LG išmanioji skalbimo mašina per dieną naudojo 3,6 GB duomenų

Johnie, kuris savo „X/Twitter“ biografijoje save apibūdina kaip besidomintį technologijomis, praėjusią savaitę paskelbė žinutę, kai pastebėjo, kad jo LG skalbyklė kasdien naudoja itin daug duomenų.

Iš ASUS maršrutizatoriaus sąsajos puslapio nuotraukos matyti, kad LG skalbyklė per vieną dieną atsisiuntė 100 MB duomenų ir išsiuntė net 3,57 GB. Šis buitinis prietaisas sudarė šiek tiek mažiau nei 5 % Johnie‘io kasdienio interneto srauto, o tai tikrai daug skalbyklei; paprastai tokie įrenginiai kasdien sunaudoja apie 1 MB duomenų.

Kaip ir daugelis bendrovių, LG siūlo programėlę SmartThinQ, kuria naudotojai gali valdyti ir automatizuoti visus suderinamus buitinius prietaisus. Prijungus skalbimo mašiną, galima naudotis tokiomis funkcijomis kaip galimybė atsisiųsti papildomų skalbimo programų. Tačiau akivaizdu, kad šioje situacijoje kažkas negerai su naudojamų duomenų kiekiu.

Buvo daugybė teorijų, kodėl LG skalbyklė buvo tokia imli duomenims. Daugelis teigė, kad prietaisas galėjo būti perimtas įsilaužimo būdu. 2017 m. LG išmaniųjų namų infrastruktūroje buvo aptiktas pažeidžiamumas, pavadintas „HomeHack“, kuris galėjo leisti įsilaužėliams prisijungti prie LG „SmartThinQ“ buitinių prietaisų paskyrų ir nuotoliniu būdu perimti prie paskyros prijungtų prietaisų valdymą. Įsilaužėlis, be kita ko, galėjo šnipinėti namų naudotojus per roboto dulkių siurblio „Hom-Bot“ vaizdo kamerą.

Johnie savo maršrutizatoriuje užblokavo įrenginį, kad jis nebegalėtų naudotis jo duomenimis. Po dienos jis paskelbė tolesnį įrašą, kuris, atrodo, atskleidė, kas vyko: greičiausiai tai buvo tik ASUS maršrutizatoriaus sąsajos įrankio pranešimo netikslumas. Keletas kitų naudotojų patvirtino, kad tokių klaidų gali pasitaikyti programinėje įrangoje.

8 Komentarai

  1. aiwaris parašė:

    kai tik pas men LG ismani skalbenke ir esu ja patenkintas ir man pofik kiek ji duomenu valgo svarbu patogu nadotis ir plius ji be intiko yra crap deja 😀

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.