„Raptor Lake“ procesoriai turės didesnį L2 ir L3 spartinančiosios atminties kiekį

Pasirodė nauja ekrano nuotrauka, kurioje neva rodoma „Intel 13th Gen Core“ spartinančiosios atminties konfigūracija. Nuotraukoje matyti 8 didelių branduolių ir 16 mažų branduolių derinys, o tai yra būsimo „Intel“ flagmano konfigūracija.

Su 13-os „Core“ procesorių karta didžiųjų branduolių kiekis turėtų būti nepakitęs lyginant su pirmtaku, bet kiekvienas branduolys turėtų daugiau spartinančiosios atminties. Primename, kad 12-os kartos branduolių „Alder Lake“ serijoje kiekvienam „Golden Cove“ didžiajam branduoliui skirta 1280 KB L2 spartinančiosios atminties ir 3072 KB L3 spartinančiosios atminties. Hibridinėje architektūroje taip pat yra iki dviejų klasterių po keturis „Gracemont“ mažuosius branduolius. Kiekvienas iš šių klasterių prijungtas prie 2048 KB L2 spartinančiosios atmintinės ir 3072 KB L3 spartinančiosios atmintinės.

OneRaichu paskelbtoje CPU-Z programinės įrangos ekrano nuotraukoje parodyta L1, L2 ir L3 spartinančiosios atmintinės konfigūracija. Ji iš pažiūros patvirtina, kad L2 spartinančioji atmintinė (trečia eilutė) gaus po 2 MB kiekvienam dideliam branduoliui ir 4 MB mažų branduolių klasteriui. Šiame modelyje bus keturi tokie klasteriai ir iš viso 16 mažųjų branduolių. Tokia konfigūracija atitinka 32 MB L2 spartinančiosios atminties, o kartu su 36 MB L3 – iš viso 68 MB spartinančiosios atminties, taigi 24 MB daugiau nei pas „Alder Lake“.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.