Prasidėjo kalbos apie „PlayStation 5 Pro“

Sklinda gandai, kad „Sony“ kuria „PlayStation 5 Pro“ konsolę ir kad trečiųjų šalių kūrėjams pradedami teikti kūrimo rinkiniai. Pranešama, kad šioje naujoje „Sony“ sistemoje bus naudojamas naujas 4 nm SoC, vadinamas „Viola“, o pats PS5 Pro projektas vadinsis „Trinity“.

„Sony“ projektas „Trinity“ remiasi trimis technologiniais ramsčiais. Tai greita saugykla, pagreitintas Ray Tracing apdorojimas ir pagerintos specifikacijos. Standartinėje „PlayStation 5“ jau yra greita saugykla, nors gali būti, kad „PlayStation 5 Pro“ galės pasiūlyti dar greitesnį SSD.

Teigiama, kad „PlayStation 5 Pro“ turi grafikos lustą, kuris iš esmės pagrįstas RDNA 3 architektūra, tačiau turi kai kuriuos RDNA 4 Ray Tracing patobulinimus. Tai reiškia, kad „PlayStation 5 Pro“ turėtų pasižymėti dideliu Ray Tracing našumo padidėjimu. Tai lemia ir architektūriniai patobulinimai, ir grafikos procesoriaus skaičiavimo vienetų skaičiaus padidėjimas.

Gandai apie „AMD Radeon“ pagrįstą grafikos lustą PS5 Pro yra nevienareikšmiai. Vienas šaltinis @Kepler_L2 teigė, kad jis turi 60 skaičiavimo vienetų, o kitas šaltinis ResetEra teigia, kad jame naudojami 56 CU.

PlayStation 5 PlayStation 5 PRO (Nepatvirtinta)
SOC 7/6nm Oberon/Oberon+ 4nm Viola
CPU AMD Zen 2 AMD Zen 2
CPU Cores/Threads 8 Cores/ 16 Threads 8 Cores 16 Threads
CPU Clock Speed Up to 3.5 GHz Up to 4.4 GHz
GPU AMD RDNA 2  AMD RDNA 3/4 Hybrid
GPU Config 18 WGP/ 36 CU 30 WGP/ 60 CU or 28 WGP/ 56 CU
GPU Clock Speed Up to 2.23 MHz ???
Memory Config 256-bit GDDR6 256-bit GDDR6
Memory Capacity 16GB 16GB
Memory Speed 14 Gbps 18 Gbps

9 Komentarai

 1. kernelis parašė:

  Jeigu tikrai ZEN2 nuportino ant N4, tai gan idomus pasirinkimas, vietoje pvz. ZEN4c naudojimo.

 2. GreenZebra parašė:

  Maišyti nenori, nes paprasčiau optimizuoti ant vienos architektūros negu turint keleta.

 3. kernelis parašė:

  Kiek zinau ZEN4 palaiko visas ZEN2 turimas instrukcijas, tai nelabai suprantu, kur cia problema 🙂 Na, bet SONY tikriausiai turi svariu priezasciu tam.

  • xFiniti64 parašė:

   Kad pagal tranzu skaiciu, tai ten sony modine ta zen 2, ten kiek zinau dalies instrukciju, junitu isvis truksta, ten net AVX modintas. FMA isvis lyg nera. Man atrodo ten jie isdraske ta zen 2, ir perdare.

   • kernelis parašė:

    Tai daug ka paaiskintu. Taip pat manau, jog tas faktas, kad ZEN2 daug mazesnis uz ZEN4 irgi suzaide silicio ploto/kainos optimizavimo prasme. Konsoles daugumoj atveju vistiek bus GPU bound, tai uzkelto daznio ZEN2 turetu pakakt.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.