Trys operatoriai Suomijoje nepardavinės „Xiaomi“ telefonų, dėl gamintojo veiklos Rusijoje

„Xiaomi““ gali susidurti su sunkumais parduodant savo įrenginius Suomijoje, atskleidė „Suomimobiili“ pranešimas. Trys didžiausi operatoriai – „Telia“, DNA ir „Elisa“ – sustabdo Kinijos bendrovės pardavimus, reaguodami į prekės ženklo buvimą Rusijoje po praėjusiais metais prasidėjusio karo Ukrainoje. Kita vertus, mažmenininkai „Gigantti“ ir „Verkkokauppa“ pareiškė, kad, kadangi ES  nedraudžia „Xiaomi“, jie ir toliau prekiaus produktais iki tolesnio pranešimo.

Šių metų pradžioje Ukrainos nacionalinė korupcijos prevencijos agentūra „Xiaomi“ dėl aktyvios veiklos Rusijoje paskelbė „tarptautine karo rėmėja“. Nepasitenkinimas „Xiaomi“ veikla rytinėje Suomijos kaimynėje paskatino „Telia“ atsisakyti bendradarbiavimo su telefonų gamintoju ir neprekiauti naujais įrenginiais; ji pardavinės tik tuos įrenginiu, kurie yra sandėlyje.

DNB parduotuvėse nebėra eksponuojamų „Xiaomi“ telefonų, o operatorius patvirtino savo poziciją šio prekės ženklo atžvilgiu. DNA generalinis direktorius Sami Aavikko sakė „Suomimobiili“, kad bendrovė nėra patenkinta „Xiaomi“ elgesiu su situacija Rusijoje ir planuoja nepapildyti atsargų, kai dabartiniai įrenginiai bus išparduoti.

„Elisa“ laikėsi švelnesnio požiūrio ir susiaurins „Xiaomi“ prietaisų asortimentą, sakė operatoriaus vartotojų prietaisų verslo direktorius Olli-Pekka Nokkonenas.

Mažmeninės prekybos tinklas „Veikon Kone“ vasarą pirmasis sustabdė prekybą „Xiaomi“ telefonais, tačiau vėliau atšaukė savo sprendimą, kai konkurentai atsisakė pasekti jo pavyzdžiu. Tačiau ji neplanuoja papildyti savo parduotuvių naujais modeliais. „Xiaomi“ atstovai nusprendė šiuo klausimu nekomentuoti.

Šiaurės šalis jau daugiau nei šimtmetį jaučia antirusiškas nuotaikas ir 1939 m. netgi buvo patyrusi invaziją, panašiai kaip 2022 m. vasario 24 d. Ukrainoje. Praėjusių metų apklausos duomenimis, trys ketvirtadaliai (76 %) Suomijos gyventojų neigiamai vertina Rusiją, o daugiau kaip 90 % mano, kad Rusija kelia grėsmę taikai pasaulyje.

42 Komentarai

 1. Povilas parašė:

  Uzdraust isvis kiniskus telefonus

  • ziogzzz parašė:

   Ir tau komentuoti reikia uzdrausti :)))

  • nemesis parašė:

   Neuždraust. O tiesiog galėtų civiliuotas pasaulis pasakyti kad bananų respublikom (tos kurios bijo į savo rinkimus pakviesti tarptautinius stebėtojus, tos kurios bijo savo pačių žmonių ir neleidžia protestuoti, tos kurios bijo konkurencijos rinkimuose ir sodina oponentus į kalėjimus, tos kurios nori užimti daugiau teritorijos nei yra sienos patvirtintos, tos kurios remia norinčius užimti daugiau) yra įvedami 500% importo ir eksporto mokesčiai. Nori parduot bananų respublika naftą. Ok perkam, bet tik už 5x mažesnę kainą nei iš draugų. Nori pirkt mūsų procą – pirk, bet už 5x didesnę kainą nei mes draugam parduodam… Ir kiekvienas laisvas rinktis ar nori būt bananų respublika kur visko bijo ar ne…

   • ziogzzz parašė:

    Atsibusk, kuriam pasaulyje gyveni? Dar pasakyk, kad EU apsirupina nafta is savo resursu tai labanakt tau, perki realiai ruskio dyzeli ar benza atvezta per aplinkui ir moki vos ne dvigubai daugiau, tai kam vepazaliot apie kazkokius valstybes principus, kai realybe visai kitokia! Ps ka paminejai labai musu gimtinei tinka, tik tau pateikta taip jog isovaizduoji, kad tu rinktis gali, nors realiai nulis sansu.

