kainas, kokias matėme blogiausiomis pandemijos / pasaulinės lustų krizės / kriptovaliutų bumo dienomis. Be to, NVIDIA gali mažinti pasiūlą vien tam, kad sustabdytų perteklinio atsargų kaupimo problemas, kurios buvo labai paplitusios vėlesniu RTX 3000 serijos gyvavimo laikotarpiu.

Kai kurie Japonijos mažmenininkai užsiminė, kad jų patiriamas trūkumas gali būti pirmieji pasaulinės problemos požymiai, tačiau gera žinia yra ta, kad JAV ir Europos mažmenininkams šiuo metu atrodo, kad RTX 40 serijos kortelių atsargų yra daug, todėl panašu, kad tai vietinė problema Japonijoje.

4 Komentarai

  1. Povilas parašė:

    Kazin ar bus kada vaizdo ploksciu trukumas, „kasti“ niekada neapsimokes, nes jau visi zino kad miningas tik laikinas dalykas ir retu atveju pasiteisina ar atsiperka + elektros kaina, dirbtiniam intelektui manau reiks kurt atskiras GPU, o geimeriam daug nereiks, tiek kiek yra paklausos.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.