Rinkoje pasirodė netikri „Samsung 980 Pro“ SSD

Pasak pirkėjo, „980 Pro“ diskas buvo pristatytas oficialioje „Samsung“ pakuotėje ir turėjo originaliai atrodančius lipdukus, dengiančius valdiklį ir NAND atmintį, kaip ir ant tikro SSD disko. Jame netgi buvo tinkama programinė įranga, kuri, matyt, buvo pakankamai gera, kad suklaidintų „Samsung“ programinę įrangą „Magician“.

Tačiau nulupus lipdukus pasimatė klastotė. Šiame diske įrengtas „Maxio MAP1602A“ PCIe 4.0 SSD valdiklis, o vietoj „Samsung“ nuosavo valdiklio ir naudojama YMTC 128 sluoksnių TLC 3D NAND (X2-9060), vietoj „Samsung“ atminties.

Skirtumai iš karto matomi ir testuose. Jei „Samsung“ disko nuosekliojo skaitymo sparta siekia iki 7 000 MB/s, o nuosekliojo rašymo – iki 5 100 MB/s, tai netikras diskas gerokai atsilieka: „CrystalDiskMark“ disko skaitymo ir rašymo sparta yra atitinkamai apie 4 800 MB/s ir 4 450 MB/s.

Tai dar vienas įspėjamasis pasakojimas apie riziką perkant aparatinę įrangą iš abejotinų pardavėjų, tad nesusigundykite pigesnėmis prekėmis, nes jeigu tai atrodo per gerai, kad būtų tiesa, tai tikriausiai taip ir yra.

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.