    • nemesis parašė:

     O kam apsirūpint patiem jei pigiau iš rusnios nupirkt? Nesvarbu gi kad ji kas antram grasina karu, kad tankus perka, šaudmenis, puldinėja kaimynus nuolat ir t.t.?
     Idomiausia kad vakarai susinaikins save patys, jų net naikint nereiks…
     O šiaip ką tu čia dar veiki? rusnioj girdėjau pasirinkimų labai daug, gėjų nėra, lesbiečių. Kada susikrauni mantelę ir išjudi? Pamojuočiau traukinukui pavymui gal. Ten rinktis juk daugiau iš ko tau bus…

   • adex parašė:

    ir tas pasiulyma pirkti pigiau 5x gausis taip kad pirksi 5x brangiau per aplinkui is ,,draugu“ ir po to galesi ziureti i tuos ,,draugus“ vakaruose ir sakyti va kaip jie gerai gyvena (is tavo pinigu), o va kaip rytuose blogai viskas 🙂
    ir cia viska ka surasei tai puse kuo puikiausiai ir Lietuvai tinka.
    nenori pirkti kinietisku prekiu, nepirk, bet jeigu aiskinsi jog man nepirkti ar sieksi uzdrausti kad negaletu nusipirkti norintys tai eik n*, nes kuo tu geresnis uz tuos baisiuosius ,,tironus“?

   • StrelokRTX parašė:

    Ok civilizuotas nemesis visiems technews portalo skaitytojams nupirks po naują iPhone, kad galėtume nebenaudoti ‘bananų respublikų’ produkcijos. Manau taip parodys savo auka demokratijai, oi pažiūrėjau, kad iphone irgi Kinijoje gaminamas. Nu manau nemesis turės dabar visus savo daiktus sunaikinti kurie Kinijoje pagaminta, arba reiškia, kad pats remia terorizmą, diktatūra ir pizdabolas yra.

    • nemesis parašė:

     O nejauti skirtumo pagaminta kinijoj ir kinų? Tai rimtai tiki kad Apple pelnai pagal tave kinam lieka? Ne Apple kompanijai? ipona parduoda už 1.5k, tai pagal tave kinai 500 už dalis paima, 950 pelną ir 50 apple numeta? Na jei taip sakai, tai gal ir taip…
     O tau ipono labai reikia? Pažemintas jauties kad neturi? Nusižudytum jei samsung A serijos tektų naudoti?
     rusnia = china = šiaurės korėja = turkija = indija = teroristai arba tiesiogiai terorizmą remiantys, bei skatinantys. 50 metų į priekį jie visi turėtų būti bananų respublikų black liste, be galimybės iš ten išlįsti.
     Bet suprask mane teisingai. Nesiūlau jų žudyti, nukariauti ar kažką panašaus. Tegul gyvena kaip nori, bet tik iki kištels pirštą ne pas save kur nors…

     • adex parašė:

      o tau ziuriu esme kur pelnas lieka, tai kaip suprantu ir dvigubi standartai pas tave. jeigu kinieciai dirba ten kur pelnas atitenka ju valstybes imonei tai ten jau komunistinis zmoniu isnaudojimas, bet jeigu prie tokiu pat ar blogesniu salygu kinietis gamina tai ka po to pardave vakaru ,,demokratiskos“ firmos po savo brandu pelna pasiima tai jau viskas ok?

     • StrelokRTX parašė:

      Oho pas tave sąrašas vis pildosi ‘blogų’ šalių Gal dar lenkus pridėsi, nes ukrams ginklų nebeduos. O kur pas tave serbai, vengrai, kroatai, didžioji dalis pietų Amerikos ir Afrikos. Bet rimtai kaip tau netrumpina smegenų, kai tenka įrodyti savo ‘unikalų pasaulio suvokimą’ rašant iš klaviatūros pagamintos Kinijoje? Tai vienu žodžiu viskas gerai su ‘barbarų šalimis’ kol teikia pigius resursus ir darbo jėga, bet blogai kai pradedama konkuruoti su vakarų kompanijomis ahem *Huawei* ahem. Ar kur reikia brėžti ribą?

      • nemesis parašė:

       Žinoma kad pildosi, pas tave viskas gyvenime static?
       Problema ne tai kad pagaminta kinijoj. Problema tai, kad bananų respublikai pagaminus lieka atliekamų pinigų tankams. Tegul gamina už maistą, už kompiuterius, už namus. Viskas su tuo ok. Per vieną naktį jie gali tapti nebe bananų šalim, o apelsinų.

       O šiaip. Daug rašot. Bet ką patys siūlot? NIEKO. Tai kaip Jūs suprantant ir koks jūsų algoritmas ką dabar daryt ir kaip ateities santykius tvarkyti? Siūlot pirkti iš rusų naftą ir dujas vėl? Tipo esat prieš sankcijas? Esat prieš demokratijas ir už diktatūras? Ieškot žemės rojaus ir piktinatės vakarais kad jie ne rojus? Rojus bus kai numirsit, o dabar turit pasirinkimą rinktis iš kelių variantų. Kaip suprantu ne vakarų vertybės jum priimtinėsnės. Ten nėra pasirinkimo, viskas nuspręsta ir t.t. Tai jūs sakot kad pasirinkimas yra rojui ar kad rusnioj ir chinijoj jis?

       Tai konkrečiai – kokį algoritmą siūlot, kaip vystyti apelsinų respublikom santykius su bananų?
       Aš pasiūliau. Geresnis jis ar blogesnis aš nežinau, bet jis atrodo tiesiog logiškas.

    • adex parašė:

     dar reiketu genus issitirti kokia kilme, nes galimai gali buti koks nors nuo cingishano laiku uzsilikes ir kiniecio genas (taip taip cingishanas buvo mongolas…)
     tada genu salinimo terapija arba savidestrukcija belieka.

 2. Neveris parašė:

  as naudoju oneplus 10T, gerai kraunasi, bet Iphone 15 pro max tiesiog sako pirk mane 😀

 3. adex parašė:

  neseniai kaip tik xiaomi nusipirkau 🙂

 4. elrurudy parašė:

  Kada adminai pradės blokuoti balkonėlio mekenimą kuris nesusijęs su IT, Delfis išjungė komentarus tai visi pasisklaidė po visus forumus ir pas visus dabar kursto neapykanta ir savo gėjiškas idėjas

  • Mindaugas Klumbis parašė:

   Man asmeniškai diskusijos ne į temą, ar ne apie IT netrukdo. Svarbu, kad nebūtų per didelių pykčių ir siuntinėjimų. O tiems, kam nepatinka, niekas skaityti neverčia.

   • vycius9 parašė:

    Tai visada bus jautri tema.. aš irgi už tai, kad būtent čia (technews.lt) būtu tik IT ir apie IT be visokių politinių ir kt. šūdo pylimo ir interpretacijų.. komentavimai turėtų būti tiktai į straipsnio temą o ne kitaip.. kitu atveju nieku nesiskiriam nuo delfio ir pan. tarpuvartės lygio.. Visi norintys padiskutuoti ir išsilieti geriau ateikit į sukurtą technews discord grupę https://discord.gg/Ap5BpA3vm9.. ten visokių tematikų yra

    • adex parašė:

     na jeigu paskaitytum ir straipsni, o ne tik komentarus tai pastebetum jog pats straipsnis turi politini/geopolitini atspalvi, tad kuo gi komentarai tada ne i tema?
     na ir kaip Mindaugas sako kol nera dideliu pykciu, keiksmu, beprasmiu *uijasosinimu ir t.t. tai komentarai puslapiui tik i nauda, nes puslapi gyvesni padaro. lankomumas padideja, nes ateina zmones paskaityti kas ka atrase ir t.t.

     • Mindaugas Klumbis parašė:

      Bingo!!! Kol nėra siuntinėjimų tikrai galima padiskutuoti, nes kartais įdomu žmonių įžvalgas paskaityti.

      Šiaip, jeigu nepastebėjote, rašytinės tech naujienos Lietuvoje nėra itin populiarios (kaip ir pasaulyje) ir Technews lankytojų branduolys metai iš metų yra kone tas pats. Tad diskusijos nepakenks, kad ir tokia tema.

   • Devastator parašė:

    A nu viskas aišku. Ačiū už atsakymą.
    Jeigu savininkui puslapio rupi iš google reklamų gaunamas pelnas (nors 100% garantija jog ruzzijos robotai adblockerius naudoja), tai čia nėra ką veikti.
    Viso gero.

    • Mindaugas Klumbis parašė:

     Nejuokink su pelnais, nei aš, nei BC00 iš reklamos nei euriuko negauname, nes puslapis ne mūsų. Be to, kaip pats sakai, visi ir taip su adblocku sėdi, o ypač tech entuziastai. Čia toks daugiau idėjinis darbas su galimybe ką nors išbandyti ir kartais pasilikti kokį sample.

     Šiaip diskusijos pagyvina puslapį ir tiek. Kai kuriems tik matau kažkokie priepuoliai dėl visko, nors komentaruose nieko blogo tokio nėra.

 5. kernelis parašė:

  As tai labiau noreciau, kad butu reikalavimas EU regione pardavinejamiems kiniskiems telefonams buti su stock android’u, arba siulyti modeliu versijas su juo 🙂

  Kazkada turejau Xiaomi A1 su stock android – buvo superinis daiktas uz ~170EUR (man asmeniskai). Dabar visur „pridrakoninti“ UI’ajai.

  Taip pat nelabai suprantu, kaip telefonu pardavimas Rusijoje remia kara, kai techniskai siuo atveju pinigai palieka Rusija. Na, bet gal as per mazai ispruses geopolitiniuose dalykuose…

  • Povilas parašė:

   Pasiimi kazkuri is naujesniu pixel ir pamirsti visus iphone ir kastruotus android.

  • adex parašė:

   pamenu kai dar seniau uzdejo rusijai sankcijas, kad neeksportuoti jiems daugelio dalyku, tada galva krapsciau kuo nuo to bus blogiau jiems ir geriau mums? pamenu gavosi taip jog buvo perteklius pieno produktu, nukentejo Lietuvos ukininkai, nes krito pieno kainos. tada tesiantis toms visoms sankcijoms rusija irgi uzdejo sankcijas jog nepirktu geliu is olandijos, tada jau pradejo visi piktintis jog rusai piktybiskai griauna es ekonomika su savo sankcijomis (o kai patys su absurdiskomis sankcijomis sau i koja sove tai viskas ok buvo), veliau buvo ten visokios sankcijos naftai/dujoms, kai rusai patys kraneli prisuko, velgi buvo kalti del energetines krizes europoje. zodziu dvigubu standartu cirkas kurio siekia viena valstybe nepriklausanti nei europai nei azijai. vienas tos valstybes generolas yra atvirai pasakes jog ju nacionalinio saugumo klausimas yra uztikrinti jog nesusijungtu ES ekonomika ir rusijos istekliai, aisku cia tas seniai buvo kol dar kinija neturejo tokios itakos kokia turi dabar ir dabar viskas siek tiek skiriasi, bet tikslai ir gresmes yra tie patys. ta salis i kara ukrainoje kisa trilijonais, auksti politikai atvirai kalba del ko visa tai, bet kai kurie zmones tiesiog tiki kuo nori tiketi ignoruodami tai kas vyksta.

   • ziogzzz parašė:

    Aciu dievui dar yra zmoniu su smegenemis, o tai galvojau, kad visiem praplove jas 🙂

    • nemesis parašė:

     Čia Jūs kaip suprantu apie save? Kokia ten patarlė yra? Kas pakels šuniui uodegą, jei ne jis pats?

     Sankcijos aišku kad veikia į abi puses, tai yra finansiškai nėra geriau nė vienai pusei. Sankcijos yra tam, kad kuo labiau apsunkinti galimybes žulikui už iš tavęs paimtus pinigus nusipirkti ginklą ir eiti pjauti tavęs, kaimynų, savos paties šeimos ir t.t.

     Mąstymas pas kai ką toks ribotas, matantis tik rusnių klišes.

     Ar išdrįs kas nors atsakyti į klausimą? Jei būtumėt priversti savo gimines ir draugus išsiųsti arba į USA/Kanadą/Vokietiją/UK/Estiją/Australiją arba į Rusiją/Šiaurės korėją/Kiniją/Siriją kur išsiųstumėt? Nereikia išvedžiojimų tiesiog yra du variantai. Kur?

     • ziogzzz parašė:

      Matosi, kad net nesigaudai kam atrasiau, skirta Adex, tai kur tu vaikeli kame daugiau gaudysies?:)

      • Diaxminde parašė:

       Nemesis, kaip tikras šiuolaikinio kulto-mokslo atstovas. Tiki paviršutiniais dalykais kaip karai ar klimato atšilimas, bet nemato esmės kas pasaulyje muziką užsakinėja

     • EgidijusL parašė:

      Nemaniau jog tiek čia kiguolio, plėvelės ir kitų fanų yra, atrodo tech naujienų puslapis, gan protingi žmonės turi rinktis, o čia… Žiauru, tai nėra ko stebėtis kodėl mano motina tiki viskuo ką išgirsta iš tų pasakorių…

     • adex parašė:

      pamenu kai uzdejo sankcijas rusijai ir nepardave kvieciu, del zemes ukio reformu kurias issauke si situacija per kelis metus rusija is kvieciu importuotojo tapo eksportuotoju, nepirkdami kvieciu galejo daugiau pinigu skirti ginkluotei, o parduodami juos dar daugiau skirti ginkluotei, kuo sioje vietoje rusai nukentejo? ar cia pagal plana visi turejo is bado ismirti, ypac putinas?…

  • EgidijusL parašė:

   Nokia juk su ta pačia Android One išleidinėja dar vis, o Xiaomi tai su Android One pasišiukšlino. Bent man A1 modelis pakliuvo su HW bug’u, kai iš niekur nieko persikraudavo telefonas, tuomet dar tas jo GPS veikimas tai… Variantas geras buvo, kol neišlindo bug’ai, kurių garantinis nepripažino. Toliau nusipirkau jau Xiaomi top modelio lite versija, ten bent HW bugų nebuvo, bet pilna OS bugų. Po jo jau darbovietė Iphone priskyrė ir nesigailiu, bet iš savų lėšų nei Iphone, nei Samsung grandinių modelių nepirkčiau, nematau prasmės tiek leisti telefonams.

   • kernelis parašė:

    Taip, del to as dabar Nokia ir naudoju 🙂 Visgi dabar jau norisi truputi aukstesnio „tier’io“ daikto, tai veikiausiai Pixel 8 teks pasiimt. Man toks A1 bugas nebuvo ispuoles, gal tiesiog pasiseke…

 6. neblogai parašė:

  Pepsi taip pat yra ‘karo rėmėjų sąraše’, nes tęsia veiklą Rusijoje. Ir, galima laikyti, procentėliu kitu nuo savo Rusijoje mokamų mokesčiųjie apmokėjo ir rusų raketą, šiomis dienomis susprogdinusią Pepsi gamyklą Ukrainoje.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.